Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2015 o 14:02, LESZ3u napisał:

Tropem zdaje się być DHCP - pytanie na którym routerze powinno być włączone, a na którym
wyłączone? Jak wspomniałem - "głównym" routerem jest Cisco, TP-LINK służy do rozgłaszania
sieci.


Auć, auć. Masz naprawdę brzydkie ustawienia w takim razie.

Dobra, to tak na szybko żeby to działało tak jak powinno.

Na Cisco jeśli jest 192.168.0.1 to tak zostawiasz. DHCP tam ma działać.
Na routerze TP-Linka zmieniasz adres na np. 192.168.0.10 (konkretniej to może być w zasadzie dowolne z 192.168.0.x). Wyłączasz na nim DHCP.
Łączysz oba routery kablem (z tym że NIE podłączasz Cisco do TP-Linka do złącza oznaczonego WAN a normalnie pod LAN).

Wynik:
Łącząc się z TP-Linkiem to Cisco ładnie przydzieli adres IP a TP-Link będzie po prostu pośredniczyć w komunikacji.

To opcja pierwsza.

Jest druga, prostsza. Przestawiasz Cisco w tryb Bridge. TP-Linka podłączasz do niego (i tym razem przez złącze oznaczone WAN). I tyle. Cisco działa wówczas tylko jako modem a TP-Link jako router (więc DHCP oczywiście na TP-Linku zostawiasz włączone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Waszą pomoc!
Od jakiegoś czasu mam problem z pingami w grach. Szybkość internetu jest zadowalająca jak na mieścinę w której się znajduję, jednak pierwszy raz od 10 lat mam u tego dostawcy problemy z pingami. Jest to połączenie radiowe i pingi niemiłosiernie skaczą. Od 50(zadowolające IMO) do 140 albo i wyżej(niezadowalajace)

Byłem u mojego dostawcy i trochę zdziwiony że problem występuje, postanowił się przyjrzeć. I chyba żadnej anomalii nie znalazł, bo problem dalej występuje...

Może to coś u mnie? Przez ostatnie dwa tygodnie byłem na stancji gdzie mam bardzo dobry internet(pod względem siły i jakości) jednakże wróciłem na święta i nie mogę tutaj z satysfakcją w coś pograć. Proszę o pomoc i podpowiedź, co powinienem mieć ustawione itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci,że ja również jakiś czas temu miałem taki problem z radiówką.Niestety ale internet radiowy potrafi sobie dzialać jak chce. Zdarza sie,że się przerywa oraz nic z tym nie mozesz zrobić. Obecnie mam internet Play LTE. Może cena jest trochę wyższa ale jestem osobiście o wiele bardziej za niego zadowolony bo szybkość jest o wiele większa oraz przynajmniej nie ma takich przerw. Zasięg również ok. U mnie w domu LTE chodzi . Z kolei jak byłem u babci na wsi to kiepsko tam działał tak wiec musiałbyś sam zorientować się jak chodzi. Zerknij sobie jeszcze ewentualnie na stronę: https://panwybierak.pl/oferty/internet-mobilny/24 - masz tutaj porównanie internetu mobilnego u wszystkich operatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z internetem mobilnym. Co jakis czas rozlacza internet (Pol godz??), + komunikat "brak dostepu do internetu/ograniczony dostep czy jakos tak"
internet mobilny, modem huawei e5377t . Da jakos temu zaradzic? nie da sie w nic przez to pograc... poza tym, pol biedy gdyby tylko rozlaczalo i od razu dzialalo, a to potrafi kilka dobrych minut miec ograniczony dostep.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące swojego internetu. Od pewnego czasu  mam irytujące problemy ze swoim internetem. Mianowice prawie codziennie spowalnia. a czasami całkowicie znika.  Gdy zrestartuje modem działa przez pewien czas bardzo dobrze, by znowu spowolnić lub zniknąć całkowicie. Zdarza się, iż muszę restartować modem nawet trzy razy w ciągu kilku godzin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2017 o 21:44, Gregwil napisał:

Mam pytanie dotyczące swojego internetu. Od pewnego czasu  mam irytujące problemy ze swoim internetem. Mianowice prawie codziennie spowalnia. a czasami całkowicie znika.  Gdy zrestartuje modem działa przez pewien czas bardzo dobrze, by znowu spowolnić lub zniknąć całkowicie. Zdarza się, iż muszę restartować modem nawet trzy razy w ciągu kilku godzin. 

Jaki dostawca internetu? Jaka opcja przepustowosci, ewentualnie technologia dostarczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AL_PB napisał:

Jaki dostawca internetu? Jaka opcja przepustowosci, ewentualnie technologia dostarczania?

Elpos. Internet przez kabel podłączony do modemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować