Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 19:43, Aurelinus I napisał:

Przy takiej ilośći RAMu wyłącz kompletnie stronicowanie i pliki wymiany (to chyba to
samo?). Może pomóc.


Gdzie to wyłączyć ? Problem nie tkwi w konfiguracji. Gra śmiga na ultra, kiedy są spadki fpsu muszę wejść do menu, wczytać grę i znowu chodzi jak trzeba więc problem nie tkwi w podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:13, songohanssj2 napisał:

Szukam domu dla chłopca o imieniu Brayan (był on powiązany z zadaniem dotyczącym ognistych
mrówek), kto użyczy mu schronienia?


Porozmawiaj z właścicielką hotelu w Rivet City (zdaje się że ma na imię Vera) a przyjmie go ona do siebie.

Dnia 16.01.2009 o 20:13, songohanssj2 napisał:

Kampania Szpona- niedawno miałem z nimi przyjemność się spotkać. Czy oni będą się pojawiać
w momentach z góry określonych czy w dowolnym momencie gry?


Pojawiają się dosyć losowo choć wydaje mi się że miejsca w których można się na nich natknąć są z góry określone (zazwyczaj spotyka się ich w pobliżu stacji metra choć nie tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 16.01.2009 o 20:13, songohanssj2 napisał:

Szukam domu dla chłopca o imieniu Brayan (był on powiązany z zadaniem dotyczącym ognistych
mrówek), kto użyczy mu schronienia?


Spoiler

musisz iść do river city i pogadać właścicielką hotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:37, oOreVenOo napisał:

> Przy takiej ilośći RAMu wyłącz kompletnie stronicowanie i pliki wymiany (to chyba
to
> samo?). Może pomóc.
Gdzie to wyłączyć ? Problem nie tkwi w konfiguracji. Gra śmiga na ultra, kiedy są spadki
fpsu muszę wejść do menu, wczytać grę i znowu chodzi jak trzeba więc problem nie tkwi
w podzespołach.


No raczej tkwi. To typowy objaw duszenia się karty graficznej. tak jak mówiłem, możesz spróbowac wyłączyć stronicowanie/wymianę. Po szczegóły udaj się do wątku pomocy technicznej o Mass Effect, ja tego nie pamiętam, gdzie szukać.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38914&u=696

ale jak w banku gdzieś w "systemie".

Mówiąc szczerze, spróbowałbym też jeszcze wyjąć jedną kość RAM-u (nie ruszając stronicowania), bo być może RAM źle chodzi (albo ten, albo karty graficznej - innego wyjścia nie ma), sporo płyt niby ma ten "doubleRAM simulation" ale nie zawsze chodzi prawidłowo. Może ta trzecia kość przeszkadza.

Ale ogólnie nie sugeruj się tym, że inne gry chodzą, a ta nie. Zacząlbym od spuszczenia detali i dopiero myślał co dalej. W Megatonie, czy na Pustkowiu jest - wbrew pozorom niewiele - animacji, w Grayditch np. od cholery. To one do spółki z texturami zapychają RAM który nie nadąża u ciebie z robieniem miejsca i koło się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic dzięki za radę, postaram się coś wykombinować ale wątpię aby była to wina podzespołów ponieważ inne gry znacznie wymagające chodzą bez problemu na totalnym maksie. Pierwszy raz mam tego typu objawy. Poza tym F3 normalnie śmiga nawet w tym całym Grayditch czy jak mu tam. Po prostu nagle jest przycinka i lipa. Robię restarta save i wszystko wraca do normy. Poza tym kilkukrotnie razy gra mi się wysypała do systemu, co chwilę miga mi okienko F3 tak jak my je milimalizował. Są to jakieś błędny nie zależne od mojego PCta, problem może tkwić w Windowsie, SP3, sterach do grafiki. Sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 21:26, oOreVenOo napisał:

Poza tym kilkukrotnie razy gra mi się wysypała do systemu, co chwilę miga mi
okienko F3 tak jak my je milimalizował. Są to jakieś błędny nie zależne od mojego PCta,
problem może tkwić w Windowsie, SP3, sterach do grafiki. Sam nie wiem.


To akurat typowe objawy wszystkich uzytkowników F3. Miał to naprawiać patch, ale nie naprawia, czasem nawet pogarsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na brzegu na przeciwko głównego wejścia masz schody na wieżyczkę, leży tam bidak proszący o wodę. Czekasz chwilę i podstawiają Ci most.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie znalazłem już. Minąłem ten włącznik mostu, trudno go jest zobaczyć.

Takie pytanie. Pancerze wspomagane Bractwa Stali wymagają jakiegoś "treningu" czy "skilla" w noszeniu ich. Kiedy go nabędę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wymagają, nabędziesz go w głównym wątku gry po trafieniu do Cytadeli. Musisz po prostu rozwiązywać główny wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że w ten sposób ale wolałem się upewnić. Jeżeli chodzi o wątek główny to muszę tym razem odwiedzić kryptę 112. Aaa właśnie, który kompan jest najlepszy ? Na ten moment sprawiłem sobie Ochłapa, fajny piesiu. Zastanawiam się nad tym robotem za 1k kapsli ? Dobry on jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ''Ghulowie'' jest Charon(? bodajże takoś jakoś się zwał), do wykupienia bądź za jedne łatwe podrzucenie komuś granata, jego shotgun nigdy mnie nie zawiódł, miałem go aż do końca gry, pod sam koniec łaził w pancerzu wspomaganym i z minigunem xD
A pieska, gdzie znajdę? Raz go znalazłem, ale nie zwróciłem uwagi gdzie, a teraz gdy przechodzę grę kolejny raz to nie mogę wpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze jest w sumie 8 towarzyszy których można przyłączyć choć większość z nich ma pewne wymagania względem Twojej karmy. IMO najlepszymi towarzyszami są Star Paladin Cross i Fawkes (oboje wymagają dobrej karmy) ale ich wadą jest to że są dostępni dopiero na późniejszym etapie fabuły.
Na tej stronie są dokładne opisy wszystkich towarzyszy:
http://www.nma-fallout.com/content.php?page=fo3-npc

-> Vincent Law
Dogmeata można znaleźć na złomowisku. Poniżej jest mapka z zaznaczoną lokacją:
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_01/20090103152651.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować