Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2013 o 09:44, Gromo napisał:

Mnie też się Fallout Tactics podobał, niestety gdzieś podziałem grę, a teraz jest
praktycznie nie do zdobycia ;(

Z tego co wiem można ją kupić za w miarę niewielkie pieniądze na cdp.pl (DRM-free).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytuję save''a po czym wyskoczyło na mnie dwóch "mini" najemników kompanii szpona (będąc w ich bazie ofkors).

Byli niżsi o około pół metra - jak dobrze się przyjrzycie zauważycie dysproporcję.

W każdym razie śmieszna sytuacja. Idę sobie korytarzykami aż nagle wylatuje na mnie dwóch takich małych kolesi ze strzelbami, w ogóle też jakoś szybko padli (właśnie dlatego zastanawiam czy ich wielkość miała wpływ na wytrzymałość xD).

20130321132915

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 09:44, Gromo napisał:

Mnie też się Fallout Tactics podobał, niestety gdzieś podziałem grę, a teraz jest praktycznie
nie do zdobycia ;(


GOG

niedawno był po 5 dolarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 00:53, Budo napisał:

Si, to już jest nas dwóch :)
Fallout:Tactics to dla mnie pełnoprawny członek serii i uwielbiam tę grę. Humor i klimat
był zdecydowanie świetny, dźwięk rozpoczęcia walki i odpalenia trybu turowego to zapamiętam
do końca życia :)

Tylko dlatego, że coś nie jest hardcorowym erpegiem starej szkoły nie oznacza, że nie może być klimatycznie Falloutem ^^ Ja zauważyłem u siebie dwie tendencje grając w FT:
1. Na początku prawie nie używałem walki turowej, bo VATS były za niskie by w coś trafić.
2. W środku gry korzystałem często z walk turowych
3. Pod koniec jak na początku, ponieważ w grze mało coś mogło mi zagrozić, a poza tym nie musiałem oszczędzać amunicji.

1 i 3 naturalnie z aktywną pauzą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy ... musiałem przeinstalować grę [ mniejsza o szczegóły ] ale teraz przy próbie odpalenia wyskakuje mi na pół sekundy małe okienko z czarnym tłem w samym rogu ekranu i momentalnie gaśnie a gra się nie uruchamia. Ktoś wie o co chodzi? Potrzeba patcha [ wątpię bo wcześniej chodził bez ] czy może to przez to, że nie mam SP3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 20:09, Tyler_D napisał:

Yyy ... musiałem przeinstalować grę [ mniejsza o szczegóły ] ale teraz przy próbie odpalenia
wyskakuje mi na pół sekundy małe okienko z czarnym tłem w samym rogu ekranu i momentalnie
gaśnie a gra się nie uruchamia. Ktoś wie o co chodzi? Potrzeba patcha [ wątpię bo wcześniej
chodził bez ] czy może to przez to, że nie mam SP3?


Ja tak miałem cały czas, ale na szczęście to pomogło ;3
http://www.youtube.com/watch?v=4GN5HbMsMVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że wcześniej grałem bez większych problemów. Teraz jestem świeżo po reinstalce Windy [ XP ] i się zastanawiam czego tej cholerze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 20:28, Tyler_D napisał:

Tyle tylko, że wcześniej grałem bez większych problemów. Teraz jestem świeżo po reinstalce
Windy [ XP ] i się zastanawiam czego tej cholerze brakuje.


Spróbuj wrzucić ten pik w opisie, a jeśli to nie zadziała... Jest kilkadziesiąt stron an ten temat, ale żadna mi nie pomogła xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już 6 poziom, właśnie włożyłem kombinezon neuronowy i jutro będę rozpoczynał symulację bitwy o Anchorage. Zapowiada się ciekawie. Ci Wygnańcy są naprawdę nieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 22:18, Gromo napisał:

Mam już 6 poziom, właśnie włożyłem kombinezon neuronowy i jutro będę rozpoczynał symulację
bitwy o Anchorage. Zapowiada się ciekawie. Ci Wygnańcy są naprawdę nieźli.

Chciałbym Cię tylko ostrzec, że Operation Anchorage, jest naprawdę dobrym dodatkiem- tylko, że trochę psującym grę. Dostajesz najlepsze zbroje/miecze/karabiny i nie ma już takiego wyzwania. Pozostałe DLC są równie świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 17:11, Riddl3r napisał:

> Mam już 6 poziom, właśnie włożyłem kombinezon neuronowy i jutro będę rozpoczynał
symulację
> bitwy o Anchorage. Zapowiada się ciekawie. Ci Wygnańcy są naprawdę nieźli.
Chciałbym Cię tylko ostrzec, że Operation Anchorage, jest naprawdę dobrym dodatkiem-
tylko, że trochę psującym grę. Dostajesz najlepsze zbroje/miecze/karabiny i nie ma już
takiego wyzwania. Pozostałe DLC są równie świetne.


To ktoś nie narzeka na dodatki? Najlepszą broń to chyba w mothership zeta można dostać ale fakt faktem później wszystko pada jak muchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 17:56, The_Nemezis napisał:

> > Mam już 6 poziom, właśnie włożyłem kombinezon neuronowy i jutro będę rozpoczynał

> symulację
> > bitwy o Anchorage. Zapowiada się ciekawie. Ci Wygnańcy są naprawdę nieźli.

> Chciałbym Cię tylko ostrzec, że Operation Anchorage, jest naprawdę dobrym dodatkiem-

> tylko, że trochę psującym grę. Dostajesz najlepsze zbroje/miecze/karabiny i nie
ma już
> takiego wyzwania. Pozostałe DLC są równie świetne.

To ktoś nie narzeka na dodatki? Najlepszą broń to chyba w mothership zeta można dostać
ale fakt faktem później wszystko pada jak muchy.

The Pitt akurat jest bardzo fajny i zbalansowany. Dostajemy dobrą broń ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Swoją drogą- polećcie jakieś dobre miejsca i questy w f3 zanim się wezmę za dodatki? Za dużo nie eksplorowałem, więc większość mapy zakryta. Krypty teraz będę odwiedzał, dwie mi jeszcze zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 18:17, Budo napisał:

Swoją drogą- polećcie jakieś dobre miejsca i questy w f3 zanim się wezmę za dodatki?
Za dużo nie eksplorowałem, więc większość mapy zakryta. Krypty teraz będę odwiedzał,
dwie mi jeszcze zostały.


Takie kilka rzeczy, które przychodzą mi na myśl jako pierwsze ;]

Quest Agatha''s Song: wybierasz się na poszukiwanie Krypty 92 aby przynieść miłej staruszce skrzypce, zyskując przy tym dodatkową stację radiową lub sprzedajesz je za grube pieniądze. Zaczynasz go tutaj: http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120419224926/fallout/images/f/f1/Agathas_House_loc.jpg

Quest Blood Ties: przed saloonem Moriarty''ego spotykasz Lucy West, która prosi Cię o odnalezienie jej brata i dostarczenie mu listu. Po ukończeniu questu masz szansę zostać... wampirem xD

Lokacja Tenpenny Tower: ma kilka ciekawych questów, w tym detonację bomby w Megaton, a poza tym możesz tu zamieszkać. http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120419213730/fallout/images/4/4c/Tenpenny_Tower_loc.jpg

Lokacja Andale - najpiękniejsze miasto na pustkowiach, gdzie wciąż szanuje się dawne amerykańskie wartości, a ludzie są zawsze uśmiechnięci. Polecam lokalną kuchnię, na pewno zapadnie Ci w pamięć. http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20120419214126/fallout/images/3/3b/Andale_loc.jpg

Lokacja Canterbury Commons: przystanek na trasie karawan, który może rozwinąć się dzięki Tobie w ważne centrum handlowe. Poza tym ma problem z robotami i mrówkami...
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120419225543/fallout/images/0/01/Canterbury_Commons_loc.jpg

Polecam również wchodzić do każdej stacji metra jaką znajdziesz. Pełno tam łupu i zawsze istnieje szansa, że na drugim końcu wylądujesz w bardzo ciekawym miejscu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 18:17, Budo napisał:

Swoją drogą- polećcie jakieś dobre miejsca i questy w f3 zanim się wezmę za dodatki?
Za dużo nie eksplorowałem, więc większość mapy zakryta. Krypty teraz będę odwiedzał,
dwie mi jeszcze zostały.

Moimi ulubionymi miejscami do takiej eksploracji dla eksploracji były Vault-Tec HQ, Wheaton Armory, Cmentarz Arlington, Dunwich Building, Seward Square (jest świetny quest związany z tym miejscem, najłatwiej go zacząć poprzez złapanie sygnału radiowego na Pennsylvania Avenue), oczywiście The Mall wraz z Kapitolem, małe miasteczko Andale, na płd. od fortu Wygnańców) - jest tam ciekawy nieoznaczony mini-quest, albo anteny satelitarne na północy mapy, z których można zrzucić na ziemię deszcz atomówkek z orbity (nieoznaczony min-quest) czy National Guard Depot (kolejny nieoznaczony mini-quest). Ogólnie po centrum uwielbiałem się szwendać, genialna atmosfera za którą pokochałem grę. Dodatkowo kilka świetnych miejsc, do których prowadzą questy, więc nie warto się tam wybierać przed ich rozpoczęciem, jak Fort Constantine (quest startuje w Muzeum Historii), Nuca-Cola Factory (quest startuje w Girdershade), Oaza (po koordynaty udaj się do kaplicy Dickerson Tabernacle, równo na wschód od Sanktuarium Szponów Śmierci) czy Canterbury Commons na północ od Krypty 108.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:01, Alamut napisał:

Quest Agatha''s Song


To już mam zebrane i na pewno zrobię, bo krypty to to, co tygyrski lubią najbardziej :)

Dnia 22.03.2013 o 19:01, Alamut napisał:

Quest Blood Ties


Eee, serio? Questa wziąłem i zrobiłem już jakiś czas temu, ale po prostu rozwaliłem wszystko nie pytając o zdanie. To da się z nimi gadać?

Dnia 22.03.2013 o 19:01, Alamut napisał:

Lokacja Tenpenny Tower


Dzięki, ogarnę.

Dnia 22.03.2013 o 19:01, Alamut napisał:

Lokacja Andale


najpiękniejsze miasto na pustkowiach brzmi jak oksymoron, ale sprawdzę :)

Dnia 22.03.2013 o 19:01, Alamut napisał:

Lokacja Canterbury Commons


Sprawdzę :)

Dnia 22.03.2013 o 19:01, Alamut napisał:

Polecam również wchodzić do każdej stacji metra jaką znajdziesz.


Metro już mnie irytuje, raczej się będę trzymał z dala ^^
No i kanary mnie ścigają jak biletów nie mam. Nuklearna zagłada swoją drogą, ale bilecik musi być xD

Siriondel---> dzięki, posprawdzam. Na koniec wezmę sobie perka odkrywca i pozwiedzam co zostanie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:14, Budo napisał:

Eee, serio? Questa wziąłem i zrobiłem już jakiś czas temu, ale po prostu rozwaliłem wszystko
nie pytając o zdanie. To da się z nimi gadać?

Z każdym warto gadać, choćby dla karmy lub informacji. Najpierw pytać, potem strzelać. Za nie-siłowe rozwiązanie questa można dostać od dowódcy schemat na sziszkebaba bodaj i chyba coś jeszcze, nie pamiętam. Jest to na wiki opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:16, Tyler_D napisał:

Z każdym warto gadać, choćby dla karmy lub informacji. Najpierw pytać, potem strzelać.
Za nie-siłowe rozwiązanie questa można dostać od dowódcy schemat na sziszkebaba bodaj
i chyba coś jeszcze, nie pamiętam. Jest to na wiki opisane.


Pisałem przecież, że "wampirem" się stajesz xD Czyli po prostu perk leczący 10 HP zamiast 1 po wypiciu krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa? Nie pamiętam tego czegoś, może inaczej go rozwiązałem albo czegoś nie zrobiłem? Nie wiem, wydaje mi się, że takiej umiejętności nie nabyłem. Inną sprawą jest to, że z krwi jako środka leczącego raczej nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować