• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
LordYoghurt

Kaspersky Anti-Virus 7.0 - temat ogólny

Pytanie

27 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Temat powstał, aby stworzyć swego rodzaju FAQ programu. Biorąc pod uwagę zawartość podanego przez ciebie tematu, odnalezienie pożądanych informacji na temat tego konkretnego programu antywirusowego jest utrudnione. Dziękuję za uwagę na temat wyszukiwarki, ale jakoś nie wykonała ukłonu... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Czym się różni Kaspersky Inter. Security 7.0 Home Edition od Kaspersky Inter. Security 7.0 ?
(oprócz ceny)
jest gorszy, lub mniej wydajny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obie wersje nie różnią się niczym prócz licencji. Tańszej wersji można używać tylko i wyłącznie w domowych komputerach (nie można jej używać legalnie na, przykładowo, laptopie zakupionym na firmę), natomiast droższej - również w firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2008 o 10:50, LordYoghurt napisał:

Obie wersje nie różnią się niczym prócz licencji. Tańszej wersji można używać tylko i
wyłącznie w domowych komputerach (nie można jej używać legalnie na, przykładowo, laptopie
zakupionym na firmę), natomiast droższej - również w firmach.

jeszcze pare pytań
1. O co chodzi z tymi licencjami na 1, 3, 10 stanowisk? czy Kaspersky I.S.7.0 z licencją np. na jedno stanowisko jest jakoś blokowany przy próbie instalacji na wiecej niz jednym komputerze? klucz staje się nieważny ?czy coś?
2. I co jesli zechcę np. odinstalować i zainstalowac program na innym kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do licencji - normalna licencja dla szarego użytkownika, czyli ta na jedno stanowisko pozwala na instalację i używanie programu tylko i wyłącznie na jednym komputerze. Analogicznie - licencja na 3 stanowiska pozwala na używanie na trzech komputerach, 10 - na dziesięciu. Z tym, że - im więcej stanowisk w licencji, tym program kosztuje mniej w końcowym rozrachunku. Ale mniejsza z tym... :-P Jeżeli chciałbyś zainstalować program firmy Kaspersky na większej liczbie komputerów niż pozwala ci licencja, to wiedz, że jest to jedna z najbardziej zwalczających piratów firm spośród producentów oprogramowania antywirusowego, nawet Symantec tak bardzo nie walczy ze złodziejami. Po prostu zablokują twój Klucz Produktu, gdy tylko wykryją, że kombinujesz. I będziesz musiał wykupić nową licencję albo przerzucić się na produkty konkurencji. Co do ostatniego pytania - nic się nie stanie, będziesz mógł go używać na drugim komputerze. Bez żadnych konsekwencji. Takie samo pytanie zadałem kiedyś pracownikowi firmy Kaspersky, gdy dzwoniłem na ich infolinię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.05.2008 o 13:17, LordYoghurt napisał:

Co do licencji - normalna licencja dla szarego użytkownika, czyli ta na jedno stanowisko
pozwala na instalację i używanie programu tylko i wyłącznie na jednym komputerze. Analogicznie
- licencja na 3 stanowiska pozwala na używanie na trzech komputerach, 10 - na dziesięciu.
Z tym, że - im więcej stanowisk w licencji, tym program kosztuje mniej w końcowym rozrachunku.
Ale mniejsza z tym... :-P Jeżeli chciałbyś zainstalować program firmy Kaspersky na większej
liczbie komputerów niż pozwala ci licencja, to wiedz, że jest to jedna z najbardziej
zwalczających piratów firm spośród producentów oprogramowania antywirusowego, nawet Symantec
tak bardzo nie walczy ze złodziejami. Po prostu zablokują twój Klucz Produktu,

czyli zawsze sprawdzają automatycznie np.IP ? na ilu kompach jest? i fizycznie zablokują działanie programu/instalację?

Nie przeczę, ze jak wyprodukowali to twórcom należy się zapata i nie popieram piractwa, ale skoro kupuję legalnie produkt dla siebie, nie zamirzam klucz nikomu udostepniac czy coś ,to powinnam móc go miec na wszystkich moich maszynach, Tak jak kupuje gre, mogę z\ainstalować na desktopie 1, 2, i notku, etc. więc to co oni robią to trochę piractwo w stosunku do nas... :( płacę za program a nie za to ze mam kilka kompów, które są tylko zbiorem części i teoretycznie moge je zlożyć w jeden komp etc.

edit: np ta edycja domowa powinna byc na wszystkie kompy danego użytkownika/nabywcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego też powodu wprowadzone są licencje na kilka stanowisk... Kupując licencje na trzy stanowiska zapłacisz mniej niż kupując trzy razy licencję na jedno... Zawsze jakiś plus. ;-) BTW - systemu operacyjnego firmy z Redmond też nie możesz zainstalować na kilku stanowiskach, bo nie pozwala ci na to licencja, chociaż z tego co się orientuje, to wersja OEM zainstalowana na dwóch, trzech maszynach da się nawet aktywować (bodajże do 23 razy) i nigdy nie wyskoczy komunikat o nielegalności systemu. Taka jest polityka producentów oprogramowania i nic z tym nie zrobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


gdyby kupić licencje na 3 stanowiska np, to od kiedy jest ona liczona? od instalacji na pierwszym kompie? czy na każdym osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mam pojęcia. Ale kupując wersję "elektroniczną" pakietu Kaspersky Internet Security 7.0 (na jedno stanowisko) poprzez Sieć na polskiej stronie producenta czas rozpoczęcia ważności klucza był liczony od pierwszego jego użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.05.2008 o 10:18, LordYoghurt napisał:

Nie mam pojęcia. Ale kupując wersję "elektroniczną" pakietu Kaspersky Internet Security
7.0 (na jedno stanowisko) poprzez Sieć na polskiej stronie producenta czas rozpoczęcia
ważności klucza był liczony od pierwszego jego użycia.

a jak mam licencję na 3 np, to jest też tylko jeden klucz? i pewnie zaczyna jednocześnie odliczać, nawet jak na pozostałych kompach nie jest zainstalowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy ktokolwiek zagląda jeszcze na ten wątek ale zaryzykuję pytanie :P Nabyłem wczoraj Kasperskiego 7.0 i strasznie ale to strasznie zwalnia on komputer podczas włączonej ochrony komputera. Na pudełku w porównaniu z innymi antywirusami Kaspersky był na pierwszym miejscu pod względem nie obciążania systemu. W końcu musiałem wyłączyć ochronę bo po prostu nie dało się czegokolwiek zrobić bez czekania długiej chwili. Prosiłbym o jakieś rady lub czy ktoś też miał taką sytuację. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.07.2008 o 17:45, Maciek2194 napisał:

Czy kaspersky może blokować porty?

zależy od tego co to za kasperski są pakiety z firewalem ( blokuje) oraz bez niego (nie blokuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam problem z Kaspersky Internet Security i kilkoma wirusami.
Od kilku dni walczę z wirusem/wirusami na moim komputerze lecz ponieważ nie miałem aktualnego anty wirusa była to walka wręcz nie możliwa do wygrania.
Problem polega na tym ze komputer przy starcie uruchamia sie częściowo potem robi kilka minut przerwy, ładuję sie trochę, znowu przerwa i na koniec ładuje sie wszystko [msn,aktualizacje itp itd standardowe programy]. Wszystko to trwa ok 15 min.
Potem komputer działa normalnie ale po zeskanowaniu raport wykazał 15 zainfekowanych plików.
Po 2 dniach rożnego rodzaju działań kupiłem KIS i zainstalowałem na komputerze ale gdy tylko chciałem uruchomić nic sie nie działo. Tak jak by wirusy blokowały KIS.
Nie mam już pomysłów jak można by było usunąć te wirusy z komputera jeśli nawet nowy, legalny KIS nie działa...
Zamieszczę raport ze skanowania i może ktoś z was będzie wiedział jak uruchomić KIS lub poradzić sobie z tymi wirusami.
Licze na szybko odpowiedz i z góry dziękuje.

20081008231012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2008 o 23:11, Luk15 napisał:

Zamieszczę raport ze skanowania i może ktoś z was będzie wiedział jak uruchomić KIS lub
poradzić sobie z tymi wirusami.

Jeśli rzeczywiście coś blokuje start programu, to albo uruchom komputer w trybie awaryjnym albo czystego bootowania ( http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3027 ) i wtedy spróbuj go uruchomić. Możesz też ściągnąć inny program antywirusowy (np. Avirę: http://www.free-av.de/en/download/1/avira_antivir_personal__free_antivirus.html -wystarczy darmowa wersja) lub jeszcze lepiej - Spybota ( http://www.spybot.info/pl/spybotsd/index.html ), które też powinny sobie poradzić z tymi wirusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2008 o 17:54, Raylin napisał:

> Zamieszczę raport ze skanowania i może ktoś z was będzie wiedział jak uruchomić
KIS lub
> poradzić sobie z tymi wirusami.
Jeśli rzeczywiście coś blokuje start programu, to albo uruchom komputer w trybie awaryjnym
albo czystego bootowania ( http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3027 ) i wtedy spróbuj
go uruchomić. Możesz też ściągnąć inny program antywirusowy (np. Avirę: http://www.free-av.de/en/download/1/avira_antivir_personal__free_antivirus.html
-wystarczy darmowa wersja) lub jeszcze lepiej - Spybota ( http://www.spybot.info/pl/spybotsd/index.html
), które też powinny sobie poradzić z tymi wirusami.

dzięki za pomoc.
Postanowiłem już ze prze instaluje Windowsa ale na następny raz będę pamiętał co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 21:22, Maciek2194 napisał:

po co ejst kopia zapasowa w kasperskym?

pewnie na wypadek jak by się okazało że "wirus" tak w zasadzie nie był wirusem tylko częścią programu. pr·óba leczenia może też uszkodzić plik, nawet jeśli faktycznie był zainfekowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować