Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Witam. Mam następujący problem: nie działają mi takie oto podstawowe strony jak Google i Yahoo czyli wyszukiwarki. Jak to rozwiązać?

EDIT: rozwiązany problem - należało zresetować połączenie sieciowe, a nie samo połączenie internetowe. Jednak gdyby ktoś wiedział dlaczego tak się czasem dzieje to proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz moze Neostrade? Albo korzystasz z uslug jakiegos ISP na liniach TP?? Ja tez mam takie problemy, pomaga reset polaczenia i to chyba nie zalezy od routera (ja mam jakiegos Cisco, ale porzadny, nie to co ten livebox :P). Czasem tez inne strony mi nie chodza, wtedy to samo musze robic. Ale z tych stron co mi nie chodza, sa to ZAWSZE strony z serwerami w Polsce, czasem Francji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z internetem z Iplus modem...Mieszkam w Nowogardzie i ten internet ledwo co mi wyciaga 30 kb!!czy jest jakis sposub aby go poszypszyc?jesli tak to pszcie bo z tym internetem nieda sie zyc,a zerwac umowy tez nie mozna bo za zerwanie umowy placi sie 2000zl ze chyba wytrzymam do wrzesinia bo wtedy konec umowy
sorki za blendy ort.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 07:28, S1G napisał:

zależy czy ma wyjście na zewnętrzną antenę

no wlasnie nie bo ten kabelek to jest krotki ale chyba i tak by sie nie dalo przez antene bo tsza wlozyc karte SIM zeby modem dzialal ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały problemik, który strasznie mnie denerwuje
mianowicie gdy miałem jeszcze poprzednią wersję Mozilla Firefox to filmy na You Tube po tym jak włączyłem na pełny ekran to w tym samym oknie pojawiał się pełny ekran i było ok. a teraz gdy zaktualizowałem do najnowszej wersji 3.5 to gdy włączam pełny ekran na you tube to otwiera mi się to w nowym oknie a na domiar złego wcale nie odtwarza się w tym ani film ani dźwięk a film, który chciałem powiększyć nadal się odtwarza tyle że w poprzednim oknie na małym ekranie... i tu pojawia się pytanie co zrobić żeby móc odtwarzać filmy na pełnym ekranie tak jak w poprzedniej wersji ?? grzebałem trochę w opcjach firefoxa ale nic nie znalazłem :( i czy to wogóle ma związek z firefoxem czy problem leży gdzieś indziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóż ktoś bo mnie szlak trafi :|
Mam kartę sieciową AirLive WT-2000PCI i routera ASMAX AR 804gu. Internet neostrada tp 0,5 mb. Demon prędkości to to nie jest. Problem w tym, że często mnie rozłącza z siecią. Routera mam w odległości 5-6 metrów od kompa (za drzwiami). Rozłącza mnie i to dosyć często, a nie wiem co na to poradzić ;/ Zastanawiałem się, czy to wina karty sieciowej, routera (tu mniejsze szanse bo ojciec ma laptopa i dobrze go łączy z siecią, rzadko go rozłącza). Doradzi ktoś jak zapobiec temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 22:38, Commander_Shepard napisał:

Nie wiem podłączyłem ten co był w zestawie


A do tego modemu nie musiałeś instalować jakichś sterowników albo czegoś? Czy jak modem podłączysz do innego kompa to działa net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 17:31, Commander_Shepard napisał:

Zakupiłem sobie o to takiego switcha TP-LINK TL-WR340G i mam problem nie wychwytuje mi
internetu z tele2 z modemu thomson st535 v6
Wyskakuje komunikat o niepodłączeniu kabla internetu. Co mam robić?

Nie podłącza się routera ADSL do modemu ADSL. Modem tworzy połączenie dial-up tzn. to komputer jest sam dla siebie gateway''em i taki router mu to uniemożliwia. Wystarczy, że podepniesz sam router z ADSLem do łącza telefoniczncego i skofigurujesz login, hasło, VPI/VCI oraz enkapsulację z poziomu przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby zmienić nazwę tematu na "Internet - temat ogólny" i stworzyć porządny wątek o sieci. Podzielacie to zdanie?

Tymczasem mam pewną prośbę. Poszukuję darmowego portalu hostingowego. Ograniczenie rozmiaru wrzucanego pliku może być duże (byle nie mniej niż 10 mb), ważna jest dla mnie nieskończona żywotność, bez względu na ruch pobraniowy i inne okoliczności (no chyba, że oczywiste łamanie prawa). Znacie może portal spełniający te warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mnie męczy pewna myśl, otoz mam 1mb/s i sciągało mi na steam z predkością 120kb/s max
A teraz mam predkość po ok. 300kb/s
Co sie stalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
To tak. Zacznę od przedstawienia mojego połączenia. Otóż mój Internet "chodzi" po całym domu tak:
1. Na dachu jest antena, bo Internet jest bezprzewodowy.
2. Od anteny idzie kabelek do routera.
3. Ten jest podłączony do 2 routera Wi-Fi, który rozsyła wszystko po domu.
Ale musiałem podłączyć dekoder i Xbox 360 do Internetu przez "gniazdko", a to miałem w 2 części domu, więc:
4. Na dole mam router z trybem client, który "odbiera" sygnał od routera z góry.
5. "Rozsyła" go po "gniazdkach"

No i do tej pory wszystko ładnie działało. Ale pojawił się dzisiaj jakiś problem. Na komputerze, który korzysta z Wi-Fi Internet jak widać działa, ale już w "gniazdkach" nie. Powiem jeszcze, że router to TP-Link WR340G. Może ktoś mi pomóc? Może ktoś się domyśla w czym problem? Mogę jeszcze powiedzieć, że kilka razy odłączyłem go od prądu, bo to zawsze pomagało, a tym razem nic, tylko miga sobie dioda system, W-LAN i 3,4, czyli te, do których mam podłączone gniazdka.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować