Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2009 o 20:43, KrzychW napisał:

3 (dobra gra , ale zbyt daleko odchodząca od gatunku i właściwie prawie zwykła strzelanka)
, to po kilkunastu latach fascynowania się grami fabularnymi , chyba wymięknę.


Bardzo trudno nazwac F3 strzelanka. Przynajmniej w zadnej innej nie zdazylo mi sie tak, ze bedac kilka centymetrow od przeciwnika z bronia wycelowana w srodek klatki piersiowej przeciwnika pocisk nie tylko go nie trafil, ale slad po wystrzale pojawil sie za tym przeciwnikiem. Takie rzeczy tylko w Fallout 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie krótki ten Fallout 3. Myślałem początkowo, że coś skaszaniłem i powtarzałem ostatnią misję. Teraz wgrałem ostatni sejw i nie kończę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2009 o 11:35, Wojman napisał:

Bardzo trudno nazwac F3 strzelanka. Przynajmniej w zadnej innej nie zdazylo mi sie tak,
ze bedac kilka centymetrow od przeciwnika z bronia wycelowana w srodek klatki piersiowej
przeciwnika pocisk nie tylko go nie trafil, ale slad po wystrzale pojawil sie za tym
przeciwnikiem. Takie rzeczy tylko w Fallout 3.

Masz niski skill w broni i takie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:39, AgayKhan napisał:

Strasznie krótki ten Fallout 3. Myślałem początkowo, że coś skaszaniłem i powtarzałem
ostatnią misję. Teraz wgrałem ostatni sejw i nie kończę gry.


Jest mod, który umożliwia grę po skończeniu wątku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie moze i retoryczne ale czy fallout pujdzie na moim sprzecie? Te w necie co znajduje to sa zbyt duze a inni twierdza ze i tak wygurowane sa..wiec moze ktos juz testował na podobnym sprzecie

Intel pentium D 2.80 Ghz
Ramu 1G
Grafika Geforce 7300 512 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy też macie takiego fajnego buga, że gdy rozmawiacie z ,,Tatko" w Dużym Mieście, gdy już się dowiemy, że Krzywa chodziła prawie z kżdym w tym mieście to możemy walić do niego ciągle wyzwania retoryczne? :P Ja z Pięćdziesięciu paru wskoczyłem na osiemdziesiąt cztery ^^

Ps: Gram na xboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:35, Wojman napisał:

Bardzo trudno nazwac F3 strzelanka. Przynajmniej w zadnej innej nie zdazylo mi sie tak,
ze bedac kilka centymetrow od przeciwnika z bronia wycelowana w srodek klatki piersiowej
przeciwnika pocisk nie tylko go nie trafil, ale slad po wystrzale pojawil sie za tym
przeciwnikiem. Takie rzeczy tylko w Fallout 3.


W sumie masz rację.Nazwy użyłem głównie dlatego , że 99,99% czasu zajmuje strzelanie , bez względu na to , jak wygląda.
Jednak RPGiem ten tytuł też do końca nie jest , bo wystarczy eksploracja 15-20% terenu i kończymy levelowanie postaci i zbieranie doświadczenia , a co gorsze , questów jest bardzo , bardzo mało , a na dodatek są bardzo krótkie.Twierdzenia o ich długości w niektórych recenzjach , mają potwierdzenie w grze tylko pod warunkiem , że nie odkryliśmy jeszcze zdecydowanej większości mapy i wtedy zadania sztucznie się wydłużają , bo pobiegać trzeba sporo , aby w końcu spotkać NPCa , z którym odbędziemy żenująco krótką rozmowę w systenie - "masz 3 odpowiedzi" , a po drodze strzelając i strzelając i strzelając i prawie nigdy nie spotykając nikogo , kto mógłby nam zlecić jakikolwiek quest dodatkowy. Przy odkrytej mapie , praktycznie wszystkie zadania są wręcz żenująco krótkie i do ukończenia w kilka minut.
Trudno zakwalifikować do jakiegoś konkretnego gatunku hybrydę zwaną Fallout 3 , ale ponieważ w trakcie tej gry nastrzelałem się jak w normalnej strzelance , to podpiąłem ten tytuł pod ten gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 14:11, KrzychW napisał:

zdecydowanej większości mapy i wtedy zadania sztucznie się wydłużają , bo pobiegać trzeba
sporo , aby w końcu spotkać NPCa , z którym odbędziemy żenująco krótką rozmowę w systenie
- "masz 3 odpowiedzi" , a po drodze strzelając i strzelając i strzelając i prawie nigdy
nie spotykając nikogo , kto mógłby nam zlecić jakikolwiek quest dodatkowy.


- bo to już nie te stare dobre Fallouty
- Każuale :/
- Konsole :/
- Beteshda
- szkielet gry
-bo wymarły świat, bo źle skonstruwany, bo za dużo Obka:/
- brak porządnych scenarzystów przy tworzeniu gry - o czym świadczy miałki, denny i w ogóle nie emocjonujący wątek główny gry, który jest niemiłosiernie krótki :/


W moich oczach już jeśli ktoś woli coś podobnego do F3 to ja zwracam swoje oczy w kierunku zapowiedzianego na październik Borderlands.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallouty 1 i 2 to najlepsze gry . Koniec. Nic lepszego nie znam.
Co mi się podoba w Falloucie 3.
- grafika według mnie oddaje klimat starych falloutów. Mutki mogą być, szponów śmierci nie spotkałem, Osady klimatyczne.
- atmosfera ponura i przygnębiająca.
- bogactwo osprzętowania.
Co się nie podobało.
- sprzętu dużo, ale w sumie coś nie tak z minigunem, jak mnie trzech gości z nożami rozwala , chociaż mam pancerz wspomagany i nawalam do nich z miniguna
- wymagania sprzętowe , kurka, mam trzyrdzeniowy procek, 4 giga ramu GF 8300 i muszę grać na minimalnych wymaganiach, żeby było w miarę płynnie.
- brak humoru.
- gra jest grzeczna do mdłości.
- krypty są prawie bez sprzętu , kurcze, jak to możliwe, że włazi bohater do takiej krypty, która nie została splądrowana a tam prawie nic nie ma?
- Zadania da się rozwiązać na jeden sposób, nie ma sensu specjalnie robić inteligentnej postaci, to nie F1 i F2, gdzie inteligencja była najważniejsza.
- gdzie obcy?
- gdzie wisielce?
- dlaczego tylko jeden NPC na raz? Po czorta charyzma?
Dobrze, że zapłaciłem tylko 50 pln za grę, inaczej bym się wnerwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm powtórzę pytanie bo chyba odeszło w nicość:

Znana jest data premiery Addon Pack #1? I w ogóle dodatków w polsce i w wersji pudełkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że w Game of the Year wyjdą wszystkie DLC. Ponury żart polega na tym, że jeżeli kupiłeś do tej pory F3, a chcesz zagrać w DLC, będziesz musiał kupić go drugi raz. Ponoć mają być dwie paczki po dwa mody każdy dla osób, które kupiły F3 przedtem, ale dodatków jest 5, tak więc Mothership Zeta wyjdzie tylko w GOTY.

A ja zapłaciłem 130zł w dniu premiery. A potem oczom uwierzyć nie mogłem, że ten "RPG roku" po 4 miesiącach kosztował w Empiku 69 zł :) Ot, hicior...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:28, Sipso2008 napisał:

Hmm powtórzę pytanie bo chyba odeszło w nicość:

Znana jest data premiery Addon Pack #1? I w ogóle dodatków w polsce i w wersji pudełkowej?


Nie nie znana jest jeszcze data.

>"RPG roku"

Widzę, że ten, który coś takiego przyporządkował do F3 w ogóle go na oczy nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:04, AgayKhan napisał:

Co mi się podoba w Falloucie 3.
- grafika według mnie oddaje klimat starych falloutów. Mutki mogą być, szponów śmierci
nie spotkałem, Osady klimatyczne.
- atmosfera ponura i przygnębiająca.


To są zalety , z którymi mogę się zgodzić , bo graficznie tytuł Bethesdy faktycznie jest Falloutem.Po kolorowych zapowiedziach Risen i nowego "prawiegothicka" Arcanii , aż miło jest zawiesić oko , na ponurym , szarym krajobrazie.

Dnia 29.07.2009 o 18:04, AgayKhan napisał:

Co się nie podobało.
- sprzętu dużo, ale w sumie coś nie tak z minigunem


Minigun , to wielka porażka , a poza tym , podobnie dzieje się z najmocniejszymi giwerami.Zemsta , czyli najlepszy model Lasera Gatlinga , zużywając ogromne ilości amunicji i na dodatek szybko tracąc wytrzymałość i na dodatek sprawiając problemy ze zdobyciem potrzebnych części zapasowych , wcale nie oszałania obrażeniami , w porównaniu do lekkiej , oszczędnej i niekłopotliwej Strzelby Plazmowej.Może tylko Spopielacz da się nazwać porządnym ciężkim sprzętem.Części przynajmniej nie brakuje.

Dnia 29.07.2009 o 18:04, AgayKhan napisał:

- Zadania da się rozwiązać na jeden sposób, nie ma sensu specjalnie robić inteligentnej
postaci, to nie F1 i F2, gdzie inteligencja była najważniejsza.


Do rozmów faktycznie się nie przydaje , tyle że jakiś dodatkowy punkt wpada przy awansie.Zresztą rozmów rozpoczynających nowe zadania , prawie nie ma w tej grze.Ilość questów , to żenada , w żaden sposób nie pozwalająca nazwać Fallout 3 grą fabularną , a co najwyżej z elementami RPG.

Dnia 29.07.2009 o 18:04, AgayKhan napisał:

Dobrze, że zapłaciłem tylko 50 pln za grę, inaczej bym się wnerwił.


Ja w prezencie dostałem , więc podszedłem do tematu bez nerwów.Poza tym , grało mi się całkiem nieźle , a byłoby zdecydowanie lepiej , gdyby nie mylący tytuł Fallout 3".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń ogólnie nie powala. Ogólnie walka jest za bardzo zręcznościowa. A to przy natłoku przeciwników powoduje, że moja postać rusza się w ślimaczym tempie. Leją mnie jak chcą. Komu chodzi płynnie gra i to na mksymalnych detalach? Jaką kartę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam działa ze wszystkim na full z GF8800GT 512.

A ile taka GOTY będzie kosztować? Jak 130zł, to jeszcze jakoś zdzierżę...

Co do gry - ja tam jestem fanem takich klimatów. Kocham RPG i strzelanki więc tak, jak stalker F3 spodobał mi się bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 21:40, AgayKhan napisał:

Komu chodzi płynnie gra i to na mksymalnych detalach? Jaką kartę kupić?

U mnie chodzi całkowicie płynnie na max detalach.Procesor C2D E 6750 2,66GHz , 4 GB Ramu , karta Ge Force GTX 260 OC , 64 bitowa Vista.Właściwie nigdy nie było przycinek , za to dość redularnie wywalało mnie na pulpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować