Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2015 o 11:31, Daronn_Darker napisał:

/.../
no ale czekaj, bo New Vegas to inna gra niż trójka. To nie rozumiem. W New Vegas tez
sobie pogram, ale to po fallout 3. Czy ja czegoś nie wiem?


Nie, wszystko jest ok ;) Po prostu trochę szkoda czasu na F3, NV jest grą o niebo lepszą. Lepsza fabuła, lepiej zaprojektowana gra, lepsze DLC, więcej rozrywki. Jedyne co wyróżnia trójkę to możliwość zwiedzenia Waszyngtonu i obejrzenia tych wszystkich budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 11:54, Daronn_Darker napisał:

/.../
znam tylko mniej więcej fabułę 1 i 2 wiec dla spokoju ducha chce przejść 3. Poczekam
na jakąś wakacyjna wyprzedaż i za 10 zł sobie kupię ☺


Już teraz zacznij się rozglądać za modami poprawiającymi wydajność oraz wygląd postaci (tutaj polecam Fallout Character Overhaul). To główne rzeczy, które da się poprawić w F3 i trzeba dla własnego komfortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 28.06.2015 o 14:23, McFlash napisał:

Już teraz zacznij się rozglądać za modami poprawiającymi wydajność oraz wygląd postaci
(tutaj polecam Fallout Character Overhaul). To główne rzeczy, które da się poprawić w
F3 i trzeba dla własnego komfortu.

Dzięki, ale obawiam się, że nie będę bawić się na modach, mój komputer tego by już chyba nie zniósł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna F3 Goty i cos mi swita, ze ktoras wersja jezykowa (PL lub ANG) byla zdecydowanie lepsza, lub w kazdym razie sprawiajaca mniej problemow. Jest to jeszcze aktualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3.

Windows 7, procek Intel Core i5 3350P 3.10 GHz

Zainstalowałem grę oraz 3 patche ze strony Cenegi aż do wersji 1.7.

Odpalam grę - albo zwiesza [freez] albo co częstsze - przełącza mnie na pulpit i nie daje powrócić do gry.

Próbowałem trybów zgodności, próbowałem grzebania w pliku w instalce na partycji i w pliku ''my documents'', próbowałem ustawiać koligację na jeden procesor ale maksymalnie po ok. 15 minutach gra po prostu wychodzi sobie na pulpit i mówiąc wprost dupa blada.

Ktoś wie jak to wszystko ustawić żeby podziałało?

Od razu zaznaczę że mam wersję podstawową, bez DLC, pudełkową [kolekcjonerkę z tym sławnym-niesławnym lunch boxem].

Halp pls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego powyżej dodam jeszcze że jak próbuję ustawić zgodność z Win XP SP3 to gra w ogóle nie chce się odpalić, dosłownie buntuje się. Ktoś wie co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 17:51, Tyler_D napisał:

Do tego powyżej dodam jeszcze że jak próbuję ustawić zgodność z Win XP SP3 to gra w ogóle
nie chce się odpalić, dosłownie buntuje się. Ktoś wie co z tym fantem zrobić?


Odpalasz ze spolszczeniem? Jeśli tak, to spróbuj bez. Jak grałem po premierze, to właśnie musiałem grać bez cenegowego spolszczenia, bo wieszało grę i ogólnie wolno się wszystko ładowało.

W pliku fallout.ini grzebałeś?
Znajdź linię: bUseThreadedAI=0, gdzie 0 zmień na 1.
Na końcu pliku dodaj linię: iNumHWThreads=2, jak nie podziała, to zmień 2 na 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 18:17, Tyler_D napisał:

Spolszczenie? No wybrałem podczas instalacji polskie napisy i angielskie wokale.


Z tego, co pamiętam w launcherze się wybierało pliki, z jakimi ma gra startować. I był tam m. in. plik spolszczenia (chyba nazywał się Fallout3PL.esm). Wystarczyło go nie wybierać i gra mi działała normalnie.

Taki jak ten, tylko, że nie ma tu spolszczenia akurat:
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/523835521467808855/5E0C3097FC225EE11D8A4A3C597E9546C32A9954/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, czegoś takiego nie mam. Uruchamiam Launchera ze splash screena, potem ''graj'' a dalej jest jak już napisałem. No nic, zainstaluję oryginalne napisy i wokale i zobaczymy jak będzie. Dlaczego uczciwi gracze muszą mieć pod górkę? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 18:48, Tyler_D napisał:

Nie, czegoś takiego nie mam. Uruchamiam Launchera ze splash screena, potem ''graj'' a
dalej jest jak już napisałem. No nic, zainstaluję oryginalne napisy i wokale i zobaczymy
jak będzie.


Nie wiem, czy to pomoże, ale raczej nie masz wielkiego wyboru. ;(
W internetach ogólnie piszą tylko o tym grzebaniu w pliku .ini.
Może nie paczuj od razu po przeinstalowaniu, tylko próbuj odpalić? A może odpali. :P

Dnia 21.11.2015 o 18:48, Tyler_D napisał:

Dlaczego uczciwi gracze muszą mieć pod górkę? -_-


A kiedyś nie mieli?

Fallout 3 jest po prostu niedorobiony i tyle. :P
Mam tak samo z BF3, po prostu nie mogę uruchomić, ciągle się wiesza i nic nie pomaga. Zgarnąłem kiedyś go, jak dawali za darmo i lipa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeszcze ze zrobieniem ponownie tego co napisałeś w pierwszym poście ale dupa, gra cały czas po kilku, kilkunastu minutach sama sobie wywala się do pulpitu i gdy klikam na ikonę kompletnie nie reaguje. Więc jedyne co mi pozostaje to grać takimi sesjami -_- ... i za każdym razem ''zamknąć aplikację''. Ktoś mi wyjaśni dlaczego nie mogę wrócić z pulpitu do gry skoro ona sama się nie zawiesza i ba, nawet będąc na pulpicie słyszę dźwięki z gry? WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ty pierwszy masz problem z gra na win7. Przegladajac 2 ostatnie tematu jest ten sam problem, i podane sa rozne rozwiazania typu uruchomienie jako admin czy typu instalacja patchow i crashfixa czy inne exe.
A pomoc cenegi ma tez porady http://cenega.pl/pomoc-techniczna/fallout-32 typu odinstalowanie ASUS Smart Doctor i ASUS GAMER OSD czy kodekow (chociaz zwykle w ustawieniach kodekow mozna ustawic wylaczenie przy uruchomieniu konkretnej gry.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować