Zaloguj się, aby obserwować  
gesio

Motorynki - temat ogólny

38 postów w tym temacie

A widzieliście nowego simsona schikre, to dopiero cacko chciałbym mieć takie coś w domu do 130 km/h wyciąga skutery by nie miały ze mną szans ;]

20070831213806

20070831213821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 21:39, gesio napisał:

A widzieliście nowego simsona schikre, to dopiero cacko chciałbym mieć takie coś w domu do
130 km/h wyciąga skutery by nie miały ze mną szans ;]


Sądze, że takie fotki to do tematów:

Motory i Skutery - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24230&u=34
Skuter - temat ogólny - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18071&u=76

W sumie jest to temat o motorynkach, a to co dałeś klasyfikuje się do skuterów i motorowerów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry następny raz będę wiedział, ale że simsona schikre zaliczać do skuterów to nierealne, przecież to motorynka z większym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 21:39, gesio napisał:

A widzieliście nowego simsona schikre, to dopiero cacko chciałbym mieć takie coś w domu do
130 km/h wyciąga skutery by nie miały ze mną szans ;]


130 km/h to nie możliwe żeby tyle wyciągał to jest nie prawdopodobne, a jeśli chodzi o wygląd to nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

1) Są większe niż motorynki, mają szerokie podwozie u motorynki tego nie doświadczysz.

Jaki w tym minus?

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

2) Jak się coś zepsuje to trzeba dać do mechanika bo sam nie naprawisz, a w motorynkach jak
coś się zepsuje i wiesz co to jest to możesz sam naprawić lub z pomocą kogoś starszego np.
taty no bo zna sie na tych cackach :]

Jak masz skuter i przy nim grzebiesz, to można łatwo się nauczyć naprawiać usterki. Ja nie mam motorynki i nie wiedziałbym za bardzo co zrobić. Ale u mnie na wsi jest dwóch kolegów z mojego rocznika, którzy sie na tym znają, także nie ma problemu.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

3) Jak sie skończy gwarancja na skuter to kaput chyba że ma sie kogoś znajomego kto naprawia
skutery za niską cenę.

Gwarancja...skuter sie psuje niestety kiedy ona minie :) Ale masz rację, części do skutera są droższe, naprawa też. Ale na tym i na tym tym trzeba się znać.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

4) Nowe skutery mają ograniczniki ale można je zdjąć, starsze skutery nie mają i tak najwyżej
wyciągną do 80km/h, ale średnio jeżdżą 60 km/h, phi motorynki o pojemności 50 ccm jeżdżą do
60 km/h lub więcej jak się trochę w nim pogrzebie to wyciągnie do 70 km/h.

Człowieku! Skuter o pojemności 50 ccm dwusuw (np. Aprilia sr50 z wtryskiem paliwa) wyciągnie 90 - 100 km/h. Koledzy mają, także nie przesadzam. Nowe skutery po zdjęciu blokad jadą 65-70 km/h, po tuningu (który jest bardzo drogi), czyli po dodaniu cylindra 70ccm, sportowego wydechu, większego gaźnika, filtra powietrza stożkowego pojadą również 90-100km/h (mowa tu o Tajwańskich, czy też Chińskich dwusuwach, Włoskie maszyny nie potrzebują aż tak dużego tuningu by mieć takie osiągi).

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

A silniki dobrze zrobione z pojemnością 125 ccm mogą pojechać nawet 100 km/h lub więcej.

Skuter pojechałby dużo więcej.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

Więc nie takie motorynki słabe jak na to wychodzi.

Zgadzam się z Tobą, motorynki wcale słabe nie są.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

może ktoś sie zgodzi ze mną ze skutery to dziadostwo

Skutery, które robią skośnoocy ludzie, o małych żółtych rączkach, to dziadostwo. Skutery Włoskie: Piaggio, Aprilia, Gillera, a także te Japońskie: Yamaha i Honda to już nie jest dziadostwo.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

Po prostu nie wierzycie w moc motorowerów.

Motorower: pojazd silnikowy o pojemności do 50ccm. Czyli skutery to też motorowery.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

ale wątpię jak prawie każdy ma skuter

Na Opolszczyźnie przed wakacjami było zarejestrowanych ok.1700 skuterów. Teraz pewnie tego jeździ dużo więcej.

Dnia 31.08.2007 o 21:15, gesio napisał:

a motorynki jeżdżą dalej nawet 34 lata i dłużej

To jak długo jeździsz zależy od tego jak eksploatujesz dany pojazd (jak dotrzesz silnik, jaki olej lejesz, czy czyścisz gaźnik, po jakich nawierzchniach jeździsz itd.

Największa wada skuterów, to automatyczna skrzynia biegów.

A i jeszcze jedno: to jaki silnik skutera wydaje dźwięk, zależy głównie od wydechu. Choć czterosuw wydaje z siebie nieco paskudny dźwięk, dwusuw już się słucha lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje ze skutery są szybkie ale rozwój technologiczny(chodzi mi o silniki 2 suwowe lub 4) rozwinął i produkują szybkie skutery ale 30 czy 20 lat temu nie było to znane i są trochę motorynki wolniejsze . Ale zostanę przy swoim że motorynki wymiatają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozwój technologiczny przyczynił się do tego, że w skuterach pełno zbędnej elektroniki. Połapać się przy tym cholera nie mogę! Ale zamiast motorweru wolałbym mieć chooper lub ścigacza, chociarz Piaggio Vespa 125, piękna jest :D Obrazek też zamieszczę.

20070831222650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliście o tym że teraz wznowili produkcje rometów. Mi osobiście spodobal się CRS-50 a w dodatku jaki tani tylko 4500 zl. Strone też mają niezlą www.romet-motors.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 17:24, dambialko napisał:

Ja jeździłem na mini-crosie i powiem , że to małe gówinko sprawia wielką radość , ale
jest dość niebezpieczne..

Wiesz, w dzisiejszych czasach wszystko jest niebezpieczne, nawet spacery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 17:27, NFSU2.00 napisał:

> Ja jeździłem na mini-crosie i powiem , że to małe gówinko sprawia wielką radość
, ale
> jest dość niebezpieczne..
Wiesz, w dzisiejszych czasach wszystko jest niebezpieczne, nawet spacery :D

Co racja to racja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 14:14, gesio napisał:

Nawet fajny ten CRS-50, pojeździł bym nim po powiślu :)

No też mam na niego chrapke :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować