Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Panowie chciałem zapytać o kilka spraw, bo już idzie do mnie przesyłka z F3 (cóż, szkoda, że nie GOTY) i chciałem zapytać:
1. Jaka jest długość gry? Ile zajmuje wątek główny, są jakieś misje poboczne? Są wybory moralne, które mają wpływ na późniejsze etapy?
2. Jak prezentuje się dubbing? Jest ktoś znany?
3. Da się stworzyć drużynę, czy walczymy tylko w pojedynkę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze żałuj że nie GOTY bo dodatki naprawdę dużo dodają.

Dnia 14.10.2010 o 21:45, laki13 napisał:

1. Jaka jest długość gry? Ile zajmuje wątek główny, są jakieś misje poboczne? Są wybory
moralne, które mają wpływ na późniejsze etapy?

Zależy jak grasz, z tego co pamiętam to mój save po przejściu wątku głównego i wszystkich DLC (misje poboczne prawie wszystkie) wskazywał że grałem 68 godzin :D Myślę że śmiało mogłem dobić do 3 dni grania (72h) bo mialem jeszcze kilka miejsc do odkrycia i pozwiedzania. Bez DLC myślę że śmiało połowę tego czasu gra Ci zajmie. Co do wyborów moralnych to cała gra nią jest :D Pytanie czy będziesz standardowym Wastelanderem i nikomu nie szkodził czy do każdej napotkanej istoty najpierw strzelisz a potem zobaczysz kto to. Ogólnie w kilku miejscach masz wybór i od niego będzie zależeć jak gra będzie wyglądała dalej.

Dnia 14.10.2010 o 21:45, laki13 napisał:

2. Jak prezentuje się dubbing? Jest ktoś znany?

Grałem w wersję Eng więc nie wiem.

Dnia 14.10.2010 o 21:45, laki13 napisał:

3. Da się stworzyć drużynę, czy walczymy tylko w pojedynkę?

Jest opcja byś miał kompanów wspomagających Cię w walce tylko czy do ciebie dołączą często zależy jaki jesteś (dobry, zły, siakiś inny)

Ogólnie polecam poczytać Fallout Wiki, rozplanuj też swą postać mądrze. Przy trzecim przejściu gry (2 razy bez DLC, za trzecim już GOTY) i max lvl 30 (bez GOTY max 20) miałem postać co miała każdy skill 100% (bez czitów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 21:35, matma3 napisał:

Mam już trochę starszego laptopa z takimi oto "flakami" :

Pograsz spokojnie, najprawdopodobniej nawet w wysokich detalach.

Dnia 14.10.2010 o 21:35, matma3 napisał:

Czy na takim laptopie można fajnie pograć w Fallout''a 3 z dodatkami ?? (tzn. żeby grafika
jakoś tam wyglądała i żeby się nie cięło) czy lepiej jednak zainwestować w wersję na
Xboxa ??

Jesli chcesz tylko pograć w Fallout 3 lub dowolną wersję z dodatkami (bez znaczenia którą) to wybierz wersję (XBOX, PC) która jest po prostu tańsza.
Natomiast jeśli jesteś dodatkowo zainteresowany modami i innymi nieoficjalnymi modyfikacjami, to pozostaje tylko wersja PC. A naprawde jest w czym wybierać, kilka modów może zrobić z gry ferrari, choć i sam Fallout 3 to całkiem udana gra (z DLCami czy bez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat mam całkowicie odmienne zdanie:) Dodatki to jakieś 20 godzin. Niestety, czuć, że to DLC, nikt nie pokusił się o zgrabne wkomponowanie ich do podstawki. Wybór moralny jest tylko jeden, pod koniec The Pitt. Reszta to takie typowe "lubię Cię, więc żyjesz, ale Ciebie nie, więc umrzesz". A i to sporadycznie. Kompana możesz mieć jednego + pies. Nie powiem, siła ognia takiego Fawkesa przygniata wszystko i wszystkich, ale z drugiej strony odpadają ciche akcje, więc należałoby się zastanowić nad braniem pomocy.

Na koniec zaznaczę, że planowanie postaci nie ma absolutnie żadnego znaczenia. SPECIAL nie odgrywa najmniejszej roli (postać z siłą 1 tak samo dobrze posługuje się bronią, co postać z siłą 10:)), umiejętności liczą się 3: otwieranie zamków, hakowanie i materiały wybuchowe, a i to tylko dlatego, że wprowadzono sztuczny limit "masz 99pkt hakowania? Sorry, nawet nie podejdziesz do terminala wymagającego 100".

Nie, żebym chciał zniechęcić do gry: F3 to bardzo dobry tytuł. Jedynie nieco sprostowania, czy też "spojrzenia z drugiej strony" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 23:05, Jave napisał:

Tu akurat mam całkowicie odmienne zdanie:) Dodatki to jakieś 20 godzin. Niestety, czuć,
że to DLC, nikt nie pokusił się o zgrabne wkomponowanie ich do podstawki.

Mnie jakoś wkomponowania DLC nie przeszkadzały. The Pitt może miał takie sztuczne, no może Point Lookout też, a OA i Zeta to niczego sobie.

Dnia 14.10.2010 o 23:05, Jave napisał:

Wybór moralny jest tylko jeden, pod koniec The Pitt. Reszta to takie typowe "lubię Cię, więc żyjesz,
ale Ciebie nie, więc umrzesz". A i to sporadycznie. Kompana możesz mieć jednego + pies.
Nie powiem, siła ognia takiego Fawkesa przygniata wszystko i wszystkich, ale z drugiej
strony odpadają ciche akcje, więc należałoby się zastanowić nad braniem pomocy.

Chodziło mu o wybory w tym i moralne.

Spoiler

Wysadzać megatone czy nie, dodać trutke na mutanty do oczyszczalnika czy nie, rozpierniczyć cytadele, megatone czy pojazd.

Wyborów trochę jest no i ten główny przez całą drogę, czy pomagamy uciśnionym czy bawimy się w bandytę.

Dnia 14.10.2010 o 23:05, Jave napisał:

Na koniec zaznaczę, że planowanie postaci nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Znowu źle mnie zrozumiałeś. Planowanie a nie rozdzielanie punktów, na początek warto w INT ładować do 9 bo dzięki temu mamy więcej punktów przy każdym poziomie. No i każdą umiejętność rozwijać można max do 75% Za pierwszym i drugim przejściem nie raz miałem 100% już jakiegoś skilla a ty figurkę albo książkę znajduje. Przy 3 przejściu zaplanowałem sobie wszystko i dzięki temu nie traciłem punktów i dzięki temu miałem każdy skill na 100%

Dnia 14.10.2010 o 23:05, Jave napisał:

Nie, żebym chciał zniechęcić do gry: F3 to bardzo dobry tytuł. Jedynie nieco sprostowania,
czy też "spojrzenia z drugiej strony" ;)

A druga opinie się przydaje bo przestawia największe bóle danego tytułu. Jak juz wiemy co jest największym mankamentem gry i czujemy że jakoś strasznie nam to przeszkadzać nie będzie to nic tylko grać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą grą. W sumie objawy zaczęły się zanim ją wywaliłem z dysku. Przedstawiało się to tak, że dostawałem zwyczajnego crasha kiedy wychodziłem na otwarte tereny, a zapisy, które były na takowych zrobione także się sypały.

Teraz jak chciałem zainstalować ten tytuł to zaczęły występować jakieś durnowate błędy (screeny). Niby gra instaluje się do końca, ale nie jest zapisywana w rejestrze (jak odpala się autorun to chce zainstalować grę) i nie chce za nic się odpalić (pomimo, że w menadżerze Fallout3.exe się pojawia i wykorzystuje pamięć).

Miejsca na dysku mam 48gb (od systemu), 2gb ram pamięci. Zresztą, jeszcze 2 miesiące temu gra działa bez problemowo na ultra detalach. Dodatkowo podczas instalacji nie mogę wybrać aby gra była dostępna dla wszystkich userów (jest tylko dla admina). Płytka się uszkodziła? Czy nagle win7 obraził się na tą grę? Pomimo, że jeszcze ją trawił jak wspominałem wcześniej.

Nie, instalacje patcha nic nie daje, bo za pierwszym razem, od razu DLC wpakowałem. A to automatycznie aktualizuje grę na wersje 1.7.

Jakieś sugestie?

20101025142734

20101025142753

20101025142802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 14:37, Osiol napisał:

Jakieś sugestie?

Alert twierdzi, że płyta padła, albo nawala ci disc swap (radziłbym go wyłączyć na win7).Jesli masz wersję GotY (lub inny dwupak z DLC) to patch nie jest potrzebny, jesli premierówkę to musisz go zainstalować.

W razie braku pomysłów sugerowałbym powtórzenie instalki do skutku. Przedtem posprzątaj dysk, rejestr i tp. za pomocą n/w programiku (i odpal wymuszanie zwalniania pamięci). Polecam:

http://www.tweaknow.com/powerPack.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 14:37, Osiol napisał:

Teraz jak chciałem zainstalować ten tytuł to zaczęły występować jakieś durnowate błędy
(screeny). Niby gra instaluje się do końca, ale nie jest zapisywana w rejestrze (jak
odpala się autorun to chce zainstalować grę) i nie chce za nic się odpalić (pomimo, że
w menadżerze Fallout3.exe się pojawia i wykorzystuje pamięć).


Wyczysc rejestr systemowy jakims RegCleanerem albo czyms podobnym, powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze na polskiej wersji Fallout 3 nie da się korzystać praktycznie z żadnych modów z tego powodu że gra jest wyposażona w program SafeDisc?
czy mimo to da się jakoś poprawić,ulepszyć oprawę audiowizualną gry,czy będzie działać na polskiej wersji i czy znacie jakieś dobre,sprawdzone mody tego rodzaju / chodzi tylko o grafikę /?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu już minęło od premiery, także chyba znowu wyciągnę F3 żeby sprawdzić czy dalej wywalał się w każdym możliwym momencie. Podpowie mi ktoś, gdzie mogę jakieś łatki do naszej rodzimej wersji odszukać(o ile są w ogóle jakieś:P)? Nie mam za bardzo czasu, żeby się ich doszukiwać, bo chyba strasznie zakamuflowane są.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 15:03, Nephren-Ka napisał:

Sporo czasu już minęło od premiery, także chyba znowu wyciągnę F3 żeby sprawdzić czy
dalej wywalał się w każdym możliwym momencie. Podpowie mi ktoś, gdzie mogę jakieś łatki
do naszej rodzimej wersji odszukać(o ile są w ogóle jakieś:P)? Nie mam za bardzo czasu,
żeby się ich doszukiwać, bo chyba strasznie zakamuflowane są.:D



http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 02:05, Torquemada_Varenkorn napisał:


Dzięki bardzo.:) Musiałem na jakąś pomroczność jasną zapaść, żeby nie wpaść na pomysł poszukiwań na stronie dystrybutora.:D
Teraz tylko pomęczyć nieco net i można sprawdzać, jak załatana już gra poradzi sobie na Win7.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od jakiegoś czasu posiadam laptopa Toshiba Satellite L 650 (i3 2.13GHz, 4Gb ram , Radeon 5650, W7 HP 64-bit). F3 dział na full detalach bez problemu, lecz gra ma regularne zwiechy (najdłużej działała 10 min), przeszukałem internet i żadna przestawiona tam pomoc nie była skuteczna. Kombinowałem z każdą wersją gry, różnymi detalami i nic.

HELP!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 12:11, Ichibanboshi-kun napisał:

Czy te wszystkie DLC do F3 powiększają jakoś świat który możemy eksplorować? Czy to tylko
dodaje przygodę i itemki jakieś?


Oprócz questów i nowych przedmiotów otrzymuje się również całkowicie nowe tereny, jest co zwiedzać.

@ logray

Spadek FPS w VATS to wina jednego z najnowszych patchy i raczej nic w tym kierunku nie da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 10:47, Angar0 napisał:

Witam.
Od jakiegoś czasu posiadam laptopa Toshiba Satellite L 650 (i3 2.13GHz, 4Gb ram , Radeon
5650, W7 HP 64-bit). F3 dział na full detalach bez problemu, lecz gra ma regularne zwiechy
(najdłużej działała 10 min), przeszukałem internet i żadna przestawiona tam pomoc nie
była skuteczna. Kombinowałem z każdą wersją gry, różnymi detalami i nic.

HELP!!!!!


Spróbuj wrzucić do głównego folderu z grą plik d3d9.dll :) znajdziesz w google ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego, gra się potrafi zaciąć albo wywalić do Windowsa bez powodu.
@ArkStorm
A d3d9.dll to nie przypadkiem fix do New Vegas? Ale może w 3 też działa, sprawdzę.


Sam wróciłem do gry bo mam zamiar obejść cały świat tym razem. Zainstalowałem mod Fellout, gra fajniej wygląda tylko, że w nocy jest TAK CHOLERNIE CIEMNO że nic nie widać dalej niż 3 metry. Supermutanty we mnie strzelają a ja nie wiem skąd dopóki nie użyję VATS. ;p Da się jakoś to rozjaśnić (bez ustawiania jasności w grze, bo wtedy wszystko będzie jaśniejsze a nie tylko noc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować