Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Witam, mam ostatnio problem z częstymi utratami połączenia z internetem. Posiadam neostradę do 10 Mb/s, a także router Linksys WAG320N. Mam tutaj taki oto log z routera: http://pastebin.com/xJgLfDj9. Na początku przedstawione jest w nim jak wygląda typowe rozłączenie (które występują z różną częstotliwością - czasami przez tydzień jest w porządku, innym razem w ciągu godziny rozłącza mnie kilkanaście razy), a później utrata połączenia, po której obie diodki (ADSL i internet) się nie zapalają, tylko dioda internet co parę minut zapala się na czerwono (standardowy kolor to zielony) na kilka sekund. W tej sytuacji trzeba zrestartować router, żeby połączył się on z internetem. Jako że nie znam się za bardzo na tym, byłoby fajnie gdyby ktoś mi powiedział, czy z tych logów da się coś konkretnego wyciągnąć. Najchętniej dowiedziałbym się, czy problem leży po stronie Orange, czy też na przykład to z routerem coś jest nie tak. Wolałbym wiedzieć, na czym stoję, zanim zacznę się użerać ze wspaniałą pomocą techniczną. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowy problem, a mianowicie tracę co chwila pojedyncze pakiety. Sprawdzam sobie w konsoli na różnych stronach i regularnie pojawia się wpis o upłynięciu czasu żądania (w grach też jest to odczuwalne, więc odpada problem z analizą ping). Ok, miałem problem z routerem (Cisco 3925), ale po prostu się przegrzewał i teraz spoczywa dumnie na tronie z podstawki chłodzącej. Gubienie pakietu występuje jednak wyłącznie na moim Windowsie 7 64bit Home Premium. Zainstalowane na tym samym dysku Linuksy (Mint i jakieś starsze Ubuntu) nie mają najmniejszych problemów.
Co w takim razie może być nie tak z Windowsem? Antywirus to od dłuższego już czasu AVG, nie instalowałem niczego od dobrych paru tygodni. Czyżby złośliwe oprogramowanie, a może błąd w ustawieniach szczegółowych karty sieciowej Broadcom 802.11n?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może złe bądź uszkodzone sterowniki? Probówałeś sprawdzić na Win7 podłączając sie pod inną sieć? Jeśli tak i działa poprawnie to pewnie stery są OK.

Spróbuj w menedżerze urządzeń przy karcie sieciowej, której używasz zmienić "Speed & Duplex". Prawdopodobnie masz auto/auto, więc wypróbuj 100 Mbps full duplex i 10 Mbps full duplex.
Mówisz, że nie masz już routerka, więc bezpośrednio do modemu jesteś podpięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M,a ktoś z Was od kilku dni problemy z Interią na Firefoxie?
u mnie,główna strona podczas przewijania kółkiem myszki w dół bardzo muli,tnie się - odnośniki już nie,tylko główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 16:08, lis_23 napisał:

M,a ktoś z Was od kilku dni problemy z Interią na Firefoxie?
u mnie,główna strona podczas przewijania kółkiem myszki w dół bardzo muli,tnie się -
odnośniki już nie,tylko główna.


Nie wina Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 16:31, SiDi napisał:


Nie wina Internetu.


Nie internetu,więc czego?
siostra ma ten sam net (router) i u niej jest to samo,a nawet gorzej.

Na IE chodzi normalnie,tylko na Firefoxie się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie,że owe problemy mogą mieć coś wspólnego z ostatnią aktualizacją Firefoxa,która,min. zmieniła wygląd okienka otwieranego PPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 17:10, SiDi napisał:

Ty tak serio? Skoro na IE działa dobrze, a na FF coś nie teges to jakim cudem możesz
winić Internet?


Przecież nie napisałem,że winię internet,podejrzewam Firefoxa,internet winiłem może w pierwszym wpisie ale już wiem,że to nie on.
Choć z drugiej strony - siostra też używa FF,którą to przeglądarkę ma w niezaktualizowanej wersji i u niej jest podobnie,a nawet gorzej,jak już pisałem,więc skoro to nie net i ewentualnie nie FF,to co?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie internetu - da się mieć 2 internety na kablu(modem/router) od 2 różnych dostawców w 1 domu? Jeżeli tak to jakieś haczyki są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 21:35, Slaverox napisał:

Mam pytanie odnośnie internetu - da się mieć 2 internety na kablu(modem/router) od 2
różnych dostawców w 1 domu? Jeżeli tak to jakieś haczyki są?

Technicznie jest to możliwe. Czy to jest technicznie możliwe u ciebie, to już inna kwestia.
W bloku, w którym jest UPC nie założysz Vectry i odwrotnie.
Jak już będziesz miał te dwa łącza i odpowiedni sprzęt (router), który będzie nimi zarządzał, to możesz ustawić wszystko na różne sposoby. Na przykład jedno łącze będzie służyło tylko do obsługi portów 80, 8080, 143, 993, 25, 587, 465 (strony www i poczta), a drugie łącze do pozostałych portów. Albo z jednego korzystać na stałe, a drugie ustawić jako backup, na który przełączysz się automatycznie, jak padnie pierwsze. Albo część komputerów puścić na jedno łącze (komputery), a cześć na drugie (serwery itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie z samym internetem, ale...

Czy to możliwe, że rano konsultantka Netii oferuje mi korzystną opcję przedłużenia umowy, mówi żebym się zastanowił i oddzwonił później, zostawi notatkę, a wieczorem inna uważa, że wcale tego nie mają w ofercie i swoją opryskliwością daje mi do zrozumienia bym się wypchał? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 19:29, Kadaj napisał:

Może nie z samym internetem, ale...

Czy to możliwe, że rano konsultantka Netii oferuje mi korzystną opcję przedłużenia umowy,
mówi żebym się zastanowił i oddzwonił później, zostawi notatkę, a wieczorem inna uważa,
że wcale tego nie mają w ofercie i swoją opryskliwością daje mi do zrozumienia bym się
wypchał? :o

Możliwe. Netia to największe bagno, z jakim się spotkałem.
Proponują usługi, których świadczyć nie mogą (zazwyczaj w jakimś pakiecie typu telefon plus internet mobilny), potem przysyłają częściowe anulowanie umowy (ale tego trzeba się doszukiwać w drobnym druczku), przestają wysyłać rachunki a po 3 miesiącach dostajesz wezwanie do zapłaty zaległości + odsetki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to zamieścićwiec wrzucam tutaj. Mam internet LTE firmy ze słoneczkiem i chciałbym wiedziec czy jest jakas mozliwosc kontroli transferu danych . Jakis program czy cos. Ale zeby obejmował całą siec a nie jeden komputer. Taki licznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 13:06, toxic3d napisał:

Nie wiedziałem gdzie to zamieścićwiec wrzucam tutaj. Mam internet LTE firmy ze słoneczkiem
i chciałbym wiedziec czy jest jakas mozliwosc kontroli transferu danych . Jakis program
czy cos. Ale zeby obejmował całą siec a nie jeden komputer. Taki licznik


Skoro masz na myśli sieć to zapewne korzystasz z jakiegoś routerka (np. TP-LINK). Na nim już masz możliwość zobaczenia przepływności pakietów w przypadku łączenia się przez wifi. Wireshark jest bardzo mocno rozbudowany.

Edit: Jak czytam drugi raz to Ciebie bardziej chyba obchodzi sama kontrola przepływności. W sumie w Wiresharku też to da się zapewne zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 13:19, SiDi napisał:

> Nie wiedziałem gdzie to zamieścićwiec wrzucam tutaj. Mam internet LTE firmy ze słoneczkiem

> i chciałbym wiedziec czy jest jakas mozliwosc kontroli transferu danych . Jakis
program
> czy cos. Ale zeby obejmował całą siec a nie jeden komputer. Taki licznik

Skoro masz na myśli sieć to zapewne korzystasz z jakiegoś routerka (np. TP-LINK). Na
nim już masz możliwość zobaczenia przepływności pakietów w przypadku łączenia się przez
wifi. Wireshark jest bardzo mocno rozbudowany.

Edit: Jak czytam drugi raz to Ciebie bardziej chyba obchodzi sama kontrola przepływności.
W sumie w Wiresharku też to da się zapewne zrobić.

Szukac mam tego w tej konfigutacji pod adresem 192.168.0.1 czy jakos tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 17:54, toxic3d napisał:

Szukac mam tego w tej konfigutacji pod adresem 192.168.0.1 czy jakos tak?


Jeśli masz ten routerek to wejściem na niego będzie adres bramy domyślnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dziś od około 2h mam jakieś zakłócenia internetu, dzieje się to tylko na moim komputerze, nic się nie pobiera, nic nie jest oglądane na YT, wrzucie czy innych temu podobnych, ale pokolei, grałem sobie dziś partyjkę CS''a turnieja i było ok normalny ping, normalna gra lecz gdy zmieniliśmy stronę z TT na CT nagle ping podskoczył do 200-250 potem unormował się na 160 i tak zostało do teraz, wchodzę na WoW''a 160 local msa, 190 world pingu, na TS''a wchodzę 160 stałe 160 pingu. Speedtest jednakowoż wykazuje mi 32 pingu i normalne 20 Mb/s szybkości ale widzę po ładowaniu filmików, wczytywaniu się stron czy obrazków z internetu że nie działa to tak jak powinno, myślałem początkowo może ten ts jakieś pingi ma wysokie ale nie, wchodze na drugiego, trzeciego i jest to samo.

Środki które podjąłem to:
-Reset routera przez 192.168.1.1
-Reset "twardy" routera przez przycisk
-Zmiana IP kompa
-Sprawdzenie kabelka RJ 45 (internetowego ethernet)
-Zresetowanie komputera
-Wejście w Menadżer Urządzeń i sprawdzenie czy nie ma jakiegoś syfu typu spyware, firmware i tego typu śmeici.
-Pozamykanie Javy, NVIDII, przeglądarki, TS''a, gier korzystających z neta itp

Nie wiem co się dzieję, bardzo proszę o poradę bo jestem bezradny. Przepraszam za chaotycznie napisanie posta i mam nadzieję że zrozumiecie jego treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 22:53, Isildur napisał:

Jaki operator?
Próbowałeś zrestartować kartę sieciową?
Zmierz prędkość internetu: http://www.speedtest.net/

Kto jeszcze korzysta z internetu w domu?

To jest dziwne i to bardzo dziwne ale wszystko wróciło do normy ot tak jak za pstryknięciem palcami, operator to oczywiście "kochana" neostraada. Mierzyłem prędkość i raz jedyny pokazało że mam tylko 3Mb/s ale jak sprawdziłem drugi raz było ok czyli 20Mb/s. Zadzwonie w poniedziałek do Orange i zobaczę może mieli jakieś problemy albo coś. Dzięki za odpowiedź, widać zbyt długo w CS''a grałem xD i ujawniła się tzw złośliwość rzeczy martwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować