Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 11:24, DartiReviMaster napisał:

To jest coś podobnego, w sumie nie wiem jak to określić. W każdym razie dowiedziałem
sie o tym z tego filmiku:

http://pl.youtube.com/watch?v=B9nL_EGXMWQ

To można filmikiem nazwać? Oo. Jak dla mnie to był raczej nieruchomy obraz + dźwięk :)
Z tego co zrozumiałem, to ten "trans" to dokładnie to samo, co WILD, do którego podałem link. W końcu tam też ciało zasypia, a umysł nadal pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:09, ziptofaf napisał:

To można filmikiem nazwać? Oo. Jak dla mnie to był raczej nieruchomy obraz + dźwięk :)


Skromny, ale wartościowy.

Dnia 23.11.2008 o 14:09, ziptofaf napisał:

Z tego co zrozumiałem, to ten "trans" to dokładnie to samo, co WILD, do którego podałem
link. W końcu tam też ciało zasypia, a umysł nadal pracuje...


Tak, tyle że w szybszym czasie przenosi sie na inne fale mózgowe. No i autosugestie są duużo mocniejsze. Ale to wiesz, w każdym razie jak już wpadnę w trans, to nie wiem co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:19, DartiReviMaster napisał:

Tak, tyle że w szybszym czasie przenosi sie na inne fale mózgowe. No i autosugestie są
duużo mocniejsze. Ale to wiesz, w każdym razie jak już wpadnę w trans, to nie wiem co
dalej.


Proste - wyobrażasz sobie drzwi, za którymi znajduje się sen :) I powinny się po kilku minutach pojawić, a ty osiągniesz pełne LD. Ewentualnie należy w transie wytrzymać tak długo, że w pewnym momencie otworzysz oczy i okaże się, że jesteś już we śnie (pełna zmiana scenerii, co nie zdarza się podczas wchodzenia w LD, a dopiero w nim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:24, ziptofaf napisał:

Proste - wyobrażasz sobie drzwi, za którymi znajduje się sen :) I powinny się po kilku
minutach pojawić, a ty osiągniesz pełne LD. Ewentualnie należy w transie wytrzymać tak
długo, że w pewnym momencie otworzysz oczy i okaże się, że jesteś już we śnie (pełna
zmiana scenerii, co nie zdarza się podczas wchodzenia w LD, a dopiero w nim).


A po czym poznam że jestem w ld a nie przypadkiem jeszcze w realu i przez przypadek siebie wybudzę z transu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:28, DartiReviMaster napisał:

A po czym poznam że jestem w ld a nie przypadkiem jeszcze w realu i przez przypadek siebie
wybudzę :) ?

Po tym, że przestaniesz odczuwać objaw utraty kontroli nad ciałem (gdy wchodzisz metodą WILD, to przestajesz czuć swoje ciało). A jak będzie to LD, to na powrót będziesz się czuł normalnie. Ewentualnie możesz też np. otworzyć oczy i spróbować przyzwać np. pokemona obok siebie :) To się udaje tylko w LD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:30, ziptofaf napisał:

Po tym, że przestaniesz odczuwać objaw utraty kontroli nad ciałem (gdy wchodzisz metodą
WILD, to przestajesz czuć swoje ciało). A jak będzie to LD, to na powrót będziesz się
czuł normalnie. Ewentualnie możesz też np. otworzyć oczy i spróbować przyzwać np. pokemona
obok siebie :) To się udaje tylko w LD ;)


No to popróbuje , życz mi powodzenia :) . I dziękować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:30, ziptofaf napisał:

Po tym, że przestaniesz odczuwać objaw utraty kontroli nad ciałem (gdy wchodzisz metodą
WILD, to przestajesz czuć swoje ciało). A jak będzie to LD, to na powrót będziesz się
czuł normalnie. Ewentualnie możesz też np. otworzyć oczy i spróbować przyzwać np. pokemona
obok siebie :) To się udaje tylko w LD ;)


Coś nie idzie, jestem już po 6 próbie, raz odliczałem od 300 do 1 i wyobrażając sobie drzwi- też nie pomogło . Jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 14:00, DartiReviMaster napisał:

Coś nie idzie, jestem już po 6 próbie, raz odliczałem od 300 do 1 i wyobrażając sobie
drzwi- też nie pomogło . Jakieś wskazówki?

Ja liczę od 1 do 3-4 tysięcy :)
Cały czas trzeba być nieruchomym. W pewnym momencie odczujemy pierwsze efekty halucynacji i dopiero wtedy można wyobrażać sobie drzwi. Rzecz jasna liczymy w myślach. Potrzebna jest też cisza i w miarę wypoczęte ciało i umysł (u mnie najlepiej wychodzi podczas popołudniowej drzemki w sobotę). Chyba więcej porad nie dam rady udzielić, bo ich więcej nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 14:34, ziptofaf napisał:

Ja liczę od 1 do 3-4 tysięcy :)

Ja akurat jestem w transie, więc mam troche łatwiej chyba

Dnia 25.11.2008 o 14:34, ziptofaf napisał:

Cały czas trzeba być nieruchomym. W pewnym momencie odczujemy pierwsze efekty halucynacji
i dopiero wtedy można wyobrażać sobie drzwi. Rzecz jasna liczymy w myślach. Potrzebna
jest też cisza i w miarę wypoczęte ciało i umysł (u mnie najlepiej wychodzi podczas popołudniowej
drzemki w sobotę). Chyba więcej porad nie dam rady udzielić, bo ich więcej nie znam.


Kiedyś doliczyłem do 2k i nawet żadnych halucynacji ani dźwięków nie miałem : / . Ech, znowu jestem w pukce wejścia, qwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 14:46, DartiReviMaster napisał:

Kiedyś doliczyłem do 2k i nawet żadnych halucynacji ani dźwięków nie miałem : / . Ech,
znowu jestem w pukce wejścia, qwa

Po pierwsze - nie wolno ruszać niczym, nawet czubkiem palca, czy językiem. Po drugie, liczy się do skutku. Rekordziści doliczają do 10.000. Ew. po prostu przerzuć się na inną metodę typu MILD. Co prawda wolniej działa, ale później wychodzi samo z siebie, a nie trzeba się zmuszać do liczenia, co jest dość nienaturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Odkąd moje sny stały się bardziej pokręcone i strasznie mnie ciekawią, chciałbym nauczyć się LD: ) jaki jest najbezpieczniejszy sposób?
są tu jeszcze jacyś specjaliści...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:19, kedzior141 napisał:

Witam... Odkąd moje sny stały się bardziej pokręcone i strasznie mnie ciekawią, chciałbym
nauczyć się LD: ) jaki jest najbezpieczniejszy sposób?
są tu jeszcze jacyś specjaliści...?


A co najczęściej widujesz w snach? Jezeli nie ma niczego takiego, to ustal sobie dowolny przedmiot, np. czerwony samochód. Za każdym razem kiedy go zobaczysz, pytaj siebie czy śnisz. (Nie musisz odpowiadać) Rób to tak często by weszło Ci to w nawyk. Dzięki temu, podczas snu gdy zobaczysz czerwony samochód, automatycznie zapytasz siebie czy śnisz, i... masz LD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2009 o 18:38, KooK napisał:

A co najczęściej widujesz w snach? Jezeli nie ma niczego takiego, to ustal sobie dowolny
przedmiot, np. czerwony samochód. Za każdym razem kiedy go zobaczysz, pytaj siebie czy
śnisz. (Nie musisz odpowiadać) Rób to tak często by weszło Ci to w nawyk. Dzięki temu,
podczas snu gdy zobaczysz czerwony samochód, automatycznie zapytasz siebie czy śnisz,
i... masz LD.


Hm... Fakt, słyszałem już o takim sposobie :) Wypróbuję go, choć wiem że potrzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:22, kedzior141 napisał:

Hm... Fakt, słyszałem już o takim sposobie :) Wypróbuję go, choć wiem że potrzeba czasu.


Potrzeba, ale się opłaca. Jeżeli będziesz go stosował, to LD będziesz osiągał sam z siebie, bez żadnego wysiłku, itp. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:42, mouhhg napisał:

Czy żeby zajść c w te LD to musi się coś najpierw przyśnić .Ja do końca tego nie rozumiem
.Wytłumaczy mi to ktoś z jeszcze większymi szczegółami ?Jak to trenować ???


Jest wiele sposobów na osiągnięcie LD. Na przykład to z czerwonym samochodem. Zawsze gdy zobaczysz czerwony samochód zapytaj się siebie czy śnisz. Po jakimś czasie wejdzie ci to w nawyk i nawet we śnie będziesz się pytał o tą rzecz gdy zobaczysz red car.

Poza tym jest możliwe wejście w stan OoBE poprzez LD. A LD to jest po prostu świadomy sen. Wiesz, że śnisz i bawisz się w tym świecie , jako jego bóg. W LD wchodzi się podczas zwykłego snu.

Edit @up Proszę bardzo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyjmijmy że w życiu zobaczę ten powiedzmy czerwony samochód , i zapytam siebie czy ja śnie i jak znowu go zobaczę też się go zapytam .Aż że wejdzie mi to w nawyk w trakcie zwykłego snu się o to zapytam i we śnie będę robił co będę chciał .Chyba zrozumiałem .A poza tym wiele razy miałem sen i wiedziałem że to jest sen .Najczęściej były to koszmary , więc w tym śnie ruszałem specjalnie głową żeby się obudzić .A to OoBE to co to jest dokładnie?I jak zrobić żeby wejść w stan OoBE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 09:06, mouhhg napisał:

Czyli przyjmijmy że w życiu zobaczę ten powiedzmy czerwony samochód , i zapytam siebie
czy ja śnie i jak znowu go zobaczę też się go zapytam .Aż że wejdzie mi to w nawyk w
trakcie zwykłego snu się o to zapytam i we śnie będę robił co będę chciał .Chyba zrozumiałem
.A poza tym wiele razy miałem sen i wiedziałem że to jest sen .Najczęściej były to koszmary
, więc w tym śnie ruszałem specjalnie głową żeby się obudzić .A to OoBE to co to jest
dokładnie?I jak zrobić żeby wejść w stan OoBE?


Ho ho, OoBE To już inna liga ;-). Najpierw radzę Ci potrenować LD, potem będzie Ci łatwiej. Mówię Ci - najłatwiej jechać z "czerwonym samochodem" o którym napisałem wcześniej.

OoBE (z ang. Out of Body Experience) już jest trochę bardziej zaawansowane. Po prostu wychodzisz z ciała, dokładnie nikt nie wie, co się dzieje. Są różne teorie, np. świadomość przedostaje się do innego wymiaru czy jest połączona z ciałem linią energetyczną. - Czyta się przyklejone posty. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować