kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2010 o 09:50, Tank napisał:

Jak większość zawartości masz w necie? Większość recenzji redaktorów CDA masz w necie?

Wszystkie recenzje i to z różnych źródeł + opinie zwykłych graczy = pewność, że twoja "wiedza" o grze i np: decyzja kupić czy nie kupić będzie pełniejsza, a nie wyrobiona jedynie w oparciu o odczucia jednej osoby (z którą na dodatek możesz się nie zgadzać).

Dnia 06.08.2010 o 09:50, Tank napisał:

Action Redaction masz w necie?, Kaszanka zone masz w necie :) ?, można by tak jeszcze dłużej wymieniać.

W Necie można i lepsze głupoty znaleźć :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 10:11, Pitej napisał:

W Necie można i lepsze głupoty znaleźć :d

Nie twierdzę, że opieram się tylko na recenzjach redaktorów CDA bo tak nie jest. Zanim kupię grę czytam oprócz CDA opinie w necie, ale po prostu lubię styl recenzji i poczucie humoru redaktorów CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 10:22, Tank napisał:

po prostu lubię styl recenzji i poczucie
humoru redaktorów CDA.


No i bardzo dobrze ^^ Mi np: generalnie nie odpowiada i dlatego nie kupuję :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 18:51, TojaSmuggler napisał:

Szczegolnie gdy wersja na PC jest NIEDOSTEPNA przez miesiac czy dwa...


Załóżmy, że przez nieszczęśliwy wypadek pecetowa wersja Mafii 2 nie dociera do Was na czas, a zapowiedzieliście jej recenzję na numer 09/2010. Na szczęście wersja konsolowa dotarła tydzień wcześniej i można ją opisać. OK, więc albo piszemy recenzję w dziale "Konsole" (niegdyś stare, dobre "Odmienne Stany Grywalności"), albo dajemy jej reckę jako pierwszą, ale z wyszczególnionym napisem "Testowano na X360/PS3". Nie chciałbym niemile się zaskoczyć, bo zdarzało się, że czytając z nudów reckę po raz n-ty zauważałem, że gra była testowana na konsoli. Ale jeżeli gra w wersji na PC wychodzi, dajmy na to, dwa miesiące po wersji konsolowej, to jednak wolałbym reckę te dwa miesiące później. Chyba że postąpicie tak, jak z AC2, recenzja w dziale "Konsole" na 3 strony, a 4 numery później test wersji pecetowej na 4 strony. Jak dla mnie, to było OK.

Było trochę narzekania, czas na pochwały. Wielkie, wielkie podziękowania za SBK 09 w najnowszym numerze CDA. Dopiero po kilku minutach przyglądania się nazwie skojarzyłem, że to kolejna część (przynajmniej z nazwy ^^) gry, w której demo zagrywałem się godzinami, a którą daliście na coverku w numerze X/2000 (coś mi się zdaje, że to był numer 46 z Plane Crazy jako pełniakiem - w to też się grało), a mianowicie Superbike 2000 (lub 2001). Ech, ależ ten czas leci... Gorzej, że w dodanego do numeru 08/2009 SBK 08 grałem ledwie kilka minut i poddałem się po pierwszym zakręcie. Gdybyście w przyszłości planowali dać SBK X, to bym się nie obraził ;-) Trochę się rozpisałem, wyszło bardzo nieskładnie, ale po całym dniu roboty nie mam już na to siły. Rozszyfrowujesz listy frustrujących się antyfanów, więc ten post nie powinien Ci sprawić większego problemu. Taką mam nadzieję... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 23:20, Gumisiek2 napisał:

> Szczegolnie gdy wersja na PC jest NIEDOSTEPNA przez miesiac czy dwa...

Załóżmy, że przez nieszczęśliwy wypadek pecetowa wersja Mafii 2 nie dociera do Was na
czas, a zapowiedzieliście jej recenzję na numer 09/2010. Na szczęście wersja konsolowa
dotarła tydzień wcześniej i można ją opisać. OK, więc albo piszemy recenzję w dziale
"Konsole" (niegdyś stare, dobre "Odmienne Stany Grywalności"), albo dajemy jej reckę
jako pierwszą, ale z wyszczególnionym napisem "Testowano na X360/PS3". Nie chciałbym
niemile się zaskoczyć, bo zdarzało się, że czytając z nudów reckę po raz n-ty zauważałem,
że gra była testowana na konsoli. Ale jeżeli gra w wersji na PC wychodzi, dajmy na to,
dwa miesiące po wersji konsolowej, to jednak wolałbym reckę te dwa miesiące później.
Chyba że postąpicie tak, jak z AC2, recenzja w dziale "Konsole" na 3 strony, a 4 numery
później test wersji pecetowej na 4 strony. Jak dla mnie, to było OK.

Nie rozumiem Cię. Jak jest gra testowana na konsoli, to gdzieś o tym wspomną, więc jaki problem? W ogóle coś kręcisz, najpierw piszesz, że mają tak robić, a w następnym zdaniu ich za to krytykujesz. A robienie drugi raz recenzji tej samej gry, do tego tej samej objętości albo i większej, to dla mnie głupota. Po co powtarzać te same rzeczy? Najlepiej zrobili to z nowym Splinter Cell, gdzie zrobili wpierw recenzję na X360, a gdy ukazała się wersja pecetowa, napisali mniejszą recenzję, skupiając się głównie na różnicach. Uśmiałem się czytając, że wolisz poczekać parę/kilka miesięcy za recenzją. To jest CDA, oni muszą zawsze być pierwsi, co jest ich zaletą, więc taki problem jak granie na innej platformie nie opóźni recenzji. Jest jeszcze jeden plus takich recenzji. Załóżmy, że czekasz na jakąś gry, która wychodzi na PC, PS3 i X360, ale jeszcze się wahasz z zakupem. Wersja na PC zalicza oczywiście poślizg, a właśnie ją chcesz kupić. Czytasz nowe CDA, gdzie jest recka tejże gry w wersji na konsole i już z grubsza wiesz jak ta gra wygląda i Ci się spodoba. Jeśli już teraz nie przypadnie Ci do gustu, nie czekasz na nią i oszczędzasz czas kupując coś innego. A jak wiadomo w większości przypadków różnice w grach między platformami, to głównie sterowanie, czasami jedynie dochodzi grafika oraz optymalizacja. Nadal się dziwię zatwardziałym pecetowcom, że nie chcą zaakceptować tych zmian. Nie zaszkodzi, a nawet pomoże.

BTW, dawno się tak nie uśmiałem czytając bzdurne "argumenty" Szejkona oraz jego determinację. Aż dziw bierze, że Smg taki spokojny i wyrozumiały był. No ale w końcu mu płacą za użeranie się z takimi ludźmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 23:20, Gumisiek2 napisał:

Chyba że postąpicie tak, jak z AC2, recenzja w dziale "Konsole" na 3 strony, a 4 numery
później test wersji pecetowej na 4 strony. Jak dla mnie, to było OK.

Lepiej, bo dali więcej wersji pecetowej, nie?
Stary - typowy przejazm fanbo...fanbojizmu, czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 09:50, Tank napisał:

Jak większość zawartości masz w necie? Większość recenzji redaktorów CDA masz w necie?
Action Redaction masz w necie?, Kaszanka zone masz w necie :) ?

Pozwolę sobie na nieładne wtrącenie: CDA również jest ''''piracone'''' (PDF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 01:07, Kirabaxior napisał:

Lepiej, bo dali więcej wersji pecetowej, nie?


Myślałem, że wyjaśniłem to dość jasno w powyższym poście.

BTW. Nie doszukałem się takiego wyrazu w słowniku, ale jeżeli już tworzymy neologizmy, to róbmy to poprawnie - fanboizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2010 o 14:53, Gumisiek2 napisał:

Myślałem, że wyjaśniłem to dość jasno w powyższym poście.

Niestety nieźle się w tamtym poście poplątałeś.

Dnia 08.08.2010 o 14:53, Gumisiek2 napisał:

BTW. Nie doszukałem się takiego wyrazu w słowniku, ale jeżeli już tworzymy neologizmy,
to róbmy to poprawnie - fanboizm.

Tak, zawsze lepiej zmienić temat i doczepić się jakiegoś głupiego błędu. Naprawdę fajowskie są takie rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 00:47, Perry_Cox napisał:

Nie rozumiem Cię. Jak jest gra testowana na konsoli, to gdzieś o tym wspomną, więc jaki
problem? W ogóle coś kręcisz, najpierw piszesz, że mają tak robić, a w następnym zdaniu
ich za to krytykujesz.


Jak już napisałem, jeżeli w wyniku nieoczekiwanego wypadku wersja pecetowa nie dotarłaby do redakcji, a wcześniej ktoś przeszedłby grę w wersji na konsole, to chętnie ujrzałbym rozwiązanie polegające na zrecenzowaniu gry w wersji konsolowej, a po przetestowaniu wersji PC kolejną recenzję. Zrobiono tak w przypadku AC2 i świat się nie zawalił.

Dnia 08.08.2010 o 00:47, Perry_Cox napisał:

Załóżmy, że czekasz na jakąś gry, która wychodzi na PC, PS3 i X360, ale jeszcze się wahasz z zakupem.


No tak, to pewna zaleta, chociaż premierówek kupuję tyle, co kot napłakał, więc mi osobiście (nie podkreślam tego jako wielkość mej osoby, ale chcę uniknąć późniejszych odpowiedzi w stylu "No tak, skoro Tobie nie pasuje, to może usuńmy całkiem konsole z CDA i róbmy wszystko tak jak Ty chcesz?") takie rozwiązanie w większości przypadków zwisa.

Dnia 08.08.2010 o 00:47, Perry_Cox napisał:

Tak, zawsze lepiej zmienić temat i doczepić się jakiegoś głupiego błędu. Naprawdę fajowskie są takie rozmowy.


Mój błąd, Kirabax napisał tak treściwego posta, że mógłbym pisać ody odpowiadając na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział Kevin Butler na tegorocznym E3: najważniejsze są gry! Więc jak dla mnie CDA może i zamieszczać recenzję gier z NDS, PSP, a nawet i stare klasyki z Amigi, C64 czy innego SNESa. Kochajmy gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 16:42, Kraju napisał:

Jak to powiedział Kevin Butler na tegorocznym E3: najważniejsze są gry! Więc jak dla
mnie CDA może i zamieszczać recenzję gier z NDS, PSP, a nawet i stare klasyki z Amigi,
C64 czy innego SNESa. Kochajmy gry!

Amen
Tak poza tym to konsole są bardzo dobrym sprzętem i nie warto tkwić tylko na PC. Od pierwszych chwil poczułem, że o wiele przyjemniej ułożyć się w wygodnym fotelu przy dużym ekranie. W dodatku nie martwiąc się o detale i płynność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 15:21, Krzycho napisał:

Wydaje mi się, że w którymś numerze na płycie były skany paru recenzji ze starych numerów.
Pamieta ktoś który to był numer?

O ile pamiętam, to był 150. i były tam skany 1., 50. i 100. numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak pamiętam, w nowym CDA jest TAJNY PRZEKAZ, oczywiście przez mój geniusz wyrzuciłem folię, i nie mam jak go odczytać.. Jak byłby ktoś miły, to niech mi poda też ten wcześniejszy z tego numeru chyba czerwcowego.. Przeżyć przeżyję, ale chciałbym wiedzieć, o co to chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 17:15, Materdea napisał:

> Wydaje mi się, że w którymś numerze na płycie były skany paru recenzji ze starych
numerów.
> Pamieta ktoś który to był numer?
O ile pamiętam, to był 150. i były tam skany 1., 50. i 100. numeru.

Poszukałem i były skany 13 recenzji + skany AR w numerze 163. Akurat płytę z tego numeru gdzieś zgubiłem. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się