Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dzisiaj jak spałem wydawało mi się, że pierwszy raz zachowałem trochę świadomości, ponieważ stwierdziłem w czasie snu, że śnię i od razu mnie z tego stanu wyrzuciło. Ale w dzień nic nie myślałem jak osiągnąć LD. Zresztą z tego snu pamiętam tylko to, że stwierdziłem, że to sen. Czy to było już jak jakiś 1% LD czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 18:37, kakinho1992 napisał:

Dzisiaj jak spałem wydawało mi się, że pierwszy raz zachowałem trochę świadomości, ponieważ
stwierdziłem w czasie snu, że śnię i od razu mnie z tego stanu wyrzuciło. Ale w dzień
nic nie myślałem jak osiągnąć LD. Zresztą z tego snu pamiętam tylko to, że stwierdziłem,
że to sen. Czy to było już jak jakiś 1% LD czy coś innego?


To było 50% LD :). Drugie 50% to utrzymanie się we śnie po tym, jak sobie uświadomisz, że śnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 18:37, kakinho1992 napisał:

Dzisiaj jak spałem wydawało mi się, że pierwszy raz zachowałem trochę świadomości, ponieważ
stwierdziłem w czasie snu, że śnię i od razu mnie z tego stanu wyrzuciło. Ale w dzień
nic nie myślałem jak osiągnąć LD. Zresztą z tego snu pamiętam tylko to, że stwierdziłem,
że to sen. Czy to było już jak jakiś 1% LD czy coś innego?

No trochę LD było. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:21, jcl99 napisał:

Kurczę no, a ja nie obejrzałem :/

Ja bardzo lubię oglądać bajki na dobranoc (a idę spać parę godzin po nich ^^) , a ten odcinek "Psot Dudusia Wesołka" był taki psioniczny... :)
Miał LD z którego nie mógł wyjść.

Dnia 19.08.2008 o 19:21, jcl99 napisał:

A co do linku, to ta historia w której uzdrowił on swoją matkę.

Nie chce mi się czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:24, Kalejdoskop86 napisał:

odcinek "Psot Dudusia Wesołka" był taki psioniczny... :)


:D

Jak kręcą Cię takie klimaty to polecam NWN2: Maska Zdrajcy, bo tam mamy świadome sny i nawet dremwalking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:46, Łowca Gier napisał:

> odcinek "Psot Dudusia Wesołka" był taki psioniczny... :)

:D

Jak kręcą Cię takie klimaty to polecam NWN2: Maska Zdrajcy, bo tam mamy świadome sny
i nawet dremwalking.

Tak?! A jak to wygląda w grze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:24, Kalejdoskop86 napisał:

> Kurczę no, a ja nie obejrzałem :/
Ja bardzo lubię oglądać bajki na dobranoc (a idę spać parę godzin po nich ^^) , a ten
odcinek "Psot Dudusia Wesołka" był taki psioniczny... :)
Miał LD z którego nie mógł wyjść.


Hmm, masz podobnie do mnie, z tym, że ja tuż przed snem oglądam Anime. Dlatego prawie zawsze śnią mi się z nich bohaterowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:47, Kalejdoskop86 napisał:

Tak?! A jak to wygląda w grze? :P


Jest to (mały spoiler) bardzo istotna część fabuły, więc wygląda dobrze.
W jednym queście pobocznym musimy nawet wejść do snu jednej kobiety, aby ocalić ją od własnych halucynacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:49, ziptofaf napisał:

> Tak?! A jak to wygląda w grze? :P

Jest to (mały spoiler) bardzo istotna część fabuły, więc wygląda dobrze.
W jednym queście pobocznym musimy nawet wejść do snu jednej kobiety, aby ocalić ją od
własnych halucynacji.

Hehe, niezłe. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to fajnie. Mówiliśćie coś o książce Darka Sugiera. Właśnie jestem w trakcie jej czytania. Wcale nie jest pewny siebie. Poprostu bardzo fajnie opisuje swoje przygody z OoBE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech te fałszywe przebudzenia. Tak jak u mnie wczoraj: śni mi się zwykły tam sen... nagle się budzę i myślię: cholera, jak mogłem się nie skapnąć że to wszystko mi się śniło. Ale rozglądam się... leżę w pokoju z którego dawno się już wyprowadziłem! Aha! Patrzymy na rączki! Wyglądały tak jakby były na zdjęciu JPEG z jakością 10% i na dodatek nie mogłem skupić na nich wzroku bo jakoś tak migotały. To działa zawsze. No to robimy sobie jasny dzień, teleport na zewnątrz i zabawa;)
Ludzie poszukują wirtualnej rzeczywistości w technice, a nie potrafią docenić mozliwości świadomych snów - zabawki, którą obdarowała nas natura.

Aha i jeszcze jedna rzecz. Muszę niezgodzić się z niektórymi informacjami w internecie. Chodzi o kontrolowanie czasu w snach. Niektórzy ludzie piszą że mozna np. spać dwie godziny, a mieć LD, którego akcja trwa bez przerwy kilka dni. Wg mnie to bzdura. Podobnie jest zresztą ze zwykłymi snami. Gdy się o czymś myśli w LD, mózg pracuje tak samo, jak zwykle, nie może przecież pracowac szybciej... Co ciekawe (wszyscy to wiedzą, ale w tym miejscu jest to ważne) paraliż senny nie działa na oczy, więc kiedy coś ogladamy we śnie, to poruszają się one cały czas naprawdę. Gdyby akcja we śnie rozgrywała się szybciej, co byłoby z naszymi oczami?!

Oczywiście można mieć sen którego akcja rozgrywa się na przestrzeni nawet kilku lat, ale wtedy jakby "w kawałkach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku chcę zaznaczyć, że nie mam w tych dziedzinach wiedzy. Więc proszę nie wkurzajcie się na mnie, wszytko co napiszę tu głupiego jest spowodowane brakiem wiedzy i doświadczenia ;).
Wiem o tym, że gałki oczne poruszają się podczas snu, ale czy ich ruch jest taki sam jak we śnie? Czyli jeśli we śnie spoglądam w lewo, to w rzeczywistości oczami wykonuję też wykonuję taki ruch?
A jest jakiś prosty sposób na wywołanie świadomego snu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 19:25, kitek0101 napisał:

Na początku chcę zaznaczyć, że nie mam w tych dziedzinach wiedzy. Więc proszę nie wkurzajcie
się na mnie, wszytko co napiszę tu głupiego jest spowodowane brakiem wiedzy i doświadczenia
;).
Wiem o tym, że gałki oczne poruszają się podczas snu, ale czy ich ruch jest taki sam
jak we śnie? Czyli jeśli we śnie spoglądam w lewo, to w rzeczywistości oczami wykonuję
też wykonuję taki ruch?
A jest jakiś prosty sposób na wywołanie świadomego snu?


Eeech. Czy nie możecie kilkanaście stron w tył, poszukać jak?

Ale niech już Ci będzie.

Zrób sobie taki test rzeczywistości. Zawsze gdy widzisz, np. swoje dłonie, (cokolwiek) mów do siebie "Czy to jest sen?" Nie musisz odpowiadać. Rób to za każdym razem gdy to zobaczysz. We śnie, gdy zobaczysz swoje (to co wcześniej trenowałeś) zapytasz się "czy to jest sen" i voilla. Masz LD.

Są jeszcze inne sposoby, ale dla początkującego ten jest najfajniejszy. (No chyba że chcesz z grubej rury, i lubisz oglądać NAJGORSZE KOSZMARY, jakie są dla Ciebie. Inaczej - halucynacje. Będziesz czuł, widział, słyszał, węszył realnie...) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiele osób ciągle zadaje pytania nie patrząc chociażby parę stron wstecz. Miejmy nadzieję, że ten FAQ będzie pożyteczną rzeczą dla wszystkich nowicjuszy.
P - pytanie
O - odpowiedź

----------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------

P: Co to jest LD i OoBE?
O: LD (z ang. Lucid Dream) to technika pozwalająca na świadome przeżywanie snu, natomiast OoBE (z ang. Out of Body Experience) już jest trochę bardziej zaawansowane. Po prostu wychodzisz z ciała, dokładnie nikt nie wie, co się dzieje. Są różne teorie, np. świadomość przedostaje się do innego wymiaru czy jest połączona z ciałem linią energetyczną.

P: Co się dzieje podczas LD/OoBE?
O: Podczas LD możesz widzieć swój pokój/pomieszczenie, w którym je robisz trochę inaczej. Meble mogą być na złym miejscu, nie możesz czytać tekstu, godzina jest "jak z kosmosu" ... jesteś w pełni świadomy tego co robisz, a jako, że jesteś w swoim śnie możesz robić co zechcesz.
OoBE to wyjście z ciała. Wszystko jest na swoim miejscu, ale tutaj jest inny świat niż ten ze snów. Można w nim spotkać przeróżne rzeczy, od istot wszelkiego rodzaju do dziwacznych przedmiotów. Największą różnicą między OoBE a LD jest to, że OoBE wymaga więcej treningu do jego osiągnięcia (lepiej najpierw LD, później OoBE) , jest kompletnie inny świat oraz wszystko się czuje bardzo dokładnie.

P: Czy to bezpieczne?
O: LD na pewno, OoBE raczej też. Głównie można odnieść podczas pierwszego razu sporego strachu (paraliż senny świadomie, halucynacje, płytki oddech) , ale raczej nic się nie powinno stać. W OoBE jest większe niebezpieczeństwo. Można w nim oszaleć, dostać nerwicy bądź umrzeć. Zależy, czy pójdziesz ze swoim nieżyjącym krewnym przez jasny portal, a w życiu jesteś człowiekiem smutnym, czy znowu odmówisz. To już na prawdę wyższa szkoła jazdy...

P: Super, jak to osiągnąć?
O: Różne są sposoby do LD czy OoBE - metoda punktu na ścianie, MILD, jadącego pociągu czy dopalacz WILD (tutaj trzeba mieć słuchawki i słuchać odgłosów pobudzających mózg do nadawania na określonych falach) . Zawsze można się zapytać na forum.

P: Próbowałem tyle razy, ale nic się nie udaje!
O: Ważne jest, aby się nie frustrować i nie próbować za dużo. Zwyczajny sen jest najlepszy dla organizmu. Bardzo niewielki odsetek ludzi ma problemy wrodzone z energią, a (tak jak w poprzedniej odpowiedzi) można się zawsze wszystkiego wypytać na forum.

P: Po co to robicie? Czy to później szkodzi?
O: Robimy to z różnych powodów: niektórzy to lubią, niektórzy chcą odkryć nowy świat, bądź mają dar. Owszem, może to szkodzić w postaci częstych paraliżów sennych, niekontrolowanych LD, ale wszystko można zatrzymać. Umysł jest potężny i można podczas jednego LD dać mur z napisem "granica między snem a LD" i zadziała.

Proszę moderatorów o przypięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:29, Kalejdoskop86 napisał:

Proszę moderatorów o przypięcie...


Moderatorzy nie odwiedzają tego tematu...Należy napisać do nich osobiście na maila.

A tak przy okazji - z tym murem na końcu postu to chyba ode mnie zerżnąłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2008 o 22:29, Kalejdoskop86 napisał:


P: Super, jak to osiągnąć?
O: Różne są sposoby do LD czy OoBE - metoda punktu na ścianie, MILD, jadącego
pociągu czy dopalacz WILD (tutaj trzeba mieć słuchawki i słuchać odgłosów pobudzających
mózg do nadawania na określonych falach) . Zawsze można się zapytać na forum.


Człowieku, czy ty wiesz co to jest WILD?

Wild polega na położeniu się spać, i liczeniu, żeby ciało zasnęło, a umysł nie. Słuchawki i fale, to Hemi - Sync!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:34, KooK napisał:

Człowieku, czy ty wiesz co to jest WILD?

No.

Dnia 20.08.2008 o 22:34, KooK napisał:

Wild polega na położeniu się spać, i liczeniu, żeby ciało zasnęło, a umysł nie. Słuchawki
i fale, to Hemi - Sync!

Zaraz... MILD to jest... a WILD to ja słyszałem wiele, że również można Hemi-Sync używać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Moderatorzy nie odwiedzają tego tematu...Należy napisać do nich osobiście na maila.
Czekam, aż któryś będzie on-line i wyślę prośbę. :)
Zawsze może też jakiś psionik z forum wysłać, nie jestem jedyny przecież. ^^

> A tak przy okazji - z tym murem na końcu postu to chyba ode mnie zerżnąłeś :)
Tak, chociaż ta metoda jest znana już od setek lat. Co najlepiej oddziela? Mur, a jako, że rozmawialiśmy na ten temat to warto napisać o tym. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować