kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2012 o 16:47, Stalker69 napisał:

Drugi pełniak - jeden z najlepszych pełniaków jakie świat widział.


Kwestia gustu, ja się z Tobą nie zgadzam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 15:56, cezaq napisał:

Drugi pełniak 3/2012:

Company of Heroes: Tales of Valor PL.


Nie trawie RTS''ów Czekam na jakiegoś dobrego FPS''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 15:56, cezaq napisał:

Drugi pełniak 3/2012:

Company of Heroes: Tales of Valor PL.


O cholera, teraz to dowalili do pieca! Niedawno odkurzyłem CoH''a ( mam podstawkę i wszystkie dodatki ), coby trochę wzmocnić formę, ale niestety graczy jest już zauważalnie mniej niż kiedyś. A teraz - proszę, na serwery przybędzie świeże mięso armatnie pod banderą CDA. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 23:49, xDeuSx napisał:

O cholera, teraz to dowalili do pieca! Niedawno odkurzyłem CoH''a ( mam podstawkę i wszystkie
dodatki ), coby trochę wzmocnić formę, ale niestety graczy jest już zauważalnie mniej
niż kiedyś. A teraz - proszę, na serwery przybędzie świeże mięso armatnie pod banderą
CDA. :)


Tym świeżym mięskiem pewnie będę ja, bo dzisiaj akurat zamówiłem Retribution z właśnie Złotą Edycją CoH za złotówkę, a tu jeszcze dojdzie niedługo dodatek, śmiesznie się składa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 12:59, KofeinowyPablo napisał:

Ostatni pełniak:

Tom Clancy''s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL


Słabo,jak widać,nie warto niczego kupować z pomarańczowej kolekcji klasyki,bo wszystko idzie do CDA (w nast. miesiącu obstawiam Obliviona :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 14:52, bobobo napisał:

Słabo,jak widać,nie warto niczego kupować z pomarańczowej kolekcji klasyki,bo wszystko
idzie do CDA (w nast. miesiącu obstawiam Obliviona :/)

Wyjąłeś mi to z ust. Dlatego ja już nie kupuję gier z pomarańczowej bo i tak prędzej czy później trafi do CDA.
Miałem parę gier z dawnego SuperSellera i dawnej Kolekcji Klasyki połowa trafiła do CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze dobrze i jak zawsze ktoś smęci. Karawana jedzie dalej...
Z tym CoH to dobrze trafili bo nie miałem akurat tego egzemplarza. Inna sprawa, że w CoHa czy DoW1 to grałem dobre 5 lat temu i trochę zmieniły mi się preferencje.
GR:AW 2 wygląda ciekawie, nie podobał mi się nowy Rainbow Six Vegas to spróbuję tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają te trzy gry :D nie mam z nich ani jednej, a np w GR:AW2 bym chętnie zagrał, bo jedynka mi się podobała i miło przy niej spędziłem czas :) czekam też na jakieś ciekawe recenzje, bo ostatnio były takich gier, które mnie w ogóle nie interesują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet -16 stopni za oknem nie powstrzymało nas od planowej premiery najnowszego CD-Action – szukajcie go od 14.02 w każdym szanującym się kiosku i salonie z prasą. 132 strony, dwa DVD, dobre pełniaki i 15,99 zł.

A co w piśmie? Zaczynamy od 4 stron o Far Cry 3 – jako jedyni przedstawiciele polskiej branży byliśmy w siedzibie twórców, gdzie mogliśmy zapoznać się nie tylko z samą grą, ale i procesem jej tworzenia. Powiem tylko tyle, że FC3 będzie budzić kontrowersje...

Fanów RPG ucieszą na pewno zapowiedzi Neverwintera oraz Of Orcs and Men (spojrzymy na świat z tej drugiej, orkowej strony), a także Legend of Grimrock. Ta ostatnia to próba wskrzeszenia najklasyczniejszego chyba wcielenia RPG, czyli „zwiedzanie lochów i siekanie potworów”. I nie powiem, gra zapowiada się naprawdę obiecująco.

Fanom najróżniej pojmowanego oldskulu powinien przypaść do gustu minecraftopodobny Cube World oraz XCOM: Enemy Unknown. Ten ostatni tytuł wywoła bicie serca u wielu „starych koni” – tym bardziej, że powraca jako uczciwa hybryda turowych walk taktycznych i globalnej strategii w czasie rzeczywistym, a do tego robi ją Firaxis. Czy muszę tu mówić więcej?

Tym, co lubią silne wrażenia, polecam danie nura w Depth, gdzie zmierzą się rekiny i płetwonurkowie (sam wybierzesz, kim będziesz). Będzie sporo krwi, a samo nurkowanie oddane jest z bardzo dużym (jak na grę) realizmem, co stanowi dodatkowy smaczek. Fanom jeszcze większych emocji bardziej przypadnie jednak do gustu kolejny – już szósty – Resident Evil. Jeśli zaś przemoc wyda się wam tam zbyt ponura, sięgnijcie po Lollipop Chainsaw, gdzie czirliderki, duże pompony, piły mechanicznie i zombiaki tworzą koktajl, który niejednemu wywali gały (albo bebechy – zależy, w co trafi się piłą) na wierzch. A jeśli poczujecie się zmęczeni nieustannym ganianiem po planszach, odpocznijcie „kampiąc” w Sniper Elite V2.

Tych zaś, co wolą bardziej masowe działania wojenne i nie uznają broni o kalibrze mniejszym niż 75 mm, zapraszam na morze, do World of Battleships. Tak, podobieństwo tytułu do World of Tanks absolutnie nie jest dziełem przypadku – ta sama firma, podobne zasady i zapewne jeszcze większe emocje. W końcu co Bismarck czy Yamato, to nie jakiś tam marny Tygrys czy IS-3. :PNie zapomnieliśmy też o zwolennikach samochodówek – dla was mamy Dirt Showdown. Zapiąć pasy, sprawdzić poduszki powietrzne, włączyć wycieraczki i gaz do dechy, bo będzie się działo!

W beta-testach na tapetę wzięliśmy Wiedźmina 2 – Edycję Rozszerzoną na Xboksa – martin wydaje się być zauroczony, choć tego i owego się jednak czepił. enki śmiga w rFactor 2 i bardzo sobie ów symulator wyścigów chwali, szczególnie za bardzo realistyczny model jazdy. Greg stawia osady w The Settlers Online i troszkę poziewuje w garść...

W Recenzjach CormaC na 6 stronach (nie licząc tzw. otwieracza) zachwyca się Kingdoms of Amalur: Reckoning. martin jest nieco mniej skory do pochwał, ale i on docenia klasę tej produkcji. Ten rok najwyraźniej dobrze się zaczyna dla fanów RPG... Aby odsapnąć po takiej „kobyle”, martin wziął się za Oil Rush (nawet wojna atomowa nie przeszkodziła ludzkości nadal walczyć o ropę), a CormaC pozamiatał Dustforce.

W ciemnościach stoi dziwny koleś i macha dwoma węgorzami. Nie, to nie zboczeniec, to Gregu gra w The Darkness II. Papkin znęca się nad Postalem III (podpowiem, że końcowa ocena jest niższa niż numer części), natomiast Gregu odłożył węgorze oraz demony na bok, a teraz sieka mieczem i kopie z półobrotu w SoulCalibur V. Eugeniusz Siekiera pokazuje, że nostalgia za „starymi, dobrymi grami” nie zawsze popłaca – Choplifter HD to jednak nie to samo, co w czasach Amigi.

Hut nieco się krzywi nad NeverDead – bo produkcja jest mocno nierówna. Qn’ik ma wszystko gdzieś, bo bawi się swoim tenisem – Grand Slam Tennis 2. Allor usiłuje przetrzymać 30-minutowe cut-scenki w Metal Gear Solid HD Collection, Hut zaś powstrzymuje wrogą inwazję w Unstoppable Gorg, czyli kolejnym wariancie „tower defense”, utrzymanym w stylistyce starych filmów sf. A jak myślicie – któż u nas może się zagrywać w gierkę, w której pojawia się np. wielki, agresywny i scyborgizowany pomidor (a wszystko jest podane serio i w japońskiej stylistyce)? Naturalnie to enki, a grał w Final Fantasy XIII-2. Nie obawiajcie się, produkcja ta nie pozostawiła widocznych zmian w jego psychice – dowodem jest recenzja Q.U.B.E., czyli – powiedzmy – takiego Portala, gdzie jest dużo klocków.

Eugeniusz Siekiera wybrał się na spotkanie z prasłowiańską odpowiedzią na duet Asterix i Obelix (Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika). I choć niczym Mirmił troszkę desperował, to w sumie źle nie było. W nieco inne rejony i czasy wybrał się martin – do Anglii. Ale nie na zmywak, a do króla Artura (Król Artur 2). Jak zawsze, Siły Ciemności brużdżą i trzeba im pogonić kota. Qn’ik wykrzywia się nad symulacją piłki ręcznej (Piłka Ręczna 12) – gra wygląda faktycznie na RĘKOdzieło i to takie, że szczypiorniak więdnie na sam jej widok. Dalej popatrzymy na sporo – bo aż 5 – gier dostępnych na najnowszą konsolę Sony, czyli PS Vita, ze szczególnym uwzględnieniem Uncharted: Złotej Otchłani. (O samej konsoli też zresztą będzie sporo, ale nie w tym dziale. Jak dla mnie „szału nie ma”, ale to tylko moje prywatne zdanie).

W Publicystyce zaczynam od tekstu „Prądożercy – fakty i mity”. Qn’ik miotał się po redakcji i mieszkaniu, sprawdzając, ile co zżera prądu i testując mity z gatunku „nie należy zostawiać ładowarki w kontakcie na noc”. Z ciekawostek – wiecie, ile wyniesie was jednorazowe doładowanie komórki? No jak myślicie? Cały JEDEN GROSZ. Więcej tego rodzaju smaczków – w tekście.
Greg omawia najciekawsze mody do Skyrima (większość z nich jest na DVD, ale uważajcie na rodziców, bo niektóre są, hm, ten... dla pełnoletnich). ACTA... Już się boję lodówkę otworzyć, ale nie mogliśmy przecież o tym nic nie napisać. Postaraliśmy się jednak nie ulec zbiorowej histerii i na zimno przeanalizować, co, kto, czemu, skąd i co to dla nas znaczy. Może to nie tak efektowne jak ubranie maski Guya Fawkesa albo zamieszczenie buntowniczych demotów i wpisów na fejsbusiu, ale mamy nadzieję, że pozwoli wielu z was poznać problem nie tylko pod kątem „zamkną nam RedTube’a!!!”.
W tekście „Jak rozwijała się rozgrywka” pokazujemy historię i ewolucję wielu elementów gier. Wiecie, kiedy i gdzie pojawiła się pierwsza cutscenka? Kto po raz pierwszy użył QTE? Kto wymyślił headshota? Nie? No to się dowiecie.

W Grach Kontrowersyjnych piszemy o Six Days in Fallujah, czyli próbie wyniesienia gry akcji ponad poziom „zabijacza czasu”. W Grach Wiecznie Żywych kręcimy backflipy w Tony Hawk’s Pro Skater 3. Gregu dzieli się swymi refleksjami o multi w BF3 oraz zaprasza do skopania mu tyłka w tymże (są nagrody).
Piszemy też o komiksowych adaptacjach popularnych gier i pokazujemy sylwetkę twórcy MegaUploadu – pana Kima Dotcoma. Postać niewątpliwie barwna...
Bawimy się również w „tajemniczego klienta” i testujemy kompetencje sprzedawców gier w paru sklepach znanych sieci handlowych – autor wysyła swoją przyjaciółkę oraz matkę jako podstawione klientki. Piszemy też o współczesnych (i dawnych) superkomputerach oraz radzimy wam, jak chronić rozmaite ważne dane. (Doradzamy też, jak je bezpiecznie i nieodwracalnie usuwać, co czasami jest bardzo wskazane).

A na koniec rzucamy wam wyzwanie – chcecie pisać do CD-Action? No to macie szansę, bo ogłaszamy właśnie pobór do naszej armii. Spróbuj swoich sił, a kto wie, może odnajdziesz swe życiowe powołanie i zawód – Qn’ik czy enki dowodzą, że to nie mrzonki...

W Sprzęcie rozkładamy na części PS Vitę, analizując jej budowę, możliwości, ergonomię oraz komercyjny potencjał. Zbyt optymistycznych wniosków nie mamy. Megatestujemy też rozmaite nośniki danych – pendrive’y (na USB 2.0 i 3.0), przenośne dyski (j/w) oraz dyski internetowe. Nie zabraknie testów innych sprzętów – od routerów, poprzez odtwarzacze multimediów, po wypasione karty graficzne.
A na deser jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

No i DVD. A tam 3 pełne wersje gier: coś dla fanów taktycznych strzelanin (Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL), drugowojennych strategii w czasie rzeczywistym (Company of Heroes: Tales of Valor PL), tudzież horroru z domieszką zagadek logicznych (Saw: The Video Game PL). A do tego jak zawsze – trailery, gameplaye, rozmaite bonusy, mody, gry freeware i wiele innych rzeczy, które was kręcą.

To co? Do zobaczenia 14.02!

PS. Okładka się nam troszkę przy przesyłaniu przez internet pogniotła.

PSS A za miesiąc – 16 (!) urodziny CDA. Nie przegapcie!


#######################SPIS TREŚCI####################

Info

####W PRODUKCJI
Far Cry 3
Neverwinter
Cube World
Depth
Resident Evil 6
Sorcery
Of Orcs and Men
Lollipop Chainsaw
World of Battleships
Legend of Grimrock
XCOM: Enemy Unknown
Sniper Elite V2
Dirt Showdown
rFactor 2
The Settlers Online

###RECENZJE

Kingdoms of Amalur: Reckoning
Oil Rush
Dustforce
The Darkness II
Postal III
SoulCalibur V
Deluxe Ski Jump 4
NeverDead
Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika
Grand Slam Tennis 2
Metal Gear Solid HD Collection
Unstoppable Gorg
Final Fantasy XIII-2
Choplifter HD
Q.U.B.E.
Król Artur II
Piłka Ręczna 12
Uncharted: Złota Otchłań
Wipeout 2048
Reality Fighters
Everybody''s Golf
ModNation Racers: Road Trip
Little Deviants: Małe rozrabiaki


###PUBLICYSTYKA
Zgaś światło
Skyrim: mody
ACTA/SOPA/PIPA
Ewolucja mechanizmów w grach
Battlefield 3 i ja
Gry Wiecznie Żywe: THPS 3
Gry Kontrowersyjne: Six Days in Fallujah
Z monitora do komiksu
Pan Dotcom
Sprzedawcy gier


###INNE
Na Luzie
Prenumerata
Action Redaction
Zawartość DVD


###SPRZĘT
Info

Temat numeru
Z danymi w kieszeni, czyli o przenoszeniu informacji

Sony PS Vita

AMD Radeon HD 7950
Sapphire Radeon HD 7950 OC
Odtwarzacz multimedialny WD TV Live
Odtwarzacz multimedialny Dune HD TV 101
Przenośny odtwarzacz multimedialny Manta 3D Multimedia Player
Router WiFi TP-Link TL-WR1043ND
Router Asus RT-N10U
Router Linksys E3200
Pościg za wydajnością – superkomputery
Jak dbać o dane – o szyfrowaniu, odzyskiwaniu i niszczeniu danych

###################ZAWARTOŚĆDVD############################################


#Pełne wersje gier

Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL
Company of Heroes: Tales of Valor PL
Saw PL

####Freeware

Airwave: I Fought the Law, and the Law On
Audyssey
Cubozoid
Dark Ocean
Dig Dug
Got To Go
Ice Puzzle Deluxe
Innoquous 4
Nitronic Rush
Super Pixel Man

####Modulator

Mody do Skyrima

####Gameplay

Kingdoms of Amalur: Reckoning
Q.U.B.E.
Unstoppable Gorg

####Galerie

Choplifter HD
Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Oil Rush
Postal III
Q.U.B.E.
rFactor 2

####Na Luzie

Obrazki
Polish is fun
ScreenShock

####Bonus

Action Mag
AlterPOP
Tapety


************************

####PEŁNE WERSJE

Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 PL

Pegi: 16
Wymagania:
Windows XP/Vista/7
procesor 2 GHz
pamięć 1 GB
Karta graficzna 128 MB, SM 2.0

4,5 GB na dysku twardym

Gatunek: FPS

Producent: Grin
Ocena w CDA: 8+ (08/07)
Średnia ocen w sieci: 76%
Multi: internet
Podobne gry: Operation Flashpoint

[Fragment recenzji]

Fabuła nawiązuje do poprzedniego GRAW-a i... jest w miarę normalna. Mamy złych Meksykanów, którzy chcą przejąć władzę, a przy okazji zrobić bum Wujowi Samowi, dobrych Meksykanów, którzy próbują pokrzyżować plany tym złym, oraz siły specjalne, które Wuj Sam przysłał tym dobrym do pomocy. Do tego dochodzi brudna bomba, pakistańskie rakiety, panamski kanał i ogólna rozpierducha, w środku której wylądujemy. Jeśli lubisz szybkie strzelanki, GRAW 2 może cię zainteresować jedynie na najniższym poziomie trudności. Gdy jednak wolisz taktyczne wyzwania i realizm, poczujesz się jak w domu! W przeciwieństwie do Rainbow Six najnowszy Ghost Recon zmierza właśnie w kierunku realizmu. I robi to w bardzo dobrym stylu.
[Allor]

################################

Company of Heroes: Tales of Valor PL

Pegi: 16
Wymagania:
Win XP/Vista/7
Procesor 2 GHz
RAM 1 GB
karta graficzna 64 MB, SM 1.1

10 GB na dysku twardym

Gatunek: RTS

Producent: Relic Entertainment
Ocena w CDA: 8 (05/09)
Średnia ocen w sieci: 75%
Multi: internet/LAN
Podobne gry: Blitzkrieg, Codename: Panzers

[fragment recenzji]

Company of Heroes, zdaniem wielu najlepszy RTS osadzony w realiach drugiej wojny światowej, doczekało się drugiego (samodzielnego) dodatku. Oferuje trzy kampanie i tyleż nowych trybów multi. Odbiór gry zależy od tego, czego od niej oczekujecie. Drugi, samodzielny addon bowiem bardzo mocno stawia na akcję, co nie każdemu musi przypaść do gustu. W dodatku przygotowany został przede wszystkim z myślą o graniu w sieci.
[Allor]

################################


Saw PL

Pegi: 18
Wymagania:
Win XP/Vista/7
Procesor 2,4 GHz
RAM 1 GB
Grafika 256 MB, SM 2.0

3,9 GB na dysku twardym

Gatunek: survival horror

Producent: Zombie Inc.
Ocena w CDA: 6+ (01/10)
Średnia ocen w sieci: 55%
Multi: brak
Podobne gry: Silent Hill, Resident Evil

[fragment recenzji]

Opowieść osadzona jest pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej odsłony filmu, zaś bohaterem, którym przyjdzie nam pokierować, jest detektyw David Tapp, który traci poczucie rzeczywistości i własną rodzinę, a koniec końców staje się kolejną ofiarą szaleńca. Role myśliwego i zwierzyny odwracają się, a my, by przeżyć, będziemy musieli grać wedle zasad narzuconych przez przeciwnika.Zgodnie z przedpremierowymi obietnicami kręgosłupem rozgrywki są łamigłówki. I choć nie udało się ustrzec powtarzalności stawianych przed nami wyzwań, są one najjaśniejszym punktem gry. Dokładnie tak, jak powinno być w survival horrorze.
[Eugeniusz Siekiera]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w którymś CDA był już jakiś test popularnych czytników e-booków? Widziałem recenzję Kindla, ale chętnie zapoznałbym się z jakimiś alternatywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 14:52, bobobo napisał:

Słabo,jak widać,nie warto niczego kupować z pomarańczowej kolekcji klasyki,bo wszystko
idzie do CDA (w nast. miesiącu obstawiam Obliviona :/)


Jak tak obstawiasz to było by fajnie bo tej gry nie mam w kolekcji.Oblivion przydał by sie.

Gordon92
Wydasz 15-20 zł a tu patrzysz w CDA jest, to wkurza bo wtedy za 16 zł mozna mieć gre i czasopismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 09:58, Sandro napisał:

Czy w którymś CDA był już jakiś test popularnych czytników e-booków? Widziałem recenzję
Kindla, ale chętnie zapoznałbym się z jakimiś alternatywami.

Pamiętam że chyba dość dawano temu było takie zestawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2012 o 10:35, karolekx23x napisał:

Jak tak obstawiasz to było by fajnie bo tej gry nie mam w kolekcji.Oblivion przydał by
sie.


To sobie kup,świetna gra,to można wydać te 30 zł i mieć w pudełku gre na 100 h. Jak chcesz,i mówisz "przydałby się" to nic nie stoi na przeszkodzie,aby kupić za taką cenę np. premierówkę na allegro. A nie czekać aż wydadzą w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pełnych wersji to horrorów nie lubie, wiec SAW raczej nie zainstaluje, za FPSami i strzelankami także nie przepadam, więc to samo spotka pewnie GRAW 2. Natomiast RTSy jak najbardziej lubię, ale Company of Heroes: Tales of Valor już mam. Dokładniej to mam Złotą Kolekcję Company of Heroes czyli podstawkę + oba dodatki. Wygrałem kiedyś w jakimś konkursie. Czyli tym razem pełniaki nie dla mnie. Na szczęście mam jeszcze nieukończony Skyrim. :)

Co do tekstów to ten o ACTA jest pisany przez kolejnego Prof. S. Jonalistę, który będzie twierdził, że "nic nie zmienia" pomimo tego, że sporo zmienia czy dla odmiany w końcu doczekam się jakiegoś rzetelnego tekstu o tej tematyce?

Acha i bardzo podoba mi się ten fragment zapowiedzi: 132 strony, dwa DVD, dobre pełniaki i 15,99 zł. Czyli w nowym CDA oprócz 132 stron, 2 DVD i pełniaków będzie jeszcze kasa? Jak fajnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się