Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Nie wiem czy to do mnie było, ale grałem w F3 już z 30 h i nie uważam że jest słaba bo "widok jest z pierwszej osoby i niema tur". Tury mi w RPG do szczęścia niepotrzebne. A to że F3 to najlepszy RPG tego roku się nie zgodzę. Są lepsze. Lepsze jest już (IMO) King''s Bounty(wiem że to nie jest w pełni RPG ale F3 też nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 10:56, Sisiu21 napisał:

Nie wiem czy to do mnie było, ale grałem w F3 już z 30 h i nie uważam że jest słaba bo
"widok jest z pierwszej osoby i niema tur". Tury mi w RPG do szczęścia niepotrzebne.
A to że F3 to najlepszy RPG tego roku się nie zgodzę. Są lepsze. Lepsze jest już (IMO)
King''s Bounty(wiem że to nie jest w pełni RPG ale F3 też nie)


To już zależy od gustu bo dla mnie King''s Bounty to coś tak odrażającego żę nawet patrzeć niemoge, nie przeczytalem nawet recki w CDA bo w połowie usnąłem. Nie trawię takich gier, a wogóle to nie wiem jak można porównywać strategie turową do Fallouta 3, skoro to dwie zupełnie inne gry, a nowy Fallout ma napewno wiele bliżej do RPG niż Kings Bounty. Po za tym dla mnie w grach liczy się tylko i wyłącznie klimat. Nie cierpię gier typu NWN czy jakieś inne Obliviony w których wogóle niema klimatu. Klimat ma Gothic, Wiedźmin, Stalker, stare Fallouty. Tym bardziej że nienawidze tur, a w Fallouta 1 i 2 grało mi się nadzwyczaj przyjemnie dlatego bo miał KLIMAT. Taki sam klimat jaki ma Fallout 3, i dlatego jest to dla mnie RPG roku. Bo ma klimat, a w grach tego typu tylko na to patrze. A jeśli kogoś nie obchodzi klimat tylko to ile jest broni, lub jak duży jest świat to to niech się nie wypowiada że gra jest dla tego do dupy. A jeżeli gra się komuś naprawdę nie podoba to niech przytoczy argumenty czemu tak jest, a nie wmawia innym żeby nie kupowali gry bo to marnowanie kasy ( Sisiu21 nie mówie teraz o tobie tylko o większości użytkowników na tym forum, bo tak jak ktoś już wcześniej powiedział: "gdyby ludzie sugerowali się opiniami na tym forum to by nikt nie miał żadnej gry").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat rzeczywiście jest ale już nie tak mocny jak w F1 i F2 :P Najbardziej mnie w F3 denerwuje brak jakiegoś środka transportu (samochód raczej nie byłby w ruinach zbyt przydatny, ale motor byłby w sam raz :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 12:31, Sisiu21 napisał:

Klimat rzeczywiście jest ale już nie tak mocny jak w F1 i F2 :P Najbardziej mnie w F3
denerwuje brak jakiegoś środka transportu (samochód raczej nie byłby w ruinach zbyt przydatny,
ale motor byłby w sam raz :D)


Może i jakiś pojazd by się przydał, ale mi to nie przeszkadza, ponieważ opcja szybkiej podrózy jest, po za tym lepiej spacerować i podziwiać widoki niż przejechać szybko przez całą mape ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:58, Kostka XXL napisał:

W CDA Fallout 3 dostał 9 ;( chyba za ładne pudełko, nie czytam tej recenzji.

Lol, to przeczytaj recenzję, pooglądam screeny, a później możesz lamentować. Serio, lepiej poczytać kilka profesjonalnych recenzji, a nie jęczeć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 12:42, Kalejdoskop86 napisał:

> W CDA Fallout 3 dostał 9 ;( chyba za ładne pudełko, nie czytam tej recenzji.
Lol, to przeczytaj recenzję, pooglądam screeny, a później możesz lamentować. Serio, lepiej
poczytać kilka profesjonalnych recenzji, a nie jęczeć. ;)

>profesjonalnych

Profesjonalizm w CDA: najazd na No Mutants Allowed i wypisywanie bredni, jakoby "hardcorowi" fani chcieli aby FO3 byl identyczny jak FO2. A wczesniej wypisywanie bredni, ze Fallout zawsze mial byc FPP.

Rzygać mi sie chce takim "profesjonalizmem " ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 12:52, SoundWave napisał:

Profesjonalizm w CDA: najazd na No Mutants Allowed i wypisywanie bredni, jakoby "hardcorowi"
fani chcieli aby FO3 byl identyczny jak FO2. A wczesniej wypisywanie bredni, ze Fallout
zawsze mial byc FPP.

Rzygać mi sie chce takim "profesjonalizmem " ;].

CDA od dawna nie czytałem, ale bądź co bądź - serio tak napisali? ;P

Zresztą, profesjonalne to jest pismo i pewno wiedzieli, co piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś już wcześniej powiedział: "gdyby ludzie sugerowali się

Dnia 15.11.2008 o 11:50, Mariax napisał:

opiniami na tym forum to by nikt nie miał żadnej gry").


To taka sama przesada , jak stwierdzenie , że gdyby ktoś sugerował się recenzjami ze znanych portali growych , to kupowałby 100 światowej klasy hitów rocznie.

Forum ma ten wielki + w porównaniu do zwykłych recenzji , że można tu porównać poglądy wielu osób i wymianę argumentów na temat danego tytułu.Uważny czytelnik wyciągnie odpowiednie wnioski i dokona wyboru.
Ja np dowiedziałem się o istnieniu skrzętnie ukrywanego przez Bethesdę level scalingu , czego raczej nie trawię i o tragicznym działaniu widoku TPP , pomimo zupełnie odwrotych zapewnień wydawcy , który w RPGach lubię najbardziej.Nic nie ujmując Falloutowi 3 , stwierdziłem , iż jak dla mnie , nie jest to gra pierwszoplanowa.Kiedyś pewnie zagram , jak będzie taniej , z patchami i po rozgrywce w bardziej pasujące mi gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2008 o 12:54, Kalejdoskop86 napisał:

CDA od dawna nie czytałem, ale bądź co bądź - serio tak napisali? ;P

To ja w porownaniu z nimi jestem profesjonalny, bo przynajmniej opisuje faktyczny stan rzeczy.
Zalosna wzmianka o NMA, ktora ma sie nijak do prawdy- juz na poczatku recenzji.
"Fallout od zawsze mial byc w FPP ale bidoki nie mieli technologii :(" czy cos w tym stylu- pare miesiecy wczesniej w zapowiedzi Gem''a.

Dnia 15.11.2008 o 12:54, Kalejdoskop86 napisał:

Zresztą, profesjonalne to jest pismo i pewno wiedzieli, co piszą...

No jasne. Fajne bledne kolo tam masz. Profesjonalne czasopismo, wiec wiedza co pisza. Wiedza co pisza, wiec sa profesjonalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:03, SoundWave napisał:

Zalosna wzmianka o NMA, ktora ma sie nijak do prawdy- juz na poczatku recenzji.
"Fallout od zawsze mial byc w FPP ale bidoki nie mieli technologii :(" czy cos w tym
stylu- pare miesiecy wczesniej w zapowiedzi Gem''a.

OMG?! GIGANTYCZNY minus dla CDA za wypisywanie takich głupot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:03, SoundWave napisał:

To ja w porownaniu z nimi jestem profesjonalny, bo przynajmniej opisuje faktyczny stan
rzeczy.
Zalosna wzmianka o NMA, ktora ma sie nijak do prawdy- juz na poczatku recenzji.
"Fallout od zawsze mial byc w FPP ale bidoki nie mieli technologii :(" czy cos w tym
stylu- pare miesiecy wczesniej w zapowiedzi Gem''a.

Eee...... ja recenzję uważam za pokazanie, jak gra się prezentuje, ew. porównać z poprzednimi częściami, i wyraźnie wymienić plusy i minusy.

Dnia 15.11.2008 o 13:03, SoundWave napisał:

> Zresztą, profesjonalne to jest pismo i pewno wiedzieli, co piszą...
No jasne. Fajne bledne kolo tam masz. Profesjonalne czasopismo, wiec wiedza co pisza.
Wiedza co pisza, wiec sa profesjonalni.

Cóż, zaczynam w to wątpić od kiedy przeczytałem twoją wypowiedź parę linijek wyżej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w pierwsze 2 Fallouty grało się świetnie. Klimat, grafika miała swój urok. Ale 3 też jest dla mnie wspaniałą grą, dostosowaną do dzisiejszych standardów. Trzeba iść z duchem czasu, i tak właśnie zrobiła Bethesda. Przeniosła to co najlepsze(choć nie wszystko, kilka rzeczy powinno się pojawić) i oprawiła to wszystko w opakowanie dostosowane do naszych czasów. Ja im dziękuje za to, że Fallout znowu żyje, i jest na ustach wszystkich. A 5mln sprzedanych kopii w jeden weekend i 300 mln mówią nam o tym, że nie tylko ja mam taką opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:10, Harvenar napisał:

Mnie w pierwsze 2 Fallouty grało się świetnie. Klimat, grafika miała swój urok. Ale 3
też jest dla mnie wspaniałą grą, dostosowaną do dzisiejszych standardów. Trzeba iść z
duchem czasu, i tak właśnie zrobiła Bethesda. Przeniosła to co najlepsze(choć nie wszystko,
kilka rzeczy powinno się pojawić) i oprawiła to wszystko w opakowanie dostosowane do
naszych czasów. Ja im dziękuje za to, że Fallout znowu żyje, i jest na ustach wszystkich.
A 5mln sprzedanych kopii w jeden weekend i 300 mln mówią nam o tym, że nie tylko ja mam
taką opinię.


Jakie znowu 5 mln ?! 4,5 mln i to nie sprzedanych SKLEPOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:06, Pablo Querte napisał:

OMG?! GIGANTYCZNY minus dla CDA za wypisywanie takich głupot...


Tia, pamiętam te artykuły. Za główny dowód robiły talking heads - no bo skoro gadające głowy najważniejszych postaci były widziane z oczu bohatera, to pewnie cała gra miała być w takim widoku.
W CDA pełno jest głupot (choćby z ograniczeniem do 18 poziomu w HoMM V lub możliwością dołączenia do 15 frakcji w Tormencie, terminatorzy szturmowi jako nowa jednostka w Dark Crusade, czy opis planet w KotOR 2, których jeszcze nikt nie widział [chyba o to kiedyś chodziło, pamiętam, że w temacie o KotORach ktoś pisał do redakcji w tej sprawie, to mu odpisali, że jak będzie grał uważnie to je znajdzie. Ale 0 szczegółów i dowodów na istnienie tych światów]).
Dziś CDA jest o wiele gorsze niż kiedyś. Parę lat temu miałem do nich duże zaufanie, a gry które dostały dobre oceny od moich ulubionych recenzentów kupowałem w ciemno i nigdy się nie zawiodłem. Teraz poziom tekstów strasznie spadł, a redaktorom jakoś zmieniły się kryteria oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 10:43, Sisiu21 napisał:

Ja przeczytałem kilka recenzji (CDA, click, play) i dalej nie wiem za co F3 dostawał
oceny około 9/10. Zrobiłem już większość zadań pobocznych i z 1/3 MQ i dałbym jej 7/10.
Może za rok jak się moderzy postarają to będzie 8/10


Witam!
Tu jest najnormalniejsza recka tejże gry (recka wersji X360 ale, gra jest na wszystkich platformach taka sama):

http://www.playback.pl/numer35/pibi/fallout-3-x360.html

Wszędzie gierka dostawała oceny około 9/10. Chyba za tytuł. Gra zasługuje na ocenę ok. 7/10 (jako gra, bo jako fallout to 0k. 2+/10).

Kalejdoskop86
Najpierw piszesz:
>Jestem ciekaw, czy ktoś miał podobne problemy, bo ja mam podobnie. Ja im niższą mam ustawioną jasność, >tym lepsze są kolory. Czy każdy tak ma?

Z tego można wnioskować, że masz już F3 na kompie

A na drugi dzień coś takiego:
>Możliwe, ale wolę teraz... btw. wiele jest opinii, że gra nie jest warta 100zł, że lepiej wziąć coś tańszego i >lepszego, ale dużo jest też opinii o samej grze, a nie o kontynuacji legendarnej serii. Ja tam kupię na >gwiazdkę, chcę zobaczyć jak to wszystko wygląda i sam ocenić.

A z tego znowu można wywnioskować, że gry jeszcze nie kupiłeś.
Nie chcę być złośliwy i dociekliwy, ale coś mi tu nie pasuje...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 08:29, Harvenar napisał:

W grze pokazują się slajdy, w zależności co zrobiliśmy. Jeśli chociaż jeden z nich się
nie pojawi, albo pojawi się inny, to to już jest liczone jako nowe zakończenie.


Zdaje sie ze nie kumam... Nic o megatonie ani o siedzibie ghuli nie bylo... Ani o krypcie 101! No ale dobra:P moze to poprawia w patchu a moze bedzie dodatek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczęście że nie grałem w 1 i 2. Ani w żadnego z tesów (15 minut gry się nie liczy).Mam 3 i mi się podoba. Kupowałem w ciemno. Dla mnie 8+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 12:52, SoundWave napisał:

Profesjonalizm w CDA: najazd na No Mutants Allowed i wypisywanie bredni, jakoby "hardcorowi"
fani chcieli aby FO3 byl identyczny jak FO2. A wczesniej wypisywanie bredni, ze Fallout
zawsze mial byc FPP.

Rzygać mi sie chce takim "profesjonalizmem " ;].


To czysto pragmatyczne podejście, reprezentowane obecnie przez całą branżę growych "dziennikarzyn" - wychwalajmy dany tytuł pod niebiosa, gdyż w przecinym wypadku firma X nie zaprosi nas na "ekskluzywną" prezentację swej następnej produkcji bądź też nie zapewni komfortowych warunków (pokoik w hotelu, napoje wyskokowe z palemką) podczas procesu "testowania" gry. Ewentualnie: wymyślmy wymówkę pokroju "grę Fallout 3 nie należy traktować jako Fallouta", byle tylko bez żadnych oporów moralnych mieć możliwość wystawienia oceny 9/10, 11/10 w stopce.

Kto by się przejmował faktem, że Fallouta przerobiono na klona TES (czy może raczej tego, czym owa seria stała się w momencie wydania Morrowinda)? Tak po prostu miało być, przecież nawet ojcowie cyklu zawsze tego chcieli, lecz na drodze do realizacji jakże szczytnych marzeń stały bariery stricte technologiczne!
Dziwmy się później, że rynek schodzi na psy odwrotnie proporcjonalnie do poziomu skretynienia "recenzentów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:27, junior17 napisał:

Kalejdoskop86
Najpierw piszesz:
>Jestem ciekaw, czy ktoś miał podobne problemy, bo ja mam podobnie. Ja im niższą mam
ustawioną jasność, >tym lepsze są kolory. Czy każdy tak ma?

Z tego można wnioskować, że masz już F3 na kompie

Nie mam, chodziło mi o ogólnikowe pojęcie, że im mniejszą jasność ustawię na monitorze to gry lepiej wyglądają. FO3 nie mam, nie grałem.

Dnia 15.11.2008 o 13:27, junior17 napisał:

A na drugi dzień coś takiego:
>Możliwe, ale wolę teraz... btw. wiele jest opinii, że gra nie jest warta 100zł, że
lepiej wziąć coś tańszego i >lepszego, ale dużo jest też opinii o samej grze, a nie
o kontynuacji legendarnej serii. Ja tam kupię na >gwiazdkę, chcę zobaczyć jak to wszystko
wygląda i sam ocenić.

A z tego znowu można wywnioskować, że gry jeszcze nie kupiłeś.

Tak, nie kupiłem. Kupię na gwiazdkę. ^^

Dnia 15.11.2008 o 13:27, junior17 napisał:

Nie chcę być złośliwy i dociekliwy, ale coś mi tu nie pasuje...
Pozdrawiam

Już wyjaśniłem, pozdrawiam i radzę, aby na raz następny czytać posty ze zrozumieniem, bo autor posta, na którego ja odpowiadałem odnośnie jasności i jakości obrazu w grach o ile pamiętam również mówił ogólnikowo o grach, a nie tylko o FO3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować