Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

>

Dnia 04.11.2010 o 14:55, logray napisał:


A masz tego FFD show? Jeśli tak to mogę trochę pomóc.


Wpisałem w wyszukiwanie i chyba tego nie mam bo nic nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 15:01, lis_23 napisał:

>
>
> A masz tego FFD show? Jeśli tak to mogę trochę pomóc.

Wpisałem w wyszukiwanie i chyba tego nie mam bo nic nie wychodzi.

To się instaluje z pakietami kodeków. Powinieneś wiedzieć czy coś instalowałeś. Jeśli nie jesteś pewny to odpal jakiegoś avi.

Szczerze mówiąc to nie mam pomysłów. Jedyny jaki zostaje to odłożyć grę na półkę i poczekać kilka miesięcy aż będziesz miał świeżo zainstalowany system i wtedy spróbować. Odpalanie w trybie kompatybilności pewnie przerabiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 15:01, lis_23 napisał:

Wpisałem w wyszukiwanie i chyba tego nie mam bo nic nie wychodzi.

Ciekawe kiedy ci się znudzi i zaczniesz od najprostrzych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tafiłem na buga. Jest taki most ze zniszczoną ciężarówką.

Spoiler

To ta ciężarówka w której coś wybucha. W środku powinno być ciało naukowca z książką.Sprawdziłem snajperką ciała nie ma :(

Gdzie go gra mogła wygenerować? Zna ktoś komendę na zresetowanie pozycji tego ktosia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich gramowiczów. Ostatnio w przypływie szaleństwa i bardzo miłych wspomnieniach z Obliviona zdecydowałem się kupić Fallout3 GOTY. Wiem, że to nie prawdziwy Fallout, bo te uwielbiam i posiadam w swojej kolekcji. Jednak przydomek "Oblivion with guns" nie brzmiał tak strasznie gdy się lubi Obka. Jednak nie mogę normalnie grać. F3 zawiesza się lub freezuje średnio co 15 minut, a w niektórych miejscach jest tak źle, że każde uzycie VATS wykrzacza grę. Teraz moje pytanie, czy to normalne w tej grze, że po tak długim czasie od wydania nadal się wszystko sypie? Czy może mój komputer już jest zidiociały? Jeśli są jakieś uniwersalne fixy to chętnie skorzystam, bo google wywala setki tysięcy wyników i nie mam czasu oraz cierpliwości do sprawdzania każdej mozliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem freezy i crashe do windowsa w losowych miejscach bez powodu co 15 minut. Przeszukałem pół internetu ale nie znalazłem nic pomocnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nowszych patchy (na pewno macie go w GOTY) zepsuł działanie engine''u zwłaszcza na niektórych kartach Nvidia (i nie, nikt nie zamierza tego poprawić). Pierwsze, co polecam spróbować, to wyłączyć anti-aliasing i efekty związane z wodą. (Mnie gra przestała się wieszać po tym, jak wyłączyłem AA i zacząłem grać w okienku - ten tryb zresztą może wyglądać jak pełnoekranowy, jest stosowny mod na Fallout 3 Nexus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś dobry mod zwiększający udźwig postaci? Ewentualnie czy można to jakoś pozmieniać ręcznie modyfikując parametry w plikach gry a jeżeli tak to w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 11:05, Arachnos napisał:

Witam drogich gramowiczów. Ostatnio w przypływie szaleństwa i bardzo miłych wspomnieniach
z Obliviona zdecydowałem się kupić Fallout3 GOTY. Wiem, że to nie prawdziwy Fallout,

Nie, a jaki? To Fallout z krwi i kości. Można go nie lubić, nie tolerować, ale to jest Fallout.

Dnia 12.11.2010 o 11:05, Arachnos napisał:

wyników i nie mam czasu oraz cierpliwości do sprawdzania każdej mozliwości.

Wszystkie pomysły są z góry chybione, jest wielka szansa, że to wina twojego procesora (a raczej niewiedzy wydawcy gry, ze taki procesor istnieje). nie ta epoka, nie ta wydajność. Z większości znajomych, którzy mieli problemy z F3 to posiadacze AMDków z tamtej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 08:20, Aurelinus napisał:

> Witam drogich gramowiczów. Ostatnio w przypływie szaleństwa i bardzo miłych wspomnieniach

> z Obliviona zdecydowałem się kupić Fallout3 GOTY. Wiem, że to nie prawdziwy Fallout,

Nie, a jaki? To Fallout z krwi i kości. Można go nie lubić, nie tolerować, ale to jest
Fallout.
> wyników i nie mam czasu oraz cierpliwości do sprawdzania każdej mozliwości.
Wszystkie pomysły są z góry chybione, jest wielka szansa, że to wina twojego procesora
(a raczej niewiedzy wydawcy gry, ze taki procesor istnieje). nie ta epoka, nie ta wydajność.
Z większości znajomych, którzy mieli problemy z F3 to posiadacze AMDków z tamtej epoki.


Polemizowałbym nad tym, że Fallout jest z krwi i kości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich w ten piękny, wtorkowy wieczór;) Jako, że nie mam czasu na przeszukiwanie zakamarków sieci, by znaleźć mój problem, postanowiłem pójść na łatwiznę i zapytać tutaj:)

Mianowicie, od jakiegoś czasu (chyba od The Pitt, ale nie jestem pewien) podczas spokojnego eksplorowania terenu cały czas słyszę soundtrack z walki. Nic nie pomaga; ani spanie, ani rozmowy z NPC''s, czy nawet wracanie do terenów z The Pitt. Jednak gdy wczytuje baardzo stare save''y, wszystko jest ok, muzyka znów jest na swoim miejscu. Prosiłbym Was o pomoc, bo jak łatwo się domyślić, jest to dość uciążliwe, bardzo trudno zorientować się m.in. kiedy ktoś nas NAPRAWDĘ atakuje:) Także z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że nic Cię nie goni? Ten silnik może takie głupoty natworzyć że jeden Radskorpion będzie Cię wszędzie gonił. Jednak jeśli nie, to zachowaj save''y i reinstalka, powinno pomóc, nawet musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 21:16, zajacisko napisał:

Jesteś pewien że nic Cię nie goni? Ten silnik może takie głupoty natworzyć że jeden Radskorpion
będzie Cię wszędzie gonił. Jednak jeśli nie, to zachowaj save''y i reinstalka, powinno
pomóc, nawet musi.


Jestem pewien, bo już kawał czasu w takim stanie gram. No właśnie tak się zbieram już od jakiegoś czasu do reinstalki, ale jakoś nie mogę się zebrać do tej pory:) Może ktoś rzuci jakieś mniej radykalne rozwiązanie, a jak nie, no to cóż, faktycznie już tylko reset gry pozostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 21:24, Honestus napisał:

Jestem pewien, bo już kawał czasu w takim stanie gram. No właśnie tak się zbieram już
od jakiegoś czasu do reinstalki, ale jakoś nie mogę się zebrać do tej pory:) Może ktoś
rzuci jakieś mniej radykalne rozwiązanie, a jak nie, no to cóż, faktycznie już tylko
reset gry pozostanie:)

Wycisz soundtrack w opcjach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 21:55, zajacisko napisał:

> Jestem pewien, bo już kawał czasu w takim stanie gram. No właśnie tak się zbieram
już
> od jakiegoś czasu do reinstalki, ale jakoś nie mogę się zebrać do tej pory:) Może
ktoś
> rzuci jakieś mniej radykalne rozwiązanie, a jak nie, no to cóż, faktycznie już tylko

> reset gry pozostanie:)
Wycisz soundtrack w opcjach;)


Często miałem taki problem (albo np. zacinający się odgłos gatling guna tego mutanta, którego można było przyłączyć), ale po pewnym czasie problem ustawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pisałem tutaj parę tygodni o swoim problemie odnośnie instalacji.

Nie mogłem nic czyścić z rejestru skoro i tak system bezproblemowo wszystko wywalał z dysku. Dopiero pod trybem awaryjnym, gra zainstalowała się bez żadnych wywalających błędów (dodatkowo mogłem wybrać opcję "Zainstaluj dla wszystkich użytkowników", a jak siedzę w normalnym trybie, opcja ta jest zablokowana). Od razu doinstalowałem DLC (więc zarazem gra się spachowała) i odpaliłem. Żaden mój save, w którym mam już doświadczoną postać, nie działa :/. Od razu na starcie, gra się wyłącza i wywala mi błąd systemowy, w którym niby Windows szuka problemu co się stało i że zostanę poinformowany jak znajdzie odpowiedz (czyli nigdy). Sprawdziłem czy to może wina tego, że zapisy się może zrąbały, odpaliłem nową grę i jak wychodzę z krypty i łapie sygnał radiowy to robi się to samo. Próbowałem odpalić grę ze zgodnością Windowsa XP, wtedy w ogóle się nie odpala, choć aplikacja Fallout3.exe znajduje się w menadżer zadań.

Wie ktoś, czego to może być wina? Inne gry działają normalnie (The Sims3, WoW), choć z Herosami III mam podobny problem. Za nic nie może zapisać mi opcji. W sensie, ustawie dźwięk na full, to po ponownym uruchomieniu gra znów przywróci opcje przed moją zmianą.

Zresztą jeszcze we wrześniu na tym samym systemie, gra działała płynnie i pięknie bez żadnych crashów. Kurde jak sobie z tym nie poradzę to jeszcze się okaże, że z New Vegas miałbym to samo : /. A myślę o zakupie.

Mam Windowsa 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 13:03, Osiol napisał:

Dobra, pisałem tutaj parę tygodni o swoim problemie odnośnie instalacji.

Nie mogłem nic czyścić z rejestru skoro i tak system bezproblemowo wszystko wywalał
z dysku. Dopiero pod trybem awaryjnym, gra zainstalowała się bez żadnych wywalających
błędów (dodatkowo mogłem wybrać opcję "Zainstaluj dla wszystkich użytkowników", a jak
siedzę w normalnym trybie, opcja ta jest zablokowana). Od razu doinstalowałem DLC (więc
zarazem gra się spachowała) i odpaliłem. Żaden mój save, w którym mam już doświadczoną
postać, nie działa :/. Od razu na starcie, gra się wyłącza i wywala mi błąd systemowy,
w którym niby Windows szuka problemu co się stało i że zostanę poinformowany jak znajdzie
odpowiedz (czyli nigdy). Sprawdziłem czy to może wina tego, że zapisy się może zrąbały,
odpaliłem nową grę i jak wychodzę z krypty i łapie sygnał radiowy to robi się to samo.
Próbowałem odpalić grę ze zgodnością Windowsa XP, wtedy w ogóle się nie odpala, choć
aplikacja Fallout3.exe znajduje się w menadżer zadań.

Wie ktoś, czego to może być wina? Inne gry działają normalnie (The Sims3, WoW), choć
z Herosami III mam podobny problem. Za nic nie może zapisać mi opcji. W sensie, ustawie
dźwięk na full, to po ponownym uruchomieniu gra znów przywróci opcje przed moją zmianą.

Zresztą jeszcze we wrześniu na tym samym systemie, gra działała płynnie i pięknie bez
żadnych crashów. Kurde jak sobie z tym nie poradzę to jeszcze się okaże, że z New Vegas
miałbym to samo : /. A myślę o zakupie.

Mam Windowsa 7.


Było jakieś info od Bethesdy, że ich gra nie była projektowana na Windows 7. I tyle :)
Ja z Falloutem śmigam na PS3 i nie narzekam (czasami zdarzają się crashe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w grze, a wlasciwie to chyba blad gry. Jestem w

Spoiler

Latarence i mam przejsc do krypty 87, gadam z tym gowniarzem co jest tam burmistrzem zeby mi otworzyl brame, ten sie zgadza biegnie na gore i nic sie nie dzieje, ja sam tez nie moge uzyc tych dzwigni, nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować