Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2011 o 17:28, Latimeria napisał:


Masz Wi-Fi ? Jeżeli masz to proponuję wyszukać aktualne siecie i się połączyć ... :) Oczywiście będziesz potrzebowała Hasła. a jeżeli nie to podpinasz kabel do komputera, wchodzisz na Połączenia lokalne i w danym połączeniu wybierasz opcje napraw... Zazwyczaj Windows przy instalacji, przeinstalowaniu sam się łączy z internetem dostępnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 17:31, Flurry napisał:

a jeżeli nie to podpinasz kabel do komputera,
wchodzisz na Połączenia lokalne i w danym połączeniu wybierasz opcje napraw... Zazwyczaj
Windows przy instalacji, przeinstalowaniu sam się łączy z internetem dostępnym.

No był podpięty i coś w tych okolicach co piszesz próbowałam robić. Mam oczywiście zainstalowane sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej. Jedyne czego nie próbowałam to odłączyć routera od zasilania i podłączyć go ponownie. Ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 17:33, Latimeria napisał:

No był podpięty i coś w tych okolicach co piszesz próbowałam robić. Mam oczywiście zainstalowane
sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej. Jedyne czego nie próbowałam to odłączyć
routera od zasilania i podłączyć go ponownie. Ma to sens?


Oczywiście... Wyłącz komputer. Zrestartuj Router i po ok. 5 minutach włącz komputer. Pamietaj ma być już podpięty do Kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 17:33, Latimeria napisał:


I jeszcze jedno ważne pytanie, na pulpicie w sieciach pojawia się połączenie ale z dymkiem na którym jest wykrzyknik czy sieć jest przekreślona, co oznacza, że nie podpięto kabla. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 17:36, Flurry napisał:

I jeszcze jedno ważne pytanie, na pulpicie w sieciach pojawia się połączenie ale z dymkiem
na którym jest wykrzyknik czy sieć jest przekreślona, co oznacza, że nie podpięto kabla.
?

Nie nie było przekreślenia, zresztą... piszę już od siebie, wszystko ustawione, dziękuję bardzo za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2011 o 18:34, Flurry napisał:

Chociaż była pomocna czy nie :P ?

jasne, choć już szłam odłączyć router, ale tata siedział na kompie więc sam wiesz... tylko się chciałam utwierdzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 18:47, Latimeria napisał:


> Chociaż była pomocna czy nie :P ?
jasne, choć już szłam odłączyć router, ale tata siedział na kompie więc sam wiesz...
tylko się chciałam utwierdzić:)


To ok ;) Cała przyjemność po mojej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący: codziennie muszę raz zrestartować router, aby uzyskać dostęp do internetu; natomiast, włączając komputer po raz drugi i kolejny w ciągu doby internet już działa bez tego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam internet Cyfrowego Polsatu i zawsze miałem zasięg 96-99 % -83-85 dBm az do dzis antena tak samo ustawiona i 14-25% zasięgu -97-103 dBm
dzwoniłem na infolinie i facet powiedział ze z nadajnikiem wszystko ok i ze to od pogody
czy mozliwe taki spadek jakoś w jeden dzień od pogody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podpisałem umowę z neo o internet 10Mb. Wsześniej miałem 2Mb i wszystko chodziło dobrze. Jednak teraz mam większą szybkość internetu, ale nie taką jak być powinna ( http://www.speedtest.pl/test/34746208). Co zrobić? Zapewniano mnie, że moje łącze jest OK. Może coś w ustawieniach routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 09:15, wychoniu napisał:

Ostatnio podpisałem umowę z neo o internet 10Mb. Wsześniej miałem 2Mb i wszystko chodziło
dobrze. Jednak teraz mam większą szybkość internetu, ale nie taką jak być powinna ( http://www.speedtest.pl/test/34746208).
Co zrobić? Zapewniano mnie, że moje łącze jest OK. Może coś w ustawieniach routera?

Widocznie masz za słabą linię, a oni zapewne będą zasłaniać się widełkami. Jak spadnie poniżej 6 na dłuższy czas, to zadzwoń do nich. Raczej nie będzie innej opcji jak obniżenie do 6 mbps, ale nie zrobią tego, dopóki nie spadnie poniżej 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś pomóc w wyborze internetu? Obecnie mam radiowy z Orange (predkosc 2mb, limit 3GB). Niestety nie mam możliwości posiadania innego łącza. Czy jest jakaś radiówka, która nie miałaby limitu transferu, w miarę dobrą prędkość i byłaby tania? Głównie chodzi mi o brak limitu. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem do końca pewien czy to dobry temat na tego typu pytanie ale zaryzykuję. Mam problem z częstą utratą dostępu do internetu na kilka sekund. Teoretycznie laptop jest wciąż połączony z siecią ale ma do niej ograniczony dostęp. Dzieje się tak dosyć często i przeszkadza to w normalnym korzystaniu z internetu. Internet ten mam około roku, wcześniej problem nie występował zbyt często (uznałem nawet, że takie coś to normalka od czasu do czasu). Nie jestem pewien czemu teraz zdarza się to tak często. Jedyne co zmieniałem to laptop, router wciąż mam ten sam. Dostawcą internetu jest Netia. Wie ktoś może co jest przyczyną i jak to ewentualnie poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 11:32, charnjit013 napisał:

Witam. Czy może mi ktoś pomóc w wyborze internetu? Obecnie mam radiowy z Orange (predkosc
2mb, limit 3GB). Niestety nie mam możliwości posiadania innego łącza. Czy jest jakaś
radiówka, która nie miałaby limitu transferu, w miarę dobrą prędkość i byłaby tania?
Głównie chodzi mi o brak limitu. Z góry dzięki za pomoc.

Sprawdź w google Aero2. Internet jest darmowy (kaucja za kartę sim wynosi 20zł), maksymalna prędkość to 512kb/s i rozłącza co godzinę. Nie ma za to żadnych limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, mam problem.
Zakupilem internet od NETII 20mb/s a w tescie wychodzi mi 12 mb/s (przyblizony).
Mam to im jakos zglaszac czy cos? Bo nie bede placil za mniejszy... -.-

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś. Jednak musisz pamiętać, ze nie zakupiłeś 20mb/s a internet DO 20mb/s. :) Jeśli twoja linia daje radę 12 to masz 12. Pamiętaj też że testy nie zawsze są miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować