Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2010 o 12:35, matis9988 napisał:

Witam!Mam internet Orange Freedom Pro z limitem pobierania 3 GB.Czy poprzez same otwieranie
stron ten limit mógłbym osiągnąć?


a rozumiesz przynajmniej co oznacza taki limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 13:23, mateuszbanach0 napisał:

> Witam!Mam internet Orange Freedom Pro z limitem pobierania 3 GB.Czy poprzez same
otwieranie
> stron ten limit mógłbym osiągnąć?

a rozumiesz przynajmniej co oznacza taki limit?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 13:47, matis9988 napisał:

> > Witam!Mam internet Orange Freedom Pro z limitem pobierania 3 GB.Czy poprzez
same
> otwieranie
> > stron ten limit mógłbym osiągnąć?
>
> a rozumiesz przynajmniej co oznacza taki limit?

Tak.

to swietnie. a co do tych stron to musialyby sporo wazyc. a duzo korzystasz z internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 12:35, matis9988 napisał:

Witam!Mam internet Orange Freedom Pro z limitem pobierania 3 GB.Czy poprzez same otwieranie
stron ten limit mógłbym osiągnąć?


Jak najbardziej mogło tak być. Niektóre strony ważą dość sporo, a szczególnie zabójcze dla limitu mogą okazać się strony typu YouTube. Sam tekst jest lekki, ale elementy flash i grafika czasami bywają "nieokiełznane" ;)

@mateuszbanach0 - nie jest istotne jak bardzo dana osoba jest "zielona", bo aroganckim zachowaniem nie pomożesz. Trochę więcej zrozumienia, a nawet pokory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 17:49, Myniek_rp napisał:

Jak najbardziej mogło tak być. Niektóre strony ważą dość sporo, a szczególnie zabójcze
dla limitu mogą okazać się strony typu YouTube. Sam tekst jest lekki, ale elementy flash
i grafika czasami bywają "nieokiełznane" ;)


Dokladnie, kiedys z rodzina testowalem internet od Play, z limitem 5GB... po 4 dniach limit sie wyczerpal mimo, ze sprawdzalem tylko poczte, ale moja siostra duzo siedziala na YT. Takie male limity mozna miec jak sie nie sciaga gier ze Steama i nie korzysta ze streamingu audio i video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam limit 3 GB.Prędkość jest bardzo mała i sądzę, że przekroczyłem ten limit.Ogólnie to siedzę na różnych stronach i teraz raczej już żadnych filmów nie będę oglądał by tego limitu nie przekroczyć.I jeszcze jedno pytanie:szybko przekroczę limit grając w gry przez sieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 21:26, DesMonD__PL napisał:

Powiem wam, że kiepska sprawa z takim netem (Na limit), tak właściwie w jakim to celu?


Ograniczenie techniczne. Jeśli bardzo dużo urządzeń pracowałoby na wysokich obrotach, to BTSy padałby jak muchy. Limit pozwala na rozłożenie obciążenia. Watro wspomnieć, że limit restartuje się różnie dla różnych abonentów, w zależności od okresu rozliczeniowego. Nie tak dawno (przynajmniej z cztery lata temu) sieci bywały przeciążone w Sylwestra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 21:20, kuba9876543210 napisał:

Nie, chyba ze bedziesz sciagal dodatkowe rzeczy (mapy, muzyke, itp.) z serwerow do danej
gry.


Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Google i YouTube.Od wczoraj moja przeglądarka nie może wyświetlić tych stron. Próbowałem restartować , przywracać system i otwierałem przez inne przeglądarki. Nic nie pomogło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 13:11, witek194 napisał:

Witam

Mam problem z Google i YouTube.Od wczoraj moja przeglądarka nie może wyświetlić tych
stron. Próbowałem restartować , przywracać system i otwierałem przez inne przeglądarki.
Nic nie pomogło ;/


Hmmm...a spróbuj w pasku adresu wpisać 74.125.39.99
Jeśli pojawi się strona Google, to znaczy, że masz skopane DNS-y. A jeśli nie, to znaczy że problem leży gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 13:14, ziptofaf napisał:

> Witam
>
> Mam problem z Google i YouTube.Od wczoraj moja przeglądarka nie może wyświetlić
tych
> stron. Próbowałem restartować , przywracać system i otwierałem przez inne przeglądarki.

> Nic nie pomogło ;/

Hmmm...a spróbuj w pasku adresu wpisać 74.125.39.99
Jeśli pojawi się strona Google, to znaczy, że masz skopane DNS-y. A jeśli nie, to znaczy
że problem leży gdzie indziej.


problem rozwiązał się chociaż nie całkowicie . Mialem zablokowane strony w pliku HOSTS . YouTube dalej nie działa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 13:24, witek194 napisał:

problem rozwiązał się chociaż nie całkowicie . Mialem zablokowane strony w pliku HOSTS
. YouTube dalej nie działa ;p


Sam blokowałeś google w hosts czy podejrzewasz o to brata/siostrę/ojca? :P Bo w takim wypadku youtube zapewne nie działa z tego samego (czyt. ich) powodu ;)
Spróbuj wziąć start->uruhom->cmd->ping youtube.com
A jeśli nie da rady, to zamiast youtube.com wpisz 74.125.127.93. Jak zadziała, to proponuję tymczasowe rozwiązanie - w hosts dopisać linijkę 74.125.127.93 youtube.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 13:30, ziptofaf napisał:

> problem rozwiązał się chociaż nie całkowicie . Mialem zablokowane strony w pliku
HOSTS
> . YouTube dalej nie działa ;p

Sam blokowałeś google w hosts czy podejrzewasz o to brata/siostrę/ojca? :P Bo w takim
wypadku youtube zapewne nie działa z tego samego (czyt. ich) powodu ;)
Spróbuj wziąć start->uruhom->cmd->ping youtube.com
A jeśli nie da rady, to zamiast youtube.com wpisz 74.125.127.93. Jak zadziała, to proponuję
tymczasowe rozwiązanie - w hosts dopisać linijkę 74.125.127.93 youtube.com.


YT dziala bez problemu ale nie strona glowna ktora sie w ogole nie odpala ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisałem kilka postów wyżej pytania o ten limit.Wczoraj transfer jest naliczany od nowa i jest bardzo dobrze.Tylko jeszcze jedno pytanie dla pewności:czy przeglądając strony internetowe typu gram.pl,kilka fur internetowych i gry browserowe (typu plemiona.pl,gladiatus.pl-lubie grać w browerówki:)) oraz grając w BattlefieldHeroes i Two Worlds przez sieć, a wszystko to około 7 godzin dziennie(xD) przekroczę limit w ciągu miesiąca lub mniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:19, matis9988 napisał:

Witam.Pisałem kilka postów wyżej pytania o ten limit.Wczoraj transfer jest naliczany
od nowa i jest bardzo dobrze.Tylko jeszcze jedno pytanie dla pewności:czy przeglądając
strony internetowe typu gram.pl,kilka fur internetowych i gry browserowe (typu plemiona.pl,gladiatus.pl-lubie
grać w browerówki:)) oraz grając w BattlefieldHeroes i Two Worlds przez sieć, a wszystko
to około 7 godzin dziennie(xD) przekroczę limit w ciągu miesiąca lub mniej??


Są takie programy jak np. Net traffic meter, które będą pokazywać ile transferu w danym miesiącu już zużyłeś.
http://pliki.pcworld.pl/pc/programy/5554/NET.Traffic.Meter.2.1.2567.html
Ściągnij go sobie i będziesz mógł sprawdzić ile średnio dziennie zużywasz i czy ci nie zabraknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować