Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Jestem podczas robienia zadania Oaza. Po rozmowie z wszystkimi NPC z lokacji podchodzę do wejścia do jaskini, ale moja postać zatrzymuje się kilka metrów przed kratą (blokada postaci i zanik HUDa). Podejrzewam, że jest to jakiś bug, ale nie wiem, co w takiej sytuacji zrobić (chodzi mi tu o zabawy z konsolą).

PS. Negatywne rozwiązanie zadania nie wchodzi w grę. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:43, Marius77 napisał:

Blokada jest po to, abyś przysłuchał się dyskusji Matki z Ojcem. Po rozmowie można iść
dalej. To żaden bug.


Ale chodzi o to, że nie ma tam żadnych osób. Czekałem dość długo (tak na oko 10 minut czasu realnego) i nic się nie działo. Sprawdzałem też o innych porach dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:47, lewak napisał:

> Blokada jest po to, abyś przysłuchał się dyskusji Matki z Ojcem. Po rozmowie można
iść
> dalej. To żaden bug.

Ale chodzi o to, że nie ma tam żadnych osób. Czekałem dość długo (tak na oko 10 minut
czasu realnego) i nic się nie działo. Sprawdzałem też o innych porach dnia.


Ja w takich sytuacjach wczytuję wcześniejszego "sejwa", a warto robić ich sporo. U mnie F5 jest używane co parę minut, a "normalny" zapis co kilkanaście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:34, lewak napisał:

Jestem podczas robienia zadania Oaza. Po rozmowie z wszystkimi NPC z lokacji podchodzę
do wejścia do jaskini, ale moja postać zatrzymuje się kilka metrów przed kratą (blokada
postaci i zanik HUDa). Podejrzewam, że jest to jakiś bug, ale nie wiem, co w takiej sytuacji
zrobić (chodzi mi tu o zabawy z konsolą).

PS. Negatywne rozwiązanie zadania nie wchodzi w grę. ;p



Czekałem dośc długo i nic się nie działo. Próbowałem różnych sposobów (nawet rocket jumpa czy przetransportowania się ładunkami wybuchowymi :P) ale to na nic. Ostatecznie zrobiłem no clip mode i przelazłem przez drzewo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 21:41, Sancho Prub napisał:

> Jestem podczas robienia zadania Oaza. Po rozmowie z wszystkimi NPC z lokacji podchodzę

> do wejścia do jaskini, ale moja postać zatrzymuje się kilka metrów przed kratą (blokada

> postaci i zanik HUDa). Podejrzewam, że jest to jakiś bug, ale nie wiem, co w takiej
sytuacji
> zrobić (chodzi mi tu o zabawy z konsolą).
>
> PS. Negatywne rozwiązanie zadania nie wchodzi w grę. ;p


Czekałem dośc długo i nic się nie działo. Próbowałem różnych sposobów (nawet rocket jumpa
czy przetransportowania się ładunkami wybuchowymi :P) ale to na nic. Ostatecznie zrobiłem
no clip mode i przelazłem przez drzewo ^^


Do jaskiń można też wejść od lokacji z gadającym drzewem. Krata jest w wodzie. Tyle, że po dostaniu się tam wpada się na błotniaki, nie jestem też pewien czy da się wejść na górę po ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie! To żadne gadające drzewo ! ;)

Spoiler

To przecież Harold, najbardziej rozpoznawalny Ghul z Falloutów. W pierwszej części był niezbędny do ruszenia main questa, pokazywał nam jaskinię z Deathclawem i martwym supermutkiem. W Fallout 2 był zarządcą GECKO i już miał małe bonsai na głowie z którego był dumny. Teraz 32 lata póżniej drzewko go "przerosło" dosłownie i strasznie cierpi ten Harold. Z litości i sympatii do tego najfajniejszego ghula, zabiłem go jak prosił. Też bym nie chciał tak"kwitnąć" w jednym miejscu tyle czasu ;)


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem Main Questa i jest fajnie. F3 pokazuje na co go stać.

Spoiler

Fajny etap z symulacją, szkoda trochę ojca, po tych wszystkich poszukiwaniach mógłby żyć dłużej, Ogólnie etap z pojawieniem się enklawy się mi spodobał. Raz że plazmę dostaje to jest klimatycznie (jak przez całą gre z resztą :P). Cytadela też niczego sobie (chciałbym tego mega robota w akcji zobaczyć, nie wiem czy bęzdie mi to dane)Teraz przemierzam kryptę 87.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:15, RavenSoul napisał:

Wypraszam sobie! To żadne gadające drzewo ! ;)


Przeprasza!
Pojechałem po bandzie, co by być bardziej zrozumianym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:21, Marius77 napisał:

> Wypraszam sobie! To żadne gadające drzewo ! ;)

Przeprasza!
Pojechałem po bandzie, co by być bardziej zrozumianym :)



Nie przejmuj się, przecież żartowałem ^_^ ( ale do gadającego drzewka to mu daleko)
Imho to najfajniejszy motywów w F3 jaki znalazłem, siedziałem zauroczony co też się z moim bohaterem stało, właściwie to pierwszy taki "link" do poprzedniczek dla mnie^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:20, Kerigun napisał:

Ruszyłem Main Questa i jest fajnie. F3 pokazuje na co go stać.

Spoiler

Fajny etap z symulacją, szkoda trochę ojca, po tych wszystkich poszukiwaniach mógłby
żyć dłużej, Ogólnie etap z pojawieniem się enklawy się mi spodobał. Raz że plazmę dostaje
to jest klimatycznie (jak przez całą gre z resztą :P). Cytadela też niczego sobie (chciałbym
tego mega robota w akcji zobaczyć, nie wiem czy bęzdie mi to dane)Teraz przemierzam kryptę
87.



Czytasz na własne ryzyko ;P

Spoiler

Tak, zobaczysz go w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:24, Ecko09 napisał:

Czytasz na własne ryzyko ;P

Spoiler

Tak, zobaczysz go w akcji.


Warto było zaryzykować. Już się nie mogę doczekać aż zobaczę go w akcji :D No ale przed tym jeszcze popanosze się po pustkowiach :D Klimatyczna ta krypta 87. I może znajdę to co szukałem w poprzednim F (nie wiem czy się to w końcu znajdywało bo mi się gry ukończyć nie udało :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:45, Kerigun napisał:

I może znajdę to
co szukałem w poprzednim F (nie wiem czy się to w końcu znajdywało bo mi się gry ukończyć
nie udało :P).


Hmm... G.E.C.K. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ghul to pozostałość po człowieku, który ''przeżył'' wybuch atomowy, Harold jest wyjątkowy! Jest nieudanym efektem działania F.E.V''a, swoją drogą podobnym do Grey''a, tyle że na Harolda ledwie co skapło, a Grey wpadł do kadzi pełnej tego shit''u. Ale podobieństwo jednak jest.
Harold to nie ghul!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:27, Vincent Law napisał:

Ekhm, ghul to pozostałość po człowieku, który ''przeżył'' wybuch atomowy, Harold jest
wyjątkowy! Jest nieudanym efektem działania F.E.V''a, swoją drogą podobnym do Grey''a,
tyle że na Harolda ledwie co skapło, a Grey wpadł do kadzi pełnej tego shit''u. Ale podobieństwo
jednak jest.
Harold to nie ghul!


Tutaj zdania są podzielone. W Fallout Bible nawet twórcy mieli różne zdania na ten temat haha :D
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie powiedzieć, że Harold jest wypadkową działania promieniowania
oraz FEV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 06:51, piecia997 napisał:

Tak! G.E.C.K. już dostępny do ściągnięcia ze strony Bethesdy! Towarzysze, czas zacząć
zmieniać świat! :D

http://fallout.bethsoft.com/eng/downloads/geck.html

Na dodatek można zarejestrować się na stronie http://geck.bethsoft.com/index.php/Main_Page
, gdzie znajdują się poradniki i tutoriale do edytora.


To mnie ucieszyłeś ^_^ w końcu nadszedł czas zgłębienia dokumentów Van Burena i poprawienie tego szamba ;P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę o Bugach - gram 2 raz - może to nie bug ale wcięło mi kolesia w Megatonie tego co złom zbiera - był dla mnie kopalnią dobrej Karmy - a teraz mam 35 szt. złomu w domu i choć okrążyłem Megatonę kilka razy odwiedziłem wszystkie otwarte domy - jego nie ma. - zrobiłem nawet eksperyment i zamknąłem drzwi w oczyszczalnie - te do pomieszczenia z łóżkiem i co... po kilku dniach były zamknięte - nikt nie wchodził.

Boję się że porwało go ufo :(

A tak na serio - miał ktoś ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 09:38, Anim napisał:

Tak sobie myślę o Bugach - gram 2 raz - może to nie bug ale wcięło mi kolesia w Megatonie
tego co złom zbiera - był dla mnie kopalnią dobrej Karmy - a teraz mam 35 szt. złomu
w domu i choć okrążyłem Megatonę kilka razy odwiedziłem wszystkie otwarte domy - jego
nie ma. - zrobiłem nawet eksperyment i zamknąłem drzwi w oczyszczalnie - te do pomieszczenia
z łóżkiem i co... po kilku dniach były zamknięte - nikt nie wchodził.

Boję się że porwało go ufo :(

A tak na serio - miał ktoś ten problem?


Muszę Cię zmartwić, ale ten Pan niestety "kopnął w kalendarz".Czasem tak się dzieje, że niektóre postacie w Megaton umierają, ale dokładnie nie pamiętam co jest tego przyczyną (chyba jakiś bug). Podobną sytuację miałem z Szeryfem, którego pewnego razu znalazłem martwego,gdzieś w środku miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 09:38, Anim napisał:



A tak na serio - miał ktoś ten problem?


Mi zniknął ten koles z info o ojcu, więc musiałem się włamać do jego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować