Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2011 o 12:32, Velidergarm napisał:

Mam pytanie, jaka jest prędkość maksymalna wysyłania dla łącza 2 Mb/s, bo pobierania
256 Kb/s. A wysyłania?


To zależy od dostawcy internetu, nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem... zaczelo sie kilka dni od tego ze internet raz chodzil a raz nie a jak juz chodzil to tak ze mialem ochote go wywalic przez okno (w sensie z kompem :P). Wyglada to tak ze wlaczam strone, ok wlacza sie i juz jak cos nastepnego chce wlaczyc to pyk, laduje sie, biala strona i po jakims czasie ze nie moze sie polaczyc i tak na zmiane czasem tak czasem nie (z naciskiem na nie)... no i prawde mowiac z tym sobie zaradzilem przeintalowujac system. Wiekszym problemem byl wtedy i niestety jest dalej teraz jest to ze jak wchodze na strony typu megaupload. fileserve itp to przy prubie sciagania wyskakuje komunikat o tym ze z mojego IP ktos juz sciaga, nawet podane moje ip i waga pliku ktory sciagam itp. zeby bylo smieszniej to czasami tak jest czasami nie, tak jakby ktos mi przez wifi wszedl do mojej sieci. Wifi - prawde mowiac nie podejrzewalem takiej mozliwosci i dalej nie podejrzewam gyz nie mieszkam w miescie. kolo mojego domu jest tylko rodzina, nikt nie ma wifi i wogole niesadze zeby ktos tak zrobil - tymbardziej ze wifi router stoi na podlodze i zasieg sie traci juz w sasiednim pokoju, no ale zeby byc pewnym zmienilem haslo... i jako ze nie uzywam wifi to wyjelem antene ;] dalej byl problem. po tym podlaczylem sie bezposrednio do modemu. problem dalej jest wiec nie wina wifi.
Znowoz zeby bylo smieszniej mam zmienne ip (NETIA) ktore teraz nie dziala, wylaczam wlaczam modem jak zwykle a IP mi sie nie zmienia. mialem nadzieje ze przejscie z XP na windows 7 zaradzi problemowi ale nic z tego. jestem swiezo po formacie, za kilka minut robie skana pod systemem i jak to nie zaradzi to juz nie wiem co robic. moze to byc wina modemu? juz troche ma wiec nie zdziwilbym sie jakby cos w nim szwankowalo

prosilbym o jakies podpowiedzi bo o ile zielony nie jestem jesli chodzi o komputery to z tym poradzic sobie niemoge a problem zbyt uciazliwy zeby go tak zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

łączę się z Internetem przez modem (USB). W jaki sposób można zwiększyć czas oczekiwania na połączenie (tzn. czas, przez jaki modem będzie podtrzymywał połączenie)? Przewaliłem mnóstwo stron WWW na ten temat, ale triki albo nie dotyczyły tego, albo dotyczyły innych wersji Windowsów.
Problem polega na tym, że Internet lubi od tak sobie zawiesić połączenie, o ile przez cały czas nie ma aktywnego transferu plików. Na przykład: przeglądam kilka stron WWW i nagle następne nie chcą za nic się wczytać. Podobnie z grami online - gram sobie spokojnie przez kilka minut, ping 100-200 (u mnie norma) i nagle skacze do niebotycznych wartości (koszmarny lag) i nic już nie pomaga.

Mam Windows XP.

Dziękuję z góry,
script_user_name

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niewiele wynika z tego opisu, ale słowo netia wiele mówi.
Może to być:
- zaniżony transfer na przemian z rozłączaniem
- problem z proxy
jeśli zaniżony transfer, to i tak będziesz musiał zgłosić awarię przez infolinię, ale najpierw spróbuj sobie w przeglądarce ustawić proxy netii, bo objawy wyglądają mi na proxy:
np. 195.114.161.53 port 8080
lub w postaci adresu w3cache.pl port 8080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 21:41, hans_olo napisał:

W zasadzie niewiele wynika z tego opisu, ale słowo netia wiele mówi.
Może to być:
- zaniżony transfer na przemian z rozłączaniem
- problem z proxy
jeśli zaniżony transfer, to i tak będziesz musiał zgłosić awarię przez infolinię, ale
najpierw spróbuj sobie w przeglądarce ustawić proxy netii, bo objawy wyglądają mi na
proxy:
np. 195.114.161.53 port 8080
lub w postaci adresu w3cache.pl port 8080



Ogolnie mowiac, jak wlaczam strone to albo sie nie wlaczy (szczegolnie jak chce np 2-3 naraz...zadna sie nie wlaczy) albo wlaczy ale wszystkie mozliwe zdjecia beda nie wczytane, pokaze sie tylko znaczek ze tam powinna byc fotka, albo czasem wlaczy sie do konca. czasami zajmie to 5 sekund czasami minute badz wiecej, full random.
Ciekawe jest to ze jak juz uda mi sie wlaczyc sciagania albo filmik na youtube (no czyli tez sciaganie jakby nie patrzec) to polaczenia nie przerwie. transfer mam mniejszy niz powinienem ale czasami 150kb/s osiaga wiec nie jest tragicznie (net 2 mb czyli 250 max). Plik bedzie sie spokojnie sciagal, ale strony dalej beda mialy problem z wlaczeniem. Co jeszcze ciekawsze mam na routerze podpietego playa 3 i na necie gralem sobie w scigalki bez wiekszego problemu.

z wazniejszych zeczy napisze ze jak wczoraj pisalem ze strony zaczely ladowac sie normalnie, bawilem sie z dyskami. tzn kazalem windowsowi posprawdzac wszystkie przy restarcie bo mi na 2 partycjach magicznie zniklo z 10 gb... i po sprawdzeniu wolne miejsce powrocilo ale net zaczal sie walic jak wczesniej. to niewiele myslac wlozylem plytke z windowsem, sformatowalem 2 z 3 partycji i zainstalowalem windowsa na nowo, i tak swiezo instalowanyt wiec nie tracilem za duzo. Niestety problem dalej wystepuje.
Wymienilem tez modem i kabel ethernet oraz ten od telefonu co do modemu idzie. Nie mam juz pomyslow.


I takie pytanko na koniec. O ile na kompach znam sie w stopniu wystarczajacym aby samemu zajac sie 90% usterek to na problemach z internetem nie znam sie wogole. Wiec... jak zmienic proxy? :P przegladarke... ale co, wejsc przez ip do modemu/routera i tam zmieniac?

W kazdym razie teraz szukam sam na necie odpowiedzi na pytanie (wujek google zawsze pomaga) to bylbym wdzieczny jakbys napisal o co ci chodzilo, tak na wszelki wypadek ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 16:20, hans_olo napisał:


no wlasnie jak skonczylem wpisywac proxy to to napisales :P

Teraz... strony chodza dobrze, ale mi sie zdaje czy tylko polskie strony chodza dobrze? wlasciwie lepiej niz wczesniej. Bo jak wchodze na zagraniczne to sie ladowac zbytnio nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz korzystać z innych proxów, szukaj do skutku. Wystarczy w googlu wpisać free proxy, albo darmowe proxy. Któreś powinny być tymi idealnymi :). Netia powinna mi za to płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 16:26, hans_olo napisał:

Możesz korzystać z innych proxów, szukaj do skutku. Wystarczy w googlu wpisać free proxy,
albo darmowe proxy. Któreś powinny być tymi idealnymi :). Netia powinna mi za to płacić.


to mam maly problem. Wylaczylem i wlaczylem router i uzywajac proxy (jak narazie 2 probowalem ) zadna strona sie wogole nie wlacza bo wyskakuje bialy ekran z czyms takim

"BŁĄD

Żądany URL nie może zostać pobrany

Podczas sprowadzania URL-a: http://www.google.pl/

wystąpił następujący błąd:

Dostęp zabroniony.


Konfiguracja serwera wyklucza Twój dostęp do niego w chwili obecnej. Skontaktuj się z Twoim providerem jeśli jest jest to nieprawidłowość.
Generated Tue, 21 Jun 2011 14:46:58 GMT by w3cache.pl (squid/2.5.STABLE7)"

i lipa. Probowalem podlaczyc sie wprost pod modem (bylem po routerem) i dalej to samo. po kolejnym restarcie modemu to samo. Jak wylacze uyzywanie proxy to wszystko ok, tzn net chodzi jak slimak czyli to co wczesniej...

Edit:
Jak wlacze inne proxy niz te wczesniej to dziala. Wyglada na to ze za kazdym razem jak zresetuje modem to bede musial zmieniac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej proxy co chwile mi sie wali, dziala i zaraz nie, takze problem nie rozwiazany... za to zauwazylem ze teraz jak wylaczam proxy to net juz znosniej chodzi... jakby to "udroznilo" drogi ^^

Ten port (8080) zawsze taki sam? i czy to tez mialo pomoc na problem z zajetym IP?

Edit: to ja juz nie wiem ocb.. znowu dzialaja te co podales wczesniej ;] jeszcze sie pobawie ale czuje ze problem mnie przerasta ^^
postaram sie poprostu nie resetowac modemu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 17:19, diablolod napisał:

okej proxy co chwile mi sie wali, dziala i zaraz nie, takze problem nie rozwiazany...
za to zauwazylem ze teraz jak wylaczam proxy to net juz znosniej chodzi... jakby to "udroznilo"
drogi ^^

Zrób sobie jednak test
http://www.speedtest.pl/

Dnia 21.06.2011 o 17:19, diablolod napisał:

Ten port (8080) zawsze taki sam? i czy to tez mialo pomoc na problem z zajetym IP?

Tak, 8080 to port dla HTTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam umowę TPSA i odłączą mi telefon stacjonarny a tym samym internet. Nie mogę mieć internetu bez telefonu stacjonarnego, a nie mam w miejscowości żadnej Netii, Aster, UPC, czy innych wynalazków. W jaki sposób mogę posiadać internet? Czy istnieją jakieś pre-paidy jak te do telefonów komórkowych (karta sim z pakietem internetowym), czy muszę podpisać umowę z T-Mobile, albo Playem, albo innymi złodziejami na jakieś blue connecty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Od jakiegoś tygodnia mam problemy z internetem, teoretycznie wszystko dobrze działa, lecz gdy loguje się na skype lub chcę zagrać w wowa mam strasznie wysokie pingi. Na skype nic nie da się zrozumieć, a na wowa wbijam, zdążę się połączyć z serwerem, wybrać postać i dzieje się coś dziwnego. Widzę każdy ruch każdego gracza oraz to co piszą, lecz sam nie mogę nic zrobić. Po kilku minutach wyrzuca mnie z serwera. To samo dzieje się na skype, dobrze rozumiem wszystkich, ale sam nie mogę nic powiedzieć żeby mnie nie zacięło. Mam netię 6mb/s. Liczę na szybką pomoc i z góry dziękuję. Mam nadzieję, że wybrałem właściwy temat. Co prawda wyniki na speedtest.pl mam słabsze niż zazwyczaj, ale według mnie i tak nie powinienem mieć lagów.

http://www.speedtest.pl/results/22556300.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czy pamiętasz żebyś instalował jakieś programy, które mogłyby obciążać sieć? Może korzystasz z netu po WiFi z kluczem zabezpieczeń WPA2? Jeśli to drugie, to po WiFi powoduje on obniżenie transferów o połowę (co pasowałoby do wyniku w speedtest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat problemy z Internetem, a więc pytanie sformułuję tak, coby nikt się nie mógł przyczepić :)

Mam problem z wyborem mobilnego internetu. Najlepszy wydaje mi się net od Vectry. Miał ktoś z nimi jakieś problemy? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem nie wiem czy to odpowiedni temat ale może ktoś mi tu pomoże.
Ostatnio gdy próbowałem zalogować się na torrentach.org wyskoczył mi komunikat że jest nieprawidłowy login lub hasło kombinowałem chwile z hasłem myśląc że go zapomniałem ale nie udało się dałem więc opcję przypominania hasła ale nadal nic bo było napisane że nieprawidłowy login lub adres e-mail. Bardzo tym sfrustrowany wysłałem smsa i założyłem nowe konto po założeniu pierwszy raz mnie zalogowało i wszystko było ok do puki system mnie pamiętał i nie musiałem się logować ponownie. Jednak ostatnio znowu musiałem się logować więc wpisuję login hasło a tu lipa "nie prawidłowy login lub hasło" a to niemożliwe gdyż nowe dane zapisałem w notesie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić a oni zajumali mi kolejne konto za które zapłaciłem. na forum torrentów jest post który mówi jakie są najczęstsze błędy przy logowaniu, macie link http://forum.torrenty.org/viewtopic.php?p=190088 próbowałem wyczyścić historię itp. ale nic, antywirusa wyłączyłem i też nic tyle że to nie przez niego bo od dawna go mam i nie było żadnych problemów a co do tych pozostałych poodpunktów to nie wiem jak to zrobić więc jak ktoś wie to niech pomoże.
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam problem z internetem w stacjonarnym kompie.
Mój modem to ASMAX AR 901, internet w Netii.
Nie mogę się połączyć z netem, nie wiem dlaczego. Po wpisaniu w przeglądarce adresu IP, który jest podany w instrukcji i wybraniu diagnostyki otrzymuję jeden błąd:
Test ATM OAM F5 segment ping: FAIL.
Jakiś pomysł na rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować