Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 09:46, sevrond napisał:

Są jakieś modziki z nowymi przygodami? Szukałem ale tylko jakieś mody z dodatkami broni
itp.


Jak masz polskiego F3, to tylko i wyłącznie ten mod:
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics56/fallout-3-kolekcja-modulow-zmiany-w-silniku-i-rozgrywce-vt752.htm

Czytaj uważnie instrukcje instalacji, zwłaszcza w aktualizacji.
Gra w tym modzie jest zbalansowana, stanowi wyzwanie takie, jakim były F1 i F2, wróciły bronie z poprzednich części (BOZAAAR! :D). Gra się o NIEBO lepiej niż w podstawową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś dotarłem do Rivet City, a potem już z górki poszło. Teraz jestem świeżo po doprowadzeniu Li i ojczulka do ''laboratorium'' i nie powiem, wciągnęło mnie to :D Nie mam tylko głowy do zadań pobocznych, po dwóch dniach szukania tej ''rodzinki'' z Arefu odpuściłem sobie i jade wątek główny. Ammo mam tyle, że mógłbym na "chinese assault rifle" przejść całą gre :P

Poza tym świetny ten quest w Vault 112, postanowiłem skorzystać z wariantu

Spoiler

wpuszczenia do "raju" chińskich komandosów - szybko zrobili porządek (zagadka ''muzyczna'' też taka najtrudniejsza nie była...)

]
Zastanawiam się tylko na czym miałaby polegać ta opcja
Spoiler

ukartowania śmierci tej panny

, użyłem terminala aby zamknąć drzwi i użyć domowego robota jako narzędzia zagłady :D:D, niestety zamiast jej, podpalał mnie...ktoś wie jak to rozwiązać ?

Aaa i czemu z Miniguna zrobili takie barachło !? Jeśli dobrze pamiętam to w poprzednich Falloutach robił rzeź, a teraz ? Wpakowałem w mutanta dwie seryjki a on nadal stoi...hm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 23:15, Karharot napisał:

Rock-It Launcher

Ok, już mam. Ale ja mam po polsku :P Wiesz, nie wiedziałem, że pisze Schemat - Pakietnica.
Wiecie może gdzie jest ten Ian West?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim momencie tego questa jesteś? Najpierw powinieneś udać się do Arefu, potem do Northwest Seneca Station gdzie w pomieszczeniach zajmowanych przez ghula-chemika znajdziesz właz do podziemi którymi dotrzesz do siedziby Rodziny. Aby znaleźć tam Iana musisz wejść po schodach na górę i pójść do drzwi na zakręcie korytarza (zanim to zrobisz lepiej zdobądź pozwolenie na widzenie się z Ianem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:36, Karharot napisał:

A w jakim momencie tego questa jesteś? Najpierw powinieneś udać się do Arefu, potem do
Northwest Seneca Station gdzie w pomieszczeniach zajmowanych przez ghula-chemika znajdziesz
właz do podziemi którymi dotrzesz do siedziby Rodziny. Aby znaleźć tam Iana musisz wejść
po schodach na górę i pójść do drzwi na zakręcie korytarza (zanim to zrobisz lepiej zdobądź
pozwolenie na widzenie się z Ianem).

Ogromne dzięki. Widać mam do czynienia ze znawcą ;]
Ruszyłem trochę wątek fabularny. Zyskałem sporo amunicji a strzały z Vatsa przy 50 procent szans częściej trafiają. Mam dotrzeć do Galaxy News. Dotarłem do Friendship Station i wg. PibBoya jestem niedaleko. Niestety wszędzie drogę odcinają gruzy.
A tak BTW - fani starego fallouta narzekają na tą grę. Grałem we wszystkie(i mam)i ta podoba mi się najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:02, Kirabaxior napisał:

Ruszyłem trochę wątek fabularny. Zyskałem sporo amunicji a strzały z Vatsa przy 50 procent
szans częściej trafiają. Mam dotrzeć do Galaxy News. Dotarłem do Friendship Station i
wg. PibBoya jestem niedaleko. Niestety wszędzie drogę odcinają gruzy.
A tak BTW - fani starego fallouta narzekają na tą grę. Grałem we wszystkie(i mam)i ta
podoba mi się najbardziej.

Ja doszedłem tam z pomocą Bractwa Stali którzy byli w pobliżu. Razem eliminowaliśmy super mutantów, aż doszliśmy do RGN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:17, Karharot napisał:

Do GNR można dojść jedynie tunelami metra (wszystkie przejścia na powierzchni są zablokowane).

A Ciepłymi Kanałami da się?
Tak czy inaczej dzięki, znalazłem pewien tunel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawiłem sobie tę grę. Pograłem chwilę...
... i wieje nudą. Niby całkiem fajny początek (dorastanie) i nieźle wykreowany postapokalpityczny świat na zewnątrz, ale pełno tu mankamentów z Obliviona. Zero dialogów (raczej monologi) jakoś mało wyraziste postacie ( w zasadzie na razie zaintrygował mnie ten Ghul w Megatonie) kolejne zadania typu : przynieś wodę, dostarcz wiadomość, itp.
Jedyne co mi się naprawdę spodobało, to muzyka z radia Galaxy. Naprawdę niezła. Ale poza tym, ni to RPG, ni to strzelanka. System VATS jest bez sensu, lepiej samemu strzelać do sukinsynów, chyba że chce się zobaczyć akcje w spowolnieniu.

P.S Wie ktoś gdzie można kupić wodę dla tego starca przed Megatonem ? Nigdzie w mieście nie ma jej do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 09:50, Darkstar181 napisał:

Wczoraj sprawiłem sobie tę grę. Pograłem chwilę...
... i wieje nudą. Niby całkiem fajny początek (dorastanie) i nieźle wykreowany postapokalpityczny
świat na zewnątrz, ale pełno tu mankamentów z Obliviona. Zero dialogów (raczej monologi)
jakoś mało wyraziste postacie ( w zasadzie na razie zaintrygował mnie ten Ghul w Megatonie)
kolejne zadania typu : przynieś wodę, dostarcz wiadomość, itp.
Jedyne co mi się naprawdę spodobało, to muzyka z radia Galaxy. Naprawdę niezła. Ale poza
tym, ni to RPG, ni to strzelanka. System VATS jest bez sensu, lepiej samemu strzelać
do sukinsynów, chyba że chce się zobaczyć akcje w spowolnieniu.

P.S Wie ktoś gdzie można kupić wodę dla tego starca przed Megatonem ? Nigdzie w mieście
nie ma jej do kupienia.

Wody nie można kupić, co jest fajnym klimatycznym ficzerem. O ile się nie mylę to znajdziesz trochę później, w markecie Super Duper, jednak i tak za to tylko Karmę dostaniesz.

Gra rozkręca się po pewnym czasie. Sam też tak miałem. Postanowiłem ruszyć troszeczkę wątek główny i mam multum Amy.
Vats ma na celu pogodzić starych fanów z nowymi. Bardzo lubię ten system, bo można sporo amunicji zaoszczędzić.
I tak, masz rację, pierwsze zadania dodatkowe polegają na przynieś, zanieś. Potem będziesz miał dużo ciekawszych, jak misja z prostytutką i pijakiem. Dlatego pograj jeszcze trochę ;] Zapytaj ile osób na początku się nudziło - kiedy dochodzą już do Rivet City mówią, że się wkręcili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 09:50, Darkstar181 napisał:

P.S Wie ktoś gdzie można kupić wodę dla tego starca przed Megatonem ? Nigdzie w mieście
nie ma jej do kupienia.

Odkażonej wody chyba nie można kupić, ale można ją znaleźć w wielu miejscach. Na etapie, w którym aktualnie jesteś najszybciej i najłatwiej będzie wykonać questa dla szeryfa Megatonu. W barze, w którym sprzedaje intrygujący Cię ghul znajdziesz tajemniczego faceta w kapeluszu. Zaproponuje Ci on detonację bomby w centrum miasta. Jeżeli mu odmówisz i doniesiesz na niego szeryfowi dostaniesz w nagrodę swoje prywatne mieszkanie w mieście. W owym mieszkaniu będziesz miał Mr Handy''ego, który na Twoje życzenie sypnie jakimś dowcipem, przystrzyże włosy albo właśnie wyda butelkę oczyszczonej wody. Nie jestem tylko pewien czy Mr handy znajduje się tam od początku czy tez może dopiero po wykupieniu "kryptowego" wystroju wnętrza. Wydaje mi się, że nie trzeba nic dokupywać, ale ręki sobie uciąć nie dam. W każdym razie dom w Megatonie i tak jest przydatny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 13:37, Sandro napisał:

> P.S Wie ktoś gdzie można kupić wodę dla tego starca przed Megatonem ? Nigdzie w
mieście
> nie ma jej do kupienia.
Odkażonej wody chyba nie można kupić, ale można ją znaleźć w wielu miejscach. Na etapie,
w którym aktualnie jesteś najszybciej i najłatwiej będzie wykonać questa dla szeryfa
Megatonu. W barze, w którym sprzedaje intrygujący Cię ghul znajdziesz tajemniczego faceta
w kapeluszu. Zaproponuje Ci on detonację bomby w centrum miasta. Jeżeli mu odmówisz i
doniesiesz na niego szeryfowi dostaniesz w nagrodę swoje prywatne mieszkanie w mieście.
W owym mieszkaniu będziesz miał Mr Handy''ego, który na Twoje życzenie sypnie jakimś
dowcipem, przystrzyże włosy albo właśnie wyda butelkę oczyszczonej wody. Nie jestem tylko
pewien czy Mr handy znajduje się tam od początku czy tez może dopiero po wykupieniu "kryptowego"
wystroju wnętrza. Wydaje mi się, że nie trzeba nic dokupywać, ale ręki sobie uciąć nie
dam. W każdym razie dom w Megatonie i tak jest przydatny :)

Ja bym nie radził tego wariantu - potem ma się u tego gościa problemy. Lepiej rozbroić bombę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 13:51, Kirabaxior napisał:

Ja bym nie radził tego wariantu - potem ma się u tego gościa problemy. Lepiej rozbroić
bombę ;]

No to przecież mówię, żeby mu odmówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 14:29, Sandro napisał:

> Ja bym nie radził tego wariantu - potem ma się u tego gościa problemy. Lepiej rozbroić

> bombę ;]
No to przecież mówię, żeby mu odmówić...

To właśnie źle, jak się odmówi - ma się u tego gościa zlecającego wysadzenie megaton potem przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2009 o 15:12, Kirabaxior napisał:

To właśnie źle, jak się odmówi - ma się u tego gościa zlecającego wysadzenie megaton
potem przerąbane.

Jednego człowieka się nie boję. Miałem tysiące podobnych sytuacji w wielu innych RPGach... a także w prawdziwym życiu :P
Zawsze się ma u kogoś przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 16:23, Darkstar181 napisał:

Jednego człowieka się nie boję. Miałem tysiące podobnych sytuacji w wielu innych RPGach...
a także w prawdziwym życiu :P
Zawsze się ma u kogoś przerąbane.


Hehe, jeszcze trzeba ten quest odpowiednio zakończyć ;)

Spoiler

Jeżeli doniesiesz szeryfowi, to ten od razu będzie chciał kolesia aresztować, i jeżeli nie zabijesz wtedy tego pana B. od razu, to po szeryfie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 15:12, Kirabaxior napisał:

To właśnie źle, jak się odmówi - ma się u tego gościa zlecającego wysadzenie megaton
potem przerąbane.

Nie nazwałbym tego mianem "przerąbane". Po prostu od czasu do czasu napadają na nas jacyś najemnicy, których można bez problemu pokonać byle pukawką. A i doświadczenie wraz z ekwipunkiem nam się powiększa :)

@EverettMcGill
Wtedy idziemy do jego syna po odbiór nagrody. A skoro już jesteśmy przy tym temacie... Jeżeli pozwoliłem temu gościowi w kapeluszu odejść to gdzie go mogę teraz odnaleźć? Chciałbym wyrównać rachunki :>

Zwiedzałem sobie dzisiaj pustkowia i natrafiłem na ciekawą okolicę, w której znajduje się kilka ogromnych anten satelitarnych, a nawet stary magazyn wypełniony bombami atomowymi. W jednej z tych anten znalazłem terminal, w którym to wklepałem jakiś ciąg znaków co poskutkowało... bombardowaniem. Wokół mnie spadło z nieba kilkanaście bomb powodując tym samym kupę hałasu. I teraz moje pytanie - co ja takiego zrobiłem? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawaiłbym, że gość będzie w Tenpenny Tower, a co do bombardowania to chyba tylko taki smaczek w grze ;D. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jest gdzieś też terminal dzięki któremu można zbombardować chińczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 19:00, Sandro napisał:

> To właśnie źle, jak się odmówi - ma się u tego gościa zlecającego wysadzenie megaton

> potem przerąbane.
Nie nazwałbym tego mianem "przerąbane". Po prostu od czasu do czasu napadają na nas jacyś
najemnicy, których można bez problemu pokonać byle pukawką. A i doświadczenie wraz z
ekwipunkiem nam się powiększa :)

\
Ano racja ;p
BTW. Mam 8 lvl i wydaje mi się, że przeciwnicy(np. supermutanty bez zbroi)są jacyś słabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować