Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Ja mam taki problem w grze ze podczas Menu, pit-boya a takze podczas wybierania czesci ciala w ktore chce oddac strzal, kursor myszki lata jak oszalaly :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 23:16, Gosu napisał:

Ja mam taki problem w grze ze podczas Menu, pit-boya a takze podczas wybierania czesci
ciala w ktore chce oddac strzal, kursor myszki lata jak oszalaly :(


Moze kursor jest mezczyzna a ty celujesz w to co nie trzeba i go to boli? :(

Opyla sie kupowac Fallout New Vegas? Na PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 10:20, Master_Miller napisał:

Moze kursor jest mezczyzna a ty celujesz w to co nie trzeba i go to boli? :(


Juz naprawilem, przyczyna byl patch, wiec gram bez niego.

Dnia 01.11.2010 o 10:20, Master_Miller napisał:

Opyla sie kupowac Fallout New Vegas? Na PS3?


Nie wiem. To jest watek o zwyklym Fallout 3 i ja mam wlasnie z nim problem, w wersji na PC.
Fallouta New Vegas nie kupilem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem sobie grę / edycja kolekcjonerska kupiona ok.rok temu,jeszcze nie instalowana /,po instalacji odpalam grę i po wyświetleniu się początku / proszę czekać / gra się zamyka z komunikatem " program fallout 3 przestał działać '' - zainstalowałem wszystkie patche,to samo - odesłało mnie do strony głównej gry / pomoc visty / ale po angielsku - co mogę jeszcze zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły problemu:

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: Fallout3.exe
Wersja aplikacji: 1.7.0.3
Sygnatura czasowa aplikacji: 4a40f18b
Nazwa modułu z błędem: Fallout3.exe
Wersja modułu z błędem: 1.7.0.3
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a40f18b
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00227180
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: b867
Dodatkowe informacje 2: 734307ad8ecc1c81c6eab653366e1813
Dodatkowe informacje 3: 7614
Dodatkowe informacje 4: fdff654febc2a17da1ec7cac9a81e3da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć gra nie lubi wielordzeniowych procesorów,wyczytałem na forum Fallouta taki trick:
trzeba udać się tam gdzie są save
My Documents\My Games\Fallout3
otworzyć plik
" fallout.ini "
zmienić
bUseThreadedAI=0
na wartość 1
bUseThreadedAI=1

iNumHWThreads=2

ale to nic nie pomogło,chyba że coś źle zrobiłem bo tę pierwszą linijkę zmieniłem z 0 na 1 a tę drugą po prostu wkleiłem pod nią,bo nie znalazłem takiego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 02:24, lis_23 napisał:

Ponoć gra nie lubi wielordzeniowych procesorów,wyczytałem na forum Fallouta taki trick:
trzeba udać się tam gdzie są save
My Documents\My Games\Fallout3
otworzyć plik
" fallout.ini "
zmienić
bUseThreadedAI=0
na wartość 1
bUseThreadedAI=1

iNumHWThreads=2

ale to nic nie pomogło,chyba że coś źle zrobiłem bo tę pierwszą linijkę zmieniłem z 0
na 1 a tę drugą po prostu wkleiłem pod nią,bo nie znalazłem takiego wpisu.


Moze masz windows 7? Podobno na tym za cholere nie odpalisz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 06:42, Master_Miller napisał:

>
Moze masz windows 7? Podobno na tym za cholere nie odpalisz tego.


Nie,mam vistę - komp w moim podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienia do systemu nie pomogły,nadal to samo - na forum fallout jest wiele takich tematów ale nie znalazłem tam rozwiązania,tematy zwykle się urywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 12:21, lis_23 napisał:

Uaktualnienia do systemu nie pomogły,nadal to samo - na forum fallout jest wiele takich
tematów ale nie znalazłem tam rozwiązania,tematy zwykle się urywają.

Gra działa na wszystkich systemach, randomowe problemy zdarzają się bez względu na platformę (sam mam dwie wersje odpalone na 2xWin7 64-bit). Ponadto szybciej podejrzewałbym wynalazek AMD niż Win7, co gra to problemy z nimi...

Zanim zaczniesz kopać dalej (a niekoniecznie skutecznie) sugerowałbym poszukanie cracka do wersji 1.7 i... tyle. najczęściej pomaga. Premierowe wydanie F3 Cenegi jest generalnie skopane, lepszej jakości jest wersja GotY i dwupaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 02:24, lis_23 napisał:

ale to nic nie pomogło,chyba że coś źle zrobiłem bo tę pierwszą linijkę zmieniłem z 0
na 1 a tę drugą po prostu wkleiłem pod nią,bo nie znalazłem takiego wpisu.

To nie proc i nie system. Sam gram na Win7 64x z 4jajowcem. Z łatą od Cenegi (z tego co widzę to ją zainstalowałeś) jest ok. Stawiam na gryzienie się z jakimś elementem systemu.
Tutaj wyczytałem, że problemem może być ffdshow, .NET Framework 3.0 itp.:
http://www.tech-forums.net/pc/f15/fallout-3-crash-desktop-solution-here-189880/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety,cracka nie mogę znaleźć ale jeszcze poszukam
Cenega dała taki poradnik ale prawie wszystko zrobiłem:

Istnieje wiele czynników mogących wpływać na występowanie tego problemu. Aby go rozwiązać należy:
1) Zaktualizować grę do wersji 1.7 (patch dostępny w dziale pliki - tylko do wydania premierowego i Premium Games, wydanie GOTY jest zaktualizowane)
2) Zaktualizować sterowniki do karty graficznej komputera (ze strony producenta karty graficznej lub laptopa należy pobrać najnowszą wersję sterowników i je zainstalować) oraz directx (z płyty z grą, lub ze strony Microsoft-u)
3) Zaktualizować Games for Windows Live: LINK
4) Wyłączyć na czas gry wszelkie programy działające w tle, w tym program antywirusowy.
5) Dla komputerów z procesorami z większą niż 2 liczbą rdzeni (lub z dwurdzeniowymi procesorami z obsługą HT), proszę odnaleźć w folderze z grą (lub w folderze "Moje dokumenty") plik „fallout3.ini” (lub "Fallout_default.ini"), następnie edytować go i: w linijce:
bUseThreadedAI=0 zmienić wartość na 1,
oraz dodać niżej linijkę:
iNumHWThreads=2
6) Odinstalować wszelkie niestandardowe pakiety kodeków video z systemu (typu k-lite, ffdshow, itp.)

patche są
sterowniki najnowsze
GFWL najnowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 13:31, logray napisał:

>
To nie proc i nie system. Sam gram na Win7 64x z 4jajowcem. Z łatą od Cenegi (z tego
co widzę to ją zainstalowałeś) jest ok. Stawiam na gryzienie się z jakimś elementem systemu.
Tutaj wyczytałem, że problemem może być ffdshow, .NET Framework 3.0 itp.:
http://www.tech-forums.net/pc/f15/fallout-3-crash-desktop-solution-here-189880/



Niestety,tutaj jest wszystko po angielsku ...
NET Framework mi się zaktualizował razem z innymi uaktualnieniami do visty / 2 godziny pobierania i instalacji / i nadal nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cenegi piszą jeszcze o czymś takim:
" "Program Fallout 3 przestał działać".
Przyczyną problemu jest oprogramowanie karty graficznej firmy ASUS (i sterowników Audio HD, w nim zawartych), tj. ASUS Smart Doctor i ASUS GAMER OSD. "
tylko że pomimo faktu iż mam kartę graficzną firmy Asus to nie mam w systemie zainstalowanego żadnego oprogramowania tej firmy.

Co do NET Framework to mam:

NET Framework 3,5 sp1
NET Framework 4 client profile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztab Antypiracki informuje, że osoba posiadająca, przechowująca lub wykorzystująca urządzenia lub ich komponenty, służące do usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów (muzyki, filmów lub oprogramowania, w tym gier komputerowych) podlega odpowiedzialności karnej przewidzianej w art. 1181 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Podstawa prawna: art. 1181 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Ponadto osoba, która usuwa lub obchodzi techniczne zabezpieczenia przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu (w tym: muzyka, film, program komputerowy, gra komputerowa) w celu bezprawnego korzystania z utworu musi się liczyć z odpowiedzialnością cywilną przewidzianą w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. obowiązkiem zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści.

Podstawa prawna: art. 79 ust. 1 w zw. z art. 79 ust. 6 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 14:01, lis_23 napisał:

Niestety,tutaj jest wszystko po angielsku ...

Spróbuj google translatora (tak wiem ale lepszy rydz niż nic).

A masz tego FFD show? Jeśli tak to mogę trochę pomóc.
1) Wejdź do opcji FFD (z menu start , można też odpalić avi i kliknąć ppm na ikonce ffd) potem opcje
2) zaznacz "Dont use ffdshow in" (o ile nie jest już zaznaczone)
3) naciśnij przycisk edit. W nowym oknie naciśnij przycisk "add" znajdź plik fallout3.exe i naciśnij ok
4) kroki 2-3 trzeba wykonać dla dekodera dźwięku i video

<edit>
Wyczytałem, że niektórym pomógł reset ustawień gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować