Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2013 o 10:07, MrGregorA napisał:

Spoiler

Ten mutant? Spotkasz go kiedy wyjdziesz z Raven Rock



Nie, nie on. Mam go teraz, ale wcześniej miałem innego. Poza tym jak cię

Spoiler

ogłuszają

to nie możesz go mieć w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie sam F3 odświeżyłem i mam pytanko o moda.

Mianowicie czy jest mod, który pokazuje nam HP przeciwników?
Z tego co pamiętam było coś takiego w F:NV albo było to zależne od punktów medycyny, bądź jakiegoś perka - przypomni ktoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 20:54, Becamer napisał:

Z tego co pamiętam było coś takiego w F:NV albo było to zależne od punktów medycyny,
bądź jakiegoś perka - przypomni ktoś? :)


Zdaje się, że masz na myśli ten perk prawda? ^^
http://fallout.wikia.com/wiki/Living_Anatomy

Jak widzisz płynące z niego korzyści są zupełnie różne w F3 i NV, ale i tak wolę Mojave od Waszyngtonu ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie dlc do tej gry. Broken steel pozwala na gre po ukonczeniu glownego watku? No i czy pozostale dlc musze ukonczyc przed zakonczeniem glownej fabuly? istnieje mozliwosc zwiedzenia tych mapek potem? no i jesli moge tu przy okazji zapytac, to czy dlc do new vegas trzeba ukonczyc przed watkiem glownym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, no i czy przeciwnicy slysza moje RADIO? Wplywa ono w jakikolwiek sposob na wykrycie nas przez przeciwnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, no i czy przeciwnicy slysza moje RADIO? Wplywa ono w jakikolwiek sposob na wykrycie nas przez przeciwnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 11:09, Gromo napisał:

A, no i czy przeciwnicy slysza moje RADIO? Wplywa ono w jakikolwiek sposob na wykrycie
nas przez przeciwnikow?



Haha, nie. Bez przesady, radio to muzyka w grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 21:38, Alamut napisał:

Zdaje się, że masz na myśli ten perk prawda? ^^
http://fallout.wikia.com/wiki/Living_Anatomy

Jak widzisz płynące z niego korzyści są zupełnie różne w F3 i NV, ale i tak wolę Mojave
od Waszyngtonu ;3


Z tego opisu wynika, że nie ma tego perka w F3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 10:58, Gromo napisał:

Mam pytanie odnosnie dlc do tej gry. Broken steel pozwala na gre po ukonczeniu glownego
watku? No i czy pozostale dlc musze ukonczyc przed zakonczeniem glownej fabuly? istnieje
mozliwosc zwiedzenia tych mapek potem?

Tak, Broken Steel zwiększa maksymalny poziom doświadczenia do 30, a także pozwala grać po ukończeniu wątku głównego, bo w pewnym sensie trochę rozwija zakończenie.
Podejrzewam, że pozostałe DLC również możesz przejść już po zakończeniu fabuły, bo są one umieszczone w zupełnie oddzielnych lokacjach. Mothership Zeta aktywujesz po wejściu do rozbitego ufo, Operation: Anochorage po znalezieniu bazy wyrzutków Bractwa Stali, Point Lookout po rejsie statkiem, a The Pitt po wejściu w pewien tunel.
Osobiście zabrałem się za nie jeszcze przed zakończeniem głównego wątku, bo na wspomniane lokacje po prostu przypadkowo wpadałem podczas moich podróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już 5 poziom, na wiki poczytałem, że perki powinno się otrzymywać co 2 poziomy. Jednak gra co poziom karze mi wybierać kolejne profity. Wszystko w porządku z grą czy to jakiś bug? Trochę to dziwne, bo wybieram dość ciekawe i wg. mnie sporo dające profity i to co poziom.

EDIT: Pytanie nieaktualne, nie zauważyłem, że to w New Vegas perki są co 2 poziomy, w F3 są co poziom.

W ogóle nie uważacie, ze ta gra jest łatwa? Gram na normalnym poziomie i już na 4 poziomie doświadczenia udało mi się zabić 2 supermutanty i zdobyć działo ciężkie i prawie 200 amunicji. Co poziom perki, dość sporo skill pointów na poziom(przy inteligencji na 9 i perku do skilli dostaję 22 punkty na poziom)... Jedyne utrudnienie w tej grze to trudności z amunicją i psucie się broni, jednak przy gospodarnym zarządzaniu i zbieraniu prawie wszystkiego mam spory zapas pancerzy i pieniędzy na wszystko czego zapragnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dopowiem po Hartusie.

Otóż w Falloucie 3 najlepiej zacząć przechodzenie gry (po wyjściu z krypty), idąc najpierw do dodatku Operacja Anchorage, dzięki temu będziesz miał niezniszczalny pancerz i całkiem dobrą broń na początek :)

Jeśli chodzi o New Vegas, to niestety nie ma możliwości przejścia dodatków po wątku głównym, gdyż po przejściu fabuły, gra wychodzi do menu i można wczytać poprzedni zapis. Trzeba więc przejść dodatki wcześniej.

W New Vegas Complete Edition limit poziomów ustawiony jest na 50. Mimo tak dużego limitu, dość łatwo go wbić, nawet nie kończąc wątku głównego.

Osobiście grałem z modem perk co poziom i nieźle się grało :) Zdobyłem 50 poziom, wszystkie umiejętności miałem na 100, a także parę SPECIALi na 10.

W NV można spokojnie zacząć z charyzmą na 1 (podbije się ją na 3, używając czipa i jednego z elementów ubioru [beret 1 batalionu lub prochowiec łowcy nagród]), siłą na 5, szczęściem na 7, wytrzymałością na 9, inteligencją na 7- 9 (im wyżej, tym lepiej), percepcją 6 i zręcznością z 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 12:43, Becamer napisał:

Z tego opisu wynika, że nie ma tego perka w F3 :)


Heh, tak to jest jak się piszę pół przytomnym xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zwiększ poziom trudności, ściągnij moda na wolniejsze zdobywanie poziomów. Ten drugi jest całkiem niezły jeśli masz goty, bo pozwoli się dłużej cieszyć grą, zanim zdobędziesz max poziom. Rób też sobie questy poboczne, bo wątek główny jest żałośnie krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 13:52, Gromo napisał:

W ogóle nie uważacie, ze ta gra jest łatwa? Gram na normalnym poziomie i już na 4 poziomie
doświadczenia udało mi się zabić 2 supermutanty i zdobyć działo ciężkie i prawie 200
amunicji.


Ta gra w ogóle nie jest wymagająca. Być może jest to spowodowane, że najpierw zacząłem grać w NV na normalnym poziomie trudności z włączonym hardcore, ale słysząc od znajomych, że F3 jest o wiele prostsza włączyłem sobie najwyższy poziom trudności i...

- bez problemów wybiłem wszystkie wrogie postacie w krypcie 101 używając kija bejsbolowego i NIE MAJĄC broni białej jako skilla. Było mi po prostu szkoda amunicji.
- Oczyściłem pobliską szkołę z raiderów (nie rozumiem dlaczego niektórzy gracze na internecie twierdzą, że jest to zbyt trudna lokacja jak na początek rozgrywki), zyskując w ten sposób kolejny poziom
- mając dopiero 2/3 poziom doświadczenia PRAWIE udało mi się przejść misję, gdzie pomaga się tym dwóm tępym paladynom w śródmieściu uratować nowicjusza. Piszę prawie, ponieważ ci idioci cały czas odstawiali kamikadze, a 10 vs 1 to już niestety niewykonalne przy braku amunicji ;/

Na szczęście potem przestałem się tym przejmować i zacząłem eksplorację świata dla zabawy ^^ Olać denny główny wątek fabularny i bezsensowny poziom trudności - Adam Adamowicz odstawił zbyt dobrą robotą przy kreowaniu post apokaliptycznego Waszyngtonu aby przejmować się detalami ;3

Dnia 17.03.2013 o 13:52, Gromo napisał:

A, no i czy przeciwnicy slysza moje RADIO? Wplywa ono w jakikolwiek sposob na wykrycie
nas przez przeciwnikow?


Jedyne na co musisz zwrócić uwagę przy zabawie z pipboyem to latarka, tylko ona wpływa negatywnie na Twój poziom ukrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 16:01, Budo napisał:


W pipboyu jest latarka? Oo

Ta, po przytrzymaniu TAB. Bardzo pomocna w poszukiwaniu podziemi, lub ciemnych domków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niepotrzebnie wziąłem 2x perk na +10% expa. Chyba zacznę od nowa, od razu na trudniejszym poziomie, póki z początku jestem. Chcąc mapkę zrobić jak najdokładniej i teoretycznie wymaxować grę i tak zdobędę max poziom. Biorąc ten perk tylko przyspieszyłem ten proces a co za tym idzie zepsułem sobie większy kawałek gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 16:37, Gromo napisał:

Kurcze, niepotrzebnie wziąłem 2x perk na +10% expa. Chyba zacznę od nowa, od razu na
trudniejszym poziomie, póki z początku jestem. Chcąc mapkę zrobić jak najdokładniej i
teoretycznie wymaxować grę i tak zdobędę max poziom. Biorąc ten perk tylko przyspieszyłem
ten proces a co za tym idzie zepsułem sobie większy kawałek gry :).


Ten perk jest beznadziejny. Wrzuć też to i wybierz jedną z opcji:
http://fallout3.nexusmods.com/mods/97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować