kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2007 o 21:13, pawcio321 napisał:

> No cóż, ale widzisz jak teraz CDA sobie to odbija. Za kupno BD:LA jeszcze przed premierą
zabulili
> sporo pieniędzy, to teraz przez kilka miesięcy dają słabsze (tańsze) gry, by nie być pod
kreską.

Jakoś nie sądzę, żeby tak było. BD:LA nie miało byc Wielkim Hitem, to miała byc prosta, przyjemna
gra z kilkoma fajnymi rozwiązaniami. Nie wiadomo w ogóle czy wyszłaby w Polsce, a tak to panowie
z Enlight mieli pewny zarobek, więc pewnie nie zażądali za dużo kasy.


Zwłaszcza, że nowe gry najszybciej rozchodzą się za pomocą czasopism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:13, pawcio321 napisał:

Jakoś nie sądzę, żeby tak było. BD:LA nie miało byc Wielkim Hitem, to miała byc prosta, przyjemna
gra z kilkoma fajnymi rozwiązaniami.

Jednak zebrała wiele przyjaznych ocen. Jeżeli nie została Wielkim Hitem, to przynajmniej Bardzo Dobrą Grą. Jedną z niewielu z Covera, w jakie grałem i, co więcej, ukończyłem z przyjemnością.

>Nie wiadomo w ogóle czy wyszłaby w Polsce, a tak to panowie z Enlight mieli pewny zarobek, więc pewnie nie zażądali za dużo kasy.
Niczego nie wiadomo. Jeżeli CDA by się o nią nie upomniało, być może któryś z polskich dystrybutorów by to zrobił. A nie sądzę by były to małe pieniądze. Gra robiona była przecież przez American McKtośTam (Sorrr... Zapomniałem). On nie sprzedał by swojego najnowszego projektu jeszcze przed premierą za kilka tysięcy euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:19, Kryhuu napisał:

> Jakoś nie sądzę, żeby tak było. BD:LA nie miało byc Wielkim Hitem, to miała byc prosta,
przyjemna
> gra z kilkoma fajnymi rozwiązaniami.
Jednak zebrała wiele przyjaznych ocen. Jeżeli nie została Wielkim Hitem, to przynajmniej Bardzo
Dobrą Grą. Jedną z niewielu z Covera, w jakie grałem i, co więcej, ukończyłem z przyjemnością.


A to głównie za sprawą tego, że dali ją w CDA. Przyznaj się, czy kupiłbyś tą grę za 99 zł w sklepie?

Dnia 09.04.2007 o 21:19, Kryhuu napisał:

>Nie wiadomo w ogóle czy wyszłaby w Polsce, a tak to panowie z Enlight mieli pewny zarobek,
więc pewnie nie zażądali za dużo kasy.
Niczego nie wiadomo. Jeżeli CDA by się o nią nie upomniało, być może któryś z polskich dystrybutorów
by to zrobił. A nie sądzę by były to małe pieniądze. Gra robiona była przecież przez American
McKtośTam (Sorrr... Zapomniałem). On nie sprzedał by swojego najnowszego projektu jeszcze przed
premierą za kilka tysięcy euro...



American McGee (bo tak się zwie) jest znany głównie z tego, że jest znany. ;) Produkuje dobre, ale nie wybitne gry, nigdy nie stworzył Wielkiego Hitu. Alice czy Scrapland były Ok, ale to jednak nie jest Liga Mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:25, pawcio321 napisał:

A to głównie za sprawą tego, że dali ją w CDA. Przyznaj się, czy kupiłbyś tą grę za 99 zł
w sklepie?

Szczerze: nie mam pojęcia. Pewnie gdybym miał troszkę odłożonej kasy bym kupił, zachęcony pozytywną oceną w CDA i ogólnie zaciekawiony grą.

Dnia 09.04.2007 o 21:25, pawcio321 napisał:

American McGee (bo tak się zwie) jest znany głównie z tego, że jest znany. ;) Produkuje dobre,
ale nie wybitne gry, nigdy nie stworzył Wielkiego Hitu. Alice czy Scrapland były Ok, ale to
jednak nie jest Liga Mistrzów.

Nie jest. Dlatego w CDA dostaliśmy jako premierę Bad Day a nie G3. Co nie zmienia faktu rzeczy, że jest to gra b. dobra. A to, że właśnie była premierą, na pewno wywindowało cenę wzwyż o więcej niż kilka euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-ACTION ma czasem gorsze dni i daje nudne gry, ale nadrabia to sobie perełkami takimi jak TOTAL OVERDOSE raz na jakiś czas i dobrymi reckami a przy okazji teraz 17 kwietnia ma wyjśc numer specjalny już nie mogę się doczekac ciekawie jakie gry dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:31, Kryhuu napisał:

> A to głównie za sprawą tego, że dali ją w CDA. Przyznaj się, czy kupiłbyś tą grę za 99

> w sklepie?
Szczerze: nie mam pojęcia. Pewnie gdybym miał troszkę odłożonej kasy bym kupił, zachęcony pozytywną
oceną w CDA i ogólnie zaciekawiony grą.


7 to nie taka dobra ocena...

Dnia 09.04.2007 o 21:31, Kryhuu napisał:

> American McGee (bo tak się zwie) jest znany głównie z tego, że jest znany. ;) Produkuje
dobre,
> ale nie wybitne gry, nigdy nie stworzył Wielkiego Hitu. Alice czy Scrapland były Ok, ale
to
> jednak nie jest Liga Mistrzów.
Nie jest. Dlatego w CDA dostaliśmy jako premierę Bad Day a nie G3. Co nie zmienia faktu rzeczy,
że jest to gra b. dobra. A to, że właśnie była premierą, na pewno wywindowało cenę wzwyż o
więcej niż kilka euro.


Ja jednak wierzę w redaktorów CDA, że jakimś cudem wytargowali tą grę za sensowną grę. W końcu w Cdaction nie mają ogromnej kasy, a jeżeli mieliby kupic jakąś grę, przez którą przez następne miesiące byliby zmuszeni dawac słabe gry, to byłby to na pewno jakiś Hit, a nie Dobra Gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:38, pawcio321 napisał:

7 to nie taka dobra ocena...

Ale ocena nie decyduje jak komu gra się spodoba. Ja po przeczytaniu recki, pomyślałem, że gra może być fajna, a że wady, przez które ocena została obniżona, nie aż tak dla mnie ważne.

Dnia 09.04.2007 o 21:38, pawcio321 napisał:

Ja jednak wierzę w redaktorów CDA, że jakimś cudem wytargowali tą grę za sensowną grę.

No cóż. Wiara...

>W końcu w Cdaction nie mają ogromnej kasy,
Redaktorzy na pewno nie, ale CDA sprzedaję się tak dobrze, że jednak gdzieś te ogromne pieniądze ze sprzedaży trafiają. I część z nich idzie na wychapanie gier na Coverka.

Dnia 09.04.2007 o 21:38, pawcio321 napisał:

a jeżeli mieliby kupic jakąś grę, przez którą przez następne miesiące byliby zmuszeni dawac słabe gry, to byłby >to na pewno jakiś Hit, a nie Dobra Gra.

W takim razie dlaczego dają? Jedynym wyjaśnieniem zostaje to, że zbierają na coś lepszego. Poza tym, nie każdą grę da się wcisnąć do czasopisma. Taki Blizzard nie oddałby żadnej ze swoich gier, a już na pewno nie przed premierą. Oni nawet sędziwego StarCrafta czy innych swoich staruszków nie chcą oddać do tanich serii jak XKN, a już na pewno nie do czasopisma. Być moze fundusze były, ale nic lepszego nie dało się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 21:47, Kryhuu napisał:

>W końcu w Cdaction nie mają ogromnej kasy,
Redaktorzy na pewno nie, ale CDA sprzedaję się tak dobrze, że jednak gdzieś te ogromne pieniądze
ze sprzedaży trafiają. I część z nich idzie na wychapanie gier na Coverka.


Na sam nakład CDA, na tłoczenie płyt, na licencje do pełniaków, na wszelakie wyjazdy za granicę (i nie tylko) i na wypłaty dla redakcji, DTP i S-ki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:09, Carl92 napisał:

Ciekawe czy już jutro zobaczymy pierwszego przecieka. Skoro nowy numer ma byc 17 Kwietnia.
Czyli za tydzień.



W sumie to tak. Jestem ciekaw co nam przygotują za cover dvd na najbliższy numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:09, Carl92 napisał:

Ciekawe czy już jutro zobaczymy pierwszego przecieka. Skoro nowy numer ma byc 17 Kwietnia.
Czyli za tydzień.


No właśnie wreszcie! Jutro[właściwie już dziś]:] wsataję skoro świt biorę szklankę i łapie wszystkie przecieki:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 10:51, Zieloonnyy napisał:

Podajcie linka do przecieków proszę

A sa juz w ogole? Mi jak zwykle nie wchodzi strona CDA, ale gdyby pojawily sie jakies przecieki to w tym temacie byloby bardzo glosno, a jak narazie mamy cisze. Przed burza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:04, DawSolo napisał:

Na sam nakład CDA, na tłoczenie płyt, na licencje do pełniaków, na wszelakie wyjazdy za granicę
(i nie tylko) i na wypłaty dla redakcji, DTP i S-ki...


Sam zaznaczyłeś, że idzie na pełniaki. Podejrzewam, że w redakcji nie zarabia się jakiś oszołamiających pieniędzy. Poza tym koszt produkcji CDA nie wynosi 14.98, tylko kilka złotych mniej. Na każdym numerze zarobek jest taki, by wystarczyło na wyprodukowanie następnego i jeszcze na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 11:10, Carl92 napisał:

No ja wszedłem na stronkę CDA i nie widzę żadnych przecieków.

No to pewnie pojawia sie jutro, a moze i dzisiaj wieczorem. Jeszcze caly tydzien zostal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się