Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2011 o 20:15, Assurubalit napisał:

> Co to za router?

Linksys WRT 160N


Prawdopodobnie coś nie tak z routerem. Możesz spróbować zrobić mu "twardy reset" (przytrzymanie przycisku ''reset'' przez kilka/kilkanaście sekund - przywróci to fabryczne ustawienia routera), jak to nic nie da, to chyba tylko oddanie na gwarancję (jak ma). Ewentualnie możesz też popróbować czy działa z innymi kompami, ale jak na dwóch ma problemy, to wątpię aby to coś zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 20:23, rob006 napisał:

> > Co to za router?
>
> Linksys WRT 160N

Prawdopodobnie coś nie tak z routerem. Możesz spróbować zrobić mu "twardy reset" (przytrzymanie
przycisku ''reset'' przez kilka/kilkanaście sekund


Właściwie to nowy router... a i właściwie na poprzednim był podobny problem...

UPC nie ma jakichś własnych standardów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam (niestety) router Axxestel MV-410R.Zainstalowałem program Axxes Manager.Od niedawna co chwila internet się rozłącza.W tym programie jest taki przycisk "Połącz" tylko, że jak kliknę to nic się nie dzieje i aby mieć neta muszę co 10 minut restartować kompa.Inaczej się nie da znowu połączyć.Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Internet Explorerem, Steam czy innymi rzeczami opartymi o IE. Wszystkie inne przeglądarki działają tak jak powinny bez żadnych problemów, tak samo gg. Steam łączy się ze znajomymi ,lecz gdy chce wejść na stronę sklepu czy społeczności wyskakuje komunikat "Błąd połączenia". Dzieje się tak samo gdy próbuje otworzyć jakąś stronę w IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM. mam nastepujacy problem. co jakis czas wystepuje u mnie na komputerze problem z konfliktem adresu IP. zdarza mi sie to nawet kilkakrotnie dziennie. wyskakuje mi wtedy okienko windowsa i mnie o tym informuje. nie mam przez ten okres polaczenia z siecia.

dzwonilem do dostawcy (globalconnect w szczecinie), ale pan obslugujacy dzial techniczny powiedzial mi, ze to problem z windowsem (mam viste) i, ze mozna na to poradzic jedynie wylaczenie komputera na dluzszy okres (lol). ja podziekowalem i sie wylaczylem.

co moze to powodowac i jak jest sposob na tego unikniecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hoho, a więc wyłączanie komputera na dłuższy czas pomaga na problemy z włamaniami do sieci? :D

Możliwości jest kilka, najbardziej prawdopodobna jest taka:
Używasz routera który ma WiFi? Jeśli tak to albo całkowicie wyłącz w nim sieć bezprzewodową i łącz się kablowo albo chociaż ustaw jakieś szyfrowanie, najlepiej coś pokroju WPA2+filtrowanie adresów MAC. Bo ktoś ci bezczelnie wchodzi do twojej sieci i korzysta z neta.
Rozwiązanie nr 2 - zmień sobie adres IP. Najpierw wciśnij start->uruchom->cmd i wpisz ipconfig /all.
Teraz w panelu sterowania->połączeniach sieciowych musisz się dobrać do ustawień karty sieciowej, będzie tam coś pokroju Protokół internetowy (TCP/IP). Wybierasz to i zaznaczasz właściwości. Ustawiasz sobie użyj następującego adresu IP:
Adres IP: prawie ten sam co miałeś dotychczas (po to było to ipconfig /all) tylko zmień ostatnią liczbę na jakąś inną, np. 130.
Reszta bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

router wifi to znaczy bezprzewodowy? ja mam kabel od neta podpiety do kompa

@ziptotaf

ja jestem noga jezeli chodzis o kompy. na viscie to wyglada tak. start > uruchom > cmd i wtedy wyskakuje czarne okienko cos takiego jak biosowskie ? i w nim mam wpisac ipconfig /all ??
poinstruuj troche bardziej dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 15:02, Malevyn napisał:

router wifi to znaczy bezprzewodowy? ja mam kabel od neta podpiety do kompa


Podaj model routera bo tak to do niczego nie dojdziemy, zresztą modele wifi też mają wejścia kablowe. Tylko że ludzie o tym zapominają, zostawiają na nich standardowe hasła i później się dziwią że wszystko świruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeden i ten sam net o chyba 5 lat. nic nie bylo zmieniane a wtedy chyba nie byly popularne jeszcze WIFI.

jak sprawdzic model routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 15:06, Malevyn napisał:

ja mam jeden i ten sam net o chyba 5 lat. nic nie bylo zmieniane a wtedy chyba nie byly
popularne jeszcze WIFI.

Żebyś się nie zdziwił. Zresztą TY nic nie musiałeś zmieniać jak ktoś tobie się włamuje, no nie?

Dnia 26.05.2011 o 15:06, Malevyn napisał:

jak sprawdzic model routera?


Na obudowie zapewne ma napisaną nazwę ^_^ Ewentualnie uruchom->cmd->ipconfig /all. Teraz włączasz przeglądarkę internetową i wpisujesz adres bramy domyślnej bo będzie to jednocześnie adres routera. I gdzieś tam, w jego panelu sterowania, powinno być napisane jaki to model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Na nowym komputerze zainstalowałem kartę, i podłączyłem się nią do sieci. Problem w tym, że wyskakuje ograniczenie lub brak łączności - znikąd. Na komputerze, który miałem wcześniej, występował taki problem - ale co najwyżej dzień.. A tu już tak z tydzień:/ Pomocy bo nie mogę zagrać sobie w LoLa ^^
Aha:
Karta: TP link Wirelles Adapter
router: dlink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 08:21, Ezio napisał:

Mam taki problem. Na nowym komputerze zainstalowałem kartę, i podłączyłem się nią do
sieci. Problem w tym, że wyskakuje ograniczenie lub brak łączności - znikąd. Na komputerze,
który miałem wcześniej, występował taki problem - ale co najwyżej dzień.. A tu już tak
z tydzień:/ Pomocy bo nie mogę zagrać sobie w LoLa ^^
Aha:
Karta: TP link Wirelles Adapter
router: dlink

Odpalasz CMD:
1. ipconfig
2. ping <adres bramy>
3. ping <adres jakiejś stronki>
4. ping <IP jakiejś stronki>
I wracasz tutaj z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 09:39, hans_olo napisał:

Odpalasz CMD:
1. ipconfig
2. ping <adres bramy>
3. ping <adres jakiejś stronki>
4. ping <IP jakiejś stronki>
I wracasz tutaj z wynikami.

Wyszło:
Stan Nośnika - Nośnik odłączony
Adres ip autokonfiguracji: 169.254.103.167
Maska Podsieci: 255.255.0.0
Brama domyślna -
Nic więcej nie było. Ja jestem laikiem w tych sprawach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 09:49, Ezio napisał:

Stan Nośnika - Nośnik odłączony

Jakiego nośnika?

Dnia 13.06.2011 o 09:49, Ezio napisał:

Adres ip autokonfiguracji: 169.254.103.167
Maska Podsieci: 255.255.0.0
Brama domyślna -

Jakiego nośnika?

Dnia 13.06.2011 o 09:49, Ezio napisał:

Nic więcej nie było. Ja jestem laikiem w tych sprawach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już .. nieważne bo przepiąłem kartę z innego komputera i - o dziwo - działa.
Cóż, dzięki za pomoc, najwyraźniej moja karta coś świruje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co autor miał na myśli...
Zastanów się co chcesz napisać, przełóż to na język polski i zapytaj jeszcze raz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować