Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modułowy komputer przyszłości?

95 postów w tym temacie

Hm, argument dot. zajmowanego miejsca na biurku to chyba letka przesada - na pewno taki komputerek nie będzie większy od poczciwego blaszaka ;) A sam pomysł dzięki prostocie obsługi zapowiada się bardzo intersująco. Ale czas pokaże, czy będzie to rewolucja na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób to będzie zabezpieczone? sieć bezprzewodowa ma to do siebie że każdy może podsłuchać dane, zaś każdy szyfr da się złamać. Może się więc okazać że trzeba (i to pilnie) kupić nowe moduły nie dlatego że potrzebujemy nowych możliwości, ale dlatego że podpięcie się do już posiadanych nie przedstawia żadnej trudności także osobom niepożądanym (tak jak jest to obecnie z wi-fi pracującym z szyfrowaniem WEP. niby jest, a złamać da się od ręki z WPA też tak szybciej czy później będzie). Ja tam jednak wolę szarą skrzynkę z kabelkami umieszczoną tam gdzie nie przeszkadza czyli pod biurkiem (mobilności nie potrzebuję, a i rozbudowa nie jest problemem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakaś rewolucja na rynku. Ja bym był nawet za takim PeCetem. Nie to, że obecny mi sie nie podoba, ale nareszcie byłaby jakaś alternatywa dla starego i poczciwego Minitower PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie ostatnia próba zdetronizowania blaszaków. Według mnie będą się pojawiać coraz to nowe pomysły i pewnie wiele z nich się przyjmie. Niedługo pewnie w co drugim domu będzie inny komp. Jak dla mnie ten pomysł jest świetny. Można by się np wymieniać modułami. Albo pożyczyć od kumpla moduł pozwalający pograć w nowsze gierki, bo nasz byłby starszy. Albo wreszcie byłby to przynajmniej łatwiejszy dostęp do dysków twardych. Jak dla mnie bomba, miejmy tylko nadzieję że nie będzie trzeba odkładać dwa lata na taki komp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy by to tyle miejsca zajmowało, jeden moduł tu, drugi tam a na trzecim kwiatek ^^
A sam projekt zapowiada się bardzo ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre gdy będziesz chciał coś wymienić nie będziesz musiał sie martwić czy jedno będzie pasować
do drugiego np gdy wymieniasz procesor nieraz musisz też wymieniać płytę główną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł szczególnie z dyskami tawrdymi, tylko pewnie byłby duży kłopt z prądem i wydzielaniem ciepła w stosunku do wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:30, Ostrowiak napisał:

Bardzo fajna rzecz, jestem na tak:) Taki modułowy komputer nie wymaga remontów, upgrade to
tylko wsadzenie nowej "kostki"!


Koncepcja ciekawa jako koncepcja ale założę się, że jest jeszcze masa problemów technicznych, które należy rozwiązać by to ruszyło (np. oddawanie ciepła). Poza tym nie widzę dużej różnicy w wymianie podzespołów poza jedną - prostotą montażu. Poza tym to chyba nie będzie komputer dla gracza: 480Mbps (około 60MBps) to mała szybkość wymiany pomiędzy podzespołami. Poza tym W kostce think[/] będzie się znajdował zapewne procesor i przynajmniej RAM czyli już mamy ograniczenie otwartej architektury, które zadecydowało o sukcesie PC. A jeśli dodatkowo w kostce think znajduje się karta graficzna to dostajemy sprzęt znacznie droższy w utrzymaniu na topie od zwykłego PC.

Myślę, że to może się sprawdzić w rozwiązaniach biurowych oraz w stacjach multimedialnych ale... ale tu chyba przodują konsole i będą przodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować