Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2010 o 10:45, Largooo napisał:

Nie używaj tego gówna, to jest jak narkotyki z początku wszystko fajnie a później żre
ci mózg.


No cóż... w takim razie uwierz mi, że dose''y są najmniej szkodliwe dla mnie... A skoro mówisz o tym w ten sposób, to być może wiesz czy jest dose, który pomoże wejść w LD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 11:33, Jcl napisał:

A co tam strasznego?
Na początku jest strasznie, znaczy można się przestraszyć wszystkich tzw. "Strażników",
ale później już się nie pojawiają.

Podczas OBEE występuje uczycie ciężkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:23, Jcl napisał:

Co masz na myśli?

Czy przed wyjściem ciało robi się ciężkie bardziej niż zywkle? Tak to ujmę, wcześniej trochę zdezorientowałem pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań do was. Fazkę z WBTB można wykorzystać z WILDEM? Jak człowiek zaspany to szybciej zasypia, czyli łatwiej utrzymać świadomość. Często jak robię WILDA i wpatruję się w powieki, w poszukiwaniu hipnagogów, to oczy mi się bardzo lekko uchylają, ciężko się od tego powstrzymać. Przeszkadza to w jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 15:16, ping-pong napisał:

Mam parę pytań do was. Fazkę z WBTB można wykorzystać z WILDEM? Jak człowiek zaspany
to szybciej zasypia, czyli łatwiej utrzymać świadomość. Często jak robię WILDA i wpatruję
się w powieki, w poszukiwaniu hipnagogów, to oczy mi się bardzo lekko uchylają, ciężko
się od tego powstrzymać. Przeszkadza to w jakiś sposób?

Co do oczu to to jest naturalne. Masz psa? Kiedy śpi można zauważyć że powieki są lekko uniesione. To samo może występować u ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem powrócić do treningu. Jakieś 2 lata temu starałem się osiągnąć LD, ale jedynie raz udało mi się dojść do stanu halucynacji więc gdy nagle poczułem czyiś oddech na swej twarzy, spanikowałem i się rozbudziłem. Jednakże mój charakter jest taki, że dopóki nie osiągnę LD, nie zaznam spokoju. Koleżanka, której się to udało opowiadała mi, żeby zapisywać sny. Ponoć działa to jako dobry trening i powoli przygotowuje człowieka na LD. Poradziła mi abym po każdym przebudzeniu natychmiast opowiedział sobie na głos o czym przed chwilą śniłem, a rano wszystko gdzieś zapisał. Faktycznie - gdyby nie to, że o 3 w nocy dyskutowałem sam ze sobą o swoim śnie, dzisiaj już bym go nie pamiętał :)

Znajoma wspomniała również o metodzie trzeciego oka i chodzeniu po pokoju przed snem. Mógłby mi ktoś opowiedzieć coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:05, Killinginno napisał:

Kiedyś się to trenowało ;) Co to były za czasy.

Dobre :). Ja nie mam wytrwałości do ciągłego próbowania i zero pamięci krótko trwałej, by pamiętać o RT w ciągu dnia, a chciałbym bardzooo!
Często już mam podczas snu sytuacje gdzie wystarczy spojrzeć na ręce, czy ugryźć się w język. Ale niestety RT nie wytrenowane i mózg nie reaguje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 01:22, Etnies napisał:

Czy halucynacje podczas paraliżu sennego są bardzo wyraźne? Czy są to po prostu przemieszczające
się ''czarne chmury'' http://en.wikipedia.org/wiki/Closed-eye_hallucination ?

Różnie. U mnie było to znacznie więcej niż czarne chmury a całkowicie "przemodelowana" rzeczywistość - nieistniejące dźwięki, obrazy, obiekty, zapachy. Bardzo popularnym przykładem paraliżu sennego (pierwsze opisy tej sytuacji pochodzą jeszcze ze średniowiecza) jest "porwanie przez kosmitów" (czyli budzisz się, ale nie możesz się w ogóle ruszyć, czujesz zbliżające się do ciebie "coś", ciężko się oddycha, widzisz kątem oka zbliżającą się istotę i...twoje poczucie ciała wraca.), wedle danych statystycznych z USA takiego zjawiska doświadczyło kilkaset tysięcy osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eheh.... tak.
Ostatnio sobie postanowiłem przypomnieć całą strukturę LD, jak to czasem sobie robiłem rok, czy dwa lata temu. I w razie czego, jakby niektórych początkujących dalej nie zniechęcała metoda WILD... uwierzcie, na sam początek lepiej robić metodą MILD i pokrewne. Nic wymuszającego. Ja o tym, zdaje się, zapomniałem... znów.
Dodać, że coś mi się ubzdurało i zrobiłem to w nocy, to już w ogóle...
Także słówko przestrogi dla nowicjuszy: ma ktoś ochotę na niemożność spania przez kilka dni - nie ma sprawy, niech sobie robi metodą "ostrą" i to jeszcze w nocy, ma zagwarantowane urazy na psychice przez pewien okres czasu (chyba że ma psychikę psychopaty). Lepiej wszystko robić bezpieczną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem, że wywołanie OBEE to nic trudnego wystarczy trochę samozaparcia i systematyczności. Teraz wiem, że kiedy efekty są mierne to nie chce się dalej ćwiczyć. Ile zajęło wam osiągnięcie OBEE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem pierwszy LD od co najmniej 10 lat :-) Przynajmniej wydaje mi się że jako dzieciak miałem takie. Na pewno wczoraj był najlepszy. Po prostu byłem w innym świecie. Nie miałem motywacji żeby to robić aż przyszło samo. Teraz wiem że treningi są tego warte. Jednak ja przed snem wyobrażałem sobie coś i próbowałem to zobaczyć oczyma. Oczywiście nie miałem zamiaru osiągnięcia LD. Robiłem to tak z nudów ;] Jednak może to jest jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jak do tej pory udało się doświadczyć LD jakieś 2-3 razy. Nie jestem tego jednak pewien, gdyż równie dobrze mogło mi się po prostu wydawać, że sam podejmuję decyzję we śnie. Przed zaśnięciem nie robiłem niczego innego niż zwykle. Tak czy inaczej - fajne przeżycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w szukajce, ale te informacje są niedokładne i poplątane. Pytam więc teraz:
Jak osiągnąć LD. Proszę o wytłumaczenie mi metod które mają pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 22:24, Tokkarian napisał:

Grzebałem w szukajce, ale te informacje są niedokładne i poplątane. Pytam więc teraz:
Jak osiągnąć LD. Proszę o wytłumaczenie mi metod które mają pomóc.

Najlepiej przed snem (jeśli jest to jeden z pierwszych razów, albo jesteś ogólnie początkującym) jest powtarzać w myślach pewną mantrę, jak wierszyk, na przykład: Gdy zasnę będę miał świadomy sen" lub, "Gdy zasnę będę pamiętał że śpie" itp. Dość duża szansa, że osiągniemy LD, grunt, żeby zasnąć właśnie z tą mantrą/myślą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować