Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 02:10, Karharot napisał:

Projektów stworzenia takiej gry pod innymi nazwami jest sporo ale póki co niewiele z
nich wychodzi. F3 powstał bo zabrała się za to firma nastawiona na zarobienie na tej
grze i właśnie dlatego zdolna do wydania na jej produkcję należytych pieniędzy a także
do skierowania do prac nad nią odpowiedniej ilości ludzi którzy mieli za zadanie tą grę
ukończyć a nie jedynie wstawić co pół roku info na stronie że prace nad grą trwają ale
ze względu na to czy tamto premiera gry (dema) została przesunięta w nieokreśloną przyszłość.


Jeśli chodzi o moje nastawienie do Bethesdy po wydaniu Fallouta 3, to mam do powiedzenia tylko dwa słowa: "Attack Dogs. No Walls, no permits, just dogs ... ATTACK DOGS".
[fragment kampanii reklamowej prezydenta Ackermana - nie mogłem się powstrzymać ;-)]

Osobiście wolałbym żyć nadzieją, że powstanie kiedyś naprawdę godna kontynuacja Fallouta, niż zostać tak brutalnie jej pozbawionym przez panów z Bethshity. :-/
"Nobody knows the trouble I''ve seen, Nobody knows my sorrow". :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 15:00, Krasna napisał:

I jak, dostał już ktoś Fallout''a 3 EK ?

Bo ja kurde czekam i czekam a kuriera nie widać.


Ja mam zamówione w Empiku i ponoć ma być jutro "wczesnym popołudniem". Kurier chyba powinien być też jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 15:08, Dann napisał:

Osobiście wolałbym żyć nadzieją, że powstanie kiedyś naprawdę godna kontynuacja Fallouta,
niż zostać tak brutalnie jej pozbawionym przez panów z Bethshity. :-/
"Nobody knows the trouble I''ve seen, Nobody knows my sorrow". :-/

Ojj nie prędko, B. ma prawo jeszcze do dwóch części..... niestety. :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 15:09, Oleksander napisał:

> I jak, dostał już ktoś Fallout''a 3 EK ?
>
> Bo ja kurde czekam i czekam a kuriera nie widać.

Ja mam zamówione w Empiku i ponoć ma być jutro "wczesnym popołudniem". Kurier chyba
powinien być też jutro.

Ile zapłaciłeś ?
W MM za 129 zł od jutra :P

20081106151749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opcje ze płace przy odbiorze, teraz tak myślę ze nie odbiorę paczki a jutro przejadę się do MM
W sumie Ek + kurier wychodzi około 170 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 15:16, Areoman54 napisał:

Ojj nie prędko, B. ma prawo jeszcze do dwóch części..... niestety. :[


A czy to cokolwiek zmieni ? Nikt nie może zmienić przeszłości.
Szkoda jedynie ludzi, którzy nabrali się na teksty w stylu: "Powrót legendy" itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie IGN znalazłem porównanie Fallout 3 na platformy PC, XBOX360 i PS3. Wnioski są takie:
1. PC
2. XBOX360
3. PS3

Link do artykułu Head-to-Head: Fallout 3
http://xbox360.ign.com/articles/926/926646p1.html

Pozwoliłem sobie wkleić obrazki z porównaniem grafiki na ww. Na stronie można zobaczyć to samo w wersji video.

ps: jeżeli już było to przepraszam

20081106152121

20081106152424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co to za różnica? Tu i tu sprowadza się to do masakrowania przeciwników, jedyną prawdziwą
> różnicą jest to że w F3 więcej z tej rzeźni widać (co niekoniecznie jest zaletą).
jesli nie spostrzegłeś różnicy między systemami walki poprzednich falloutów, a obecnym, to sorry, chyba kpisz...


> Jednak mają znaczenie, przy ciągłym korzystaniu z VATS liczba punktów akcji określa ile
> strzałów można oddać zanim trzeba będzie chwilę odczekać i przetrwać coś co przypomina
> turę przeciwnika.
w poprzednich częściach punkty akcji były na wagę złota i cały czas trzeba było myśleć - przeładować, walić seria, pojedynczym mierzonym strzałem itp. zresztą co ja pisze, to chyba oczywiste, dla każdego kto grał. w f3 praktycznie nie trzeba używać mózgu, walka jest łatwa. bohater ledwo odrośnie od ziemi a już pęczki mutantów jada na obiady.

> Nie przypominam sobie czy kiedykolwiek zdarzyło mi się w starych Falloutach zmieniać
> broń w czasie walki - zawsze upewniałem się wcześniej że posiadam wystarczającą liczbę
> amunicji do tej którą mam aby starczyło mi na wszystkich przeciwników, i jak dotąd tak
> samo jest w F3.
może grałeś mało. jak przeciwnik skracał dystans to walenie do niego ze snajperki nie miało sensu...

> To w takim razie dziwi że w ogóle w coś grasz bo gier naprawdę bardzo dobrych w jakimś
> gatunku wychodzi kilka na dekadę.
jak dla mnie starczy. wolę kolejny raz zagrać sobie choćby w wiedźmina, by sprawdzić niektóre konsekwencje swoich czynów, niż łupać w mierne tytuły...

> Niektóre postacie mają interesujące wypowiedzi, co do innych to wybacz ale nie oczekiwałbym
> po osobie zamieszkującej dziurę taką jak Megaton jakiejś błyskotliwej wypowiedzi, już
> prędzej bluzgów czy zdań skonstruowanych tak prymitywnie że z trudem dałoby się je zrozumieć.
> W końcu większość z nich pewnie nawet nie umie czytać.
gdybyś spróbował pograć w f1 lub f2 postacią z minimalną inteligencją, to wiedziałbyś jak to się robi. zresztą co ma do rzeczy poziom intelektualny postaci? to z uczestnictwem idiotów nie można nakreślić ciekawej scenki?


> Half-life akurat pod względem klimatu był jedną z najlepszych gier jakie wyszły więc
> stwierdzanie że jakaś gra mu pod tym względem nie dorównuje w żaden sposób nie dyskredytuje
> tej gry.
rpg dyskredytuje. mimo doskonałej fabuły half life jednak nie ma żadnych szans ze złożonością fabuły np. wiedźmina, która daje duże możliwości wyboru.

> Złe porównanie - F1 i F2 to były cRPG a wbrew temu co usiłujesz udowodnić ja wciąż twierdzę
> że F3 również należy do tego gatunku. Gdyby F3 był wyścigami postnuklearnych pojazdów
> przemierzających pustkowia to faktycznie bym się popukał w głowę ale w moim przekonaniu
> F3 nie wyłamuje się z cyklu a jedynie nie dorasta do poziomu poprzedniczek.
porównanie dobre. zmiana perspektywy z izometrycznej na fps daje kompletnie inną grę. co z tego, że na silę można f3 przylepić łatkę crpg? ani na milimetr nie upodabnia się tym do poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 15:17, Evil Khan napisał:

> > I jak, dostał już ktoś Fallout''a 3 EK ?
> >
> > Bo ja kurde czekam i czekam a kuriera nie widać.
>
> Ja mam zamówione w Empiku i ponoć ma być jutro "wczesnym popołudniem". Kurier chyba

> powinien być też jutro.
Ile zapłaciłeś ?
W MM za 129 zł od jutra :P



Kurde jak widzę jak wygląda EK (co zawiera) to trochę szkoda że eni poczekałem i nie dołożyłem 30 zł..

Ehh...

Ale gra i tak świetna już niedługo kolejne godziny grania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 14:45, Evil Khan napisał:


Czego by o Fallout 3 nie pisać , jest to chyba najbardziej przedziwna gra wszechczasów.Z jednej strony wymienia się całą masę błędów , szokująco nieudany tryb TPP , wiele nawiązań do Oblivion , kiepskie modele NPCów , krótki wątek główny , odejście od sprawdzonych wzorców , brak falloutowego klimatu itp.idt.A taka wyliczanka praktycznie u każdego recenzenta kończy się zdaniem w stylu : wyjątkowa gra , świetna , ocena prawie 100%.Przyznam szczerze , iż dla mnie to wszystko jeakieś nielogiczne jest.Bardzo wysoka nota należy się chyba tylko tytułowi dopracowanemu pod każdym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać datę premiery wersji PL na PS3, w sklepach na półkach można znaleźć jedynie wersje anglojęzyczne. Podobnie z wersją na Xboxa. Z tego co pamiętam od dłuższego czasu Fallout był zapowiadany jako gra zlokalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 17:05, KrzychW napisał:

Czego by o Fallout 3 nie pisać , jest to chyba najbardziej przedziwna gra wszechczasów.Z
jednej strony wymienia się całą masę błędów , szokująco nieudany tryb TPP , wiele nawiązań
do Oblivion , kiepskie modele NPCów , krótki wątek główny , odejście od sprawdzonych
wzorców , brak falloutowego klimatu itp.idt.A taka wyliczanka praktycznie u każdego recenzenta
kończy się zdaniem w stylu : wyjątkowa gra , świetna , ocena prawie 100%.Przyznam szczerze
, iż dla mnie to wszystko jeakieś nielogiczne jest.Bardzo wysoka nota należy się chyba
tylko tytułowi dopracowanemu pod każdym względem?


Jest nawet gorzej. Paradoksalnie wielu recenzentów wszystkie te błędy i absurdy wychwala wręcz pod niebiosa lub co najmniej bagatelizuje (zapewne celowo). Coś mi tutaj zalatuje mechanizmem "Niewidzialnej ręki rynku" (ale tej drugiej ręki ;-)).
Bo coby nie było, ciężko powiedzieć, aby Bethesda swoimi produktami zaspokajała potrzeby społeczne. Rzekłbym wręcz odwrotnie ... przyczynia się do wzrostu niepokoju i zachowań agresywnych u dużej części populacji. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- w szczątkach jednego z rycerzy znalazłem pancerz wspomagany wraz z hełmem. Nie mogę jednak ich założyć bo nie jestem do tego wyszkolony, wszedłem do siedziby studia Radio Galaxy News i spytałem jedego z ciężko uzbrojonych czy może mnie wyszkolić w noszeniu tego pancerza. On mi powiedział że potrzebna mi jest zgoda kogośtam, którego można znaleźć w pobliżu laboratiorium. Mam pytanie- nigdzie nie mogę tego znaleźć. Gdzie jest to laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 17:05, KrzychW napisał:

Bardzo wysoka nota należy się chyba tylko tytułowi dopracowanemu pod każdym względem?

Pamiętaj, że lwia część recenzji była pisana pod czujnym okiem b. po kilkunastu godzinach grania. Wszystko perfekcyjnie wyreżyserowane. Ta w CDA też zapewne była tak pisana (wnioskuję po gamewalkerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować