Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Tak żałosnej gry już dawno nie widziałem:
1. Efekty trafień - rozumiem, że w starych falloutach też było brutalnie i mimo np. strzału w oczy, rozrywała się klata , to myślałem "mmm, jaki ten Bozar mocny :D" (EDIT: to tylko przykład, zapomniałem, że Bozar nie ma opcji strzału mierzonego ;)). Ten piękny efekt utwierdzał mnie w sile mojego herosa i broni. Tymczasem tutaj po trafieniu z byle jakiej broni w każdą część ciała, koleś się ROZLATUJE (sic!), jak szmaciana lalka...
2. Patrząc na reakcje gości w studiu, mam wrażenie, że bawili się metalowymi zabawkami przykręconymi do podłogi (tymi misiami ?) - "whooooaaaaaaaaaaaaaaa jak się fajnie rozbebeszył ŁOOOŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" - faktycznie teraz wiemy dla kogo ta gra...
3. Wyrzutnia misiów - na początku pomyślałem, że fajny pomysł na broń własnej produkcji strzelającą wszystkim co popadnie. Ale widok raidersa rozrywanego po spotkaniu z pluszakiem utwierdził mnie, że to gra dla ludzi opisanych w punkcie 2.
4. System VATS został dołączony tylko dla tego, by ludzie nie umiejący trafić na Xklocu (bo myszki brak) mogli sobie celnie strzelać. A system wygląda na tak zrobiony, by nawet przy skuteczności 1% trafić.
O grze powiem tyle, że jest marna jako RPG i jako FPS.. Czyli do niczego - idę grać w Fallout 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:42, gogiell napisał:

O grze powiem tyle, że jest marna jako RPG i jako FPS.. Czyli do niczego - idę grać w
Fallout 1 i 2.

Najsmieszniejsze jest to, ze tak wlasciwie to nic nie mozemy powiedziec o RP w tej grze bo tego po prostu na trailerach nie ma, jedynie jakies metne informacje ze: 40k linijek textu, ale ze sa teksty typu "". No to luz:

NPC 1. linijka: Welcome young padawan.
NPC 2. linijka: I need your help, are you interested?

1. linijka: Yes
2. linijka: No
3. linijka: ""

I tak 40k razy, da sie? da sie. I juz mamy elementy RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2008 o 15:54, Terrorite napisał:

NPC 1. linijka: Welcome young padawan.
NPC 2. linijka: I need your help, are you interested?

1. linijka: Yes
2. linijka: No
3. linijka: ""


Moja propozycja trzeciej linijki - jak tam twoja broda ;)

Ale chyba mój ulubiony tekst otwierający to ten, którego używasz, gdy pierwszy raz rozmawiasz z Ghulem. Jedną opcją do wyboru jest powiedzenie: "O żesz! Czym ty k... jesteś?". - cytat z ostatniego tekstu o F3 na gramie - super.
Więc tak pewnie będzie wyglądał dialog z ghulem.
"Czym ty k... jesteś ?"
"Ghulem"
"Fajnie"

"Zwykle zaczynamy rozmowę z bohaterem niezależnym od określenia ogólnego nastawienia gracza - coś w rodzaju: "Jak chcesz się zachować w stosunku do tej osoby?". Będziesz miły, bezpośredni, uprzejmy czy okażesz się zwykłym dupkiem?" Fajnie, tylko NIE ZNAM nowo poznanego kolesie, więc jak mam wybierać nastawienie ? Na chybił-trafił ? Ja dziękuje za takie "dialogi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 16:04, gogiell napisał:

"Zwykle zaczynamy rozmowę z bohaterem niezależnym od określenia ogólnego nastawienia
gracza - coś w rodzaju: "Jak chcesz się zachować w stosunku do tej osoby?". Będziesz
miły, bezpośredni, uprzejmy czy okażesz się zwykłym dupkiem?" Fajnie, tylko NIE ZNAM
nowo poznanego kolesie, więc jak mam wybierać nastawienie ? Na chybił-trafił ? Ja dziękuje
za takie "dialogi".


Poznasz to po brodzie, przeciez to oczywiste. I tak:
1. hiszpańska bródka - bede miły
2. broda ruskiego bojara - oho, trzeba byc uprzejmym
3. broda gładko ogolona - bezpośredni
4. kilkudniowy zarost - macho
5. broda w stylu Napoleona 3 - bede dupkiem
6. broda krasnoluda - on jest dupkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł dla pana Todd`a - im większy level tym lepsza broda - "whooaahhhhhhhhh" "ale odjazd"!!! No i oczywiście perk "Barber" ;) (aż sobie podpis zmieniłem :P)
Ale uwaga na przeciwników, którzy chcą zniszczyć twą brodę (uważać szczególnie na nożyczki i miotacz płomieni!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przewidziano brody dla gracza ktory zdecyduje sie grac postacia zenska? Jest rownouprawnienie przeciez, tak? Wiec BRODY DLA PAŃ!!! To otwiera wiele nowych mozliwosci RP. Np. lakier do bród. Szminka do bród, farba do bród, ozdoby do bród, tipsy do bród itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 16:52, Terrorite napisał:

A czy przewidziano brody dla gracza ktory zdecyduje sie grac postacia zenska? Jest rownouprawnienie
przeciez, tak? Wiec BRODY DLA PAŃ!!! To otwiera wiele nowych mozliwosci RP. Np. lakier
do bród. Szminka do bród, farba do bród, ozdoby do bród, tipsy do bród itd itd.


Czemu mężczyźni nie mogliby korzystać z wymienionych wyżej itemów...? Jak równouprawnienia to równouprawnienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout3.
Gra z modnego ostatnio gatunku BarberRPG w ktorej gracz wciela sie w mlodego poszukiwacza przygod ktory musi przemierzyc brutalny i wrogi swiat w poszukiwaniu zaginionej brody swojego ojca. Pewnego ranka budzisz się i odkrywasz, że twój ojciec przeciwstawił się Nadzorcy, zgolil brode i z nieznanych powodów opuścił bezpieczną Kryptę 101. Aby odnaleźć brode swojego ojca, sam musisz wyruszyć w drogę przez brutalne pustkowia i odkryć ostateczną prawdę... Podczas swej wędrówki będziesz przemierzał postnuklearne pustkowia, odwiedzisz miasta, w których na nowo rodzi się cywilizacja. Na swej drodze napotkasz również rodzące się nowe zło, któremu stawisz czoło. Będziesz zmuszony do dokonywania niekiedy trudnych wyborów - ich konsekwencje w znacznym stopniu wpływają na rozwój akcji. Wprawdzie gra jest jeszcze w fazie produkcji ale juz dzisiaj mozemy poinformowac Was, drodzy gracze, ze glownym aspektem gry nie bedzie jak dotychczas eksterminacja hord oszalalych mutantow ale w glownej mierze bedziecie musieli sie skupic na pielegnowaniu swojej brody na ktorej od levelu 10 zacznie wam wyrastac piekna broda ;).

Glowne atuty gry:
- nieliniowa fabula dotyczaca rozwoju brody (kazda brode mozecie wyhodowac na kilkanascie sposobow)
- dziesiatki skilli ktore przemienia naszego bohatera w przerazajaca maszyne do golenia brod niczego sie nie spodziewajacych przeciwnikow
- system rozwoju postaci B.R.O.D.A - Barbering.Restoration.Opportunities.Dexterity.Agility da Ci niemal nieograniczone możliwości rozwoju brody postaci. Od kilkucentymetrowej do poteznej kilkumetrowej brody hinduskich joginow.
- otwarty nieliniowy swiat z dziesiatkami brodatych NPCow ktorzy zyja wlasnym zyciem (chodza, jedza, pielegnuja swoje brody)
- decyzje wplywajace na rozgrywke w pozniejszych etapach gry (ostroznie decyduj kogo skrocisz o brode poniewaz moze to zaowocowac wrogim nastawieniem calej frakcji)
- ponad 10000 sztuk roznego rodzaju wyposazenia sluzacego tylko i wylacznie rozwojowi twojej brody
- polska wersja jezykowa w calosci przygotowana przez najlepszych polskich fryzjerow
- dołacz do elitarnego bractwa Barberhood of Steel i obron ludzkosc przed atakami bezbrodych mutantow
- wypróbuj drobiazgowy system golenia brody oparty na systemie V.A.T.S. oraz opcję precyzyjnego celowania w poszczególne partie brody przeciwnika. Dzięki temu możesz go zranić, sparaliżować lub oczywiście zabić
- poznaj wspaniałą interakcję z otoczeniem. Postacie w grze zapamiętują Wasza brode i przy następnej okazji reagują odpowiednio do jej dlugosci - uwaga! mogą być więc mocno zdenerwowane jesli ja zgoliles - swoja broda kształtujesz bowiem klimat rozmowy i nastawienie rozmówcy
- stań do walki z niezwykle zaawansowaną sztuczną brodą przeciwników
- rozwiązuj problemy negocjacjami lub maszynka do golenia
- przemierzaj wrogi swiat ze swoim zwierzecym przyjacielem, kozą i jej bródką

Fallout3 to propozycja dla wszystkich miłośników dobrych gier RPG oraz brod jak rowniez powinna stanowic niezbednik kazdego szanujacego sie fryzjera.

Wymagania sprzetowe:
- nozyczki (ostre)
- grzebyk do brody
- trymer do brody (np. Remington MB900, prawie jak bozar ;))
- lusterko
- komputer tez sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co śmiać, dzięki tym brodom poszerzą sprzedaż gry w krajach muzułmańskich. zastanawia mnie tylko, czy ta dodana w przedostatnim numerze cd action maszynka do golenia miała coś wspólnego z kampanią reklamową gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 17:26, Terrorite napisał:

Fallout3.
Gra z modnego ostatnio gatunku BarberRPG w ktorej gracz wciela sie w mlodego poszukiwacza
przygod ktory musi przemierzyc brutalny i wrogi swiat w poszukiwaniu zaginionej brody
swojego ojca. Pewnego ranka budzisz się i odkrywasz, że twój ojciec przeciwstawił się
Nadzorcy, zgolil brode i z nieznanych powodów opuścił bezpieczną Kryptę 101. Aby odnaleźć
brode swojego ojca, sam musisz wyruszyć w drogę przez brutalne pustkowia i odkryć ostateczną
prawdę... Podczas swej wędrówki będziesz przemierzał postnuklearne pustkowia, odwiedzisz
miasta, w których na nowo rodzi się cywilizacja. Na swej drodze napotkasz również rodzące
się nowe zło, któremu stawisz czoło. Będziesz zmuszony do dokonywania niekiedy trudnych
wyborów - ich konsekwencje w znacznym stopniu wpływają na rozwój akcji. Wprawdzie gra
jest jeszcze w fazie produkcji ale juz dzisiaj mozemy poinformowac Was, drodzy gracze,
ze glownym aspektem gry nie bedzie jak dotychczas eksterminacja hord oszalalych mutantow
ale w glownej mierze bedziecie musieli sie skupic na pielegnowaniu swojej brody na ktorej
od levelu 10 zacznie wam wyrastac piekna broda ;).

Glowne atuty gry:
- nieliniowa fabula dotyczaca rozwoju brody (kazda brode mozecie wyhodowac na kilkanascie
sposobow)
- dziesiatki skilli ktore przemienia naszego bohatera w przerazajaca maszyne do golenia
brod niczego sie nie spodziewajacych przeciwnikow
- system rozwoju postaci B.R.O.D.A - Barbering.Restoration.Opportunities.Dexterity.Agility
da Ci niemal nieograniczone możliwości rozwoju brody postaci. Od kilkucentymetrowej do
poteznej kilkumetrowej brody hinduskich joginow.
- otwarty nieliniowy swiat z dziesiatkami brodatych NPCow ktorzy zyja wlasnym zyciem
(chodza, jedza, pielegnuja swoje brody)
- decyzje wplywajace na rozgrywke w pozniejszych etapach gry (ostroznie decyduj kogo
skrocisz o brode poniewaz moze to zaowocowac wrogim nastawieniem calej frakcji)
- ponad 10000 sztuk roznego rodzaju wyposazenia sluzacego tylko i wylacznie rozwojowi
twojej brody
- polska wersja jezykowa w calosci przygotowana przez najlepszych polskich fryzjerow
- dołacz do elitarnego bractwa Barberhood of Steel i obron ludzkosc przed atakami bezbrodych
mutantow
- wypróbuj drobiazgowy system golenia brody oparty na systemie V.A.T.S. oraz opcję precyzyjnego
celowania w poszczególne partie brody przeciwnika. Dzięki temu możesz go zranić, sparaliżować
lub oczywiście zabić
- poznaj wspaniałą interakcję z otoczeniem. Postacie w grze zapamiętują Wasza brode i
przy następnej okazji reagują odpowiednio do jej dlugosci - uwaga! mogą być więc mocno
zdenerwowane jesli ja zgoliles - swoja broda kształtujesz bowiem klimat rozmowy i nastawienie
rozmówcy
- stań do walki z niezwykle zaawansowaną sztuczną brodą przeciwników
- rozwiązuj problemy negocjacjami lub maszynka do golenia
- przemierzaj wrogi swiat ze swoim zwierzecym przyjacielem, kozą i jej bródką

Fallout3 to propozycja dla wszystkich miłośników dobrych gier RPG oraz brod jak rowniez
powinna stanowic niezbednik kazdego szanujacego sie fryzjera.

Wymagania sprzetowe:
- nozyczki (ostre)
- grzebyk do brody
- trymer do brody (np. Remington MB900, prawie jak bozar ;))
- lusterko
- komputer tez sie przyda


Z takim opisem to całej rodzinie bym kupił! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:02, jaceloth napisał:

nie ma sie co śmiać, dzięki tym brodom poszerzą sprzedaż gry w krajach muzułmańskich.


Naa, tacy brodacze są zajęci czymś innym ;].
http://img185.imageshack.us/my.php?image=shot00002mm3.jpg

Dnia 15.07.2008 o 18:02, jaceloth napisał:

zastanawia mnie tylko, czy ta dodana w przedostatnim numerze cd action maszynka do golenia
miała coś wspólnego z kampanią reklamową gry?


Gem pewnie już dawno zapuścił brodę (jak on wychwalał FO3 to mnie żelazko z orbitalnej wyrzutni w łeb trafiło), a CormaC właśnie się na tym skupia. Ale skoro ta maszynka to od całego CDA to oni chyba też nie lubią tego czegoś.

===========> Howard Webb
Tnijcie posty (ale tylko posty, nie siebie), towarzyszu, bo nam to paskudnie zaśmieca forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, panowie, jak dla mnie wasze teksty to ubaw po pachy..:) uważam,że wszystko trzeba brać z humorem zwłaszcza tego pseudo coś Falloutowego podobnego..:D, eh i niehc teraz ktoś mi udowodni, że naród Amerykański jest narodem normalnym.... szczęsciem jest to, że ewolucja dość skutecznie eliminuje coś co zapędziło się w egzystencjalny ślepy zaułek...... jak mamuty..:D-Amerykanie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak proponowałbym poczekać do momentu kiedy będzie można zagrać w finalną wersję. Trzeba przyznać, że Oblivion nie był złą grą, a fakt tworzenia 3 części kultowej gry jeszcze bardziej zobowiązuje. Mam wrażenie, że tak jest zawsze z sequelami wielkich tytułów, że poziom dobry czy nawet bardzo dobry graczom nie wystarcza, oczekujemy... CUDÓW. Podam przykład Warcrafta 3, gierki co najmniej dobrej żeby nie powiedzieć bardzo dobrej, a po premierze ocena w CD-Action - 8 i wtedy w pełni się z nią zgadzałem, twierdziłem, że jest nawet trochę na wyrost. Gdybym miał teraz oceniać należy się 9, bo gra przetrwała próbę czasu, nadal wielu graczy w nią gra. Inna sprawa, że sam z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy porządne RPG prezentowało się tylko w rzucie izometrycznym, dowodziło się całymi drużynami, a grafika była tylko dodatkiem do treści. Teraz gierki robi się nieco inaczej nastawiając się na maksymalne wykorzystanie mocy maszyn, do tego niestety wszystkie gry dotyka "konsolowa naleciałość" - akcja, akcja i jeszcze raz akcja, ma się dziać, czasami całkowicie bezmyślnie wręcz instynktownie. Ale te wszystkie narzekanie nie mają sensu, trzeba iść z duchem czasu, sam gram od 24 lat i niedawno kupiłem PS3 (o zgrozo !!!), ewolucja... Podsumowując - pożyjemy, zobaczymy, dajmy szansę Fallout 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 17:26, Terrorite napisał:

Fallout3 to propozycja dla wszystkich miłośników dobrych gier RPG oraz brod jak rowniez
powinna stanowic niezbednik kazdego szanujacego sie fryzjera.

Powinni dodać wzmiankę o tym, że możesz poczuć się jak prawdziwy Sweeney Todd >:]
Twój post zniweczył mój plan zjedzenia ciasteczka - udławiłbym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:43, Pablor napisał:

Ja jednak proponowałbym poczekać do momentu kiedy będzie można zagrać w finalną wersję.

Ta...
A później co ?
"Poczekajcie aż skończycie grę, albo na dodatek. Ewentualnie na 4 część, i dopiero wtedy oceniajcie"

Sorry, ale mnie zbiera na wymioty jak widzę takie posty. Można je było pisać przy pojawianiu się zapowiedzi, bądź samych screenów. Ale nie po filmikach z gry. Po gameplay gołym okiem widać na czym skupiona jest gra-na strzelaniu. W dodatku dochodzą takie głupoty, jak bezproblemowe trafianie celów w poszczególną część ciała, przy szansach 20-30 %. Do tego śmieszne rozczłonkowanie ciała (facet dostał w głowę, a odpada mu noga i ręka) zerowa A.I (goście albo biegną prosto na ciebie, bądź stoją w miejscu, i czekają na przyjęcie strzału).
W ogóle nie pokazano rozmów ! Każdy chce twojej śmierci, ot co.
Spartolili tę grę i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie można jeszcze przesądzić. Demo ewidentnie skoncentrowane było na walce, skąd w jednym miejscu jacyś raidersi, mutki i enklawa na raz? Postać gracza była wyraźnie dopakowana, żeby pokazać ludziom jak to wygląda kiedy się trafia. Jeśli idzie o odpadające kończyny - fakt, nie jest to fajne. Niby gość miał perk bloody mess, jednak jakoś niefajnie to wygląda. Co do AI, nie można się nie zgodzić- prezentuje się żałośnie. Mam również nadzieję, że spotkanie kogoś podczas wyprawy nie zawsze będzie oznaczało wymianę ołowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak nie wydadzą Fallouta 3 ;-( a szkoda, bo chciałem pograć w jakiegoś ciekawego cRPG-a z kultowymi korzeniami ;-(. <sarkazm>
Dopóki nie obejrzałem tej próbki gry, miałem jeszcze nadzieję, ale prysła ona wraz z pierwszą minutą pokazu, w sumie oprócz "paru słów" i "detali" nie ma to nic wspólnego z Falloutem, BA nawet z RPG-iem ;-/
Szkoda, widać, że postawiono na kasę i graczy, którzy pewnie nawet nie słyszeli o poprzednich częściach ;-/ Kolejna komercyjna strzelanka, mam nadzieję, że będzie się słabo sprzedawać ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować