Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2014 o 23:02, Budo napisał:

/.../

Przerzuć się na steama...

Już od paru lat 99% gier jakie kupuje to same klucze na steama. Fallout był wyjątkiem, bo na steamie nie ma go w wersji PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna gram sobie w trzeciego Fallouta i wszystko było by ładnie i pięknie, gdyby nie jedna rzecz - gra co chwilę się wysypuje. Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że ni z gruchy ni z pietruchy się minimalizuje, a jej maksymalizacja już nie jest możliwa. Czasami też ekran się nagle po prostu "zamraża" w losowych momentach lub podczas wychodzenia/wchodzenia do pomieszczeń staje się czarny i nic dalej się nie dzieje (wtedy jedynym wyjściem jest wyłączenie aplikacji menedżerem zadań). Ogólnie rozegranie więcej niż jakichś 20 minut bez restartu gry jest praktycznie niemożliwe. Ona już tak ma, czy tylko u mnie coś jest nie tak? W razie w - jest to wersja GOTY ze Steama, gram pod Windowsem 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wnioskuję, że karta grafiki cię nie lubi :-)
Znam to i to bardzo dobrze bo miałem chociażby tak dzisiaj z rana przy Sniper Elite V2. Grasz sobie spokojnie, aż tu nagle obraz staje (czasami zapętla się dźwięk) i gra się minimalizuje, wiesza kompletnie i trzeba zamknąć z menadżera lub wiesza się wszystko gdzie zostaje tylko reset kompa. Tylko, że dodatkowo pojawia mi się na dole ekranu piękny komunikat "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność".
Na szczęście są to rzadkie przypadki i trafia mi się to może raz na jakieś 10-15 gier. Jednak do dzisiaj nie znalazłem żadnego rozwiązania problemu, ale możesz pokombinować z ustawieniami graficznymi w grze. W przypadku takiego Warframe co niektóre misje wywalały mnie praktycznie po rozpoczęciu, a po zmniejszeniu wszystkiego na minimum to mogłem czasami pograć z 1-2 godziny bez problemów.
Bynajmniej jest to wina gry. Mam 2 komputery i każdy z nich ma jakiś problem. Na 1 taki C&C3 powitał mnie przez BSoD, ale nie miałem problemu na 2. Tak samo 2 nie lubi Homeworld i Half Life, a ten 1 nie widzi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 08:15, Firefly94 napisał:

Spróbowałem, niestety niewiele to pomogło. Będę musiał sprawdzić jeszcze, czy gra przypadkiem się nie gryzie z jakimś innym procesem, bo w sumie minimalizowanie się mogło by na to wskazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo sam sprawdziłem jak to wygląda (bo zastosowaniu tego sposobu) i sytuacja podobna - co 20 minut wysypuje się do pulpitu. Z tego co czytałem, F3 lubi gryźć się z systemami 64 bitowymi (kiedy miałem 32 to rzeczywiście się nie wysypywał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 08:16, Firefly94 napisał:

Dziwna sprawa, bo sam sprawdziłem jak to wygląda (bo zastosowaniu tego sposobu) i sytuacja
podobna - co 20 minut wysypuje się do pulpitu. Z tego co czytałem, F3 lubi gryźć się
z systemami 64 bitowymi (kiedy miałem 32 to rzeczywiście się nie wysypywał).


Ja grałem na W7 64 bit i nigdy mi się gra nie zwiesiła, oczywiście był problem z instalacją ale to łatwo da się rozwiązać. Tylko zanim zainstalowałem patcha do gry to mi schemat kolorów w Windowsie zmieniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wygrywanie sobie modów do już zapisanych stanów gry może się kończyć błędami , ma ktoś jednak sposób na to by mod który odpowiada za brak limitu poziomów doświadczenia nie gryzł się jednak z moim save na którym już latałem 60 godzin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 11:16, Kondi_Rozpruwacz napisał:

Wiem że wygrywanie sobie modów do już zapisanych stanów gry może się kończyć błędami, ma ktoś jednak sposób na to by mod który odpowiada za brak limitu poziomów doświadczenia nie gryzł się jednak z moim save na którym już latałem 60 godzin ?

Wgrywanie mega-modów które robią overhaul całej gry faktycznie powinno się robić tylko i wyłącznie na starcie ale jeśli idzie o małe mody to spokojnie możesz to zrobić już w trakcie gry. Tak przy Falloutach jak i TES-ach wielokrotnie dodawałem sobie takie mini mody na już istniejących postaciach i nie było z tym żadnych problemów (co innego z usunięciem takiego moda - sejw który jest zrobiony po nim może się bez niego posypać bo gra nie zrozumie tego co jest zapisane, choć i to nie zawsze się dzieje).
Jeśli idzie o moda który jedynie usuwa limit poziomów to znajdź sobie coś na Nexusie i wgraj po czym nabij sobie jeden poziom na próbę, jeśli się uda to znaczy że mod działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie wgrałem bardzo niewielki mod który z nie wygrywa zadnych nowycg rzeczy tylko usuwa ten limit i pozwala na 99 lev , wszystko jest pięknie poki nie osiągne 21 po skończeniu rozdzielania punktów wywala mnie do pulpitu i informmuje o błedzie ale cóż .... można żyć bez tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 05:02, Kondi_Rozpruwacz napisał:

No własnie wgrałem bardzo niewielki mod który z nie wygrywa zadnych nowycg rzeczy tylko
usuwa ten limit i pozwala na 99 lev , wszystko jest pięknie poki nie osiągne 21 po skończeniu
rozdzielania punktów wywala mnie do pulpitu i informmuje o błedzie ale cóż .... można
żyć bez tego ;)


Na Nexusie powinno być kilka modów zwiększających limit - niektóre mogą nie działać z określonymi modami (głównie rebalansującymi). W razie czego przeczytaj komentarze, bo nieraz tam znajduje się rozwiazanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie znaleziono porządkowej 42 w bibliotece dołączanej dynamicznie
C:\Windows\SYSTEM32\xlive.dll."
Wie ktoś o co chodzi bo zaczyna mnie szlag trafiać.
Gra zainstalowała sie bez problemów a teraz to...za kazdym razem. Mam win8 jesli to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 16:31, Longer napisał:

"Nie znaleziono porządkowej 42 w bibliotece dołączanej dynamicznie
C:\Windows\SYSTEM32\xlive.dll."
Wie ktoś o co chodzi bo zaczyna mnie szlag trafiać.
Gra zainstalowała sie bez problemów a teraz to...za kazdym razem. Mam win8 jesli to ma
znaczenie.

Poszukaj w necie cracka do gry i daj spokój z poszukiwaniem rozwiązań, to jest najlepsze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 16:31, Longer napisał:

Gra zainstalowała sie bez problemów a teraz to...za kazdym razem. Mam win8 jesli to ma
znaczenie.


Ma to znaczenie, xlive pochodzi od pakietu Games For Windows Live (lub Games For Windows) i w instalce do Fallout3 jest wersja tego pakietu niekompatybilna z Win8. Rozwiązania nie znam, nie mam Win8. W Fallout3 gram na XP i jestem zadowolony.
Innym rozwiązaniem jest polecany wcześniej "cukierek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jakoś nie zainteresowałem się ta gra. Teraz myślę o jej zakupie. Czy jak kupie GOTY To będę mieć już wszystko co fallout 3 może zaoferować za pieniądze? Czy jest jeszcze jakieś bardziej uzupełnione wydanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 05:54, Daronn_Darker napisał:

Do tej pory jakoś nie zainteresowałem się ta gra. Teraz myślę o jej zakupie. Czy jak
kupie GOTY To będę mieć już wszystko co fallout 3 może zaoferować za pieniądze? Czy jest
jeszcze jakieś bardziej uzupełnione wydanie?


Właściwie to jest - nazywa się Fallout New Vegas GOTY.
Ale jeśli już musi być F3 to GOTY zawiera wszystkie DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już dawno na gram fallaut a lv z dodatkami i nie ma tam źadnych dodatków.co za diabeł a w pliku danych nie ma co zaznaczać.Czy to bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować