Zaloguj się, aby obserwować  
ArcydemonXXX

Rok szkolny 07 / 08 - jaki będzie

479 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2007 o 20:08, 8bit napisał:

/.../
> NIe masz racji. Każdy nauczyciel tak robi, bo nie chce w sierpniu chodzić do szkoły na
konsultacje
> (czyli takie niby korepetycje dla najgorszych) i wymyślać zadań poprawkowych. Ci od religii

> i w-f mają dobrze, bo nie da sięzrobić poprawki z tych przedmiotów.

To byś się dziwił. U mnie 2 osoby mają poprawki z w-fu! :P Jakim cudem? Wystarczyło nie przyjść
na przynajmniej 50% zajęć i pała murowana.

z w-fu ? Trochę dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:06, temek napisał:

Czy moglibyście mi wytłumaczyć co to jest FCE i CAE ?

Są to angielskie certyfikaty językowe. Czyli takie egzaminy, które potwierdzają umiejętności językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:13, ArcydemonXXX napisał:

z w-fu ? Trochę dziwne

Zapomniałem dodać: ...Wystarczyło nie przyjść na przynajmniej 50% zajęć i pała murowana. Jeśli oczywiście przez tą połowę co byłeś na tych zajęciach, to ''''grzałeś ławkę rezerwowych'''', czyli np. brak kostiumu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:17, 8bit napisał:

> z w-fu ? Trochę dziwne
Zapomniałem dodać: ...Wystarczyło nie przyjść na przynajmniej 50% zajęć i pała murowana. Jeśli
oczywiście przez tą połowę co byłeś na tych zajęciach, to ''''grzałeś ławkę rezerwowych'''',
czyli np. brak kostiumu. ;P

aha. to teraz kapuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:15, ko?nik napisał:

> Czy moglibyście mi wytłumaczyć co to jest FCE i CAE ?
Są to angielskie certyfikaty językowe. Czyli takie egzaminy, które potwierdzają umiejętności
językowe.


No to musze zadać jeszcze dwa pytania:
Ja zdobyć takie certyfikaty ?
Czy jest to płatne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie i moich nauczycieli tak na dobrą sprawę w szkole nie są one do niczego przydatne, natomiast w niektórych zawodach warto się nim pochwalić. Kiedyś, bodajże w jakimś dodatku do ,,Newsweeka" był spis różnych certyfikatów językowych i opis poszczególnych(które warto robić, przydatność w życiu, etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:26, fataem napisał:

Według mnie i moich nauczycieli tak na dobrą sprawę w szkole nie są one do niczego przydatne,
natomiast w niektórych zawodach warto się nim pochwalić.

Tak samo jest ze świstkiem, że jesteś absolwentem szkoły. Przecież ważne jest to co umiesz, a nie to jaki masz dyplom (i czy w ogóle masz). A jednak znajomość języka i udokumentowanie tego, jak sam napisałeś jest przydatna w niektórych zawodach, a jest już coraz więcej takich zawodów. Co do kwestii przydatności certyfikatu w szkole to niegdyś już FCE zwalniał z matury z języka obcego, jednak nie wiem jak z tą "nową" maturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że będzie jak każdy poprzedni. To co prawda już 3 klasa gimnazjum, ale zbytnio się nie przejmuję. Testy - kto się na nie uczy, każdy pisze na 85% bez tego, oceny - jak w drugiej klasie, tym razem łatwiej, nauczyciele cię znają, podwyższą oceny żeby odprawić znienawidzoną klasę bez problemów :D... nie mogę się doczekać, kiedy znów spotkam ziomków w komplecie, zaczniemy znów odwalać na lekcjach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:19, lordfett napisał:

> Jak was czytam z tym gimnazjum to se myśle jak ja miałem dobrze, bo mam gimnazjum i podstawówke

> w jednej szkole i nawet jak bym napisał na zero to i tak bym poszedł do tego gimnazjum:D
fakt
> może poziom nie za wysoki ale przynajmniej znam nauczycieli, a większość mnie napewno
lubi,
> ale nie wiem jak reszta.

Co ma fakt, że dwa typy szkół są w jednym budynku do rekrutacji? W moim przypadku w jednym
budynku mieściło się gimnazjum i LO, i przez to żadnych chodów podczas przyjmowania do liceum
nie miałem... Gdyby było więcej uczniów z wyższym wynikiem, nie wydaje mi się logiczne by przyjęli
;>



A to że dyrektor gimnazjum i podstawówki to ta sama osoba, a świadectwa daliśmy mu dla picu, jak to stwierdził "dajcie tak na wszelki wypadek, że by nie było kłopotów jak by była jakaś wizytacja i chciał zobaczyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:22, temek napisał:

> > Czy moglibyście mi wytłumaczyć co to jest FCE i CAE ?
> Są to angielskie certyfikaty językowe. Czyli takie egzaminy, które potwierdzają umiejętności

> językowe.

No to musze zadać jeszcze dwa pytania:
Ja zdobyć takie certyfikaty ?
Czy jest to płatne ?


O możliwości zdobycia certyfikatów trzeba się pytać w szkołach językowych, bądź placówkach takie kursy organizujący (polecam poszukać na Google). Przystąpienie do egzaminu jest odpłatne, ceny są naprawdę różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Teraz FCE nie zwolni Ciebie z matury. CAE też nie, niestety. Do matury cztery lata, mam nadzieję, że to się zmieni. 3 gimnazjum najgorsza. Musze się wziąć za matematykę i fizykę, bo do liceum chcę się odstać właśnie do klas o profilu matematyczno-fizycznym. No, ewentualnie biologicznym, bo tam też jest fizyka, a najwyżej matematykę będę szkolił na korepetycjach. Bo tylko z matmy i fizyki chcę zdać maturę, reszta do szczęścia nie jest mi potrzebna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepszy bo bez Romana
gorszy bo z maturą, no i to ostatni rok w liceum... szkoda, że nie są dalej 4 letnie... z chęcią bym jeszcze pochodził do tej szkoły, no i co by nie mówić... przygotowanie do matury byłoby lepsze... ale pożyjemy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 21:34, kowboj3 napisał:

Teraz FCE nie zwolni Ciebie z matury. CAE też nie, niestety.

Tak też myślałem, jednak nie byłem pewien.

Dnia 23.08.2007 o 21:34, kowboj3 napisał:

Do matury cztery lata, mam nadzieję, że to się zmieni.

Ja też mam taką nadzieję. Dobrze by było...

Dnia 23.08.2007 o 21:34, kowboj3 napisał:

3 gimnazjum najgorsza.

Najgorsza z klas gimnazjalnych rzecz jasna.

Dnia 23.08.2007 o 21:34, kowboj3 napisał:

Musze się wziąć za matematykę i fizykę, bo do liceum chcę się odstać właśnie do klas o profilu
matematyczno-fizycznym. No, ewentualnie biologicznym, bo tam też jest fizyka,

Moją bolączką jest właśnie matematyka, bo w drugiej klasie, przez własną głupotę miałem tylko 3, ehhh...
A nad liceum jeszcze nie myślałem, chociaż wiem jedno: jestem bardziej humanistą niż umysłem ścisłym ;P Jejku! Dopiero teraz zauważyłem że stoję przed tak ważnym i nieodległym wyborem ;/

Dnia 23.08.2007 o 21:34, kowboj3 napisał:

a najwyżej matematykę będę szkolił na korepetycjach.

Też zastanawiam się nad "korkami" z matematyki

Dnia 23.08.2007 o 21:34, kowboj3 napisał:

Bo tylko z matmy i fizyki chcę zdać maturę, reszta do szczęścia nie jest mi potrzebna :P

Czyli droga zawodowa już mniej więcej obrana? Ja cały czas się zastanawiam chociaż mam kilka typów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2007 o 21:43, ko?nik napisał:

Czyli droga zawodowa już mniej więcej obrana? Ja cały czas się zastanawiam chociaż mam kilka
typów.


Tak, droga zawodowa obracała się będzie w okół znienawidzonych przez większość fizyki i matematyki :P Droga trudna, ale dająca wiele satysfakcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie mnie za głupka, ale ja niedługo idę do gimnazjum i nie wiem co mnie tam będzie czekało, więc oznacza to że ja się boję. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:19, Kruk. napisał:

Nie bierzcie mnie za głupka, ale ja niedługo idę do gimnazjum i nie wiem co mnie tam będzie
czekało, więc oznacza to że ja się boję. :/

nie ma się czego bać gim to tylko więcej przedmiotów i więcej nauki ale też nowi znajomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować