Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Podobno na wschód od Fortu Bannister , w głębokim kraterze , znajduje się Blaster Obcych? Znalazłem krater , w nim przewróconą ciężarówkę , obok 96 Ogniw Obcych , ale broni nigdzie nie widać.Czy pamętacie może jej dokładną lokalizację?
I druga sprawa.Czy ktoś miał , podobnie jak w moim przypadku , iż po zrobieniu questa z radiem , Tree Dog nie daje klucza od celi w Kryjówce Hamiltona? Wszędzie czytam ,że powinienem traki kucz otrzymać , tyle że w mojej rozgrywce nie ma tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że F3 jest bardzo dobry dla graczy którzy pierwszy raz grają w Fallouta ? Jeszcze nigdy w żadnego nie grałem, a myślę nad kupnem na Xboxa. Ile zajmuje przejście całej gry ze wszystkimi questami pobocznymi na spokojnie ? Słyszałem, ze wątek główny jest bardzo krótki, ale questy poboczne bardzo dużo czasu zajmują. :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Też nigdy nie grałem w żadnego ze starszych Falloutów, a 3 trójka wciągnęła mnie bardzo. Wystarczy spojrzeć na liczbę h nabitych przeze mnie na xfire. Przejście gry, razem z pobocznymi to jakieś 40- 50h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 23:45, Albii napisał:



A ja natomiast przeszedłem wielokrotnie wszystkie poprzednie Fallouty (z wyjątkiem Tacticts, ale to nawet nie jest RPG :P) i... No cóż, jeśli wmawiałem sobie dostatecznie długo i mocno "to nie jest Fallout, to nie jest Fallout..." to jakoś tam dawałem radę grać ;) Żarty żartami, ale uczciwie przyznam, że kończyłem tą grą już totalnie z niechcenia, i to po miesiącu przerwy od niej, tak mocno mnie znudziła. Może to wina tego że zbyt długo grałem (dzień w dzień tylko w nią, łącznie ok. 80h, ze wszystkimi questami, zwiedzonymi wszystkimi lokacjami, znalezionymi wszystkimi figurkami itd...), ale jednak. Choć przez pierwsze ok. 40h, było całkiem fajnie, przyznam :) Generalnie jednak bliżej tej grze do Obliviona niż Fallouta. A wracając do twojego pytania: tak, nawet jeśli nie grałeś w poprzednie Fallouty, bez problemu się w tej grze odnajdziesz. A i wszelkie aluzje/nawiązania do oryginału można policzyć na palcach jednej ręki, także nie ma problemu że np. nie zrozumiesz do końca jakiegoś dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu zdecydowałem się na fallout 3, dużo lat temu przeszedłem F2 i mi się bardzo podobał ale jakoś na tą trójeczke nie mogłem się skusić aż do teraz. I mam pare pytań.
Czy tak jak w F2 charyzma w F3 naprawde bardzo się przyda ? F2 można było przejść prawie wogóle nikogo zabijąc, było można się dogadać. To czy tutaj opłaca się w charyzme zainwestować ?
Jestem na samym początku gry i postawiłem na bronie energetyczne (laserowe itp). I tu jestem właśnie ciekaw kiedy pierwszy raz znajdę jakąś taką broń ? Np. jakiś pistolet plazmowy czy coś ? Będzie już coś takiego na samym początku czy będe musiał się długo męczyć z pukawkami na śrut ? ;p
Dużo postawiłem też na percepcje. Bo chyba dzięki niej jest większa szansa na trafienie. Niestety mało dałem na szczęście ale pewnie da się to później jakoś podnieść :D
Fajne w tej grze jest wrażenie kiedy wychodzi się z krypty, że są takie gigantyczne rzeczy itd. W rzucie izometrycznym takiego wrażenia nie dałoby się osiągnąć. Jak dla mnie grafa jest 10/10 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

To czy tutaj opłaca się w charyzme zainwestować


Opłaca się, opłaca.

Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

?
Jestem na samym początku gry i postawiłem na bronie energetyczne (laserowe itp). I tu
jestem właśnie ciekaw kiedy pierwszy raz znajdę jakąś taką broń ? Np. jakiś pistolet
plazmowy czy coś ?


No broń energetyczną nie prędko znajdziesz. W ogóle ja odradzam trenowanie w broniach energetycznych.

Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

Dużo postawiłem też na percepcje. Bo chyba dzięki niej jest większa szansa na trafienie.
Niestety mało dałem na szczęście ale pewnie da się to później jakoś podnieść :D


Nie, chyba nie będzie można podnieść. Jedynie poprzez takie figurki, któe można znaleźć w różnych miejscach.

Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

Fajne w tej grze jest wrażenie kiedy wychodzi się z krypty, że są takie gigantyczne rzeczy
itd. W rzucie izometrycznym takiego wrażenia nie dałoby się osiągnąć. Jak dla mnie grafa
jest 10/10 ;p


Tja, i jeszcze ten efekt jak pierwszy raz wychodzisz z krypty, te takie oślepienie chwilowe. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

Czy tak jak w F2 charyzma w F3 naprawde bardzo się przyda ? F2 można było przejść prawie
wogóle nikogo zabijąc, było można się dogadać. To czy tutaj opłaca się w charyzme zainwestować
?


Niespecjalnie. Charyzma wpływa właściwie tylko na początkową ilość punktów retoryki i handlu. No i jeśli masz ją rozwiniętą powyżej chyba 6 punktów, to masz czasami dodatkowe opcje dialogowe, tak jak przy każdym innym (no może nie przy wszystkich, ale jednak) atrybucie powyżej tej wartości. Ale ja właściwie nigdy tych opcji nie używałem, bo używając retoryki zamiast tych dodatkowych opcji dialogowych można dużo więcej osiągnąć, no i XP są za jej udane użycie (co z tego że od połowy gry miałem już maksymalny poziom...:D) :) Generalnie, charyzmę tak jak każdy inny skill warto mieć na te 6 punktów (dla perków które takiej wartości charyzmy wymagają), ale więcej już zbytnio się nie przyda.

Ogólnie rzecz biorąc, wartość podstawowych atrybutów ma bardzo małe znaczenie w porównaniu z wcześniejszymi Falloutami. Tam np. mając inteligencje na poziomie 1, z nikim nie dało się dogadać (Ugabuga eee? :D), w F3 dialogi będą takie same, tylko punktów na umiejętności mniej przy awansie dostaniesz....

Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

Jestem na samym początku gry i postawiłem na bronie energetyczne (laserowe itp). I tu
jestem właśnie ciekaw kiedy pierwszy raz znajdę jakąś taką broń ? Np. jakiś pistolet
plazmowy czy coś ? Będzie już coś takiego na samym początku czy będe musiał się długo
męczyć z pukawkami na śrut ? ;p


Pierwszą pukawkę energetyczną można znaleźć bardzo szybko, w Super Dupermarkecie (autentyk, nie śmiać się z nazwy :D) do którego zostajemy po krótkim czasie wysłani przez Moirę z Megatony. Jest to podstawowy pistolet laserowy, niezbyt mocny, ale za to całkiem niezły kiedy używasz VATS, ponieważ jest dość celny i zużywa mało punktów akcji. Ja akurat bardzo, ale to bardzo polecam broń energetyczną, bo to właśnie do tej kategorii należy chyba najlepsza broń w grze: karabin plazmowy A3-21. Choć "klasycznych" pukawek takich jak Strzelba, Karabin Myśliwski czy Chiński karabin szturmowy i tak i tak będziesz używał bardzo długo, nie da się od tego uciec :)

Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

Dużo postawiłem też na percepcje. Bo chyba dzięki niej jest większa szansa na trafienie.
Niestety mało dałem na szczęście ale pewnie da się to później jakoś podnieść :D


Da się podnieść figurkami (każdy atrybut o 1 punkt) i specjalnym perkiem. Ja ujmę to tak: jeśli percepcje masz na poziomie powiedzmy 6 punktów (tyle jej wymagają niektóre perki), to jest ok. Szczęścia przydałoby się mieć ciut więcej, ale też tak katastrofy nie będzie, bo przecież jest figurka i perk. Krytyczne trafienia i tak często wchodzą :)

Dnia 23.06.2009 o 02:50, POZDRO-Grizzly napisał:

Fajne w tej grze jest wrażenie kiedy wychodzi się z krypty, że są takie gigantyczne rzeczy
itd. W rzucie izometrycznym takiego wrażenia nie dałoby się osiągnąć. Jak dla mnie grafa
jest 10/10 ;p


Fakt, grafika jest całkiem przyjemna, ale moim zdaniem raczej nie na 10/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2009 o 10:14, Kreeg napisał:

Niespecjalnie. Charyzma wpływa właściwie tylko na początkową ilość punktów retoryki i
handlu. No i jeśli masz ją rozwiniętą powyżej chyba 6 punktów, to masz czasami dodatkowe
opcje dialogowe, tak jak przy każdym innym (no może nie przy wszystkich, ale jednak)
atrybucie powyżej tej wartości. Ale ja właściwie nigdy tych opcji nie używałem, bo używając
retoryki zamiast tych dodatkowych opcji dialogowych można dużo więcej osiągnąć, no i
XP są za jej udane użycie (co z tego że od połowy gry miałem już maksymalny poziom...:D)
:) Generalnie, charyzmę tak jak każdy inny skill warto mieć na te 6 punktów (dla perków
które takiej wartości charyzmy wymagają), ale więcej już zbytnio się nie przyda.


Dzięki za info, więc troche niepotrzenie w sumie zrobiłem bo dałem na charyzme 7 :) Byłem pewny że to wkońcu fallout i dzięki temu będzie dużo więcej możliwości. No i tyle dałem na charyzme a na retoryke prawie nic ;p

Dnia 23.06.2009 o 10:14, Kreeg napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, wartość podstawowych atrybutów ma bardzo małe znaczenie w porównaniu
z wcześniejszymi Falloutami. Tam np. mając inteligencje na poziomie 1, z nikim nie dało
się dogadać (Ugabuga eee? :D), w F3 dialogi będą takie same, tylko punktów na umiejętności
mniej przy awansie dostaniesz....

:D

Dnia 23.06.2009 o 10:14, Kreeg napisał:

Pierwszą pukawkę energetyczną można znaleźć bardzo szybko, w Super Dupermarkecie (autentyk,
nie śmiać się z nazwy :D) do którego zostajemy po krótkim czasie wysłani przez Moirę
z Megatony. Jest to podstawowy pistolet laserowy, niezbyt mocny, ale za to całkiem niezły
kiedy używasz VATS, ponieważ jest dość celny i zużywa mało punktów akcji. Ja akurat bardzo,
ale to bardzo polecam broń energetyczną, bo to właśnie do tej kategorii należy chyba
najlepsza broń w grze: karabin plazmowy A3-21. Choć "klasycznych" pukawek takich jak
Strzelba, Karabin Myśliwski czy Chiński karabin szturmowy i tak i tak będziesz używał
bardzo długo, nie da się od tego uciec :)

No to będzie teraz pierwsze miejsce do którego się udam :D W F2 bronie energetyczne to oułnują ;p no i jeszcze gauss.. którego szkoda że nie ma w F3 :/

Dnia 23.06.2009 o 10:14, Kreeg napisał:

Da się podnieść figurkami (każdy atrybut o 1 punkt) i specjalnym perkiem. Ja ujmę to
tak: jeśli percepcje masz na poziomie powiedzmy 6 punktów (tyle jej wymagają niektóre
perki), to jest ok. Szczęścia przydałoby się mieć ciut więcej, ale też tak katastrofy
nie będzie, bo przecież jest figurka i perk. Krytyczne trafienia i tak często wchodzą
:)


percepcje dałem na 8, charyzme na 7, wytrzymałość na 6 a reszta to po 5. Teraz sądze że mogłem odjąć z charyzmy i dodać do szczęścia lub inteligencji. W F2 fajnie się grało ze snajperką i szczęście na 10, same krytyki wchodziły :D No i hazard był przyjemnością :D Na percepcje dałem tak dużo bo najwięcej stawiam na bronie energetyczne i otwieranie zamków :D

Dnia 23.06.2009 o 10:14, Kreeg napisał:

Fakt, grafika jest całkiem przyjemna, ale moim zdaniem raczej nie na 10/10 :)


hehehe ja tam nie jestem surowym recenzentem, jak coś mi się podoba i nie mam zastrzeżeniem to daje 10 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 12:52, POZDRO-Grizzly napisał:

/ciaaach :)/


W Falloucie 3 właściwie jest Gauss, tyle że w DLC Operation Anchorage (chyba, tyle tych DLC wyszło...). Żadnego DLC póki co nie posiadam, więc nie mam pojęcia czy choć trochę przypomina Gaussa z F2 (tak pięknie tam rozrywał ludzi na kawałki... :D). Aha, od razu mówię że F3 niestety nie ma hazardu pod jakąkolwiek postacią...

Inna sprawa: mi fakt że na początku dałem może z 5 pkt do percepcji wcale nie przeszkodził w osiągnięciu 100/100 punktów w otwieraniu zamków i broni energetycznej, a poza tym jeszcze w naprawie, broni palnej, handlu, retoryce, naukach ścisłych i czymś tam jeszcze :) A wszystko to dzięki książkom (i perkowi który daje więcej punktów za przeczytanie), 8 inteligencji już na początku, figurkom, i perkowi dodającemu 3 punkty przy każdym awansie :) W porównaniu do F1 i F2, tutaj "wymaksowanie" wielu umiejętności naraz jest naprawdę proste. A jak masz już taką postać, to absolutnie nic nie stanie ci na drodze... :)

EDIT: Aha, nie spodziewaj się po tym pistolecie laserowym zbyt wiele :) Na pewno jest dużo lepszy od podstawowego pistoletu, ale już na przykład karabin myśliwski jest jednak od niego duuużo lepszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępna aktualizacja dla Vakiria Echo Project (dawniej Kolekcja modułów). Zainteresowanych zapraszam.
http://tawerna.nstrefa.pl/topics56/fallout-3-pl-modul-projekt-valkiria-echo-vt752.htm

wersja 2.07.12A

1. Poprawki dialogów, mogą zmniejszyć pradopodobieństwo trudności z Zapisywaniem gry oraz trudności związane z realizacją zadania "Ocaleni z Raju" (nietestowane)
2. Poprawka modelu maczety w trybie 1.szo-osobowym
3. Poprawka leczenia uzależnień u lekarzy. Teraz leczą wszystkie.
4. Poprawka balansowa Stealthboya i środków chemicznych
5. Testowo zmieniono upływ czasu: 1 godzina w realu = 24h w grze,(oryginalnie jest 1:30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 14:53, Kreeg napisał:

> /ciaaach :)/

W Falloucie 3 właściwie jest Gauss, tyle że w DLC Operation Anchorage (chyba, tyle tych
DLC wyszło...). Żadnego DLC póki co nie posiadam, więc nie mam pojęcia czy choć trochę
przypomina Gaussa z F2 (tak pięknie tam rozrywał ludzi na kawałki... :D).


Z wyglądu przypomina, ale poza tym, to jakaś kompletna karykatura broni energetycznej i miotacza... eee... czegoś. Ale od czego są mody... ;)

Jest dostępna aktualizacja dla Vakiria Echo Project (dawniej Kolekcja modułów). Zainteresowanych zapraszam.
http://tawerna.nstrefa.pl/topics56/fallout-3-pl-modul-projekt-valkiria-echo-vt752.htm

wersja 2.07.12A

1. Poprawki dialogów, mogą zmniejszyć pradopodobieństwo trudności z Zapisywaniem gry oraz trudności związane z realizacją zadania "Ocaleni z Raju" (nietestowane)
2. Poprawka modelu maczety w trybie 1.szo-osobowym
3. Poprawka leczenia uzależnień u lekarzy. Teraz leczą wszystkie.
4. Poprawka balansowa Stealthboya i środków chemicznych
5. Testowo zmieniono upływ czasu: 1 godzina w realu = 24h w grze,(oryginalnie jest 1:30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy juz wam cos wiadomo na temat dodatkow po polsku wydawanych przez cenegę? 12 czerwca byla premiera w europie, u nas mialo byc wszystko zapowiedziane pozniej, minelo 10 dni i zero wiadomosci w eterze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja się w końcu skusiłem na F3 :) pierwsze odczucie? Wykapany Oblivion! osadzony w świecie post nuklearnym. Biorąc pod uwagę fakt, że w Obka mi się grało niezmiernie miło to i sądzę że w Fallouta3 też trochę pogram :) Póki co muszę zorientować się w terenie :) nie ukrywam, że lasy, łąki etc. stanowią milszy widok dla oka :D Myślę jednak, że i tu się szybko odnajdę :) Jak na razie wyszedłem z krypty, zabijając po drodze ojca tej mojej przyjaciółeczki ]:-> i udałem się do miasta leżącego nieopodal (z tą bombą w centrum). Nie znam jeszcze nazw gdyż zagrałem może z 20 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 22:30, Ecko09 napisał:

>

Te miasto to Megatona. Ciekawe od czego wzięła się nazwa miasta xD ;P

Megatona?:P Czy aby nie Megaton:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 23:14, tomoliop napisał:

> >
>
> Te miasto to Megatona. Ciekawe od czego wzięła się nazwa miasta xD ;P
Megatona?:P Czy aby nie Megaton:P?


W polskiej wersji megatona w angielskiej megaton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 19:35, Indrid_Cold napisał:

czy juz wam cos wiadomo na temat dodatkow po polsku wydawanych przez cenegę? 12 czerwca
byla premiera w europie, u nas mialo byc wszystko zapowiedziane pozniej, minelo 10 dni
i zero wiadomosci w eterze...


W okolicach listopada będzie wydany Fallout 3 Game of the Year Edition czyli gra + wszystkie 5 dodatków. Myślę, że właśnie wtedy otrzymamy spolszczone dodatki zarówno na PC jak i konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować