Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

UPS Przesyłki Kurierskie

206 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2011 o 14:49, sliski_wojtas napisał:

Czy kurier ups dostarcza paczki w soboty ?

Za dodatkową opłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 15:12, logray napisał:

> Czy kurier ups dostarcza paczki w soboty ?
Za dodatkową opłatą.


Już wszystko wiem, zamówiłem 2 płyty w preorderze, a dostane je 2 dni po premierze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobry temat, chociaż nie wiem...Ale do rzeczy :)
Zamówiłem dzisiaj z x-komu laptop i myszkę, wpisuję numer paczki na stronę UPS-u, a tam pokazuje mi wagę...10 kg!!
O co chodzi? Czy tak zawsze jest, czy coś jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ponieważ nie często zamawiałem coś kurierem to mam pewien dylemat. Jeżeli jutro kurier będzie pukał do moich drzwi i nikogo w domu nie będzie co w takim wypadku robi kurier ? Poczta Polska zostawia awizo, a co z kurierami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 08:40, Chlorofil napisał:

Mam pytanie. Ponieważ nie często zamawiałem coś kurierem to mam pewien dylemat. Jeżeli
jutro kurier będzie pukał do moich drzwi i nikogo w domu nie będzie co w takim wypadku
robi kurier ? Poczta Polska zostawia awizo, a co z kurierami ?


Dawałeś swój numer komórki? To zadzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 08:49, Chlorofil napisał:

I potem trzeba zadzwonić do niego, tak ?

Zostawia je po to, aby:
- dać znak, że był,
- dać informacje jak dorwać jego, aby omówić się.
Jak wiem to tylko max(?) 5 razy próbuje dostać się, później paczka jest odsyłana do adresata. Co za tym idzie - zabawa w dodatkowe koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2011 o 08:49, Chlorofil napisał:

I potem trzeba zadzwonić do niego, tak ?


Właściwie to co napisał Niewiernus, ale może być też tak, że jak do niego zadzwonisz to przyjedzie do ciebie raz jeszcze (będzie w okolicy lub po prostu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie. Na sklepie gramu pisze, że paczka już została wysłana. Gdzie mogę znaleźć ten kod dzięki którym to mogę sprawdzić gdzie znajduje się paczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 17:11, Chlorofil napisał:

A mam jeszcze pytanie. Na sklepie gramu pisze, że paczka już została wysłana. Gdzie mogę
znaleźć ten kod dzięki którym to mogę sprawdzić gdzie znajduje się paczka ?

Wejdź w numer zamówienia. Wtedy wyświetli Ci się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 17:17, KrzysztofMarek napisał:

Wejdź w numer zamówienia. Wtedy wyświetli Ci się więcej.


W takim razie jest coś dziwnego w zakładce moja zamówienia mam: screen 1 pisze, że gra została wysłana, po czym jak nacisnę na nr. zamówienia pisze: screen 2 że oczekuje na wysłanie. Nic z tego nie rozumiem.

20110516183407

20110516183435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 18:34, Chlorofil napisał:

/.../ Nic z tego nie rozumiem.

Normalka. Sklep przygotował paczke i albo już dostarczył do UPS, albo zaraz dostarczy. Potem UPS zarejestruje przesyłkę i będziesz miał kolejną wiadomość. Tych paczek UPS ma dużo, więc opóźnienia są możliwe i nie dojdziesz,(na razie) do tego, gdzie Twoja paczka jest. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ja już mam rózne doświadczenia. Nawet takie, że przesyłka dotarła do mnie, zanim sklep zmienił jej status na oddaną do dostarczenia... albo i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mam już numer zamówienia od rana dnia dzisiejszego. Pisze, że paczka powinna być dostarczona dzisiaj przed końcem dnia. Do której kurierzy UPS rozwożą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 18:39, Chlorofil napisał:

Hmmm... mam już numer zamówienia od rana dnia dzisiejszego. Pisze, że paczka powinna być dostarczona dzisiaj przed końcem dnia. Do której kurierzy UPS rozwożą ?

Nie wiem jakie są oficjalne godziny pracy. Ja ostatnio zadzwoniłem czy może przywieźć wieczorem, bo mnie nie będzie w ciągu dnia, to umówił się ze mną na 22. Nie wiem czy to był przejaw dobrej woli, czy nie :)
Nie chciał nawet przyjąć "napiwku" (nie, wiem... nie mogą brać dodatkowej kasy?), ale długo się nie sprzeciwiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 18:43, Traitor napisał:

> Hmmm... mam już numer zamówienia od rana dnia dzisiejszego. Pisze, że paczka powinna
być dostarczona dzisiaj przed końcem dnia. Do której kurierzy UPS rozwożą ?
Nie wiem jakie są oficjalne godziny pracy. Ja ostatnio zadzwoniłem czy może przywieźć
wieczorem, bo mnie nie będzie w ciągu dnia, to umówił się ze mną na 22. Nie wiem czy
to był przejaw dobrej woli, czy nie :)
Nie chciał nawet przyjąć "napiwku" (nie, wiem... nie mogą brać dodatkowej kasy?), ale
długo się nie sprzeciwiał :)


To raczej przejaw dobrej woli, ja zamówiłem paczuszkę i zaznaczyłem, że w godzinach wieczornych żeby dowieźli. Tyryryry o 11 przed południem telefonik od kuriera czy nie jestem w domu, dobrze chociaż, że na mieście się z nim umówiłem i odebrałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, czy jeśli TV zostaje wysłany kurierem z Będzina do Gliwic (około 1h drogi), to czy dostanę go w ten sam dzień? Czy najpierw trzeba go zawieźć do siedziby w moim mieście i dopiero na drugi dzień będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować