Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2008 o 17:25, Gawełek napisał:

> Heheh, wlasnie tak sobie pomyslalem, ludzi narzekaja, ze w gameplayu Bethesdy jest
sama
> walka itd... A tymczasem dokladnie to samo pokazuje gameplay Van Buren :D Miotacze
ognia,
> noze, miniguny, power armor...
>

A tworzenie postaci? Rozmowa z NPC? Pokazany ekwipunek? Penetrowanie mapy i otwarcie
krypty?


No dobra, w takim razie 90% to walka. Zreszta Bethe tez pokazuje - np pip boya i jego funkcje itd. Nie zrozum mnie zle, doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze Van Buren byl przede wszystkim w o wiele wczesniejszym stadium produkcji itd, tylko tak jakos mnie rozbawilo to. To byla raczej luzna aluzja, wiec nie macie sie co na mnie rzucac.

Btw, Swiat w Van Buren jakos niezbyt mi sie podobal. Izo+3d jakos mnie tez nie przekonuje. Calosc byla jakas taka... czysta i sterylna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mi się wydaje że nowy F3 trochę zapożycza z Obliviona, ale to chyba dobrze skoro O został grą roku,

Flash606 - a co by zmieniła zmiana tytułu ? trochę na wyrost te gorzkie żale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:34, sergey napisał:

no mi się wydaje że nowy F3 trochę zapożycza z Obliviona, ale to chyba dobrze skoro O
został grą roku,

Masz racje, wydaje ci sie.

Hej ludzie- oblivion zostal prez "profesjonalnych" dziennikarzy okrzykniety gra roku to niech nastepna Civilization bedzie jak Obli, co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:34, sergey napisał:

no mi się wydaje że nowy F3 trochę zapożycza z Obliviona, ale to chyba dobrze skoro O
został grą roku,

W skrocie, zle, bo Fallout to gra dekady? Czemu myslisz ze gra lepsza powinna cokolwiek zapozyczac z gorszej?

Wesja dluzsza:
Swietnie, po prostu swietnie. Tylko czemu tak malo? Gdzie bramy do zamykania? Daedry? Lapanie dusz? To skandal przeciez ze tego wszystkiego nie ma bo Oblivion zostal gra roku!
Wez moze odpowiedz najpierw czy grales w ogole w F1 i F2, jesli nie to moze zagraj najpierw i sie dowiesz czemu F3 nie powinien nic zapozyczac. To juz druga Twoja wypowiedz w tym temacie absolutnie bez sensu i skladu.
@SoundWave:
dla mnie bomba, ja sie dziwie w ogole czemu Blizz nie zapozyczyl do WoWa nic z Obliviona. Przeciez by mieli nie 10 a 110 milionow subsow jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie można eksportować postać z F3 do Obliviona ;-D

Edit: Jakby dał radę jakoś rozwiązać problem kończącej się amunicji, to mogłoby być ciekawie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:51, sodolis napisał:

Ciekawe czy będzie można eksportować postać z F3 do Obliviona ;-D

Ze smiechu oplulem monitor i klawiature cola, i tak, to Twoja wina!, Wez uprzedzaj moze jakos jak masz zamiar pisac takie zasadzki :D Tupnij czy cos....

Po chwili zastanowienia, naszla mnie chec sprawdzenia tego, tu masz efekt:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=18450
To jeszcze nie F3, ale ciekawe ile czasu zajmie komus przerobienie zbroi w jedna i druga strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no sorry ale ja uważam, że Obli jest grą na prawdę świetną, masz inne zdanie? ok szanuje je,

ale nie rozumiem, dlaczego krok na przód w Falloucie traktujesz jako rzecz złą, psującą cały klimat etc.

no jeśli moje argumenty do Ciebie nie trafiają to trudno, może czytaj 2 razy i ze zrozumieniem, bo ja jeśli w grę nie grałem i widziałem 1 czy 2 filmiki z konferencji M to nie piszę że gra będzie trashem,

ja z nowym Falloutem wiąże duże nadzieje bo lubię klimat tej gry, a to czy twórcy zrezygnowali z widoku izometrycznego za rzecz widoku TPP czy innego nie robi dla mnie większego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

ale nie rozumiem, dlaczego krok na przód w Falloucie traktujesz jako rzecz złą, psującą
cały klimat etc.


Czy zamienienie supermutantów w bezmózgie orki jest krokiem naprzód?
Czy zamienienie ghuli w muzgożercze zombie jest krokiem naprzód?
Czy storzenie broni, która jest mini wyrzutnią bomb atomowych jest krokiem naprzód?
Czy zamiana samolubnych BoS w rycerzy bez zmazy i skazy jest krokiem naprzód?

Takie rzeczy psują klimat fallouta i tyle. Ja w F3 widzę tylko kroki wstecz...

Ale jak to już było wieeeeele razy wspominane, nikt by się tak nie czepiał, gdyby gra nie nazywała się Fallout 3. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

no sorry ale ja uważam, że Obli jest grą na prawdę świetną, masz inne zdanie? ok szanuje
je,


Oblivion jest grą dobrą ale nie dla kogoś kto grał w takie legendy jak Baldurs Gate, Planescape Torment czy właśnie seria Fallout.

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:


ale nie rozumiem, dlaczego krok na przód w Falloucie traktujesz jako rzecz złą, psującą
cały klimat etc.


Krok na przód nie jest wcale dobry. Jest mnóstwo starych gier które przeniesione w "przyszłość" były by crapem (i nie chodzi mi tu przyszłość jako czas tylko jako next-gen)

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:


no jeśli moje argumenty do Ciebie nie trafiają to trudno, może czytaj 2 razy i ze zrozumieniem,
bo ja jeśli w grę nie grałem i widziałem 1 czy 2 filmiki z konferencji M to nie piszę
że gra będzie trashem,


Te 2 filmiki wystarczyły.

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:


ja z nowym Falloutem wiąże duże nadzieje bo lubię klimat tej gry, a to czy twórcy zrezygnowali
z widoku izometrycznego za rzecz widoku TPP czy innego nie robi dla mnie większego znaczenia


Gra jako gra zła nie będzie i też na nią czekam ale nie jako F3 tylko jako The Elder Scrolls: Postapocaliptic FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie zgadzam z SoundWave i niezbyt z Terrorite, tak muszę zapytać:

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

no jeśli moje argumenty do Ciebie nie trafiają to trudno,


Jakie argumenty?

Tylko prosiłbym o odpowiedź napisaną poprawnie po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

ale nie rozumiem, dlaczego krok na przód w Falloucie traktujesz jako rzecz złą, psującą
cały klimat etc.


Jaki to krok, odpowiedz wlasnymi slowami, tak jak w szkole tylko pelnymi zdaniami.

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

no jeśli moje argumenty do Ciebie nie trafiają to trudno, może czytaj 2 razy i ze zrozumieniem,


Gdzie te argumenty? Pokaz no palcem bo jakos nie widze.

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

bo ja jeśli w grę nie grałem i widziałem 1 czy 2 filmiki z konferencji M to nie piszę
że gra będzie trashem,


Czytanie ze zrozumieniem, zadanie dla klas 1-3 szkoly podstawowej:
Lordareon napisal: Straciłem już resztki złudzeń, kochani. Fallout już nie jest Falloutem – jest post-nuklearną przeróbką Obliviona. i tak, on to napisal bo gral w te gre juz.

Dnia 17.07.2008 o 17:57, sergey napisał:

ja z nowym Falloutem wiąże duże nadzieje bo lubię klimat tej gry,

Przeczysz sam sobie, skoro nie grales a widziales 1 czy 2 filmiki to co tu bredzisz o klimacie gry ktorej w ktora nie grales.
>a to czy twórcy zrezygnowali z widoku izometrycznego za rzecz widoku TPP czy innego nie robi dla mnie większego znaczenia
Znowu prekognicja?, skad wiesz ze nie robi jesli nie grales.
Szkoda czasu na dyskusje skoro nie wiesz sam co chcesz wlasciwie powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:07, Terrorite napisał:

/.../

Łał, powodzenia w nawiązywaniu znajomości z opluwaniem rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie od rzeczy bedzie jesli poinformujemy wszystkich nowoprzybylych, odwiedzajacych regularnie, odwiedzajacych sporadycznie oraz wszystkich innych ze:

Po 1. Jest to watek calkowicie przejety przez stado starych, Omnipotentnych, Megalomanskich, Gruboskornych, Wscieklych, Twardoglowych Fanbojow Fallouta 1 i 2 (w skrocie OMGWTF) , o sumie inteligencji rownej karaluchowi choremu na wodoglowie, przy ktorych Damska Szowinistyczna Loza Szyderczyn to pikuś i kindergarden
po 2. Wchodzisz tu na wlasne ryzyko.
po 3. Wszystko co powiesz dobrego na temat Bethesdy i F3 moze zostac uzyte przeciwko tobie.
po 4. Wszelkie dyskusje z Wieszczami sa skazane na niepowodzenie bo oni i tak wiedza lepiej.
po 5. Jesli sie z nami nie zgadzasz zostaniesz oblozony klatwa w skutek ktorej w ciagu 24 godzin umrze twoj chomik i zlote rybki.
po 6. Niektorzy z Wieszczow maja tak straszne moce PSI ze sa w stanie na odleglosc wywolac u delikwenta RRoD albo zamienic twoja PS3 w toster. Wiec be careful.
po 7. Tylko MY mamy racje
po 8. Jak rowniez tylko MY mamy licencje na jedyna prawde, na zabijanie, potrafimy rozwiazac problemy swiata jednym pstryknieciem, wszystko wiemy lepiej a niektorzy z nas nawet potrafia zainstalowac Windows Vista.
po 9. Zostales ostrzezony, jesli nie zgadzasz sie z tym co wlasnie przeczytales, wyjdz i wiecej nie wracaj.
po 10. Jesli mimo wszystko zdecydowales sie pozostac, witamy, dowody swojej sympatii w postaci wypchanej koperty mozesz zostawic u pani Halinki z ksiegowosci miedzy 11oo a 15oo, maile w ktorych pragniesz wyrazic nam swoja wdziecznosc i uwielbienie mozesz wysylac do skladu desek -> sklad@desek.gov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna zalatywać sektą O.o.
Ja grałem w Obliviona i gra mi się nie spodobała. Nie z powodu grafiki, ale z powodu krótkiej i dennej fabuły oraz nikłej ingerencji z NPC. Podobno to drugie ma być lepsze, ale nie mamy pewności co do pierwszego. Co z tego, że gra będzie miała 1000h, skoro większość mogą tworzyć denne questy. Oblivionem też się chwalili ile to godzin można przy nim spędzić, a prawda jest taka, że po jakimś czasie ta gra odrzucała...
Fallout też miał swoje wady i błędy, ale wciągał jak odkurzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, Panowie ja nie wiem co wy tak narzekacie,F.A.L.L.O.U.T przecież to doskonała gra jest:

-rozbudowana i epicka fabuła, znajdź starego który miał dość tego crapu i uciekł do Reno w F2
-rozbudowany system brody, nawet Gimli się pieni z zazdrości z tej różnorodności
-rozbudowane opcje dialogowe ( father-job-yes-no-rumors-beard customize)
-wspaniałe RPG (potrafiące wystrzeliwać pluszaki,to takie mroczne postapo przecież i to jedyny aspekt RPG e grze)
-możliwość eksportu postaci z Obliviona i do Obliviona ( przez nowe portale Draedyczno-Enklawiczne)
- mechaniczny koń z możliwością zakupu bardingu Enklawy

Ogólnie jedna wielka lipa tej jesieni, więc nie rozumiem tych narzekań.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:34, sergey napisał:

no mi się wydaje że nowy F3 trochę zapożycza z Obliviona, ale to chyba dobrze skoro O
został grą roku,


"Trochę"? Trochę to ja jestem murzynem (tak, specjalnie z małej). To coś jedzie całkowicie na silniku Obliviona (fenomenalny czas zapisu, spory świat, nieduże wymagania sprzętowe, ale też bajkowa grafika zupełnie nie pasująca do Fallouta) i korzysta z wielu rozwiązań z Obliviona (np. arcydebilny kompas [poczuj się teraz zagubiony na Pustkowiach, człowieku]. A grą roku został obwołany jeszcze przed premierą, która bynajmniej nie miała miejsca w ostatnich dniach grudnia.

Dnia 17.07.2008 o 17:34, sergey napisał:

Flash606 - a co by zmieniła zmiana tytułu ? trochę na wyrost te gorzkie żale..


Fallout, Fallout 2 - cRPG-i
Fallout Tactics: BoS - gra taktyczna podobna do Jagged Alliance 2

Dodanie człownu "tactics" uświadomiło fanom, że nie mają do czynienia z kolejnym Falloutem tylko podserią i wszelkie zażalenia nie miały już sensu. Dzięki temu fabuła BoS-a nie należy do kanonu (choć sama w sobie jest ciekawa).

PS. Gorzkie żale to jakaś piosenka, czy cuś?

Cześć druga

Dnia 17.07.2008 o 17:34, sergey napisał:

ale nie rozumiem, dlaczego krok na przód w Falloucie traktujesz jako rzecz złą, psującą cały klimat etc.


Moment, to Bierut powiedział o staniu nad przepaścią i zrobieniu kroku naprzód? Bo pamięć szwankuje. Wiesz, jakoś żaden fan Fallouta nie traktuje widoku z pierwszej osoby jako postępu, bo widok izometryczny doskonale się sprawdził i nikt na niego nie narzekał. Czyli według twojej filozofii postępu taki "Wiedźmin" jest grą całkowicie zacofaną, bo jest widok izometryczny, a pierwszoosobowego ani widu ani słychu? Hmm, zapytaj graczy.

Dnia 17.07.2008 o 17:34, sergey napisał:

no jeśli moje argumenty do Ciebie nie trafiają to trudno, może czytaj 2 razy i ze zrozumieniem, bo ja jeśli w grę > nie grałem i widziałem 1 czy 2 filmiki z konferencji M to nie piszę że gra będzie trashem,


Jakby ci Hearts of Iron 2 (doskonała gra strategiczna) zamienili na Company of Heroes (świetny RTS) to nadal optowałbyś za swoją opcją? Niby to samo, nadal o drugiej wojnie światowej, ale w rzeczywistości to dwie zupełnie inne gry. A że Bethesda pokazuje gameplay z niemal ukończonej gry to już wiadomo co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:22, Astmatyk napisał:

Heheh, wlasnie tak sobie pomyslalem, ludzi narzekaja, ze w gameplayu Bethesdy jest sama
walka itd... A tymczasem dokladnie to samo pokazuje gameplay Van Buren :D Miotacze ognia,
noze, miniguny, power armor...


I, jak napisał już Gawełek, rzeczy nie związane z walką. Warto nadmienic, że ta wersja to jeszcze wczesna wersja alfa, czyli tylko i wyłącznie dla twórców (sam teraz testuję takie demo, lecz innej gry), podczas gdy Bethesda pokazała już gameplay''e z finalnej wersji (przy tej dacie premiery zostaje im tylko szlif). Poza tym na tym filmiku (niejedynym na YT) jest tylko walka w czasie rzeczywistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga post niszczący...

Nie wiem dlaczego, koledzy czepiacie się wszystkich tych co pozytywnie piszą o Oblivionie, może dla nich ta gra była wielka, cudowna i przepiękna, może także poniekąd i dla tego, iż są to na przykład ich początki z RPG, i tak naprawdę swoje wzorce kreują na takich właśnie grach, dla nich taki Fallout 1 i 2 czy Planescape bądź inny starszy RPG nie jest Rpg- iem albo po prostu wręcz odpycha ich od siebie, bo gra za smętna, zero akcji itp, czy to nasza wina, że społeczeństwo robi się coraz bardziej odmóżdżające..? A może wina w tym, że takie właśnie się robi gry..? Do przodu fire fire fire zero myślenia zero współdziałania tylko akcja akcja i jeszcze raz akcja, masz mózg..? to lepiej go wyłącz bo gier takich w których trzeba ową mózgownicą ruszyć jest coraz mniej....

To nie nasza wina, że twórcy gier starają się z nas zrobić bezmózgie maszynki które będą wpychać im kasę do kieszeni.... nasza..? To nie nasza wina, że młode społeczeństwo to w większości wypadków tępi debile <i proszę możecie na mnie bluzgać problem w tym, że uczę w szkole podstawowej i gimnazjum - czasami patrząc się na niektóre osoby zastanawiam się czy aby sadzając na ich miejscu małpę owa małpa nie zachowywała by się lepiej..... syt. Przepraszam a gdzie jest Enter, albo wciśnij chłopie f5 to ten zgadnijcie co wciska najpierw literkę f a potem 5... czy to normalne..??> a czy taki T.D. chcą myśleć przy graniu...??

Podstawowa podstawa jest jednak taka, PC-ty walczą z konsolami i raczej tą wojnę przegrają, problem w tym, że konsole to czysto bezmózga rozrywka, strzelanki platformówki wyścigi potrafią tylko jedno ćwiczyć zręczność i nic poza tym, gry typu RPG bądź z zakresu gier Logicznych bądź czysto strategicznych i nie mówię tutaj o RTS-ach to po prostu coś nie spotykanego na konsole coś "niszowego" zatem owe konsolowe gry w większości wypadków sprowadzają się do totalnej prostoty pad pad pad nie myśl, nie myśl nie myśl.....

Czy to nasza wina..?
Nie
Naszą winą jako fanów jest to, że jesteśmy wymagający a co ważniejsze lubimy gry które:
a) mają fabułę - Oblivion nie miał fabuły F3 wygląda na to, że też jej nie będzie mieć.
b) nie są nastawione na totalną sieczkę do przodu i urrrraaaaaaa <jak ruska armia> - Fallout 3 tak prawdopodobnie będzie wyglądał
c) lubimy gry RPG które nie polegają na tym - wykaż się małpią zręcznością - a co ważniejsze na miły bóg NIE MYŚL

I można by tak było jeszcze wyliczać....

Ale to my, my jesteśmy osobami wymagającymi, chcącymi dostać RPG a nie coś pseudo do tego podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jak czasami popatrzę na niektórych moich kolegów z klasy... ech... Wszędzie uproszczenia. Strategie na konsolach też pewnie będą mocno uproszczone. Strzelaniny z auto celowaniem itp. Niestety, producenci robią gry pod rynek. Najwidoczniej ludzie wolą takie gry, zamiast czegoś trudniejszego. To samo jest z filmami czy książkami. To jest zła droga i kiedyś się to zemści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marselus
An masse masz racje, jednakowoz z kilkoma stwierdzeniami sie nie zgodze:
Po 1. Nie wszyscy mlodzi ludzie nastawiaja sie na krawa sieczke byle szybciej i wiecej, taka opinia jest moim zdaniem krzywdzaca, ja gram ostatnio glownie w mmo, glownie na serverach RP i spotykalem nastolatkow bardzo powaznych, odpowiedzialnych i potrafiacych grac RP. Moja 13letnia corka zagrywa sie Morro, Gothikiem, Baldurem, NWN2 a Obliviona nawet kijem nie traci, raz zagrala i wystarczylo. Wiec takie generalizowanie jest przerysowane, chociaz z drugiej strony rozumiem Twoja frustracje jako zes ze szczegolnie lubianego przez nasz rzad zawodu.

Po 2. Nie ma takiej mozliwosci zeby PC przegral wojne z konsolami, spojrz na moc obliczeniowa dzisiejszych PC i konsol. PC to architektura otwarta, chce miec szybciej? Wkladam mocniejszy procesor, chce miec lepsza grafe? Dokladam druga karte lub wymieniam na lepsza, zrob to samo z konsola. Nie da sie po prostu. Paradoksalnie konsole powoli migruja w kierunku PC. No bo skoro juz moge podpiac klawiature i mysz to stad niedaleka droga do, znowu paradoksalnie komputera typu Amiga. Amiga miala gry non-dos ktore startowaly od razu po wlozeniu dyskietki i nie musiales sie nic martwic o system, pamiec, konfiguracje i miala tez Amosa i Workbench. Poza tym z tego co wiem to juz konsol PS3 uzywa sie do kopiowania plyt BlueRay bo tam jako system siedzi jakas dystrybucja Linuxa. No to ze sie tak zapytam, konsola z linuxem to aby na pewno jeszcze konsola?
Z kolei jest jeszcze jeden aspekt o ktorym juz kilkakrotnie na tym forum pisalem. Nikt, ani Intel, ani AMD/ATi ani NVidia nie jest zainteresowana tym aby dostarczac tylko raz na 4-5 lat uklady do nowych konsol. Oni chca nam dostarczac nowe chipsety, procesory, czipy graficzne jak najczesciej sie da. Spojrz, wlasciwie po co dzis nam procesory multicore. Ile gier to wykorzystuje? No bo chyba nie powiesz mi ze 90% uzytkownikow komputerow to graficy, graficy 3d czy inzynierowie ktorzy potrzebuja Cada. Nie, to jest wszystko robione for future use. Beda w koncu gry z pelnym supportem multicore, z pelnym supportem SLI i CrossFire. I wtedy przepraszam bardzo, co zrobia uzytkownicy konsol? No bo oni nie zmienia procesora i nie wloza sobie dodatkowej karty graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować