Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Na początek, witam wszystkich.

Mam Neta w Sferii, Internet notabene do 3,1 MB/s, i, co najgorsze, mam ograniczony transfer (limit pobieranych danych) do 7GB. Jako że aktywnie grywam w różne gry online, a także lubię ściągnąć parę rzeczy, szybko przekraczam narzucony limit, i z moich niby 3,1 MB/s zostaje... 1-2kb/s (choć Sferia po spowolnieniu transferu gwarantuje prędkość do 16 kb/s). Każdy minimalnie ogarnięty osobnik zorientuje się, że przy takiej prędkości nie otwierają się nawet strony WWW, a o multiplayerze mowy nie ma.
I tu pojawia się moje pytanko: czy istnieje jakiś program, trik czy cuś co ograniczyłoby ilość ściąganych danych podczas gry online (a więc niezależnie od użytkownika)? Bo po jednej sesji w CoD''a potrafi mi nabić nawet 300 MB, co bardzo szybko prowadzi do przekroczenia limitu. Proszę o pomoc.

PS: Porady typu "kup se lepszego neta" albo "ogranicz się z graniem i ściąganiem" mijają się z celem przy próbie pomocy komukolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 12:18, script_user_name napisał:

Bo po jednej sesji w CoD''a potrafi mi nabić nawet 300 MB, co bardzo szybko prowadzi do
przekroczenia limitu. Proszę o pomoc.


Jeśli ograniczysz sobie ilość danych pobieranych przez grę zafundujesz sobie w najlepszym wypadku lagi, w najgorszym ciągłe DC. Swoją drogą 300 MB nabitych przez multi to wielkość jak dla mnie kosmiczna, sprawdź czy coś w tle się nie ściąga, poblokuj na firewallu inne programy. A najlepiej jakbyś kupił sobie lepszego neta :P

I poza tym standardowo: B/s i b/s to nie to samo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem- w moim domu są dwa komputery stacjonarne i dwa laptopy. Mam rutera, który powinien wszystko ładnie rozprowadzać. A jest problem z moim laptopem- czasami "traci" dostęp do sieci... czekam chwilę lub wystarczy, że ruszę się trochę w stronę drzwi (ruter był piętro niżej, a teraz jest w pokoju obok z antenką "wycelowaną" we mnie) i jest ok. Bardzo jest to dziwne, bo tak jak piszę wszyscy mają dostęp do Internetu spokojny, a ja tracę sygnał na chwilę, potem wraca i znowu... nie znam się, ale może jakoś można to skonfigurować, żebym mógł spokojnie korzystać z sieci.
Wie ktoś w czym może tkwić problem? Możliwe jest to, że sygnał coś nie dochodzi do mnie? Tam gdzie mam laptopa? Pokój obok od rutera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 16:35, Radekl2 napisał:

Wie ktoś w czym może tkwić problem? Możliwe jest to, że sygnał coś nie dochodzi do mnie?
Tam gdzie mam laptopa? Pokój obok od rutera!


Możliwe - zwłaszcza jeśli, jak mówisz, antenka jest wycelowana w laptopa. Sygnał z anteny rozchodzi się poziomo wokół niej, dlatego najczęściej najbardziej optymalnym ustawieniem jest "na sztorc" (czyli pionowo) - wyjątkiem są sytuacje, w których router z anteną znajduje się na wyższym lub niższym poziomie niż sprzęt, który ma się z nim łączyć po WiFi. Więc pierwsza rzecz - postaw antenę do pionu.

Druga rzecz - siła sygnału może zależeć od urządzenia zainstalowanego w laptopie i, jeżeli jest słabej jakości, niewiele tutaj zadziałasz. Możesz spróbować podkręcić w swoim laptopie parametry karty WiFi (domyślnie są ustawione mniej więcej na środku, a po odłączeniu kabla zasilającego - na minimum) - otwórz w tym celu panel sterowania -> połączenia sieciowe -> połączenie bezprzewodowe (właściwości) -> przycisk "konfiguruj" przy nazwie urządzenia (piszę z pamięci - poszukaj). Opcja, które Cię interesują to "moc transmisji" i, chyba, coś z oszczędzaniem energii.

Jeżeli jedno i drugie zawiedzie, to możesz spróbować pomanipulować numerem kanału WiFi w konfiguracji routera. Dodatkowym niegłupim pomysłem będzie update firmware''u routera.

Jeśli nic z powyższego Ci nie pomoże, to kup 10-metrowy kabel do LAN-u i się połącz za jego pomocą :) Ewentualnie zainwestuj w antenę o większej mocy - do routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam internet z Vectry, konkretnie 8Mb. Nie mam żadnego dodatkowego urządzenia do internetu, tylko modem który dostałem od razu.

Zamierzam jednak kupić sobie komórkę, w której chętnie użyłbym darmowego neta, a to za pomocą WI-FI. Problem w tym, że ja się na tym kompletnie nie znam. Czego potrzebuję do takiego połączenia? Nie musi być dobra jakość, komórka raczej wiele nie potrzebuje. Słyszałem o urządzeniach a''la pendrive podłączanych do USB. Na Allegro można takie znaleźć od 20zł. Czy to pozwoliło by mi korzystać z "komputerowego" neta w komórce za pomocą WI-FI?

Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem koleżanka wzięła internet CP . Kupiła nowego laptopa do tego neta i problem jest taki że Internet sie połącza i zrywa połączenie , robi sie reset kompa , cały ekran niebieskiz piałymi napisami.
Najgorsze jest to że modem podłączała do komputera stacjonarnego , potem do innego laptopa i prblemu nie było.
latop zakupiła firmy Asus i co jest nie takl ?

Gdzie wina lezy czy modemu ze zrywa połaczenia nie wiadomo czy laptopa , system jak zakupiła jest 7 ?
Oddajac modem na gwarancji nie jestem pewny czy to modemu wina i czy tego nie potrzebnie zrobie .
Licze na Wasza pomoc , jest bardzo istotna

Prosze o szybka pomoc bo kolezanka ma 3 dni testowe i moze zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 22:20, sinir napisał:

Proszę o szybką odpowiedź.


Masz dwie opcje - albo kupisz adapter WiFi i podłączysz do komputera (opcja tańsza), albo kupisz router WiFi (opcja droższa).

Pierwsze rozwiązanie wiąże się albo z zakupem adaptera USB (urządzenia o którym piszesz), albo - chyba trochę lepiej i stabilniej - kartę PCI z anteną WiFi. W obu przypadkach będziesz mógł stworzyć sieć AdHoc między komputerem a komórką i komórka będzie korzystała z internetu podłączonego pod kompa. Duży minus tego rozwiązania jest taki, że żeby podłączyć się komórką do netu musisz mieć włączony komputer (pełni on rolę routera).

Drugie rozwiązanie wiąże się z zakupem jakiegoś zewnętrznego routera WiFi (np. D-Link - tanie i w miarę dobre, ew. Linksys), czyli wydatek minimum ok. 100 zł (do 200 zł). Podłączasz router do modemu Vectry, a do routera - kabelek sieciowy do kompa. Komputer jest w takiej konfiguracji klientem routera, tak samo jak Twoja komórka.

Osobiście polecam drugie rozwiązanie. Na stabilność adaptera WiFi USB za 20 zł raczej nie masz co liczyć, a konieczność włączania komputera tylko po to, by skorzystać z netu na komórce wkrótce okaże się zbyt uciążliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 10:50, gumisfajnymis napisał:

Gdzie wina lezy czy modemu ze zrywa połaczenia nie wiadomo czy laptopa , system jak zakupiła
jest 7 ?
Oddajac modem na gwarancji nie jestem pewny czy to modemu wina i czy tego nie potrzebnie
zrobie .


Raczej ani jednego, ani drugiego, tylko sterowników. A jeżeli jednak sprzętu, to raczej modemu.
W każdym wypadku oddawanie na diagnozę/naprawę samego modemu nie ma żadnego sensu. Trzeba zanieść i laptopa, i modem i wyraźnie pokazać gościom z serwisu w czym problem. W przeciwnym wypadku modem na 99% wróci z adnotacją "sprawny".
A być może okaże się po prostu, że "modem nie współpracuje z Windowsem 7" i to załatwi temat. Trzeba będzie go oddać.

Dobrze by było sprawdzić jeszcze dwie rzeczy:
a) podłączyć inny modem do laptopa i zobaczyć co się stanie,
b) podłączyć modem pod inny komputer z Windowsem 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 11:06, Vilmar napisał:

Drugie rozwiązanie wiąże się z zakupem jakiegoś zewnętrznego routera WiFi (np. D-Link
- tanie i w miarę dobre, ew. Linksys), czyli wydatek minimum ok. 100 zł (do 200 zł).


Bez przesady, całkiem nieźle działające routery z wifi można już znaleźć od 60 zł (i to nowe ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 11:06, Vilmar napisał:

Drugie rozwiązanie wiąże się z zakupem jakiegoś zewnętrznego routera WiFi (np. D-Link
- tanie i w miarę dobre, ew. Linksys), czyli wydatek minimum ok. 100 zł (do 200 zł).


Bez przesady, całkiem nieźle działające routery z wifi można już znaleźć od 60 zł (i to nowe ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modem był podłączany pod inny komputer , nawet 2-3 ale nie wiem czy była na tamtych 7.Wiem ze modem działał sprawnie na innych ale na tym nowym laptopie da sie połaczyc chwile , czasmi dłuzej i zrywa połaczenie , wiec moim zdaniem nie wina modemu ,
nawet kiedys miałem taki problem podobny modem wydłużałem kablem a co sie okazało kabel , ta przedłużka była uszkodzona i od tego a w drugim innym przypadku usb było uszkodzone i przłaczyłem modem w inne i problemu nie było. Wiec tu moze byc taki problem podobny ?

Mozliwe sytuacja ze sterownikami ze sterowniki nie współgrają z urządzeniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 11:41, rob006 napisał:

Bez przesady, całkiem nieźle działające routery z wifi można już znaleźć od 60 zł (i to nowe ;])


No to jeszcze lepiej - nie wiedziałem że obecne ceny za puszkę są tak niskie. W takim razie tym bardziej polecam wariant z routerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 10:02, diabolo20 napisał:

Witam chciałem się zapytać jak zablokować porty odpowiedzialne tylko za torrenty oraz
jaki to ma wpływ na pozostałe działanie neta? ruter edimax

Takie cuda to tylko w routerach za tysiące złotych ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pewien problem. Obecnie posiadam neostradę 2,5Mb/s, od pewnego czasu prędkość pobierania zmalała mi z 200 KB/s na zaledwie 20 KB/s co najgorsze nadal to trwa. Również przeglądanie stron wygląda fatalnie. Nie wiecie czym może to być spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam następujący problem; nie mogę uczestniczyć w grach typu multiplayer. Mówiąc dokładniej mam połączenie z Internetem, jestem w stanie zalogować się do "poczekalni", ale nie mogę dołączyć do samej gry, bo:
a) nie widzę gier założonych przez innych graczy - kompletnie nic, jak gdyby nikt nie grał "po sieci", mimo że kumpel na skype''ie mówi mi, że założonych gier jest pełno.
b) nawet jeśli widzę założone gry, to nie mogę do nich dołączyć - trwa łączenie, ale nic się nie dzieje.
c) jeśli ja założę grę to mimo że dla mnie ona istnieje dla całej reszty ludzkości jej nie ma

Co ciekawe problem nie dotyczy gier MMO, bowiem nawet na chwilę obecną gram w jedną z nich i nie mam z nią żadnych problemów. Kilka wcześniejszych, które próbowałem również działało poprawnie.
Zaznaczę, że korzystam z Internetu bezprzewodowego za pośrednictwem router''a. Dodam jeszcze, że przyczyną raczej nie są ustawienia OS (Windows Vista 32-bit), bo przeniosłem kiedyś komputer do znajomego i wszystko działo - połączenie takie samo jak u mnie w domu (router).
Czy ktoś miał może podobną sytuację? Taki stan utrzymuje się od czasu podłączenia Internetu czyli lat X (nie pamiętam ilu dokładnie, ale to coś w stylu "long time ago, in the home far far away...").
Proszę o pomoc i z góry dzięki za wszystkie porady, odpowiedzi itd.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 99% trzeba odblokować porty na routerze. Które to porty i jak to zrobić, to już zależy od gry i routera. Poszukaj na google, powinieneś znaleźć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć specyficzny problem z internetem od wczoraj i nie wiem jak do niego podejśc, a wręcz nie mam pomysłu na jego rozwiązanie. Korzystam z liveboxa (neostrada).
Nie wiem dlaczego, ale nie jestem w stanie ściągać plików z internetu, ponieważ transfer po kilku procentach po prostu zawiesza się i stoi. Taki stan może trwać nawet cały dzień (uzywalem wszytkich przeglądarek-efekt jest taki sam).
Inny objaw dotyczy np. filmików na youtube- mimo, że naladował się cały pasek to obraz potrafi stanąć i bez kliknięcia myszką na pole znajdujące sie poza tym frgamentem, nie ruszy dalej.
Kolejny problem jest związany np. vod.onet.pl- tutaj pojawia się tylko czarne okno w meijsce gdzie powinien włączyć się odtwarzacz (mam najnowszą jave i tego silverlighta). Jeżeli pojawi się przycisk "oglądaj" to obraz zawiesza się na reklamach i już nic nie można z tym zrobić.

Problem polega na tym, że z wifi korzystają dwa komputery- mój laptop i komputer brata poprzez ten odbiorniczek. W jego komputerze wszystko działa jak należy.

Powiedzcie mi co się zepsuło, bo nawet nie wiem od czego zacząć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować