Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Gram sobie już w F3 troszkę, mam prawie 9lvl i dużo postawiłem na bronie energetycze... ale i tak mi się najlepiej strzela z chińskiego karabinu szturmowego.. lol. Dobrze też wchodzi z pistoletu plazmowego. Mam też karabin plazmowy ale nigdzie nie moge znaleść amunicji do niego, a trochę już tego postapokaliptycznego świata zwiedziłem. Jest to chyba ogniwo fuzyjne albo jakieś tam. W Megatonie też nigdzie kupić nie można. Ogólnie stwierdzam że te bronie energetyczne to słabe są. Ile ich wogóle jest ? Bo jak narazie to mam tylko 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też karabin plazmowy ale nigdzie nie moge znaleść

Dnia 31.07.2009 o 15:43, POZDRO-Grizzly napisał:

amunicji do niego, a trochę już tego postapokaliptycznego świata zwiedziłem.


Ogniwa Fuzyjne dość regularnie można kupować w Rivet City , ale przede wszystkim zdobywa się taką amunicję na żołnierzach Enklawy , których od pewnego momentu fabuły , będziemy regularnie spotykać.Główny wątek troszkę pociągnij i będzie ok.Pod koniec swojej rozgrywki , pomimo tego , iż najczęściej używałem Strzelby Plazmowej A3-21 otrzymywanej za quest z replikantem , miałem w zapasie ponad 3500 ogniw , czyli na braki w zaopatrzeniu nie mogłem narzekać.Zresztą innych kulek też miałem w wielkim nadmiarze i nawet sprzedawałem sporo znalezionej amunicji.

Z broni energetycznych występują pistolety i karabiny plazmowe i laserowe , Kałabin Łasełowy(poprawnie napisałem nazwę) , strzelba A3-21 (bardzo ok sprzęcik) , laser Gatlinga , oraz jego dużo mocniejsza odmiana "Zemsta" , do znalezienia w

Spoiler

Sanktuarium Szponów Śmierci

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu te bronie energetyczne mają takie małe obrażenia jak się patrzy w ekwipunku, a przeciwnicy tymi broniami cisną mnie przez mój pancerz wspomagany ? :P

Został mi jeszcze jeden quest poboczny, męczę się z szukaniem quantumów, a z innych rzeczy to nie mogę się dostać do behemota Takoma i dorwać jakąś figurkę by mieć 10. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 18:19, KrzychW napisał:

Ogniwa Fuzyjne dość regularnie można kupować w Rivet City , ale przede wszystkim zdobywa
się taką amunicję na żołnierzach Enklawy , których od pewnego momentu fabuły , będziemy
regularnie spotykać.Główny wątek troszkę pociągnij i będzie ok.Pod koniec swojej rozgrywki
, pomimo tego , iż najczęściej używałem Strzelby Plazmowej A3-21 otrzymywanej za quest
z replikantem , miałem w zapasie ponad 3500 ogniw , czyli na braki w zaopatrzeniu nie
mogłem narzekać.Zresztą innych kulek też miałem w wielkim nadmiarze i nawet sprzedawałem
sporo znalezionej amunicji.


sorry pomyliłem się. Jeszcze nie znalazłem żadnej broni plazmowej. Mam karabin i pistolet laserowy. A do karabinu już od bardzo długo nie mogę znaleść amunicji.
Co do lasera gatlinga to wydaje mi się że on nie podchodzi pod bronie energetyczne a pod cięzkie. Jak narazie tylko raz spotkałem tą broń na paru wygnańcach z bractwa stali jak sobie maszerowali przez pustkowia.
W co najlepiej walić w przypadku radskorpionów ? Bo z tego co ja widze we wszystkie częsci jego ciała są takie same obrażenia.
EDIT: Chyba znalazłem też już jedną figurkę, jak jej użyć ? W specjalnym miejscu lub coś ? Chyba mam jakąś medyczną czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:17, POZDRO-Grizzly napisał:

EDIT: Chyba znalazłem też już jedną figurkę, jak jej użyć ? W specjalnym miejscu lub
coś ? Chyba mam jakąś medyczną czy coś.


Bonus do umiejętności z figurek dostajesz w momencie kiedy je podnosisz. Potem możesz ją sobie zanieść do domu i postawić na specjalnym "stojaku", żeby ekwipunku nie zagracała (bonus do umiejętności jest na stałe, nie trzeba ich mieć w ekwipunku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:17, POZDRO-Grizzly napisał:

sorry pomyliłem się. Jeszcze nie znalazłem żadnej broni plazmowej. Mam karabin i pistolet
laserowy. A do karabinu już od bardzo długo nie mogę znaleść amunicji.


A jak znajdziesz , to też nie zużywaj , ponieważ takie same ogniwa idą do karabinów plazmowych , które są znacznie mocniejsze.Ewentualnie , idąc z głównym wątkiem w

Spoiler

Latarence

spotkasz Biwwyego , który za 500 kapsli lub dobre gadanie , odpali Ci Kałabin Łasełowy.Mocniejszy od zwykłych laserówek , ale od plazmówek jednak słabszy.Wykonaj zadanie z odnalezieniem zaginionego androida , to strzelba A3-21 , fajna plazmowa broń , będzie Twoja i już do końca rozgrywki nie będzie potrzeby zamiany broni.


Jak narazie tylko raz spotkałem tą broń na paru wygnańcach z bractwa stali

Dnia 31.07.2009 o 20:17, POZDRO-Grizzly napisał:

jak sobie maszerowali przez pustkowia.


Do odnalezienia chyba dopiero w Raven City , czyli znowu główny wątek się kłania.W ogóle warto trochę fabułę podciągnąć w celu lepszego zaopatrzenia postaci w sprzęt.

Dnia 31.07.2009 o 20:17, POZDRO-Grizzly napisał:

W co najlepiej walić w przypadku radskorpionów ? Bo z tego co ja widze we wszystkie częsci
jego ciała są takie same obrażenia.


Jak się da , to walę w nogi aby okulawić i wtedy , wycofując się , tłukę ile wlezie.Bardzo dobrze na Olbrzymich Radskorpionach , znacznie mocniejszych od zwykłych , sprawdza się Spopielacz , czyli bardzo mocna odmiana miotacza ognia.Około 150 obrażeń.Tyle , że znaleźć ten sprzęt jest trudno.Trzeba wleźć do linii metra pod Hubrics Comics(o ile dobrze napisałem) i dojść do lokacji "Pomieszczenia Gospodarcze" , a tam , w rejonach o zwiększonym promieniowaniu i z gromadką Świecących Ghuli na dodatek , na końcu jednego z korytarzy z lekka zawalonych beczkami z jakimiś toksynami , leży wspomniany sprzęt.Warto poszukać , bo fajna to broń , a na dodatek nie zużywa ogromnych ilości amunicji , jak Minigun lub Laser Gatlinga i części zapasowych nie brakuje , gdy tymczasem do Zemsty jest ich jak na lekarstwo.
Do wałęsania się po pustkowiach , znajdź sobie towarzysza.Dla dobrych postaci może to byc

Spoiler

paladynka z Cytadeli lub mutant z krypty ,

którą odwiedzamy ciągnąc wspomniany główny wątek.Dużo łatwiej z takim pomocnikiem wygląda zwiedzanie.

Aha! I nie ponoś umiejętności ponad 90 , bo figurki pójdą na marne.W przypadku specjalizacji , na temat których znajdujemy książki , czyli Bronie Lekkie , Medycyna , Bronie Energetyczne , Otwieranie Zamków , Walka Wręcz , trzeba skończyć nawet kilka punków niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bethesda wbija kolejne gwoździe do trumny tej znakomitej serii.

No nie wiem. Ten dodatek przynajmniej nawet nie próbuje udawać Fallouta. I przynajmniej jest to coś innego, imo chyba najlepszy dodatek jaki będzie. I pomimo tego, że pewnie znowu sama walka, to ideologicznie najbardziej kojarzy mi się z tą częścią gry, w której byliśmy w wirtualnej rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 12:06, Niflheim napisał:

Nie jest to już nawet parodia Fallout''a. Strasznie smutno patrzeć jak Bethesda wbija
kolejne gwoździe do trumny tej znakomitej serii.


Dawnej serii nie ma od dawna , ale karkołomne zmiany w Falloutach , pomimo odejścia od formuły gry fabularnej , najwyraźniej komuś sie podobają.Wystarczy sobie przypomnieć bardzo , ale to bardzo pozytywne recenzje zaraz po ukazaniu się gry.Prawie wszędzie powyżej 90%.Super hicior , wymiatacz , tytuł piękny , że o Jezu.Nie chce mi się wierzyć , iż wszystkie te oceny wzięły się z zależności tzw dziennikarzy od wydawcy gry , a z drugiej strony , nie jestem w stanie pojąć , jak Fallout 3 , hybryda kilku gatunków , taka sobie strzelanka z co najwyżej elementami RPG i baaardzo mizerną ilością questów , a z kolei ze sporą dawką błędów , mógł zebrać takie oceny.No , chyba że uproszczenia są przez recenzentów najwyżej oceniane i stanowią przynajmniej połowę punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 14:37, Selv napisał:

A po co go przypominasz?
IMO nic ciekawego ani odkrywczego.


Może jakiś fanboj sie oburzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 12:06, Niflheim napisał:

http://www.joystiq.com/2009/07/31/fallout-3-trailer-enters-mothership-zeta/

Nie jest to już nawet parodia Fallout''a. Strasznie smutno patrzeć jak Bethesda wbija
kolejne gwoździe do trumny tej znakomitej serii.


Czy oni chcą być konkurencją dla Prey 2? Czy może jakiś innych FPS-ów z kosmitami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencją dla Preya 2 może być chyba tylko Doom 4, nia żadne falloutowe podróbki :-). Czekam na następny dodatek, "trafiasz przez Eternal Portal na pokład Enterprise, Stardate 4893.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 00:02, Kapas napisał:

Lol to co ? już własnego tekstu nie można zarzucić ?

Nie.

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu te bronie energetyczne mają takie małe obrażenia jak się patrzy w ekwipunku, a przeciwnicy tymi broniami cisną mnie przez mój pancerz wspomagany ? :P Już nie mma zbytnio w co pakować, więc pakuję trochę w te bronie energetyczne, bo zamki, nauki, retorykę i lekkie mam na maxa, po za tym naprawa i medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, więc ją jeszcze dobić na maxa i można z energetycznimi poszaleć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 00:37, Albii napisał:

> Lol to co ? już własnego tekstu nie można zarzucić ?
Nie.


Niby dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kapas
Rzucanie kolejny raz tym samym nie wnosi absolutnie nic do tematu (tzw. nabijanie postów), zresztą ten tekst też nie jest jakiś odkrywczy. Forum to nie chat, a wykorzystywanie nieudolności adminów w wykrywaniu wybryków też nie świadczy dobrze.

@Albii
Pancerz Wspomagany (co to za wspomaganie bez wspomagania >.>) nie chroni lepiej niż przepaska biodrowa. Byle bandyta znosi moje 700hp pistolecikiem z ogórka, gumki recepturki i spinacza w kilka sekund. Osobiście polecam Ci zassać moda z paczką broni z F1 i F2, dobra jakość, dźwięk... no i człowiek czuje, że gra w F, gdy ma w łapci stary sprzęcior. Osobiście nie widzę powodu, by inwestować w coś innego niż zamki, komputery i medycyna. Wszystkie inne umiejętności są nic nie warte (czyt. albo praktycznie ich nie używasz, albo liczą się tylko do VATSa, np. umiejętności posługiwania się bronią). Cały SPECIAL jest guzik wart, jakby nie patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować