Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Od miesiąca mam nowego PCta. Posiadam internet na kabel i wszystko pięknie działał. Nawet dzisiaj do południa. Ale teraz pisze, że kabel sieciowy jest odłączony. Sprawdziłem i okazuje się, że kontrolka się nie świeci (a zawsze to robiła). Wyjąłem i włożyłem kabel parę razy, ale bez zmian. Podłączyłem inny kabel i on także nie działa. Reset komputera też nic nie dał. Nie jest to wina routera bo za pomocą tych kabli internet na laptopie jest. Więc coś z moim wejściem. Czy macie jakieś sugestie co z tym zrobić?
Hmm, zrobiłem kolejny restart komputera i internet znów jest. Kontrolka się świeci. Nie wiecie co było przyczyną tego chwilowego braku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyna stosunkowo wysokiego pingu? Mam ping oscylujący w granicach od 140-200ms (w grach) a czasami i więcej, dodam, że internet mam z Orange freedom 1 mb (modem zxdsl 852), taka pseudo neostrada. Znacie jakieś sposoby na poprawienie pingu o ile w ogóle jest jakaś rada na mój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jakieś styki "nie kontaktowały", jak problem będzie się powtarzał ślij do serwisu. Co prawda karta sieciowa to koszt parunastu zł, ale gwarancja to gwarancja zwłaszcza że chodzi o płytę główną i po sieciówce może przyjść czas na coś czego nie da się dokupić np magistralę PCI-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje operatora telefoni VoIP. Zależy mi na stałym abonamencie i nieograniczonych rozmowach z numerami stacjonarnymi w Polsce. Myślałem o Skype ale gdybym w pszyszłości chciał zakupić telefon, to niestety już cenny tych urządzeń są dość wysokie (podłączenie do routera prosto, z pominięciem kompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wziąłem sobie wczoraj nowy internet bezprzewodowy blueconnect 2gb i otóż chodzi mi jak najgorszy internet, strony się ładują bóg wie ile do steama nie mogę się zalogować bo niby traci połączenie to samo jest jak chce odpalić Bad Company2 nie mówiąc już np o ładowaniu filmików na yt, ogólnie masakra i tu zwracam się do was z prośbą może ktoś wie co jest tego przyczyną albo miał podobną sytułację bardzo by mi zależało na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym programiku, którego używasz do łączenia się z netem, powinno pisać jaki masz zasięg :) Nie ma tam czasem EDGE napisane?
btw Mieszkasz na wsi, lub w małym mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 10:09, Mroczny_Joga napisał:

Siemka, wziąłem sobie wczoraj nowy internet bezprzewodowy blueconnect 2gb i otóż chodzi
mi jak najgorszy internet, strony się ładują bóg wie ile do steama nie mogę się zalogować
bo niby traci połączenie to samo jest jak chce odpalić Bad Company2 nie mówiąc już np
o ładowaniu filmików na yt, ogólnie masakra i tu zwracam się do was z prośbą może ktoś
wie co jest tego przyczyną albo miał podobną sytułację bardzo by mi zależało na odpowiedzi
:)


Masz pełny zasięg? jeśli nie będziesz miał pełnego to właśnie tak będzie... Poza tym z jakiej sieci korzystasz EDGE czy co jest tam napisane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 10:54, Mroczny_Joga napisał:

Mieszkam praktycznie w centrum Katowic, pisze że z EDGE era i lampka cały czas świecie
na zielono czyli podobno modem jest podłączony do sieci 2G.

Tam powinieneś korzystać z sieci 3G, dzwoń do biura obsługi abonenta, niech to naprawią... To wina operatora, chyba, ze zasięg masz słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:14, Mroczny_Joga napisał:

Dzięki a gdzie mogę sprawdzić jaki mam ten zasięg ?

Jak uruchamiasz program do włączenia blueconnecta to na dole tam gdzie pisze z jakiej sieci korzystasz na dole po lewej u mnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:24, Mroczny_Joga napisał:

Owszem jest, i poziom zasięgu wynosi 97%.


To powinno wszystko działać bez problemów, kontaktuj się z biurem obsługi abonenta, niech sprawdzą co się dzieje i spytaj się co jeśli to nie jest problem z ich i twojej strony...

EDIT:

Spróbuj w ustawieniach ustawić by wybierał sieć nie automatycznie tylko by wybierał 3G i wtedy spróbuj co się będzie działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:42, Mroczny_Joga napisał:

Mam tryb sieci automatyczny, ale nie mogę go zmienić.

To pozostaje kontakt z BOA, ja nic więcej nie wymyśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem gdzie napisać, dlatego piszę tutaj !
Problem z debilnym spolszczeniem na imdb, dlaczego tytuły są po polsku? Niby jak się już wejdzie w film, to
pod polskim jest oryginalny tytuł, ale ej.. czy ja kogoś prosiłem o tak beznadziejną opcję jak ta? Innymi, słowy, czy wiecie jak tę opcję można zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chcąc sobie cos pobrac ,zauwazylem niskie predkosci (max 30) przy moim łaczu 1mb.
Stwierdziłem,ze przy sciaganiu przez przegladarke to sie zdarza. No ale dla próby zaczalem cos pobierac z ygoowa( p2m) a potem z torrenta i o dziwo- predkosci dalej takie niskie i max 30 kbs. Co sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A nie masz przypadkiem limitu danych na swoim koncie? Bo objaw na to wskazuje. Po przekroczeniu limitu prędkość spada do modemowej.
BTW, zdały by się jakieś szczegóły na temat Twojego neta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować