Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2008 o 16:39, gogiell napisał:

Już wiem czemu panowie z Bethesdy nie zrobili rzutu izometrycznego - nie było by widać
bród :/ Ja swoją drogą, chciałbym mieć brodę jak kolesie z ZZ Top :P.

A jakie ma staty?

@Pablor
My wiemy ze ta gra jeszcze nie wyszla, ale widzisz, my to po prostu lubimy. Lubimy czuc ze Bethesda nas nie kocha bo wtedy mozemy sie zamknac w sobie albo wlaczyc tryb emo. :D
A powaznie, przeciez to chyba dobrze ze gra wzbudza emocje i dyskusje, im wiecej dyskusji tym wiecej osob dowiaduje sie ze taka gra jest. Malo tego, ludzie dowiaduja sie ze istnialy tez jej poprzednie czesci, i maja szanse zagrac w nie przed ukazaniem sie F3. Jasne, zapewne beda tacy co sprobuja 1 i 2 i stwierdza, łeee, kiszka ale za to 3 wypas, jak rowniez tacy ktorym 1 i 2 sie spodoba a na 3 nie beda mogli patrzec, ale to tez dobrze, gdyby istniala jedna ubergra w ktora graliby wszyscy to swiat bylby nudny.

A poza tym, czy taki topic bylby lepszy?:
post 1. O bedzie F3.
post 2. Fajnie.
post 3. Jest trailer.
post 4. Fajnie.
closed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Określę to tak, boqwiem wiele razy słyszano z ust B. ewolucja-rewolucja Faloout jest grą starąnależy wyznaczyć nowe kanony.... ci co nie cierpieli fallouta albo podchodzili do niego w sposób chłodny mowili o tak nowy fallout widok FTP itd, niemniej jednak należy wyjść z założenia, że jeśli jakaś gra mianuje się Kontynuacją tytułu, a to widać oczywiście, że ma to niby być kontynuacja dzięki tytułowi i tej trójeczce, bo to podobno ma być Fallout 3, do powiedz mi co w tej grze jest tego co można by było podpiąć pod Fallouta jako takiego..?
Ten świat zprowadzony do jednego miasta, czy może ewolucyjne podejście do zrobienia z gry rombanki FTP <bowierm tak to na razie wygląda>, czy może do spłycenia wszystkiego innego co było nam do tej pory pokazane..? A może do postawienia tego wszystkiego na głowie..? Ogłupieniu niektórych grup środowiskowych zamieszkujących WastLandy..? A może mini wyrzutni pocisków jądrowych bądź wybuchających samochodów..?? Najlepiej to widać na tym trailerze wystrzał z mini nuka jeden wybuch rakiety a dwa inne grzybki od samochodów.... tak czy siak jest to totalne pogwałcenie zasad którymi kierowały się poprzednie Fallouty, a mówienie, że to jest rewolucja i gry idą do przodu, to próba powiedzenia ludziom ej hej... gry to postęp my wiemy lepiej bo je robimy wy się nie znacie, - my jako B. wiemy jak się robi gry więc buzię zamknąć i siedzieć cicho..... A jasne że psioczę i będę psioczył jak na razie ta gra dla mnie ma z Falloutem wspólny tylko tytuł i nic więcej....
Jeśli zaś ktoś ma robić kontynuację to proponuję by Cała B. udała się Blizzarda może ten im wyjaśni na czym polega tworzenie kontynuacji serii bowiem jak na razie B. jest za tępa by to zrozumieć - a czy ktoś miałby za złe B., gdyby nazwała tą grę inaczej..??
Zapewne nie..

No i musze cię zmartiwć, ja tej gry nawet palcem nie dotknę..... od gniotów trzymam się z daleka zwłaszcza wtedy gdy ktoś próbuje wcisnąć mi kit, że ta gra to super hiper wooow i uahhh tytuł... mam oczy i widziałem - na razie jestem nastawiony totalnie negatywistycznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 17:19, marselus napisał:

No i musze cię zmartiwć, ja tej gry nawet palcem nie dotknę..... od gniotów trzymam się
z daleka zwłaszcza wtedy gdy ktoś próbuje wcisnąć mi kit, że ta gra to super hiper wooow
i uahhh tytuł... mam oczy i widziałem - na razie jestem nastawiony totalnie negatywistycznie....


Bez przesady. Gra gniotem nie będzie tylko trzeba ją traktować jako The Elders Scrolls: Postnuclear FPS a nie jako F3. Po prostu strzelanka na wysypisku śmieci z brodami ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 13:26, Astmatyk napisał:

Fani fanami, jednak Bethe z pewnoscia obliczyla, ze robiac gre wylacznie pod fanow nie
zarobi. To proste - dzisiaj takich gier juz sie po prostu nie robi, chyba, ze jest to
jakis underground. Fanow Falloutow jest sporo ale to nie wszyscy, gra musi zawierac tez
elementy, ktore przyciagna pozostalych graczy. Nie chce jakos bardzo bronic Bethesdy,
Morrowind mi sie nie podobal, Oblivion tak raczej srednio, a gameplay F3 nie powalil
mnie na kolana. Ale co z tego? Trudno, nie dostane nowego Fallouta takiego o jakim marzylem,
ale zawsze bedzie to (miejmy nadzieje) dobra gra w postapokaliptycznym klimacie, ktory
uwielbiam.


Kolega ma rację, Beth popełniła jednak jeden błąd "logistyczny" Robiąc grę nie pod fanów i nazywając ją Fallout stworzyła legion przeciwników tej produkcji, którzy zawsze i wszędzie będą ją smarować na forach w pismach itd. Nie licząc odwiecznej wojny WoW- GW będzie to chyba ewenement. Ja nie gram w 90 procent produkcji bo mnie nie interesują, ale też na nie nie najeżdżam, bo to inne gry i się nie wypowiadam. Nielogiczne jest mówić np. PES08 jest do dupy bo Fallout 2 lepszy ;). Ale w pełni logiczne i uzasadnione w naszym przypadku jest mówić że Fallout 3 jest do du... bo to NIE JEST FALLOUT!!! Było już sporo gier, które próbowały czerpać z Fallouta i wychodziło tak czy siak, ale żadna nie była tak zjechana, bo to były osobne tytuły a nie Fallout wychodziły lepiej lub gorzej (każda lepsza od F3 IMHO, oprócz jednej z mutants w nazwie, nie pamiętam)
Ta gra która nam prezentują tez MOŻE być niezłym postapo, a wojna właśnie jest o nazwe tylko FALLOUT......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest tez to ze wlasnie Bethesda wzbudza taka niechec u ludzi. Gdyby to robil Blizz albo BioWare ide o zaklad ze ludzie mowiliby: O, to od BioWare, to musi byc dobre. Albo jak to dobrze ze Blizz wykupil licencje na Fallouta. Wiec mamy tu 2 rzeczy ktore polaczone ze soba daja mieszanke wybuchowa Bethesda jako wydawca + Fallout jako tytul. Generalizujac Bethesda nie robi gier zlych, Bethesda robi po prostu gry swoje. Robi tez dziwne posuniecia jak DLC oraz bardzo dobre jak dodawanie CSow do gier. Juz pisalem wczesniej ze nawet jesli F3 okaze sie gra kiepska, nie mowie zla bo jednak pojecie o tworzeniu gier oni maja, to edytor moze zalatwic duzo spraw ktore nie zostana dodane do podstawki. Oczywiscie nie ma co marzyc o turowym systemie walki bo silnik gry nie przewiduje czegos takiego jak ActionPoints ale i tak moze wiele zmienic. W sumie przeciez do Morro powstaly calkowite konwersje jak np. Wizards Island ktore wylaczaly nawet niektore rzeczy z podstawki a dodawaly nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby blizzard kupił licencję fallouta, nie byłoby to złe. z ich podejściem wyszłaby prawdopodobnie rzeczywiście wierna kontynuacja serii.blizz jest mądry: nie wyważa otwartych już drzwi, czyli nie pozbawia gry najmocniejszych jej elementów, które zdecydowały o tym, że stała się przebojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Obsidian najlepiej pasowałby do Fallouta 3. W końcu tworzą go ludzie z Black Isle (RIP), a ci na pewno nie schrzanili by takiej gry. Chociaż to co pokazała Bethseda mi się podoba - system walki jest ciekawy, klimat naprawdę ponury, tylko gorzej że mówią o tym, jak można grać na różnorodne sposoby a pokazują tylko walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:22, hans olo napisał:

Z tym Blizzem to sie nie zapędzajmy, oni nie mają żadnego doświadczenia w RPG :P


Owszem ale maja swietny silnik IZO i doswiadczenie w robieniu gier z duzym playability cokolwiek to znaczy. A poza tym zwroc uwage na to ze maja teraz w teamie takie gwiazdy jak Leonard Boyarsky. No kto jak kto ale on to na Falloucie zna sie wysmienicie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:27, wszyscytg napisał:

Po prawdzie gdy dawno temu grałem w Kotora 2 chciałem właśnie by to Bioware zrobił Falla3
i by wyglądał podobnie...a tu taka lipa :(


Akurat KotOR''a 2 zrobił Obsidian, a nie BioWare. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:02, orzech4 napisał:

> Po prawdzie gdy dawno temu grałem w Kotora 2 chciałem właśnie by to Bioware zrobił
Falla3
> i by wyglądał podobnie...a tu taka lipa :(

Akurat KotOR''a 2 zrobił Obsidian, a nie BioWare. ;]

tfu, racja, mój błąd :) za dużo czytam tutaj i mi potem zostaje

BTw. patrząc na trailer nie uwierzę, że nad grą pracowali jacyś goście będący fanami fallouta jak to beth się zarzekała kiedyś. Wygląda na to że ich zmusili do przejścia gier by wiedzieli o co chodzi i mamy efekt. Podobieństwo na poziomie tekstur/wyglądu, zero zagłębiania się w fabułę, klimat fallouta. Oni po prostu przelecieli tą grę lub pooglądali gameplay z Youtuba i zaczęli się uważać za znawców Fallouta chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:04, wszyscytg napisał:

Ciężko by Leonard Boyarski się nie znał ;) Poza tym wychodzi na to że na Falloucie zna
się KAŻDY, oprócz bethesdy oczywiście.... :/


A to bardzo ciekawa sugestia, w takim razie proponuje takie cwiczenie rozwijajace wyobraznie. Napiszmy jak wedlug nas powininen wygladac 10jedyny prawdziwy Fallout3. Zacznijmy od:
1. rzut IZO czy FPP/TPP. Ja jestem za IZO poniewaz daje to wieksza mozliwosc kontroli pola walki aczkolwiek jest mniej realistyczne od FPP bo przeciez tak naprawde ciezko jest zobaczyc co sie dzieje za nami jak kule lataja nam kolo glowy. Ktokolwiek sie interesowal chociazby ASG to wie o czym mowie.
2. walka turowa czy realtime z aktywna pauza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie idealny Fallout 3 powinien mieć widok IZO lub 3D ale taki jak w NWN2. W niczym by to nie przeszkadzało, a świat można by zrobić nieporównywalnie większy i klimatyczny. Co do walki, to przyzwyczaiłem się do turowej, jednak moim zdaniem równie dobrze by się sprawdzał system z Kotora i NWN2 właśnie z możliwością aktywnej pauzy i kolejkowania czynności, gdyż ma więcej dynamiki, dalej jest "turowy" było nie było, i przyspiesza większe potyczki. Takie moje zdanie oczywiście. To by wystarczyło by odświeżyć i uznać go za Fallout next gen, a nie to co wyprawiają.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:12, Terrorite napisał:

A to bardzo ciekawa sugestia, w takim razie proponuje takie cwiczenie rozwijajace wyobraznie.
Napiszmy jak wedlug nas powininen wygladac 10jedyny prawdziwy Fallout3. Zacznijmy od:


Dla mnie idealny Fallout byłby w dużej mierze mieszanką Fallout 1/2 i Tacticsa. 1 i 2 dla fabuły, ilości wątków, ogólnie całej otoczki RPGowej - chyba nie muszę tłumaczyć i tutaj pewnie każdy mnie poprze - a Tactics dla mechaniki. To trochę rozwinę, bo wiem że F:T niektórzy nie lubią. IMO Tactics miał wyśmienite mechanicznie rozwiązania, które nie zostały docenione, bo pod szyldem Fallouta wydano grę taktyczną zamiast RPG. To, co mi się w nim tak bardzo podobało to:
- Możliwość kucania/leżenia i poruszania się w tej postawie
- Samochody jeżdżące po planszach, jak również ich różnorodność (np. dwuosobowy szybki, albo powolny transporter opancerzony)
- Pełna kontrola nad sześcioosobową drużyną
Bardzo bym chciał również, by zastosowano jedno rozwiązanie z Baldur''s Gate i dano możliwość grania pojedynczą postacią przyłączającą NPCów do drużyny, albo odpalenia trybu multiplayer i stworzenia sobie samemu szóstki postaci. Poza tym dzięki temu możnaby pograć po sieci z przyjaciółmi, a to był dla mnie zawsze duży plus (nawet jeśli nie miałem z kim grać).
F:T miał też miłe rozwiązanie w postaci portretów postaci i lepszej grafiki, oraz - chyba, poprawcie mnie jeśli się mylę - perków dostosowanych do współpracy drużynowej (jak ten dający +10% do umiejętności jeśli członkowie drużyny były blisko osoby go posiadającej).
Widok zostawiłbym taki jak do tej pory, ewentualnie zrobił tak jak w NWN, jak wszyscytg napisał. Obie wersje by mi odpowiadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze powstala rzesza przeciwnikow, ale nie wiem czy to taki blad logistyczny. Bo to wlasnie dzieki nim glownie jest o tej grze tak glosno. Gdyby Beth robila jakis nowy tytul, nie zwiazany z zadna seria, owszem byly by zapowiedzi, trailery i takie tam, ale wlasnie dzieki Falloutowi w nazwie duza grupa ma ich produkcje na tapecie od dluzszego czasu. Powiadaja, ze "nie wazne czy mowia dobrze czy zle, wazne, ze mowia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jedną gierkę Bioware, z której premiery cieszyłem się jak murzyn z blaszki, nazywała się Jade Empire. Dzisiaj chcę o niej zapomnieć. Bethesda ma sporo do stracenia, myślę że postara się na maxa żeby wyszło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat typowo polski sposób myślenia, tak zwana "wszechwiedza". Co do rzutu izo, uważam że jest najlepszy, ale też krótko rzecz ujmując niedzisiejszy. Na chwilę obecną mam za złe Bethsedzie, że poszła mocno w "konsolowe klimaty" - ma być spektakularnie, z mnóstwem fajerwerków i najlepiej duuużo kombosów (tu lekko poleciałem), ale to niestety normalne, takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować