Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2008 o 19:19, Lex napisał:

/ciach/
Och, Ecko... wymagania masz kilka postów wyżej, więc powinieneś sam ocenić. Opierając
się na podanych wymaganiach nie powinieneś nawet odpalić gry - grafika minimum GF 7900,
a Ty masz 7600GT. Jak będzie w praktyce zobaczymy dopiero po premierze.


Minmum 7900?! Lol, następna gra co ma wymagania jak GTA IV czy co...? I jakoś nie widze tych wymagań pare postów wyżej.

EDIT: Jakbyś nie wiedział to są wymagania.

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5795123,Fallout_3_wymagania_sp rzetowe.html

Porównaj z moim kompem, nie wiem jak z optymalizacją silnika gry, dobra jest czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Sorry, pomyliłem tematy. :P Myślałem, ze pytasz o GTA 4 (w czasie pisania posta czytałem tamten temat :P). FO 3 powinieneś odpalić na średnich, gra nie jest bardzo sprzętożerna. W razie czego przetestuj blaszaka na tej stronie:
http://www.yougamers.com/gameometer/10291/

@Selv
Pomyłka, :P wyjaśnienia wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie grę (po 91h i 33m) i muszę powiedzieć że wątek główny mnie nie zawiódł, owszem mógł być lepszy ale z pewnością mógłby też być dużo gorszy. Po części moja opinia wynika pewnie z faktu że po przeczytaniu wielu negatywnych komentarzy na jego temat oczekiwałem czegoś naprawdę słabego podczas gdy pod względem długości i jakości nie ustępował on wcale poprzednim Falloutom. Jedyne co mnie w nim zawiodło to kiepskie przedstawienie końcowych scen podsumowujących których znaczenie jest mocno niejasne i brak outra (obydwa te niedociągnięcia są dla mnie niezrozumiałe, w końcu co za problem przygotować komentarz do scen i porządny filmik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 20:46, Karharot napisał:

Ukończyłem właśnie grę (po 91h i 33m)


No to grałeś 3 x dłużej ode mnie.

Dnia 15.11.2008 o 20:46, Karharot napisał:

i muszę powiedzieć że wątek główny mnie nie zawiódł,
owszem mógł być lepszy ale z pewnością mógłby też być dużo gorszy.


Główny wątek jest ciekawy. Śmiałbym zaryzykować, że ta gra posiada najlepszą fabułę ze wszystkich gier Bethesdy Soft.

>Po części moja opinia

Dnia 15.11.2008 o 20:46, Karharot napisał:

wynika pewnie z faktu że po przeczytaniu wielu negatywnych komentarzy na jego temat oczekiwałem
czegoś naprawdę słabego


Ja kupiłem tę grę tylko i wyłącznie po to, żeby zobaczyć jakie g***o Bethesda stworzyła, ale przeżyłem miłe zaskoczenie.

Dnia 15.11.2008 o 20:46, Karharot napisał:

podczas gdy pod względem długości i jakości nie ustępował on
wcale poprzednim Falloutom.


Jest gorszy od poprzedników. Jako Fallout to trochę jest "nie tego". Ale widać, że Bethesda "włożyła serce" w tę grę i to Im się chwali. Twórcy, widać, że się starali (i to bardzo) aby stworzyć dobrą grę. Szkoda tylko, że celowali w jak największą liczbę graczy, co trochę po tej produkcji widać. Wymyślając questy naprawdę wysilili mózgownicę.
Tylko szkoda, że mieli pomysłów zbyt dużo, aby wszystkie zrealizować. Przez co występują niewielkie niedorzeczności.

>Jedyne co mnie w nim zawiodło to kiepskie przedstawienie

Dnia 15.11.2008 o 20:46, Karharot napisał:

końcowych scen podsumowujących których znaczenie jest mocno niejasne i brak outra (obydwa
te niedociągnięcia są dla mnie niezrozumiałe, w końcu co za problem przygotować komentarz
do scen i porządny filmik).


Ogólnie pomysł z takim zakończeniem jest bardzo dobry (a Cenega dobrała do roli narratora zaj****tego lektora), ale w tej jak i kilku innych sytuacjach Bethesda trochę ten element zaniedbała. Mimo wszystko w tę produkcję gra się dobrze (o ile się zapomni/nie grało się w poprzednie części <niepotrzebne skreślić>). Gra ma największy potencjał ze wszystkich gier w jakie grałem dłuuugiego czasu. Szkoda tylko, że ten potencjał nie jest do końca wykorzystany.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:22, xDeuSx napisał:

Właśnie to, co wymieniłeś w daleszej części zdania. Zręczność do lekkiej broni, wytrzymałość
do ciężkiej, percepcja do energetycznej ( choć zwiększa również inne ). Podobnie, jak
w poprzednich częściach.

To chyba grałeś w inna grę, bo tu jest zupełnie inaczej niż w poprzednich częściach. Przykładowo percepcja dawała Ci lepszą celność na długie dystanse a tutaj nie daje Ci nic. Jeżeli mam zręcznosć 10 i percepcje 10 a bronie palne na 100 to chyba mam prawo oczekiwać że przy pomocy snajperki będe mieć dużą celność na średnim dystansie ?

Dnia 14.11.2008 o 21:22, xDeuSx napisał:

Bez sensu jest strzelanie z karabinu snajperskiego przy użyciu V.A.T.S.-a.

Bez sensu ? Czemu ? Przecież chyba po to jest snajperka i Vats żeby z tego korzystać. Nie bawi mnie granie jak w fpsie bo jest to tutaj rozwiązane mało atrakcyjnie.

Dnia 14.11.2008 o 21:22, xDeuSx napisał:

Dużo lepiej jest podkraść się do
wroga i wówczas strzelić u w głowę "ręcznie" ( bez użycia V.A.T.S.-a ). Trafienie krytyczne
gwarantowane, takim strzałem wykańcza się nawet Super Mutanty.

Nie po to gram snajperką żeby się podkradać do wrogów. Gram nią po to żeby walić hedszoty na odległosć, tylko mam dziwnie niską celnosć, pomimo że rozwijam wszystko co snajper miec powinien.

Dnia 14.11.2008 o 21:22, xDeuSx napisał:

To się nazywa REALIZM. Pocisk ma swoją prędkość, więc to logiczne, że przy naciśnięciu
spustu nie pojawia się nagle w miejscu, w które celowaliśmy.

Przy dystansie kilku metrów nie miałbyś szans z predkoscią pocisku. Nie miałbyś szans nawet ze strzałą z łuku. Przed przeciwnika to można mierzyc na dłuuugim dystansie gdzie pocisk leci dluugo. To się nazywa reazlim.
Pocisk z takiego kalacha leci ok 700 m/s. Zrób unik. Gwarantuje Ci że nie zdążysz mrugnąć okiem a po nacisnięciu sputu będzie tam gdzie celowalismy.

Dnia 14.11.2008 o 21:22, xDeuSx napisał:

Walki o przetrwanie, agresywnych przeciwników, nieograniczonej strefy.
Właśnie te elementy wpływają na to, że najnowszy Fallout jest poprostu świetny.

Po co się ograniczać - jest genialny. Nie dosć że najlepszy rpg roku to jeszcze najlepszy fps roku. A niewidzialne ściany czy głupie ai przeciwników to pewnie zlosliwe wymysly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 10:46, Mariax napisał:

Fallout 3 dostał słusznie 9/10

Jakieś argumenty ? Moim zdaniem niesłusznie. Zbyt wiele baboli, niedociągnięć oraz dziwnych rozwiązań. 9 dla Fallouta to zasługa dziwnej ślepoty recenzentów któzy nie dostrzegali tego co widzi większość graczy.

Dnia 15.11.2008 o 10:46, Mariax napisał:

ale to niezmienia faktu że jest to jeden z najlepszych RPG tego roku,

To nie jest fakt tylko Twoja prywatna opinia i w dodatku ciężko byłoby Ci ją obronic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Megaton dostalem questa opcjonalnego aby "obrobic" schowek Leo (tego od oczyszczalni wody). Czy ktos wie gdzie ten schowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 07:57, Xantus napisał:

W Megaton dostalem questa opcjonalnego aby "obrobic" schowek Leo (tego od oczyszczalni
wody). Czy ktos wie gdzie ten schowek?

chodzi o biurko które w oczyszczalni ale otwieranie zamków jest potrzebne na wysokim poziomie chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
mam pytanie, czy wie ktoś jak dostać się do tej pier... krypty 87?
Bo już nie mam pomysłu, a nikt kto tam jest (nie powiem, żeby spojlera nie było ;) )nic mi nie zleca! >.<
Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 03:38, hehe napisał:

> Fallout 3 dostał słusznie 9/10
Jakieś argumenty ? Moim zdaniem niesłusznie. Zbyt wiele baboli, niedociągnięć oraz dziwnych
rozwiązań. 9 dla Fallouta to zasługa dziwnej ślepoty recenzentów któzy nie dostrzegali
tego co widzi większość graczy.

> ale to niezmienia faktu że jest to jeden z najlepszych RPG tego roku,
To nie jest fakt tylko Twoja prywatna opinia i w dodatku ciężko byłoby Ci ją obronic.


Ok podaję argumenty: KLIMAT, świetne questy, świetny postapokaliptyczny świat i duża mapa, przeciwnicy, bronie, przedmioty z poprzednich części, grafika która mi się bardzo podoba, fajna fabuła, system V.A.T.S. i najważniejsze: ogromny potencjał tej gry, dawno mnie tak nic nie wciągnęło a gry które mnie wciągają tak mocno to ze świecą szukać. Żałuję tylko że musze narazie odstawic grę na półkę bo na moim kompie nie da się grać i muszę poczekać na nowego :/ Ale to nie zmienia faktu, że dla mnie jest to najlepszy RPG roku i nic tego nie zmieni, a gdyby nie bugi i różne niedociągnięcia typu spierniczony tryp TPP to bym dał 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 10:25, Camponator napisał:

Siema.
mam pytanie, czy wie ktoś jak dostać się do tej pier... krypty 87?
Bo już nie mam pomysłu, a nikt kto tam jest (nie powiem, żeby spojlera nie było ;) )nic
mi nie zleca! >.<
Pomóżcie!

Jezeli chodzi ci o lokalizacje to odwiedz siedzibe vault-tech i pobierz z glownej masyzny lokalizacje wszystkich krypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 09:56, Iroks1 napisał:

chodzi o biurko które w oczyszczalni ale otwieranie zamków jest potrzebne na wysokim
poziomie chyba


Tak myslalem ze o to, ale chyba jakis bug bo oczyscilem a to nadal pisze ze do wykonania :(

PS. Jest w grze jakas latarka? W menu nie widzialem klawisza do jej wlaczenia, ale w poradach w grze cos wspomniane o lampce z pipboya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 07:57, Xantus napisał:

W Megaton dostalem questa opcjonalnego aby "obrobic" schowek Leo (tego od oczyszczalni
wody). Czy ktos wie gdzie ten schowek?

w oczyszczalni, biurko przy ktorym zwykle siedzi. jednakze ten opcjonal mi sie nie odznacza po wykonaniu. pewnie dlatego ze mozna to robic kilka razy,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Musisz znaleźć kryptę 87, aby poznać jej lokacje musisz
a) włóczyć się po pustkowiach, i ja napotkać przypadkiem.
b) starszy Lyons powinien pokazać ci lokacje na mapie w bractwie.
c) w siedzibie Valut-Tec dostać się do terminalu głównego komputera i pobrać lokalizacje wszystkich krypt oraz kody dostępu o nich.

Wejście jest przez kopalnie Latarenka, ale jest tam promieniowanie tak duże że jest też sporo super mutantów."

Mam nadzieje że chodziło o to, w F3 gram na kompie u brata i napotkałem ją przypadkiem.

(Powyższy cytat nie jest mojego autorstwa pochodzi z forum http://www.forum-fallout3.net)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam pytanie, macie problemy z terenem miejsca na północy blisko "police station" z questu "big town, big trouble"? W tym miejscu quick save zawiesza mi grę. Do tej pory nie miałem tego problemu, 16 godzin gry bez najmniejszych zgrzytów...a teraz i random krasz tu desktop się zdarza :(
Dochodzę do wniosu że chyba bardziej się opłaca piraty ściągać - piszą że chodzi im bez zarzutu po tych różnych fixach które robią...i bądź tu człowieku mądry, wywalasz z trudem zarobione pieniądze, a dostajesz coś co powinno, ale nie działa jak należy...Tymbardziej jestem krurwiony bo gra jest niesamowicie wciągająca, a vats jest świetnym odskocznikiem od bezmózgiego fps...
SZLAG!
Proszę o pomoc, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w krypcie 121, w ich "świecie".
Dostałem zadanie aby rozbić małżeństwo, jak to zrobić?? Pogadałem już z każdym i żadnych nowych opcji w dialogach nie znalazłem.
Kolejna sprawa:
W megatonie dostałem zadanie o dostarczeniu listu do rodziców Lucy. Poszedłem do tego ich "miasta" rodzina nie żyje, a szeryf zlecił mi odnalezienie ich syna.Tylko gdzie on jest? W stacji metra były inteligentne Ghule, W jaskini nic nie znalazłem, a w kinie samochodowym też ani śladu co trochę mnie dziwi bo na stołech jest pełno jedzenia i napojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 11:13, Abok napisał:

Jestem w krypcie 121, w ich "świecie".
Dostałem zadanie aby rozbić małżeństwo, jak to zrobić?? Pogadałem już z każdym i żadnych
nowych opcji w dialogach nie znalazłem.
Kolejna sprawa:
W megatonie dostałem zadanie o dostarczeniu listu do rodziców Lucy. Poszedłem do tego
ich "miasta" rodzina nie żyje, a szeryf zlecił mi odnalezienie ich syna.Tylko gdzie on
jest? W stacji metra były inteligentne Ghule, W jaskini nic nie znalazłem, a w kinie
samochodowym też ani śladu co trochę mnie dziwi bo na stołech jest pełno jedzenia i napojów.


Pogadaj z ghulem jeszcze raz to Ci powie gdzie jest Rodzina :)
ja też zrobiłem kółko i wróciłem do ghula zagadałem po raz wtóry i był nowy dialog :D
Tyle zachodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 03:30, hehe napisał:

To chyba grałeś w inna grę, bo tu jest zupełnie inaczej niż w poprzednich częściach.
Przykładowo percepcja dawała Ci lepszą celność na długie dystanse a tutaj nie daje Ci nic.


W takim razie właduj w nią jeden punkt. Ciekawe, czy trafisz w coś, co jest oddalone o więcej niż 10 metrów. Poza tym percepcja jest odpowidzialna także, za wykrywanie wrogów.

Dnia 16.11.2008 o 03:30, hehe napisał:

Bez sensu ? Czemu ? Przecież chyba po to jest snajperka i Vats żeby z tego korzystać.
Nie bawi mnie granie jak w fpsie bo jest to tutaj rozwiązane mało atrakcyjnie.


Jak już wspomniałem, V.A.T.S. nie wykorzystuje odpowiednio lunety, podobnie jak w przypadku magnum wyposażonego w celownik.

Dnia 16.11.2008 o 03:30, hehe napisał:

Nie po to gram snajperką żeby się podkradać do wrogów. Gram nią po to żeby walić hedszoty
na odległosć, tylko mam dziwnie niską celnosć, pomimo że rozwijam wszystko co snajper
miec powinien.


Zrozum, że tak skonstruowana jest gra. Atak z zaskoczenia zadaje dużo większe obrażenia niż atak podczas walki. Jakkolwiek nierealistyczne miałoby to być.

Dnia 16.11.2008 o 03:30, hehe napisał:

Przy dystansie kilku metrów nie miałbyś szans z predkoscią pocisku. Nie miałbyś szans
nawet ze strzałą z łuku. Przed przeciwnika to można mierzyc na dłuuugim dystansie gdzie
pocisk leci dluugo. To się nazywa reazlim.
Pocisk z takiego kalacha leci ok 700 m/s. Zrób unik. Gwarantuje Ci że nie zdążysz mrugnąć
okiem a po nacisnięciu sputu będzie tam gdzie celowalismy.


Gdybyś choć raz w życiu strzelał z prawdziwej broni wiedziałbyś, że na tor lotu pocisku mają wpływa takie czynniki jak grawitacja, siła i kierunek wiatru czy nawet wilgotność powietrza. Ale nie o to tutaj chodzi, w Falloucie 3 nie zostały zawarte tak zaawansowane realistycznie prawa balistyki i dobrze, bo to RPG, a nie symulator pola walki. Szansa na trafienie zależy od stanu technicznego broni i statystyk gracza.
Również od broni nie należy oczekiwać, że będzie w 100% celna ( a propos twoich wcześniejszych narzekań na celność snajperki ). Trudno się dziwić, to broń, która przetrwała wojnę atomową, przechowywana w złych warunkach, bez jakichkolwiek środków ochronnych. Pozostałe rodzaje broni to nierzadko wytwory postapokaliptycznych rusznikarzy, którzy musieli wykorzystać to, co aktualnie było pod ręką.

Dnia 16.11.2008 o 03:30, hehe napisał:

Po co się ograniczać - jest genialny. Nie dosć że najlepszy rpg roku to jeszcze najlepszy
fps roku. A niewidzialne ściany czy głupie ai przeciwników to pewnie zlosliwe wymysly...


Cokolwiek zrobili by twórcy, to i tak nie są w stanie zadowolić wszystkich odbiorców. Jednym gra podoba się bardzo ( chociażby mnie ), inni wytykają jej wady zamiast cieszyć się z tego, że w ogóle się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować