Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Jeśli już mowa o dodatkach to wiadomo coś o dacie wydania (w Polsce oczywiście)? Już się nie mogę doczekać dobicia do 30 lv. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:09, Arkads napisał:

Można nawet do 100 dobić w podstawowej wersji gry.

Ale na modzie, a ja zbytnio nie przepadam za modyfikacjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:15, Noristias napisał:

Ale na modzie, a ja zbytnio nie przepadam za modyfikacjami :)

Dlaczego? Z modami gra staje się ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 21:05, krl_krl napisał:

Dlaczego? Z modami gra staje się ciekawsza.

Kwestia gustu. Granie na kodach teoretycznie też może być ciekawsze, a jednak część graczy preferuje grać "fair play". Ja akurat również nie przepadam za modami do gier. Jest oczywiście kilka ciekawych wyjątków, ale i tak wolę oryginalne wersje gier. To tak jakby tunningować samochody pokroju Camaro SS czy Mustanga GT ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 22:07, Sandro napisał:

Kwestia gustu. Granie na kodach teoretycznie też może być ciekawsze, a jednak część graczy
preferuje grać "fair play".

Tyle że mody to coś zupełnie innego niż kody.

Dnia 09.05.2009 o 22:07, Sandro napisał:

To tak jakby tunningować
samochody pokroju Camaro SS czy Mustanga GT ;D

Czemu nie wsadzić jeszcze lepszego silnika? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego mody co innego trainery :-). Ja generalnie korzystam tyko z modów poszerzających tereny, lokacje z gry, dodających fiuczersy ale nie takie które ułatwiają rizgrywkę tylko ja utrudniają czy dodają to czego autorzy nie byli w stanie, takie jak np. przewspaniały Oblivion Lost 2.2. do Stalkera :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
No niby racja, ale wiecie co miałem na myśli... Niektórzy wolą grać w oryginalną, niczym nie podrasowaną wersję gry.

@krl_krl
> Czemu nie wsadzić jeszcze lepszego silnika? ;)
W tym właśnie tkwi sedno sprawy - to już nie byłby ten sam samochód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 22:42, Sandro napisał:

@up
No niby racja, ale wiecie co miałem na myśli... Niektórzy wolą grać w oryginalną, niczym
nie podrasowaną wersję gry.

@krl_krl
> Czemu nie wsadzić jeszcze lepszego silnika? ;)
W tym właśnie tkwi sedno sprawy - to już nie byłby ten sam samochód :)

Akurat Fallout 3 w wersji podstawowej, jak i większość obecnych gier, to zabawki dla dzieci. 5.ciolatek poradzi sobie. A GECK nie został wydany tylko po to, by był, ale by każdy mógł sobie grę dostosować do własnychn potrzeb, jeśli tylko wykaże chęć. Fallout 3 nie jest żadnym Camaro ani innym GTXem, to przeciętna gra obliczana na nośność tytułu. "Lepszy silnik" w jego przypadku to w zasadzie konieczność dla tych, którzy kupili grę jako cRPG a nie FPS.

Nikt nie zmusza do korzystania z modyfikacji do gier, zwłaszcza, gdy ma się blade pojęcie czym naprawdę bywają (przynajmniej te dobre), ale kilka modyfikacji zostało nawet uznanych za oficjalną część gier, a np. taki Wiedźmin jest wręcz promowany jako gra do tego przeznaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuś udało się odpalić poprawnie działający najnowszy oficjalny dodatek Broken stell na polskiej wersji 1.1.0.35? Ja mam tego typu błąd jak kończy mi się oficjalna część głównego wątku a zaczyna się dodatek jestem

Spoiler

wryty w łóżko albo stoje w bezruchu

bez możliwości jakiejkolwiek interakcji z otoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 10:36, dark_grom napisał:

Komuś udało się odpalić poprawnie działający najnowszy oficjalny dodatek Broken stell
na polskiej wersji 1.1.0.35?

Wątpie - nie jest on przeznaczony dla polskiej wersji gry. Spróbuj zainstalować grę w angielskiej wersji językowej i dopiero na nią dodatek. Powinno, a wręcz musi zadziałać. A jeśli nie chcesz grać bo angielsku to pozostaje tylko czekać, aż Cenega wszystko ładnie potłumaczy i powydaje (czyli jakieś 1,5 roku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noristias zapomniałem dodać że już tak próbowałem i patch 1.5 eu/us nie instalują się na tą wersje od cenegi nawet angielską.
Po długim przeglądaniu forów znalazłem połowiczne rozwiązanie jak uruchomić Broken stell instalujemy patch 1.1.0.35 + Fake_Patch-4635 (dodawany jak dodatki) i RemapWaterType-4635. Możemy wstać z łóżka i wszystko robić ale... widze nadal quest z oczyszczalnikiem jako nieukończony i w żaden sopsób nie moge zacząć bawić się w dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie instaluje skoro ja mam zainstalowane?
Na Fallouta 3 (pełna polska wersja zaraz po instalacji czyli chyba 1.0) wrzuciłem Fallout3_v1.5_US_English.exe i... poszło.
Po pierwszym uruchomieniu gra zachowywała się dziwnie (znikły ogonki w czcionkach i gra miała menu głowne po angielsku) ale po wywaleniu fallout3.ini i odpaleniu gry jeszcze raz wszystko jest na swoim miejscu. Głosy oraz tekstyi są po polsku a sama gra działa w normalnie (chociaż po 1.5 czasem potrafi freeza zrobić). Ciężko mi powiedzieć co jest nie tak ale: np: przy dialogach z Three Dogiem czasem(2x dokladnie) mówił zupełnie coś innego niż miał w napisach (z innym echem głosu więc to po prostu inny tekst).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 12:40, Selv napisał:

Ciężko mi powiedzieć co jest
nie tak ale: np: przy dialogach z Three Dogiem czasem(2x dokladnie) mówił zupełnie coś
innego niż miał w napisach (z innym echem głosu więc to po prostu inny tekst).


To już jest normalny błąd polonizacji, która dokonała Cenega. Sam widziałem jak przez Xfire znajomy grał w tą grę na full po PL i co chwilę widziałem jak osoba wypowiadająca mówiła inne słowa, a co innego było napisane w tekście (np. przy ratowaniu Czerwonej z łap orków). Ogólnie recenzenci na brali to pod uwagę w minusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich korzystających (i niekorzystających też) z mojego modułu, o którym można poczytać w nagłówku:

Jest dostępna aktualizacja 2.07.09:

1. poprawka skryptu blokującego szybką podróż podczas eskorty (mam nadzieję, że rozwiązuje problemy z German Town),
2. poprawki dialogów Moiry (montaż) i stołu rusznikarskiego (demontaż)
3. poprawki kilku tekstur, które mogą mieć wpływ na znikające postacie

Przy okazji Tawerna zmieniła siedzibę:
http://tawerna.nstrefa.pl/topics56/fallout-3-kolekcja-modulow-zmiany-w-silniku-i-rozgrywce-vt752.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest kod, albo inny sposób na zwiększenie posiadanej amunicji .44 ? Nie brakuje mi magazynków, ale moja ulubiona broń ma kaliber, do którego ciężko znaleźć pociski;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować