Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 14:06, Szw3dzik napisał:

Witam mam problem z misją


Spoiler

Po dotarciu z ojcem do Rivet City i posłuchaniu jego rozmowy z doktor Lee , trzeba z ojcem porozmawiać i udać się , razem lub osobno , do Muzeum Jeffersona.To lokacja bardzo blisko lotniskowca.James powinien być w pomieszczeniu "Rotunda" , czyli przy wielkim zbiorniku.Na miejscu dostaniesz kilka zleceń dotyczących pomocy przy uruchomieniu aparatury , a potem....sam zresztą zobaczysz.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 14:06, Szw3dzik napisał:

Witam mam problem z misją uwolniłem ojca i przyszedłem z nim do River City no i on dal
mi zadania ze mam gdzieś iść dochodzę do tego muzeum czy coś ale jak wchodzę do niego
to nie mam żadnej strzałki gdzie mam iść proszę o pomoc

Musisz wejść do dokładnie KAŻDEGO miejsca w tym muzeum i zabić każdego mutanta :) Też miałem z tym problem - wydawało mi się, że zabiłem wszystkich, a okazało się, że nie przeszukałem pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właściwie korzystając z okazji, miałem zamiar zaraz sprzedać. A kto by pomyślał, że gra w znienawidzonych przeze mnie klimatach wciągnie mnie od pierwszej chwili ;P

Ale pytanie jest takie - w co lepiej zainwestować na początku - "młodą ligę" czy "ucznia + 10% exp"? Czy te zwiększone doświadczenie będzie rosnąć co każdy poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na Very Hard z modem, który obniża otrzymywane doświadczenie a i tak mam już 21 poziom nie odwiedzając połowy miejsc na mapie (jeśli masz wersję PL to zapewne masz capa na 20lvl więc tym bardziej Ci się nie przyda). Podobnie większość perków zwiększających tylko skille jest słaba, bo pod koniec gry masz i tak nadmiar punktów (szczególnie jak weźmiesz perk, który daje Ci +3 skill pointy na level, więc przełoży się na 50+ punktów w czasie gry, osobiście mam wymaksowane pięć skilli i nie mam w co tak naprawdę iść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 11:45, Woo-Cash napisał:

Ale pytanie jest takie - w co lepiej zainwestować na początku - "młodą ligę" czy "ucznia
+ 10% exp"? Czy te zwiększone doświadczenie będzie rosnąć co każdy poziom?


Szczerze, to w żaden z tych perków :) Mała liga zwiększa, moim zdaniem, bezużyteczne umiejętności (materiały wybuchowe może i są dość przydatne, ale broń biała już nie. poza tym, 5 pkt to śmiesznie mało), a +10%xp jest nie potrzebne, bo tak czy siak bez najmniejszego problemu uda ci się osiągnąć maksymalny lvl. Moim zdaniem, lepiej zainwestuj w perk zwiększający współczynnik, i zwiększ sobie np. inteligencje (bardzo się przydaje, bo zwiększa ilość punktów przy awansie) albo wytrzymałość, zręczność... cokolwiek. Tak na marginesie, perka tego można sobie wybrać maksymalnie 10 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 11:45, Woo-Cash napisał:

Ale pytanie jest takie - w co lepiej zainwestować na początku - "młodą ligę" czy "ucznia
+ 10% exp"? Czy te zwiększone doświadczenie będzie rosnąć co każdy poziom?


W Małą Ligę inwestowanie jest opłacalne tylko wtedy , gdy koniecznie chcesz podciągnąć Walkę Wręcz.Materiały Wybuchowe podnosi Bombowy Gość , co prawda później , ale obrażenia rosną aż o 20 %.Poza tym , sporo jest książek dających profity do tej umiejętności.Z kolei zwiększanie ilości zdobytego doświadczenia o 10% , nie ma nawet najmniejszego sensu i całkowicie stracisz jeden talent.Level 20 , czyli maksymalny i tak osiąga się szybko , po odkryciu mniej niż 1/3 , 1/2 mapy.Większość czasu , jeżeli masz zamiar mocno poeksplorować teren i tak będziesz grać z max poziomem.

Kreeg dobrze napisał.Zwiększ lepiej inteligencję , to dostaniesz dodatkowy punkt przy każdym kolejnym awansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejny problem z misją jestem w martwej przełęczy czy jakoś tak i ide do tylnej bramy którą maja podobno otworzyć mi księżniczka i koleś co też wychodzi na zewnątrz bo skończył 18 lat ale księżniczka ni chce mi pomóc otworzyć i ten koleś tez co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:08, Szw3dzik napisał:

Witam mam kolejny problem z misją jestem w martwej przełęczy czy jakoś tak i ide do tylnej
bramy którą maja podobno otworzyć mi księżniczka i koleś co też wychodzi na zewnątrz
bo skończył 18 lat ale księżniczka ni chce mi pomóc otworzyć i ten koleś tez co mam zrobić
?


Spoiler

Wejście na Morderczą Przełęcz otwiera Księżniczka z Burmistrzem.Trzeba z nim pogadać i pójść do bramy.Jest jeszcze inny sposób na dotarcie do Krypty 87.Porozmawiaj z Josephem i poproś o włączenie terminala przy wejściu do Komory Reaktora.Potem złam zabezpieczenie i już.W ten sposób omijasz przełęcz i trafisz bezpośrednio do krypty. Być może odpowiednia opcja dialogowa z Josephem , uaktywnia się dopiero po rozmowie na ten temat z Burmistrzem Latarenki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja za to rzucę linkiem - do czego? Do pełnej i na dodatek bardzo czytelnej mapy F3. Są tu opisane wszystkie miejscówki (jeżeli jeszcze zaznaczysz "secondary"). Mapy nie polecam komuś, kto wszystkie sekrety chce odnaleźc sam.

http://www.falloutcenter.info/uploads/fallout/fallout_3/mapa_fallout_3.html

Ja dzięki tej mapie dowiedziałem się o instnieniu kilku krypt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 14:24, wsaadman napisał:

Ja dzięki tej mapie dowiedziałem się o instnieniu kilku krypt...


Jest na to owiele wygodniejszy sposób.Awansując na poziom 20 , trzeba wybrać talent Odkrywca , pokazujący wszystkie lokacje i dokonać zapisu.Potem wracamy do wcześniejszego sejwa , wybieramy bardziej potrzebny talencik , a kompletna mapa pozostaje dostępna pod zapisem z Odkrywcą.Nie wychodząc nawet z gry , mogę sprawdzić , czy przegapiłem jakieś ciekawe miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 15:54, yashima napisał:

Czy tylko ja mam tak, że przy każdym uruchomieniu gry muszę na nowo zaznaczać, których
modów chcę użyć?


Wszyscy tak mają - ja też tak miałem.. to samo w obku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 15:54, yashima napisał:

Czy tylko ja mam tak, że przy każdym uruchomieniu gry muszę na nowo zaznaczać, których
modów chcę użyć?


Mody wystarczy zaznaczyć raz, nie trzeba za każdym razem meldować się w tej opcji i odhaczać ponownie. Chyba, że czerpiesz jakąś nieokreśloną satysfakcję z odhaczania w kółko. Gra zapamiętuje w Zapisie twoje wybrane mody i wczyta za każdym razem te, które do niego są niezbędne/zostały wybrane. Ponownego odhaczenia wymaga tylko gra od nowa. Nie zakładam, że za każdym logowaniem do gry zaczynasz ją od nowa.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz zaufania do tego, co napisałem, wpisz mody do pliku Fallout.INI (Moje dokumenty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 18:50, Aurelinus napisał:

> Czy tylko ja mam tak, że przy każdym uruchomieniu gry muszę na nowo zaznaczać, których

> modów chcę użyć?

Mody wystarczy zaznaczyć raz, nie trzeba za każdym razem meldować się w tej opcji
i odhaczać ponownie. Chyba, że czerpiesz jakąś nieokreśloną satysfakcję z odhaczania
w kółko. Gra zapamiętuje w Zapisie twoje wybrane mody i wczyta za każdym razem te,
które do niego są niezbędne/zostały wybrane
. Ponownego odhaczenia wymaga tylko
gra od nowa
. Nie zakładam, że za każdym logowaniem do gry zaczynasz ją od nowa.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz zaufania do tego, co napisałem, wpisz mody do pliku
Fallout.INI (Moje dokumenty).



Okej, okej, dzięki. Sądząc z tonu Twojej wypowiedzi to pytanie pojawiało już się milion razy, a ja głupi myślałem, że to tylko u mnie się tak dzieje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 19:05, Woo-Cash napisał:

Wie ktoś, gdzie jest koleś który może mnie nauczyć korzystania z pancerza wspomaganego?
"Laboratorium" niewiele mi mówi..


Ten gość gdzieś tam się kręci, spróbuj go szukać o różnych porach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 19:05, Woo-Cash napisał:

Wie ktoś, gdzie jest koleś który może mnie nauczyć korzystania z pancerza wspomaganego?
"Laboratorium" niewiele mi mówi..


Grałem już dosyć dawno, ale wydaje mi się, że jest to paladyn Cross (nie jestem pewien) i znajduje się on na dziedzińcu (tego jestem bardziej pewien) pod takim daszkiem, niedaleko nowicjuszy trenujących strzelanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 19:05, Woo-Cash napisał:

Wie ktoś, gdzie jest koleś który może mnie nauczyć korzystania z pancerza wspomaganego?
"Laboratorium" niewiele mi mówi..


Niestety , ale w Cytadeli NPCe lubią wędrować.Ja nauczyciela od Pancerzy Wspomaganych , znalazłem w sektorze A.Skryby Rotshilda(chyba) szukałem może z 30 minut.Trzeba po prostu łazić i szukać aż do skutku.W laboratorium , w zależności od pory dnia , sporo osób śpi w pomieszczeniach , do których prowadzi kawałek korytarza.Może przegapiłeś jakieś pokoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 19:20, yashima napisał:

Grałem już dosyć dawno, ale wydaje mi się, że jest to paladyn Cross (nie jestem pewien)
i znajduje się on na dziedzińcu


Nazywa się Gunny i faktycznie może przebywać na dziedzińcu , bo i tam spotykałem tego paladyna.Co prawda ja znalazłem tego NPCa akurat w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować