kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Zastanawialem sie czy kupic ten numer,ale widzac konslowa gre na okladce odrazu zdecydowalem,ze ten miesiac odpuszczam...Jak dawaliscie w numerze z 3-4 recenzje konsolowych gier to bylo spoko,ale jak te gry sa teraz tematami numeru to juz tak fajnie nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smuggler jest na urlopie, wrzucam wiec zapowiedz nowego numeru CDA wzieta z forum czasopisma.

Nie zwyczajowo we wtorek, lecz we czwartek, 20 stycznia trafi do kiosków najnowszy numer CD-Action (2/2011). Wydanie to będzie miało objętość 132 stron i kupicie je za standardową cenę 14,99 zł (w tym 8% podatku VAT).

Spoglądający groźnie z okładki Helghast zdradza, że tym razem grą numeru jest wielki exclusive PS3, z góry namaszczony na pretendenta do tytułu gry roku – Killzone 3. Czy spełnia pokładane w nim nadzieje? By to sprawdzić, zamknęliśmy enkiego w jednym pokoju z konsolą, a efektem tej operacji jest obszerna recenzja. Pierwsza na świecie!

Zanim jednak dojdziecie do działu recenzji, będziecie mieli okazję przeczytać aż 12 zapowiedzi, wśród których niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Przyglądamy się zatem nowej, odmienionej Larze Croft, która w grze Tomb Raider zrywa z przeszłością. Męskie wcielenie Lary – Nathan Drake – ani myśli natomiast odcinać się od poprzednich odsłon serii Uncharted, bo „trójka” to więcej tego samego, lecz podane w jeszcze efektowniejszy sposób. Fani gier czysto pecetowych ucieszą się zapewne z Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad (bardzo wymagający FPS), remake’u Jagged Alliance 2 (Reloaded) i najnowszej strategii z serii Men of War (Oddział Szturmowy). A to wszystko zaledwie połowa działu zapowiedzi.

Recenzji mamy w tym wydaniu na pęczki, bo aż 36, a przekrój jest bardzo duży, zarówno gatunkowy, jak i platformowy. Pecetowcy mogą spróbować swoich sił w Rajdzie Polski (grze na licencji Polskiego Związku Motorowego), powrócić do przyszłości w Back to the Future: It’s About Time (nowa odcinkowa przygodówka studia Telltale), zapoznać z twórczością wielkiego pianisty w Music Master Chopin, zmierzyć ze staroszkolną platformówką Super Meat Boy, przywdziać szlachecki żupan w Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola, odbyć wyprawy krzyżowe wraz z Ryszardem Lwie Serce w strategii Lionheart, siać, orać i zbierać w Symulatorze Farmy 2011, ograć Michała Wiśniewskiego w Poker Simulatorze, a także wraz z konsolowymi braćmi udać się do Wietnamu (Battlefield: Bad Company 2 – Vietnam) i powrócić do dowcipnie nakreślonej krainy fantasy w DeathSpank: Thongs of Virtue.

Również inne platformy sprzętowe nie zostały zaniedbane. Recenzujemy konsolowe gry duże (Killzone 3, LittleBigPlanet 2, Tony Hawk’s Shred, Epic Mickey), mniejsze (Dead Nation, echochrome II) i wznowione (Prince of Persia: Trilogy). Dla posiadaczy iPhone’ów i iPodów touch wybraliśmy 9 najbardziej wartościowych tytułów z App Store’a (w tym Battlefield: Bad Company 2, Need for Speed Hot Pursuit i hit od studia Epic – Infinity Blade), które udowadniają, że iUrządzenia coraz intensywniej rozpychają się na rynku mobilnego grania.

Obszerniejszy niż zazwyczaj jest w tym miesiącu dział publicystyki, w którym bryluje 14-stronicowe podsumowanie roku 2010, w którym wyliczamy, co nam się podobało i co nas zawiodło, a także – jakżeby inaczej – wybieramy najlepszą produkcję A.D. 2010. Na przeciwległym biegunie niż te wspominki leży test usługi OnLive (streaming gier na dowolne w zasadzie urządzenie podłączone do internetu), która ma szansę stać się przyszłością rynku gier. Czy to naprawdę działa? Sprawdziliśmy (w Polsce!) i podzieliliśmy się wrażeniami. Przyglądamy się również fenomenowi niezależnych twórców zbijających fortuny na oferowanych w App Storze grach na urządzenia Apple’a. Fani artykułów o tematyce historycznej mogą zapoznać się z owocami polskiej myśli informatycznej doby PRL-u (a były to komputery niekiedy o kilka długości prześcigające te zachodnie!), a także świętować wraz z nami 25-lecie systemu Windows. Wytykamy również brak profesjonalizmu ludziom, którzy w poważnych publikacjach pisali o grach, choć mieli o nich pojęcie takie, jak my o fizyce kwantowej (ja np. słyszałem o gwarkach... skrawkach... skwarkach... no, czymś takim).

Dział sprzętowy otwieramy bardzo atrakcyjnym megatestem, w którym bierzemy na tapetę programy służące do... tworzenia gier. I nie mamy tu na myśli narzędzi graficznych do rysowania tekstur i oprogramowania do projektowania modeli, lecz edytory pozwalające samodzielnie stworzyć kompletną grę. Oprócz tego przetestowaliśmy wiele nowych kart graficznych i dźwiękowych, notebooków, klawiatur, procesorów itd.

Na deser zostawiliśmy Action Redaction, Na Luzie i płytę DVD, na której znajdziecie pełne polskie wersje gier Tomb Raider: Anniversary oraz Devil May Cry 3: Dante’s Awakening – Special Edition, a także program edukacyjny Kurs Szybkiego Czytania.

Przypominam: czwartek, 20 stycznia, standardowa cena 14,99 zł. Podwyżkę podatku VAT bierzemy na siebie, Wam pozostawiając radość z lektury. :)

PEŁNA ZAWARTOŚĆ NUMERU:

Info

##W PRODUKCJI

Tomb Raider
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad
Jagged Alliance 2: Reloaded
Knight''s Contract
Legends of Daemonica: Farepoynt’s Purgatory
The Haunted: Hell’s Reach
inFamous 2
MotorStorm: Apocalypse
Uncharted 3: Drake’s Deception
The Cursed Crusade
Men of War: Oddział Szturmowy
The Dream Machine

##RECENZJE

Killzone 3
Rajd Polski: Rally Poland
Battlefield: Bad Company 2 – Vietnam
Back to the Future: It’s About Time
DeathSpank: Thongs of Virtue
Super Meat Boy
Poker Simulator
Art of Murder: Tajne Akta
Symulator Farmy 2011
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Music Master Chopin: Rock
Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola
Zaplątani
Crash Time IV: The Syndicate
Lionheart: Wyprawy Krzyżowe
Pound of Ground
Maluch Racer 3
LittleBigPlanet 2
BlazBlue: Continuum Shift
Dead Nation
echochrome ii
Eat Them!
Tony Hawk: Shred
Reedycje:
Super Mario All-Stars
Prince of Persia: Trilogy
The Sly Collection
Gry na iOS:
Infinity Blade
Dungeon Hunter 2
Battlefield: Bad Company 2
Real Racing 2
Hero of Sparta II
Need for Speed Hot Pursuit
Shadow Guardian
Rage: Mutant Bash TV
Aralon: Sword and Shadow
Epic Mickey

##PUBLICYSTYKA

Najlepsze gry 2010
Wściekłe ptaki i inni milionerzy
OnLive: Gramy w chmurze
Gry kontrowersyjne: Wet: The Sexy Empire
Gry wiecznie żywe: Uplink
Komputery PRL
Komputer uczy
Prof. S. Jonaliści atakują
25 lat Windowsa


##Sprzęt

Info sprzętowe

Temat numeru – Zróbmy sobie grę!

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6950
Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6970
Karta graficzna MSI Radeon HD 6850
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 570 AMP!
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 580 AMP!
Karta graficzna Gigabyte GTX 460 SO
Procesory Intel Core i5-2500K i Intel Core i7-2600K
Notebook Asus G53J
Notebook Lenovo IdeaPad Y560
Notebook MSI GT 680
Karta dźwiękowa Asus Xonar DG
Karta dźwiękowa Asus Xonar Xense
Słuchawki Creative Tactic3D Alpha
Słuchawki Tritton AX 180
Zestaw peryferii Razer StarCraft II
Klawiatura Razer Black Widow Ultimate
Sprzęt 2010 – Podsumowanie i prognozy na 2011

##INNE
Na luzie
Action Redaction
Prenumerata
Zawartość płyty DVD


##ZAWARTOŚĆ PŁYTY DVD:
PEŁNE WERSJE:
Tomb Raider: Anniversary PL, Devil May Cry 3: Dante''s Awakening – Special Edition PL, Kurs szybkiego czytania

FREEWARE:
Abandoned, Dark Disciples II, Pingus, Potworny labirynt, Quadrax VII, Rocks’n’Diamonds, Rogue Survivor, Secret Maryo Chronicles, Splodem Down

DEMO:
Bejeweled 3, Blade Kitten, Good Intentions

PROGRAMY:
Essential PIM, HomeBank, System Information for Windows

MODULATOR:
Przebieramy Larę!, Przebieramy Larę! - od lat 18

GAMEPLAY:
Battlefield: Bad Company 2 Vietnam, Music Master Chopin: Classic, Music Master Chopin: Rock, Rajd
Polski

TRAILERY:
Bulletstorm Merry Christmas, Crysis 2, RaceRoom, Uncharted 3: Drake''s Deception

GALERIE:
BlazBlue: Continuum Shift, Darkness Within 2: The Dark Lineage, DeathSpank: Thongs of Virtue, Lionheart: Wyprawy Krzyżowe, Maluch Racer 3, Men of War: Oddział Szturmowy, Music Master Chopin: Rock, Ogniem i mieczem: Dzikie Pola, Poker Simulator, Pound of Ground, Rajd Polski, Tron Evolution, World of Warcraft: Cataclysm, Zaplątani

NA LUZIE:
Obrazki, ScreenShock

BONUS:
Action Mag, Esensja, FAQ - wersja 3.3, Fotosmuggler, Poltergeist, QFant, tapety

20110114153743

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-Action naprawdę ostatnio gry na płytce ma porządne i utrzymuje ten poziom. Szkoda mi jedynie, że po TR:L kupiłem sobie Anniversary, a oni teraz tą grę dali... Mówi się trudno. I tak kupię CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CD-action i czuję się stary. Rozumiem co trzecie słowo, poza tematem składania własnego komputera.
Nic, tylko czekać aż mi włosy z uszu wyrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to psioczenie nt okładki z Killzone 3 to mnie krew zalewa. Co ona Wam przeszkadza? Co mieli dać w tym miesiącu na okładkę? Symulator farmy 2? Grę o Chopinie? Opanujcie się trochę. Sam jestem pecetowcem ale lubię poczytać recenzje gier stricte na konsole by wiedzieć co tam słychać na sąsiednim podwórku.

Reckę Killzona łyknę za jednym zamachem jak w przypadku gry Alan Wake. Jeśli gra jest ciekawa to dla mnie może wyjść nawet na kalkulator Casio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 16:18, Henrar napisał:

Spoiler

straszne


Lepie było dać Symulator Farmy na okładkę, przecież to hit! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 11:47, xD_ominik napisał:

Tomb Rider Anniversary mnie jakoś nie podnieca. Najlepszą propozycją jest program do
szybkiego czytania. Od lat mi się marzy aby ogarnąć 4 linijki w 2 sekundy. A tak poza
tym to chciałbym aby kiedyś dali Dirta 1 w polskiej wersji.

Czasami takie czytanie nie opłaca się. Można tak się skupić na szybkim czytaniu, że potem zapominasz co przeczytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O FUUUUUU- Okładka (ile wam dali żebyście wrzucili Killzona?)
O FUUUUUU- Pełniaki
Are You FUUUU- Kidding me?- wszystkie artykuły.

Jestem gorzej niż zniesmaczony;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli myslisz,ze twoja wypowiedz byla zabawna to gratuluje poczucia humoru. -.-
A to,ze nie podoba mi sie,ze konsolowe gry zajmuja tyle miejsca w czasopismie to moje zdanie,ale pewnie zaraz mnie przekonasz,ze wcale tak nie mysle i jestem zachwycony tym co sie dzieje z CDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 16:18, Henrar napisał:

Konsolowa gra na okładce. Koniec świata już wkrótce. CDA TO KONSOLOWY SYF11@!@!#!!!oneoneone

Spoiler

straszne



Okładka jak okładka, bardziej ciekawi, że Uncharted 3 ogłosili miesiąc temu i CDA już ma zapowiedź. Shoguna 2 ogłosili w czerwcu i do tej pory jedyne co o grze napisali to krótką wzmiankę w relacji z E3. To dopiero magia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2011 o 18:27, Bambusek napisał:

Okładka jak okładka, bardziej ciekawi, że Uncharted 3 ogłosili miesiąc temu i CDA już
ma zapowiedź. Shoguna 2 ogłosili w czerwcu i do tej pory jedyne co o grze napisali to
krótką wzmiankę w relacji z E3. To dopiero magia :)

Hehe, to samo miałem napisać. Takie niby pierniczenie że pismo wciąż poświęca uwagę głównie i przede wszystkim grom PC, jasneee... wiedziałem że pojawienie się recenzji konsolowych wersji to zły znak.
A sprawa z Shogunem jest tym bardziej ciekawa że w sieci jest już naprawdę sporo informacji na temat gry, pełno gameplayów, wywiadów z nimi, itp. Ujawniono już wydania, a sama premiera gry jest już praktycznie za dwa miesiące !
To gdzie niby zapowiedź !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem kupować CDA od numeru w którym była recka Alana Wake''a. Czytam o tej grze, napalam się coraz bardziej a dopiero na samym końcu recki zobaczyłem że to nie wyjdzie na PC. Teraz jak to jest multiplatformowe pismo to mnie w ogóle przestało interesować. Tylko dla pełniaków jeśli już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisalem,ze nie moga o nich pisac?Poprostu jak dawali z 3 recenzje na numer jakichś konslowych hitow to bylo nawet fajne,ale jak teraz daja pelno tych recenzji i to takich typu: time crisis czy SAW:flesh & blood(kogo tak w ogole te gry interesuja?) to jest denerwujące tym bardziej jak z gry konsolowej robia temat numeru(jaka by ta gra nie byla...).I moze takie sa obecne wymagania rynku,ale mam to gdzies,bo mi sie to poprostu nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się