Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2008 o 19:27, RAVvy napisał:

Żeby nie było, mam w planach zakup BG w złotej kolekcji...

Słuszne posunięcie. Dorzuć jeszcze do tego Planscape: Torment jak się tylko ukaże (kiedyś w końcu musi) i saga IWD też jest godna polecenia... sam się zastanawiam choć grę przeszedłem już kilka razy (i to była pierwsza gra na Infinity Engine w jaką grałem!)

Dnia 03.11.2008 o 19:27, RAVvy napisał:

Czy można jeszcze dostać stare fallouty w sklepach?

Ciężko. Najszybciej przez internet na GOG (sześć dolców sztuka). Nie wiem - może ktoś ma wersję PL z extra klasyki. Ja mam te z CDA ale nie mam zamiaru sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:33, hallas napisał:

> Żeby nie było, mam w planach zakup BG w złotej kolekcji...
Słuszne posunięcie. Dorzuć jeszcze do tego Planscape: Torment jak się tylko ukaże (kiedyś
w końcu musi) i saga IWD też jest godna polecenia... sam się zastanawiam choć grę przeszedłem
już kilka razy (i to była pierwsza gra na Infinity Engine w jaką grałem!)
> Czy można jeszcze dostać stare fallouty w sklepach?
Ciężko. Najszybciej przez internet na GOG (sześć dolców sztuka). Nie wiem - może ktoś
ma wersję PL z extra klasyki. Ja mam te z CDA ale nie mam zamiaru sprzedawać.

Hehe zaraz padnę. Znalazłem Fallout Tactics Pl na płytkach z CDA numer 118. Czy to dobra część, żeby rozpocząć falloutowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co z tym LIVE w Fallout 3 ???

RAVvy --> Tactics jest Ok :) grafa przynajmniej nie jest już archaiczna :)
Może to nie najlepszy Fallout , ale grać godzinami też można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały kolejny tips:
Należy w grze zmniejszyć jasność na minimum. Nie wiem, może tylko mój taki pogięty LCD jest za jasny ale gra wygląda wtedy 2x lepiej :)
Barwy stają się widoczne i wszystko zyskuje ciemniejszy, dużo bardziej przekonujący kolor.
Wpadłem na to przeglądając screeny w wersji Xbox360 (były dużo ciemniejsze niż u mnie)

PS: Wg mnie zaczynanie od Tacticsa to beznadziejny pomysł. Jak zaczynać o tylko od 1 albo 2 (chociaż wg mnie lepiej od 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:37, RAVvy napisał:

Hehe zaraz padnę. Znalazłem Fallout Tactics Pl na płytkach z CDA numer 118. Czy to dobra
część, żeby rozpocząć falloutowanie?

Chyba nie - jeśli pograsz w FO:T a potem siądziesz do FO 1 lub 2 to odczujesz poważne braki w warstwie walki. Po FO:T sięgnij jeśli lubisz gry typu Jagged Alliance lub Silent Storm - to ten rodzaj.

Ale możesz mi odsprzedać, bo tego z CDA nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2008 o 19:27, RAVvy napisał:

Żeby nie było, mam w planach zakup BG w złotej kolekcji...Czy można jeszcze dostać stare
fallouty w sklepach?


Kolego RAVvy, zajrzyj do tematu o Fallout 2 parę dni temu pisał tam ktoś o jakiejś gazetce ( click czy Play nie pamiętam) z okazji wypuszczenia 3 wyszedł w ten sam dzień ( piątek bodajże) numer specjalny o Fallout 3, z płytą DVD na której są w pełnej polskiej wersji: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics. Cena jeśli się nie mylę było koło 7,90 zł ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2008 o 19:42, hallas napisał:

Ale możesz mi odsprzedać, bo tego z CDA nie mam.


Po co od razu wydawać kase na samo Tactics-skoro w Play extra jest Fallout 1,2 i właśnie Tactics za 7 zł plus gazeta o seri Fallout[z 3 włącznie:)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Spotkałem Wisienkę od tego posranego ruska Dukowa czy jak mu tam i miałem ją odprowadzić
> do Rivet City. Doszedłem, a tam stoi tylko jakaś platforma z typem proszącym o wodę ;/
> Gdzie ją doprowadzić, zeby się jej pozbyć?
>

Zapewne musisz nacisnąć na przycisk który wysunie platforme która zabierze cie całego i zdrowego do Rivet City:)Przycisk jest na samej górze[tej niby wieży w Rivet City...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra mimo iż gra jest bardzo dobra-daje 8+,to czas powymieniać denerwujace mnie błey:
-polonizacja-niektóre psotacie sa wręcz irytujące
-przeciwnicy pojawiajacy się z nikąd,np. ze ściany albo[będize dobre:D] mutant skaczący z mostu który jest kilkaset metrów nad ziemia wpadł w ziemi....potem znowu wskoczył na most:D:D-chciałem zrobic screena ale to tak szybko trwało:D
-nieśmiertelne błotniaki-trzy strzały z mini atomówki i nic,dalej stoi twardo:D:D
-złodzieje kupcy-cena towaru 100 kapsli,po tranzakcji wychodzi 150...
-nie zalicznie questów
-nie zrozumiałe questy(jak ten z cyborgiem z Rivet City)-moze mi ktoś wytłumaczyć jak go wykonać?!

Moze jeszcze cos dopisze jak znajde:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:27, RAVvy napisał:

Żeby nie było, mam w planach zakup BG w złotej kolekcji...Czy można jeszcze dostać stare
fallouty w sklepach?


RAVvy, jeśli naprawdę chcesz sobie zagrać w Fallouty 1 i 2, a nie będziesz w stanie nigdzie ich dostać, napisz do mnie (odpowiedz na tego posta znaczy się ;-)). Podeślę ci swoją sagę Fallouta na DVD (część 1 i 2 + Tactics). Oczywiście zupełnie za darmo. ;-) Naprawdę.
Kiedyś kupiłem, ale w końcu to tylko gra. ;-) Mam nadzieję, że w ogóle jeszcze działa.


A coby nie spamować (w końcu to temat o F3), przeczytałem sobie recenzję Fallouta 3 na IGN i aż nie mogłem z podziwu wyjść czytając te superlatywy - gra jest genialna, dialogi mistrzowskie i głębokie, VATS najlepszym systemem walki od czasów wynalezienia koła, wątek główny fabuły zaskakujący i długi aż na 40 godzin (w tym momencie spadłem z krzesła na chwilę), a wątki poboczne tak angażują, że aż można zapomnieć o tym głównym. ;-) Co więcej - genialna muzyka, przepiękne widoki oraz realistyczne SI, które reaguje na Twoje zachowania i wpływa na Twoją reputację (tak, wg. pana recenzenta z IGN system konsekwencji za nasze zachowanie jest tu nawet lepszy niż ten z Falloutów 1 i 2).
Jedyne na co zwrócili uwagę in minus, to odrobinkę odstające od reszty ideału animacje postaci (dokładnie tak to ujęto). Jednocześnie napisano, że jest to mały detal wobec takiego arcydzieła na lata. Ocena końcowa 9.6/10, w tym za jakiś aspekt (chyba za klimat gry) dostała 10/10.

I pomyśleć, że ja postanowiłem nie dotykać takiego arcydzieła nawet kijem, a kupiłem sobie za to Red Alerta 3 , mimo że w dwie poprzednie części Falloutów zagrywałem się bez oddechu jeszcze back in 1997-98. ;-)


PS. Cieszę się, że nie jestem stałym bywalcem IGNu ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh jak pech to pech. Moja kopia F3 lezy i sie kurzy bo podczas aktualizacji zrypal mi sie BIOS i komp lezy w serwisie. Szlag mnie chce trafic, czeka czlowiek 10 lat i jak juz sie doczekal to akurat wtedy cos musi sie stac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:58, Astmatyk napisał:

Heheh jak pech to pech. Moja kopia F3 lezy i sie kurzy bo podczas aktualizacji zrypal
mi sie BIOS i komp lezy w serwisie. Szlag mnie chce trafic, czeka czlowiek 10 lat i jak
juz sie doczekal to akurat wtedy cos musi sie stac :D


Pozwól, że przytoczę tutaj kilka praw Murphiego ... na poprawę grobowego nastroju: :-P

"Zawsze kiedy masz właśnie coś zrobić, okazuje się, że najpierw musisz zrobić coś innego."
"Rzeczy ulegają zniszczeniu, wprost proporcjonalnie do swej wartości."
"Wszystkie sprawy szlag trafia jednocześnie."

I moje ulubione :

"Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej." ;-)

Także głowa do góry.
A co do Fallouta 3, to jeszcze zdążysz się nawkurzać i nakląć grając w tą grę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chce nabyć F3 i mam pewne wątpliwości. Otóż gra konkuruje u mnie z Far Cry 2. Wiadomo Fallout klasyk. Wychowałem się na F1 oraz F2. I tak, ile czasu zajmuje przejście wątku głównego i czy dużo jest pobocznych. Czy poboczne są jakoś lepiej rozbudowane od tych w Mass Effect (Chodzi o to że tam były 4 rodzaje tylko inne nazwy i niewielkie różnice kosmetyczne). I czy naprawdę gra tak odstaje od F1 i F2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:37, RAVvy napisał:

Znalazłem Fallout Tactics Pl na płytkach z CDA numer 118. Czy to dobra
część, żeby rozpocząć falloutowanie?


Tactics to nie cRPG tylko - jak sama nazwa wskazuje - gra taktyczna (jak grałeś w Jagged Alliance 2 to wiesz o co chodzi)... gra sama w sobie jest dobra, ale jeśli liczysz na coś pokroju Fo1 lub Fo2, to musisz zagrać właśnie w Fallouta lub Fallouta 2... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 21:37, Kerigun napisał:

czy naprawdę gra tak odstaje od F1 i F2 ??


a nie widać po "zawiedzionych" komentarzach? ;]

to jest po prostu "przemalowany oblivion" a nie dziedzic oryginalnych Falloutów... nawet jeśli uznać "że jest ok", to wciąż nie jest to pełnoprawny Fallout 3 czy tam Fallout 3D (był nim Van Buren, ale ten już nie istnieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro się aż wychowałeś na serii Fallout to lepiej 3 części nie ruszaj.
To gra dla nowych odbiorców. Zagorzali fani poprzedniczek mogą się tylko zawieść.

Zdecydowanie lepiej kup Far Cry 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można znaleźć klucz do jednych drzwi w kryjówce Hamiltona? Bo kurcze przeszukałem stację, kino nad niebem i prawie całą kryówkęhamiltona i dalej nie udaje mi sięukończyć zadania "ZnajdźRodzinę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho ho (co prawda z tymi 40h to nie doczytałeś)!

Wystarczy jednak przeczytać pierwszą stronę postów by zrozumieć dla kogo jest ta recenzja. No comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować