Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

UPS Przesyłki Kurierskie

206 postów w tym temacie

Nie.
Aczkolwiek - po podpisaniu się, mówisz kurierowi, że ma poczekać [a on ma obowiązek poczekać], otwierasz paczkę, jeśli coś jest uszkodzone [opakowanie, towar itp] mówisz mu, żeby wyciągał papiery i pisał protokół szkody, następnie dzwonisz do firmy, przedstawiasz sytuacje , informujesz, że został sporządzony odpowiedni dokument przy ich pracowniku i czekasz na ich odpowiedź oraz wypłatę ubezpieczenia [jeśli paczka była ubezpieczona]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Ci debile (nieważne UPS, GLS, DPD, Siódemka czy ciul wie co jeszcze) dzwonią spod domu że czekają z paczką i jeszcze grożą (za każdym razem - tyle już skarg na to poszło, ech, że szkoda gadać), że jak się jej nie odbierze, to zwracają do nadawcy. A wiem, że mają ją obowiązek dostarczyć bodajże 3 razy, kiedy nie ma nikogo w domu. A żeby było miło dzwonią przeważnie wtedy gdy jestem na uczelni. Gdy mam wolne nigdy nie przyjadą do 15, tylko zawsze koło 17-18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 21:42, Chlorofil napisał:

Jak to wygląda z dostarczaniem przesyłek przez kurierów ? Tzn. co robią w przypadku gdy
nikogo nie ma w domu ?


W moim przypadku Ci debile (nieważne UPS, GLS, DPD, Siódemka czy ciul wie co jeszcze) dzwonią spod domu że czekają z paczką i jeszcze grożą (za każdym razem - tyle już skarg na to poszło, ech, że szkoda gadać), że jak się jej nie odbierze, to zwracają do nadawcy. A wiem, że mają ją obowiązek dostarczyć bodajże 3 razy, kiedy nie ma nikogo w domu. A żeby było miło dzwonią przeważnie wtedy gdy jestem na uczelni. Gdy mam wolne nigdy nie przyjadą do 15, tylko zawsze koło 17-18.

Sorki za dwa posty, ale coś się zbugowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 22:55, DoMiNo1992 napisał:

Sorki za dwa posty, ale coś się zbugowało...


Czyli jak wracam z roboty koło 18 to jest szansa, że dostarczą mi paczkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 22:59, Chlorofil napisał:

Czyli jak wracam z roboty koło 18 to jest szansa, że dostarczą mi paczkę ?


Niestety nie wiem jak jest z UPS, ale w Siódemce pracują bodajże do 19. W tamtym tygodniu kurier przywiózł mi lampę o około 18:30. Musiałbyś sprawdzić na ich stronie. ;)

EDIT:
Na stronie UPS znalazłem taką oto informację:

Z wyjątkiem przewozów lotniczych o określonym czasie doręczenia, paczki są dostarczane o różnych porach -- między 9:00 a 19:00 (czasem później) do domów prywatnych, a do końca dnia roboczego do firm. Firma UPS nie może precyzyjnie określić terminu dostarczenia przesyłki we wskazanym przedziale czasu. Zostaną podjęte maksymalnie trzy próby doręczenia (z wyłączeniem weekendów i dni wolnych od pracy).

Czyli wnioskuję z tego, że jest szansa, że po 18 doręczą Ci paczuszkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę przyznać że ostatnimi czasy, coś chyba poprawiło bynajmniej w mojej okolicy. (Może dużo skarg było)
Zamówiłem klawiature, no i przyszło do odebrania jej w piątek a jak to w piątki lubie sobie długo pospać (miałem urlop). Powiedziałem grzecznie panu w drzwiach że ma chwilkę poczekać, powolutku narzuciłem szlafrok i bambosze. Wcale nie był zły, że musiał troszkę poczekać. Jeszcze się pośmialiśmy, bo powiedziałem mu że skoro jest taki miły, to chyba zacznę coś częsciej zamawiać Siódemką :D I to na tyle, wszystko wypadło bardzo pozytywnie a z samej klawiatury jestem bardzo zadowolony, nic się nie uszkodziło a i przesyłka solidnie zabezpieczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 21:42, Chlorofil napisał:

Jak to wygląda z dostarczaniem przesyłek przez kurierów ? Tzn. co robią w przypadku gdy
nikogo nie ma w domu ?

W moim przypadku kurier z Siódemki wielokrotnie zostawił paczki u sąsiada, nie powiadamiając mnie o tym. Tyle dobrze, że sąsiad miły, ale jakby mieszkał tam jakiś ****, to straciłbym kupę sprzętu.

Nie wiem, jakie inni mieli przeżycia z Siódemką, ja tam trzymam się od nich z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 15:07, Reinvented napisał:

A ja muszę przyznać że ostatnimi czasy, coś chyba poprawiło bynajmniej w mojej okolicy.

Ile razy...
BYNAJMNIEJ TO NIE PRZYNAJMNIEJ!

Dnia 16.07.2012 o 15:07, Reinvented napisał:

Wcale nie był zły, że musiał troszkę
poczekać.

No, to dobrze. Ale, jak dla mnie oczywiście, o firmie bardziej świadczy też to, czy kurier informuje telefonicznie przed dostarczeniem przesyłki. Na wszystkie razy, kiedy zamawiałem, w 90% przypadków niestety telefonu nie otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 21:54, Harrolfo napisał:

BYNAJMNIEJ TO NIE PRZYNAJMNIEJ!


Spokojnie :O Poprawię się, tato. :P

Dnia 16.07.2012 o 21:54, Harrolfo napisał:

No, to dobrze. Ale, jak dla mnie oczywiście, o firmie bardziej świadczy też to, czy kurier
informuje telefonicznie przed dostarczeniem przesyłki. Na wszystkie razy, kiedy zamawiałem,
w 90% przypadków niestety telefonu nie otrzymałem.


Ja wole telefonów nie otrzymywać, tak przynajmniej nie muszę skakać przed dom (bo zazwyczaj proszą czy można wyjść) czy tak jak ostatnio koło basenu (500m od mojego miejsca zamieszkania) bo gościu nie wiedział gdzie jest moja ulica. Wybaczyłem mu to, ponieważ wtedy D3 zamówiłem z gramu i nie mogłem się doczekać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Planuję zakupić się na gramie i o ile się nie mylę wysyłają paczki firmą UPS ? Jeżeli tak, to jak to wygląda w sytuacji gdy kurier przyjeżdża i nie zastaje nikogo w domu ? Niestety pracuję i jestem w domu po godzinie 18 zazwyczaj. Czy kurier ma jakiś limit ile razy może się zjawić z przesyłką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 08:47, Chlorofil napisał:

Witam. Mam pytanie. Planuję zakupić się na gramie i o ile się nie mylę wysyłają paczki
firmą UPS ? Jeżeli tak, to jak to wygląda w sytuacji gdy kurier przyjeżdża i nie zastaje
nikogo w domu ? Niestety pracuję i jestem w domu po godzinie 18 zazwyczaj. Czy kurier
ma jakiś limit ile razy może się zjawić z przesyłką ?


I co odpowie ktoś ? ;) Można do kuriera wysłać sms jak zostawi awizo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam kuriera który pakuje sam przesyłki, tzn przyjeżdza do ciebie do domu, paukje, zabiera i dostarca.
Czy UPS ma taką opcję ?
Jeśli nie to czy inny kurier coś takiego ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pilne pytanie: jak się płaci za wysyłkę w UPS? Jest możliwość, ze tak jak w DHL przyjeżdża kurier zabiera przesyłkę a ja mu płacę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie opcje jakie są możliwe w firmach kurierskich skumulowane są często u pośredników kurierskich. W sumie to oni tam mają wszystko to co jest nam potrzebne bo korzystają z kilku kurierów na raz. Ja na przykład w zeszłym roku odkryłem pośrednika wysylamtaniejPL i od tej pory nie zamieniłbym go na żadną firmę kurierską. Nie tylko dlatego, że mają taniej, ale przede wszystkim dlatego, że ich usługi wykonywane są bardzo skrupulatnie i rzetelnie i nigdy nie mam z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do ktorej godziny rozwoza kurierzy fedexu i pocztexu ?

i czy istnieje mozliwosc nie przyjecia paczki jezeli spoznila sie o 2 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 17:21, Malevyn napisał:

do ktorej godziny rozwoza kurierzy fedexu i pocztexu ?

i czy istnieje mozliwosc nie przyjecia paczki jezeli spoznila sie o 2 dni ?


ponawiam pytanie czy mozna odmowic przyjecia paczk bez konsekwencji dla mniei jezeli spoznia sie o 2 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować