Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2009 o 13:25, In_The_End napisał:

Czy typek będący na samym szczycie river city dawał przypadkiem questa? Nie sądziłem,
że zrzucę go, aby rozbił się na miazgę xD Dziwnę, że ochrona nie zareagowała.


To taki mini-quest. Facet planuje samobójstwo (dlatego codziennie stoi na mostku) a Ty możesz go albo przekonać aby tego nie robił albo sprowokować go żeby skoczył, w zamian dostaniesz pozytywną lub negatywną karmę.
Nie wiem czy ręczne zepchnięcie go ma jakikolwiek efekt.
Co do ochrony to pewnie mieli już dość typka który codziennie zatruwał im życie trzymając ich w niepewności czy skoczy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która z broni wykorzystuje ołówki, strzałki itp.? Mam tego mnóstwo, ale nie wiem jak to wykorzystać:P
Warto kupić schemat broni od paniusi z Megatonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
O ile dobrze pamiętam, to strzałki są amunicją do Dart Gun''a (pistolet strzałkowy?), a wszelkiego rodzaju śmieciami typu filiżanki, ołówki, misie ;) strzelamy z pakownicy - schemat do kupienia Moiry w Megatonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwo kupić schemat, gorzej ze znalezieniem części:P

btw właśnie odnalazłem ojca i

Spoiler

mam z nim iść do r-city? To jakiś żart?


Kiedy będę mógł używać pancerzy jak ludzie z bractwa stali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 16:41, In_The_End napisał:

btw właśnie odnalazłem ojca i

Spoiler

mam z nim iść do r-city? To jakiś żart?



To nie żart, niestety. Czeka cię spora wędrówka z nim. Niestety czasem też chodzi on w dziwnych kierunkach, wydłużając trasę.

Dnia 03.05.2009 o 16:41, In_The_End napisał:

Kiedy będę mógł używać pancerzy jak ludzie z bractwa stali?


Gdy już dostaniesz się do siedziby bractwa, będzie tam osoba, która Ciętego nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:01, Daimon_Frey napisał:


To nie żart, niestety. Czeka cię spora wędrówka z nim. Niestety czasem też chodzi on
w dziwnych kierunkach, wydłużając trasę.


Nieprawda, wystarczy mu powiedzieć aby spadał sam, a my przez ten czas możemy się przespać czy zrobić co innego (bo faktem jest, że on MUSI przebiec swoją trasę, ale krócej wyjdzie jak sam pójdzie, a my prześpimy na przykład dzień czy dwa w grze i gość powinien już dojść do swojego celu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:01, Daimon_Frey napisał:

To nie żart, niestety. Czeka cię spora węd

Heh udało mi się z nim porozmawiać zaraz po walce, bo tylko wtedy byłem w stanie go złapać;P Poszedł sam jak napisał Osioł.

Dnia 03.05.2009 o 17:01, Daimon_Frey napisał:

Gdy już dostaniesz się do siedziby bractwa, będzie tam osoba, która Ciętego nauczy.

OK, ale kiedy to będzie?

Czy wątek główny nakieruje mnie do budynku Capitolu? Straszna rzeź tam panuje od strony, z której podeszłemu. Mógłbym się wprawdzie przebić, ale stracę sporo dobrego sprzętu.

Lex
Kupiłem i zrobiłem pakownice i "płonący miecz":D Zabawa z nimi przednia, naprawdę. A schemat Dart Gun właśnie poszukuje. Na wiki fallout podaje lokalizacje w Tenpenny Tower. Mam questa od pewnego gula, który nie lubi pana Allistair Tenpenny. Najprawdopodobniej wszyscy po jego śmierci mnie zaatakują, więc nic nie będzie stało już na przeszkodzie, aby zabrać niepostrzeżenie schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 18:16, In_The_End napisał:

Czy wątek główny nakieruje mnie do budynku Capitolu? Straszna rzeź tam panuje od strony,
z której podeszłemu. Mógłbym się wprawdzie przebić, ale stracę sporo dobrego sprzętu.


Można powiedzieć, że już dawno nakierował, bo sam raczej nie trafiłeś do pomnika Waszyngtona. I jakby co...nie, nie ma on nic wspólnego z fabułą gry, od tak sobie ciekawe miejsce do spenetrowania jak w sumie każde inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lincoln''s Repeater to chyba najlepszy broń w grze:O Niesamowicie wymiata! jest równie celna jak Hunting Rifle, ale ma dwa razy większe obrażenia. Teraz ciągle jej używam. Dart Gun''a zostawię sobie na później. Przed zdobyciem perka Grim Reaper''s Sprint poczeka w moim ekwipunku.

Mógłby mi ktoś podać miejsce, gdzie jest takie "żyjące drzewo"? Sądziłem, że jeszcze pamiętam gdzie jest, ale jego lokalizacja wypadła mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 19:24, In_The_End napisał:


Móg3by mi ktoś podaa miejsce, gdzie jest takie "?yjące drzewo"? Sądzi3em, ?e jeszcze
pamietam gdzie jest, ale jego lokalizacja wypad3a mi z g3owy.


Znajduje się daleko na północ. Masz mapkę z mojego zapisu gry, mam nadzieje, że pomoże w miarę.

20090504193844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 17:15, fearlord napisał:

Wie ktoś czy Cenega wyda wszystkie DLC do F3 w wersji pudełkowej, a jak tak to w jakiej
cenie i kiedy?


Jakiś czas temu Cenega powiedziała, że DLC wyda, niestety jak dotąd nie wiemy w jaki sposób i kiedy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 17:26, Ecko09 napisał:

Jakiś czas temu Cenega powiedziała, że DLC wyda, niestety jak dotąd nie wiemy w jaki
sposób i kiedy ;/


Szczerze powiedziawszy, to ja osobiście bym się zdecydowanie bardziej ucieszył gdyby Cenega "przywróciła" do polskiego wydania Fallouta Games for Windows Live... Ale o tym zapewne możemy tylko pomarzyć.
A DLC wydane do Fallouta 3 jakoś mnie do siebie nie przekonują, przynajmniej z tego co o nich wyczytałem.
A tak wracając do tematu, Cenega zanim wyda polskie DLC, najpierw musi się zapewne uporać z patchami do polskiej wersji. Najnowszy patch do angielskiej wersji to bodaj 1.5, a dla "naszej", polskiej: 1.1... A i na niego dość długo czekaliśmy. Po takich numerach polskich dystrybutorów, człowieka aż nachodzi chęć żeby sobie sprowadzić grę z zagranicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po takich numerach

Dnia 05.05.2009 o 18:32, Kreeg napisał:

polskich dystrybutorów, człowieka aż nachodzi chęć żeby sobie sprowadzić grę z zagranicy...


Albo kupić od takich co sprowadzają oryginały hurtem do Polski - kiedyś mnie to wnerwiało, teraz patrząc na to jako użytkownik często sam zastanawiam się nad kupnem właśnie takiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 18:32, Kreeg napisał:

A tak wracając do tematu, Cenega zanim wyda polskie DLC, najpierw musi się zapewne uporać
z patchami do polskiej wersji. Najnowszy patch do angielskiej wersji to bodaj 1.5, a
dla "naszej", polskiej: 1.1... A i na niego dość długo czekaliśmy. Po takich numerach
polskich dystrybutorów, człowieka aż nachodzi chęć żeby sobie sprowadzić grę z zagranicy...

Chyba nie ma się czym podniecać, bo angielski patch 1.5 jest kompletnie zwalony, konfliktuje mody, wywala sejwy i już wyszedł tak zwany "Fakepatch", by ominąć jego instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 12:39, Aurelinus napisał:

Chyba nie ma się czym podniecać, bo angielski patch 1.5 jest kompletnie zwalony, konfliktuje
mody, wywala sejwy i już wyszedł tak zwany "Fakepatch", by ominąć jego instalację.



Poważnie? Jest jeszcze bardziej zwalony niż poprzedni? : | Co ten Howard i jego wesoła brygada sobie myślą? Nie dość, że DCL w dniu premiery na te całe live się sypie to jeszcze gry nie potrafią sami zreperować, którą stworzyli. Po ostatnim polskim patchu mam straszliwe problemy z VATSem, często nie wiedzieć czemu na prostej linii strzału mam 0% trafienia w jakąkolwiek część ciała (przez co muszę anulować i znów "V" nacisnąć). To jest irytujące i to bardzo (nie wspominając o właśnie zaprzestaniu działania modów, które miałem po włączane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 12:39, Aurelinus napisał:

Chyba nie ma się czym podniecać, bo angielski patch 1.5 jest kompletnie zwalony, konfliktuje
mody, wywala sejwy i już wyszedł tak zwany "Fakepatch", by ominąć jego instalację.


Hmmm... O tym nie wiedziałem. Ale w sumie można się było tego domyśleć: patch 1.1 był według mnie beznadziejny, raz że te problemy z VATSem, a dwa że kursor (przynajmniej u mnie) w F3 zaczął się poruszać jakoś tak... leniwie, z opóźnieniem. W samej grze oczywiście też tak było, jak takie coś potrafi utrudniać walkę, chyba mówić nie muszę. Od razu mówię, że to nie był problem z niskim poziomem czułości myszki... Koniec końców, grę odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, tym razem bez tego śmiesznego "patcha".

Przyznam, że nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek kupię grę od Bethesdy. Skoro oni olewają graczy, to ja równie dobrze mogę olać ich gry... I nie będzie to żadna strata: Oblivion był tak nudny i monotonny że do dzisiaj go nie skończyłem, a Fallout 3 nie dość że nie do końca spełnił moje oczekiwania, to jeszcze kończyłem go naprawdę na siłę i jakąś połowę z tych 70h spędzonych na przechodzeniu go uważam za czas stracony. W sumie to jedyną grą Bethesdy jaka naprawdę mi się pododbałem jest stary, dobry Morrowind, choć i on nie jest naturalnie bez wad. Cóż, mam nauczkę na przyszłość: nie ufać Bethesdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to posiadacze legalnego dostępu do DLC robią generalnie w ten sposób, że olewają wszystkie patche z wyjątkiem tego fake''a 1.5 , a DLC po instalacji uruchamiają z przepakowanych plików ESP. Mozna je dostać na Nexusie. Wszystko, co przepakowanie robi to likwiduje pliki ESM, co powoduje, że DLC są traktowane jak zwykłe mody i jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was. Czy teraz, kiedy F3 już wyszedł, wolelibyście żeby dokończyli F3 Van Buren czy żeby jednak powstał ten którego znamy? Ja w prawdzie nie grałem w tego tu F3, ale i tak wolałbym Van Buren, na pewno miałby lepszy klimat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też ale jaki by Fall 3 nie był, trzeba weń zagrac tylko nie patrzeć przez za bardzo fanbojowski pryzmat :-). Dla mnie poprzednie Falle to numero uno wszechczasów a przy trójeczce bawiłem się nieźle, może czasem nuda zawiewa trochę ale zawsze można przejść z modkami i poczekać aż Cenega dodatki wyda...Generalnie gra wygląda trochę jak mod do Obliviona niestety, zagraj w oba to zobaczysz :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować