Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2009 o 07:28, S1G napisał:

W zasadzie w dowolny sposób (bot net, kradzież loginów/haseł do określonych serwisów
itp), ale naprawdę groźnie by się zrobiło jak byś ściągnął tego antywirusa. Tak jest
jeszcze nadzieja że jedyną funkcją szkodnika było skłonienie cię do ściągnięcia i instalacji
groźniejszego oprogramowania.
foldery wzięły się stąd, że twórca tego softu zdefiniował określoną ich liczbę i nazwy
i zawsze pokazuje te same niezależnie od tego czy są czy nie (swoją drogą wiarygodniej
było by sprawdzić listę prawdziwych na dysku).

ps proponuję conajmniej zaktualizować ie do wersji 8 (lepiej niż wcześniejsze wersje,
ale ciągle jest tylko marna namiata systemu łatania dziur) albo zacząć korzystać z łatanej
na bieżąco alternatywy: Firefox, Opera, Chrome, Safari..... przeglądarek jest trochę
na rynku i szkoda korzystać z jedynej mocno niebezpiecznej (tylko w ie jest możliwe coś
takiego że wchodzisz na stronę i automatycznie instaluje ci się taki a nie inny programik,
zaś problem z oe jest taki że do maili w htmlu używa silnika ie, a co za tym idzie starczy
otworzyć odpowiednio spreparowanego i już jest szkodnik)

Huh, to dobrze, ze niczego nie sciagnalem. Czyli co, mozliwe, ze w kompie nie mam zadnego wirusa? Norton nic nie znalazl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zapuszczam ściąganie to dzieje się coś dziwnego.
Plik ściąga mi się z prędkością ok 300 kb/s i potem regularnie spada do 64kb/s.
Jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Czy za internet domowy może nie przychodzić faktura VAT? Bo co sprawdzam pocztę już od bardzo długiego czasu to nie widziałem ani rachunku ani nic.

Dzięki za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może. Większość firm telekomunikacyjnych chce być bardziej "zielonych" i z zasady nie stosuje faktur papierowych. Oferują one w zamian dostęp do informacji dotyczących rachunku via Internet lub telefon. Jeśli chcesz papierki to możesz sobie taką opcję zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet Orange Freedom 1Mb/s.
I teraz problem: mianowicie od pewnego czasu wszelakie pliki pobierają się z prędkością 7KB/s! Nie mam pojęcia jaki jest tego powód, może komuś świta czym może to być spowodowane, albo miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomóc mam taki problem ze laptop [lenovo ideapad Y550] ma kłopoty z siecią mianowicie nie ma internetu chociaż że kabel jest podłączony próbowałem zmieniać coś w plikach ale nic nie działa a na laptopie jest zainstalowana Vista ktoś może wie co zrobić aby był internet czy poprostu zainstalować windows 7? bo jak czytam to pisze że to wina Visty? może ktoś powiedzieć o co z tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 15:04, XXX_PL1 napisał:

może ktoś mi pomóc mam taki problem ze laptop [lenovo ideapad Y550] ma kłopoty z siecią
mianowicie nie ma internetu chociaż że kabel jest podłączony próbowałem zmieniać coś
w plikach ale nic nie działa a na laptopie jest zainstalowana Vista ktoś może wie co
zrobić aby był internet czy poprostu zainstalować windows 7? bo jak czytam to pisze że
to wina Visty? może ktoś powiedzieć o co z tym chodzi?


Masz zainstalowane sterowniki do karty sieciowej? Czy manager urządzeń wyświetla jakieś problemy ze sprzętem?

@Sareth14
Nie wiem jak inni, ale ja swoją szklaną kulę gdzieś zapodziałem, :/ więc niestety nie wywróżę ci jakiego masz neta, od kogo, i jak on faktycznie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 15:07, rob006 napisał:

> może ktoś mi pomóc mam taki problem ze laptop [lenovo ideapad Y550] ma kłopoty z
siecią
> mianowicie nie ma internetu chociaż że kabel jest podłączony próbowałem zmieniać
coś
> w plikach ale nic nie działa a na laptopie jest zainstalowana Vista ktoś może wie
co
> zrobić aby był internet czy poprostu zainstalować windows 7? bo jak czytam to pisze
że
> to wina Visty? może ktoś powiedzieć o co z tym chodzi?

Masz zainstalowane sterowniki do karty sieciowej? Czy manager urządzeń wyświetla jakieś
problemy ze sprzętem?

@Sareth14
Nie wiem jak inni, ale ja swoją szklaną kulę gdzieś zapodziałem, :/ więc niestety nie
wywróżę ci jakiego masz neta, od kogo, i jak on faktycznie działa...



no raczej wszystkie aplikacje sprawdziłem bo ja sądzę że to wina Visty bo ona internet chyba blokuje bo jak czytam na różnych stronach to ci którzy zmienili na 7 mieli wszystko potem dobrze ale nie wiem i pisze że laptop jest zdrowy i że coś nie tak z netem ale już nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam laptopa ASUS K50ab z systemem Windows Vista. Niestety nie mogę połączyć się bezprzewodowo z internetem. Po wielu próbach udało mi się uzyskać ikonkę: ''dostęp do sieci lokalnej i internetu'', mimo tego internet i tak nie działa.
Jak znacie jakieś rozwiązania tego problemu, to pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 14:55, TetraGramaton napisał:

Kiedy zapuszczam ściąganie to dzieje się coś dziwnego.
Plik ściąga mi się z prędkością ok 300 kb/s i potem regularnie spada do 64kb/s.
Jak temu zaradzić ?

Jaki masz internet?
jakies szczegóły podaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:27, Islanzi napisał:

Internet Orange Freedom 1Mb/s.
I teraz problem: mianowicie od pewnego czasu wszelakie pliki pobierają się z prędkością
7KB/s! Nie mam pojęcia jaki jest tego powód, może komuś świta czym może to być spowodowane,
albo miał podobny problem?


Faktury opłacone?
Bo jak nie to prawdopodobnie ograniczenie do 64kb/s, zgodnie z regulaminem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, jaki to stary post gdzie już o nim zapomniałem.

Mam orange freedom z prędkością pobierania 64 kilobajty na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 10:06, TetraGramaton napisał:

Oj, jaki to stary post gdzie już o nim zapomniałem.

Mam orange freedom z prędkością pobierania 64 kilobajty na sekundę.


sytauacja podobna jak powyżej.
Faktury opłacone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 10:06, TetraGramaton napisał:

Oj, jaki to stary post gdzie już o nim zapomniałem.

Mam orange freedom z prędkością pobierania 64 kilobajty na sekundę.


No więc w czym problem? Skoro masz 64 kB/s i z taką prędkością ci pobiera to chyba wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 10:47, Mateox86 napisał:

> Oj, jaki to stary post gdzie już o nim zapomniałem.
>
> Mam orange freedom z prędkością pobierania 64 kilobajty na sekundę.
>
>
sytauacja podobna jak powyżej.
Faktury opłacone?


ale prędkość mojego łącza za rachunki oficjalnie wynosi 64 a nie 300.
Te 300 to właśnie jakiś fuks i chcę sie dowiedzieć co jest tego powodem bo wtedy może uda mi się zrobić tak że te 300 będę miał na stałe za cenę 64 :). ale ten skok był tylko chwilowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 17:36, TetraGramaton napisał:

ale prędkość mojego łącza za rachunki oficjalnie wynosi 64 a nie 300.
Te 300 to właśnie jakiś fuks i chcę sie dowiedzieć co jest tego powodem bo wtedy może
uda mi się zrobić tak że te 300 będę miał na stałe za cenę 64 :). ale ten skok był tylko
chwilowy.


Nie da się - w przypadku łącz gdzie prędkość jest ograniczona to normalne że w pierwszej sekundzie jest ona o wiele większa niż powinna być - to działa jak coś w rodzaju bufora. U ciebie pewnie jest podobnie - tak wysoka prędkość jest tylko przez 1-2 sekundy, później wraca do normy, a że ściągasz pliki pewnie jakimś windowsowo-explorerowym shitem, to zamiast pokazać prędkość rzeczywistą, wylicza ci średnią prędkość całego dotychczasowego ściągania, która jest zawyżona przez te pierwsze sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 10:06, TetraGramaton napisał:

Oj, jaki to stary post gdzie już o nim zapomniałem.

Mam orange freedom z prędkością pobierania 64 kilobajty na sekundę.


orange freedom przeciez ograniczenia tam nie ma
chyba ze mówisz o freedom pro , wiec jakie te freedom posiadasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 21:28, karolekx23x napisał:

> Oj, jaki to stary post gdzie już o nim zapomniałem.
>
> Mam orange freedom z prędkością pobierania 64 kilobajty na sekundę.
>
>
orange freedom przeciez ograniczenia tam nie ma
chyba ze mówisz o freedom pro , wiec jakie te freedom posiadasz ?


Pytanie czy mówimy o 64 Kb/s czy 64KB/s?
Pierwsza opcja może oznaczać że jest ograniczenie prędkości.
Druga opcja oznacza że to internet Orange Freedom 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować