Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Jemu chodziło o porównanie LD i tego mojego "niepełnego LD" czyli sen z możliwością sterowania sobą, ale bez świadomości, że to się dzieje we śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj rano wreszcie poczyniłem jakieś postępy w LD używając techniki MILD. Robie bardzo krótko ponieważ jestem bardzo leniwy, tak samo mam z TR (nie chce się robić) O godz 5 położyłem się ponownie spać z myślą o śnie świadomym, miał to być już 4 sen tej nocy, który miałem zapamiętać. No i leci ten sen leci i przy końcu (prawdopodobnie) stanąłem w miejscu i spytałem siebie czy się...ogarnęło mnie takie podekscytowanie, że zrobiłem tylko krok i od razu mnie wywaliło, ale wydaje mi się, że jak na pierwszy raz to nie jest źle. Chyba jednak zacznę robić TR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 09:08, Lord Andre 1 napisał:

A ja dzisiaj rano wreszcie poczyniłem jakieś postępy w LD używając techniki MILD. Robie
bardzo krótko ponieważ jestem bardzo leniwy, tak samo mam z TR (nie chce się robić) O
godz 5 położyłem się ponownie spać z myślą o śnie świadomym, miał to być już 4 sen tej
nocy, który miałem zapamiętać. No i leci ten sen leci i przy końcu (prawdopodobnie) stanąłem
w miejscu i spytałem siebie czy się...ogarnęło mnie takie podekscytowanie, że zrobiłem
tylko krok i od razu mnie wywaliło, ale wydaje mi się, że jak na pierwszy raz to nie
jest źle. Chyba jednak zacznę robić TR.


Mówiłem, że działa ;]. A za pierwszym razem, gdy zorientujesz się że śnisz, zawsze wywala. Z czasem LD będzie coraz dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiedziałem, że jak za bardzo się podekscytuje to wywali ale wtedy akurat o tym nie myślałem, raczej myślałem o tym uczuciu gdy skapowałem ocb. Możesz mi powiedzieć jakiego ty używasz TR-a? na jakim przykładzie bazujesz, czy też na kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 09:51, Lord Andre 1 napisał:

Tak wiedziałem, że jak za bardzo się podekscytuje to wywali ale wtedy akurat o tym nie
myślałem, raczej myślałem o tym uczuciu gdy skapowałem ocb. Możesz mi powiedzieć jakiego
ty używasz TR-a? na jakim przykładzie bazujesz, czy też na kilku.


Ja robie czasowy TR. Czyli co jakiś czas pytam się siebie. Działa ;].
Z początku używałem też rąk, ale słabe efekty, w porównaniu do czasówki. Dłuższy czas oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to test rzeczywistości. Chodzi o to aby w czasie dnia np. nastawić sobie zegarek co godzinę i gdy się spojrzy pytać się siebie czy w tej chwili się śni. Jak wpadniesz w nawyk to podczas snu patrząc na zegarek zaczniesz się uświadamiać i pytać czy śnisz. (jeden z przykładów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to wiem co to jest :) Mówiłem o tym stronę temu, ale nie wiedziałem, że oficjalna nazwa to TR. Będę tego próbował:P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy to jest coś takiego że patrzysz się na pokój, a tu nagle pojawia się inny pokój, idziesz dalej i... ej dlaczego wstałem z łóżka o 4 nad ranem?
Albo, coś w tym stylu, że dostałeś jakąś gazete i jest tekst, ale strasznie niewyraźny, próbujesz go przeczytać i buh, budzisz się?

Nie rozumiem tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę ćwiczyć LD. Ćwicyzłem przez dwa dni z dłońmi...ale nie dopracowałem. Teraz co noc w pewnym momencie...dowiaduję się że to sen, i zaraz się budzę :/ A tu noc...i zasnąć nie mogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 12:05, cypers napisał:

Nie rozumiem tego :)

Ja nie rozumiem twojego posta :)

Gothic 12
"dowiaduję się że to sen, i zaraz się budzę :/ "
Normalka - tak się dzieje przy początkujących LD. W miarę treningów LD będą coraz dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 12:09, Gothic 12 napisał:

Chyba muszę ćwiczyć LD. Ćwicyzłem przez dwa dni z dłońmi...ale nie dopracowałem. Teraz
co noc w pewnym momencie...dowiaduję się że to sen, i zaraz się budzę :/ A tu noc...i
zasnąć nie mogę :/


Ćwicz, polepszy się ;-). Chociaż ja miałem tak, że gdy już byłem w LD, to tak byłem tym podekscytowany, że mnie wywaliło. Lecz nie obudziłem się, tylko coś w stylu "zapomniałem" że śnię.^.^

@cypers

Tak się dzieje w snach, to nic dziwnego. Tylko po co to czytasz, skoro się budzisz? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem WILDEM wpaść wczoraj w LD ale nic ;/
Najpierw alfabet powtarzałem, po jakimś czasie odrętwiały mi nogi, a potem były jakieś szmery przez chwilę, nic się nie stało więc, postanowłem liczyć.

Doliczyłem do 1000 nic poza drętwymi nogami.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:42, Adamo 55 napisał:

Ja próbowałem WILDEM wpaść wczoraj w LD ale nic ;/
Najpierw alfabet powtarzałem, po jakimś czasie odrętwiały mi nogi, a potem były jakieś
szmery przez chwilę, nic się nie stało więc, postanowłem liczyć.

Doliczyłem do 1000 nic poza drętwymi nogami.... ;/


Za pierwszym razem rzadko wychodzi. Grunt to trening. Z czasem będziesz mógł wpadać w LD codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:47, Ancient Lord napisał:

> Ja próbowałem WILDEM wpaść wczoraj w LD ale nic ;/
> Najpierw alfabet powtarzałem, po jakimś czasie odrętwiały mi nogi, a potem były
jakieś
> szmery przez chwilę, nic się nie stało więc, postanowłem liczyć.
>
> Doliczyłem do 1000 nic poza drętwymi nogami.... ;/

Za pierwszym razem rzadko wychodzi. Grunt to trening. Z czasem będziesz mógł wpadać w
LD codziennie.


No dziś też spróbuję WILD"a będę używał TR jakoś i WILD"a. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

A co do halucynek... postanowiłem wczoraj przełamać strach i nic poza szmerami krótkimi nie było, więc nic strasznego. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:50, Adamo 55 napisał:

No dziś też spróbuję WILD"a będę używał TR jakoś i WILD"a. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Próbuj ;]

Dnia 19.02.2009 o 15:50, Adamo 55 napisał:

A co do halucynek... postanowiłem wczoraj przełamać strach i nic poza szmerami krótkimi
nie było, więc nic strasznego. :]

Miałeś szmery?Opisz, bo lubię o tym czytać.
Ale gdybyś np. zobaczył nad sobą jakiegoś zakrwawionego gościa to pewnie dolna część piżamy do prania :p
Ja gdybym usłyszał taki długi głośny szmer znikąd przy moim łóżku to trochę bym się przestraszył.Ale grunt to uświadomić sobie, że to tylko halucynki - gra umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:53, Ancient Lord napisał:

> No dziś też spróbuję WILD"a będę używał TR jakoś i WILD"a. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

>
Próbuj ;]

> A co do halucynek... postanowiłem wczoraj przełamać strach i nic poza szmerami krótkimi

> nie było, więc nic strasznego. :]
Miałeś szmery?Opisz, bo lubię o tym czytać.
Ale gdybyś np. zobaczył nad sobą jakiegoś zakrwawionego gościa to pewnie dolna część
piżamy do prania :p
Ja gdybym usłyszał taki długi głośny szmer znikąd przy moim łóżku to trochę bym się przestraszył.Ale
grunt to uświadomić sobie, że to tylko halucynki - gra umysłu.


Właśnie cały czas starałem się zachować świadomość i spodziewałem się halucynków, ale raczej prędzej zmarłych niż zakrawionego gościa :P
Szmery w sensie nie głosy czy coś, nie potrafię tego opisać trwało to chwilkę i mnie nie przestraszyło.

A tak na marginesie to chyba trzeba mieć zamknięte oczy co? :P Bo jak mam coś widzieć to wychodzi że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 16:08, Adamo 55 napisał:

A tak na marginesie to chyba trzeba mieć zamknięte oczy co? :P Bo jak mam coś widzieć
to wychodzi że nie...


Pasowałoby mieć zamknięte oczy :P Po prostu łatwiej się skoncentrować i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 16:42, Ancient Lord napisał:


Zresztą przy WILDzie nie można ruszac mięśniami, przynajmniej tak słyszałem :) Wiec jesli nie można to po pwnym czasie będziesz zmuszony zamknąć/otworzyc powieki i wtedy klapa. Czy jak to wkońcu jest ?:P Bo jak ja próbuje WILDa, to po prostu nie moge wytrzymać i od czasu do czasu palcem u nogi porusze, albo czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 21:23, skubsa napisał:

>
Zresztą przy WILDzie nie można ruszac mięśniami, przynajmniej tak słyszałem :)

Nie można i nie wolno. W końcu doznajesz paraliżu sennego, ale gdy lekko poruszysz czymś silniejszą wolą od paraliżu to właśnie zniszczyłeś swój wysyłek ;p

>Wiec jesli

Dnia 19.02.2009 o 21:23, skubsa napisał:

nie można to po pwnym czasie będziesz zmuszony zamknąć/otworzyc powieki i wtedy klapa.

No ;p

Dnia 19.02.2009 o 21:23, skubsa napisał:

Czy jak to wkońcu jest ?:P Bo jak ja próbuje WILDa, to po prostu nie moge wytrzymać i
od czasu do czasu palcem u nogi porusze, albo czym innym.


No ja też. Mocniej przymrużę oko albo coś i paraliż, a raczej trans mija :| Do tego mam trudniej, bo czasem mam tiki nerwowe a to potrafi mocno przeszkodzić i pozbawić możliwości stosowania takich metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować