Zaloguj się, aby obserwować  
KHRoN

Planescape: Torment - PLpatch 1.01

24 postów w tym temacie

Po niemoralnie długim czasie ;] ukazał się PLpatch 1.01

Pobrać go można stąd:
http://blog.khron.net/2007/08/18/plpatch_1_01_planescape_torment_by_khron/

Lista zmian to:
* implementacja fixbeta by KT Chong (informację o jego istnieniu podesłał Cooler)
* poprawienie kilku ciągów w pliku DIALOG.TLK
* dodanie do instalatora wybierałki, pozwalającej na nie instalowanie Max HP on Level Up (dla osób, które z takiego czy innego powodu instalować tego nie chcą)

Nowe readme:
http://www.khron.net/pliki/CzytajTo.txt

BTW dyskusja na temat wersji 1.0 znajduje się tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15990&u=55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 00:04, Belmundo napisał:

Sam go zrobiłeś czy jak? :)

Z waszych połączonych mocy powstałem ja! Kapit... tfu, nie ta bajka. ;)
Nic dziwnego, PLpatch do Tormenta to połączone w jeden zgrabny pakiecik rozmaite fanowskie łatki i usprawnienia. Fajnie że ukazała się nowa wersja, nie omieszkam sprawdzić.

Zresztą zobacz np. na oficjalny polski patch 1.5 do HoMM5 - cała jego warstwa tekstowa bazuje na fanowskich poprawkach ekipy Unofficial Patcha. Nie tylko twórcy mogą poprawiać swe dzieło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 00:12, Krejt napisał:

oficjalny polski patch 1.5 do HoMM5


oficjalne polskie patche do Morrowinda, Trójcy i Przepowiedni również (częściowo) bazowały na moim PLpatchu... tylko że nikt nie pomyślał, żeby im jakieś readme dorobić ;p

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przeszedłem gdzieś 1/3 fabuły gry z wersją 1.0 tego patcha (+fixbeta, czyli bez poprawki w dialogach) i nic się nie psuje, natrafiłem tylko raz albo dwa, nie pamiętam, właśnie na błąd w dialogach, na szczęście nie groźny, pewnie już zostało to poprawione :)

A tak w ogóle, to ja, "Cooler" ;). Dzięki za patcha, światna robota IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zawiera Tweak Packa :) Niemniej jednak fajnie, wypróbuję jak tylko dostanę w swoje łapska nowy egzemplarz P:T (czyli pewnie nigdy... chyba, że CDP łaskawie wyda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TERAZ wyszedł patch?! Ile to już lat? 10? no ale PT mam możę się skuszę :). Przydałoby się jeszcze usprawnienie, dzięki któremu gra nie wymagałaby płyty w napędzie :). Taki legalny crack ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 03:22, Leash napisał:

A tak w ogóle, to ja, "Cooler" ;)


było się podpisać: Cooler aka Leash aka [... i tak dalej] - nie wiedziałem że używasz kilku ksywek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 04:12, Sth`Devilish napisał:

Szkoda, że nie zawiera Tweak Packa :)


a co to jest? link jakiś? co to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 04:31, zbysheck napisał:

Przydałoby się jeszcze usprawnienie, dzięki któremu gra nie wymagałaby płyty w napędzie :)


przeczytaj readme, tam pisze jak to zrobić ;] gra wymaga wtedy CD2 tylko w momencie uruchomienia - potem płyta się zatrzymuje i nie rozkręca aż do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 19:41, KHRoN napisał:

> A tak w ogóle, to ja, "Cooler" ;)

było się podpisać: Cooler aka Leash aka [... i tak dalej] - nie wiedziałem że używasz kilku
ksywek ;]


;) kręcę się wśród wielu środowisk, milti-nazewnictwo pomaga zachować prywatność :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 19:42, KHRoN napisał:

> Szkoda, że nie zawiera Tweak Packa :)

a co to jest? link jakiś? co to robi?


Coś jak EaseofUse do BG :) Tzn upraszcza pewne elementy gry, mianowicie:

- zwiększa maksymalną ilość stackowania się itemów do 255, pozwala również stackować itemy, których wczesniej nie można było, takie jak pierścienie czy bransolety.
- identyfikuje wszystkie przedmioty w grze
- usuwa "Fog of War" z niektórych lokacji
- max HP co level
- pozwala na odpoczynek w dowolnym miejscu

Być może, część tego została już gdzieś zaimplementowana - jeśli tak, to wybacz za niewiedzę :) Linku niestety nie posiadam, ale pliczek mogę podesłać (322 KB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 21:45, Sth`Devilish napisał:

Coś jak EaseofUse do BG :) Tzn upraszcza pewne elementy gry


to nawet "bardzo" upraszcza grę... max hp rozumiem:
- bg ma to w standardzie
- co druga osoba robiła to metodą save-load
- Torment to jednak nie bitewniak

ale reszta to zwyczajne czity - nie wykraczajmy poza ramy słowa "patch" :)

uważam że "przypadkowa osoba" grająca w Tormenta po raz pierwszy, po przypadkowej instalacji PLpatcha, nie powinna grać w "taką" wersję gry - to zmyło by dobrą połowę zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 12:58, RakuPL napisał:

A czy Torment bezproblemowo działa na Windows Vista? (także z PLpatchem?) :)


nie mam zielonego pojęcia... :/ jeszcze nie używałem visty... ale ponoć (nawet pod XP) bywają różne problemy związane ze sterownikami karty graficznej...

do tej pory miałem laptopa ze starym, zintegrowanym układem intela i nie było problemu... teraz mam nowego laptopa z GF7200GO (i wciąż XP, nie vistą)... ale nie mam czasu uruchomić ani fallouta ani tormenta :(

tak czy inaczej, sam PLpatch nie ma wpływu na działanie (bądź nie) tormenta na viście czy z nowymi kartami graficznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co prawda ponoć gry na enginie infinity (a przynajmniej BG i IWD) całkiem nieźle radzą sobie na Viście (także w trybie zgodności z XP SP2 ) z tego co udało mi się wyszukać w internecie :)

Pozdrawiam,
RakuPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 08:59, RakuPL napisał:

ponoć gry na enginie infinity [...] radzą sobie na Viście


nie jestem w stanie potwierdzić ani zaprzeczyć... zważywszy że już na XP (z nowymi kartami graficznymi i przy niektórych wersjach sterowników) działy się dziwne rzeczy... np. brak było efektów czarów (wyświetlały się kolorwe prostokąty zamiast animacji czarów)

tak czy inaczej PLpatch w tym nie pomaga, ale i nie przeszkadza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:44, przemas15 napisał:

Co to jest za gra?????


PLpatch to nieoficjalny patch do gry Planescape Torment. Jest to gra RPG na silniku Infinity (BG, IWD), oparta na zasadach AD&D, umiejscowiona w uniwersum Planescape. Gra jest nastawiona na fabułę i prowadzenie dialogów, walki są mało ważne. Fabuła opowiada o nieśmiertelnym człowieku z całkowitą amnezją, który próbuje odnaleźć swoją tożsamość. Historia opowiedziana w grze jest bardzo głęboka i dojrzała, przez wielu uznawana jest za najlepszą w dziejach gier komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować