kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Jedna z pierwszych gier na moim PC (mówię o Odysee) do której się jednak zraziłem (klimat mnie odrzucił). Ciekawe czy po tych prawie 12 latach jednak mi się spodoba. Tylko od lat nie grałem w platformówki...

Jak dla mnie zestaw mocny. ?Oczywiście płacz na forach bo to nie Mass Effect 3. Pathetic...

Nie mogę się doczekać jutrzejszego przecieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddworld pamiętam. Też mnie odrzucił, klimat mi raczej nie podchodził :/
Hirosi fajni, ale dodatek od dawna mam, z odblokowanymi kampaniami.
Ciekawe co będzie jutro, ale prawda jest taką że te Hordy są tak dobre, że same mogły by robić za główną grę numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 13:00, lis_23 napisał:

A to nie wyszło tylko na PlayStation?
jeżeli to to samo, to ja jestem zadowoloby.


... które to zostało sportowane na PC. Przy czym nie wiem jak teraz ale w czasie premiery było trochę problemów technicznych.
Taki Stranger Wrath miał problemy z płynnością na dobrych PCtach. Moja kopia ze Steama chodziła w porządku (odpaliłem pierwszą godzinę gry) także ktoś obeznany niech sprecyzuje jak to wygląda obecnie.

PS. jak odblokować te kampanie w tych Herosach V? Nie znalazłem nic u cioci Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 14:34, Wojman napisał:

Pierwszą pełną wersją z urodzinowego numeru CDA jest:

Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East PL


Dają dodatek do gry, której nie zamieścili w czasopiśmie-.- co z tego, że to samodzielny dodatek. Chyba nie powiecie mi, że granie ciągle tą samą frakcją jest super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2012 o 22:23, Piterixos napisał:

Dają dodatek do gry, której nie zamieścili w czasopiśmie-.- co z tego, że to samodzielny
dodatek. Chyba nie powiecie mi, że granie ciągle tą samą frakcją jest super?


Przecież po lekkiej modyfikacji masz wszystkie, więc w czym problem? Instrukcja nad Twoim postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 22:23, Piterixos napisał:

Dają dodatek do gry, której nie zamieścili w czasopiśmie-.- co z tego, że to samodzielny
dodatek. Chyba nie powiecie mi, że granie ciągle tą samą frakcją jest super?

Ja gram tylko w scenariusze, mając tylko Dzikie Hordy można spokojnie grać wszystkimi 8 frakcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 12:05, KofeinowyPablo napisał:

Ostatni pełniak:

nail''d PL

Taaaak jeeest. Chciałem kupić ostatnio, a tu bonk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 12:13, Dared00 napisał:

Taaaak jeeest. Chciałem kupić ostatnio, a tu bonk ;)

Też ostatnio widziałem w sklepie w dość rozsądnej cenie, ale się powstrzymałem. Będzie jak znalazł, a jeszcze jakiś atrakcyjny bonus ma być jutro ujawniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 12:05, KofeinowyPablo napisał:

Ostatni pełniak:

nail''d PL


Heh, akurat mam tę gierkę porzyczoną na PS3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tadamm, tadamm!!! Oto nadchodzi – urodzinowy numer CD-Action. Już 13 marca zaczniemy celebrować nasze 16 urodziny. I tradycyjnie przygotowaliśmy z tej okazji nieco prezentów. Mimo że w tym CDA jest więcej, niż norma przewiduje, to cena pozostaje bez zmian (15,99 zł).

A za co tyle zapłacicie? Zacznijmy od gadżetu: podkładki pod mysz 3D z Mass Effecta 3. Nie potrzeba specjalnych okularów, nie trzeba zezować – wystarczy popatrzeć na komandora/komandorę (*) Shepard(a) – płeć postaci zależy od tego, pod jakim kątem spojrzysz. Uprzedzając wredne pytania – podkładka pachnie normalnie, nie trzeba będzie jej wystawiać na balkon na tydzień. :P

Cóż dalej? 6 pełnych wersji gier (+ bonus). A konkretniej – jeszcze pachnące nowością nail’d z Techlandu dla maniaków dynamicznych wyścigów i quadów. Samodzielny dodatek do Heroes of Might & Magic V (Dzikie Hordy) dla fanów strategii. Obie po polsku. A na deser zestaw Oddworld: The Oddboxx – czyli 4 produkcje, których starszym graczom zachwalać nie muszę, a młodszym powiem, że to absolutna klasyka platformówek. Nikt, kto w to nie grał, nie powinien mówić o sobie, że jest Prawdziwym Graczem. Na deser dokładamy klienta do MMO Elsword. Na DVD znajdziecie też zeskanowany rocznik CDA z 1999, oraz sporo innych atrakcji – dokładny spis znajdziecie na końcu tej zapowiedzi.

Ale skupmy się na samym numerze. Okładka z Medal of Honor: Warfighter sugeruje duży tekst o tej grze. Zgadza się – będą 4 strony. enki był w siedzibie twórców, skąd przywiózł sporo ciekawych informacji, w tym także tę o znaczącym polskim akcencie. Nie bawiąc się w szczegóły (których NIE znajdziecie gdzie indziej!) – GROM uderzy nie tylko z jasnego nieba. Cztery strony poświęcamy na SimCity, czyli kreację wirtualnego miasta. Może się wydawać, że to przesada – ale naprawdę jest o czym czytać, bo będzie to najbardziej rozbudowany city builder w historii. Na dwóch stronach podajemy wam też wszystko, co na razie wiadomo o Assassin’s Creed III. Anonsujemy również Metal Gear Rising: Revengeance, choć nie wiem, czy fani serii Metal Gear Solid będą zachwyceni wprowadzonymi zmianami, bo robią go ludzie od Bayonetty... Będzie też sporo nowych informacji o XCOM: Enemy Unknown, The Last of Us i Blizzard Dota.

Nader „tłusto” wyglądają w tym numerze beta-testy. martin pocina w End of Nations – fani strategii powinni zapamiętać ten tytuł. enki, choć jechał nieco sceptyczny, wrócił zauroczony najnowszym Maksem Paynem – ponoć ta gra przywróciła mu radość ze strzelania. Greg walił klocki (no musiałem...) w Brick-Force, czyli najkrócej mówiąc „bojowej wersji Minecrafta”. CormaC przemierzał pirackie szlaki w Risenie 2: Mrocznych Wodach. Hut szalał za kierownicą w Ridger Racer Unbounded (ale jego wrażenia jakieś nadmiernie optymistyczne nie są...), a martin ewoluował motocyklowe ewolucje w Trials Evolution, twierdząc że w grze jest sporo szalonego humoru i dobrych pomysłów (albo odwrotnie... nie pamiętam). Monk nadal jara się Guild Wars 2.

Dział recenzji otwiera obszerny tekst Smugglera (hi!) o Mass Effekcie 3. Powiem tak – zaczyna się bez nadmiernych rewelacji, ale im dalej, tym lepiej, a zakończenie po prostu skopało mi tyłek tak, że dwa dni nie mogłem usiąść. I zanim sami go nie zaliczycie, musicie mi wierzyć na słowo – WARTO ZAGRAĆ. Co do końcowej oceny... dwa dni biłem się z myślami.

Dalej gem na niemal 3 stronach opisuje nowe wcielenie Syndicate’a. Siekiera zachęca do Alana Wake’a, który wreszcie pojawił się na PC, a Hut dorzuca do tego dodatkową przygodę tego pisarza (Alan Wake’s American Nightmare). CormaC szuka gry w Asura’s Wrath, bo ponoć za wiele jej w tej produkcji nie ma. gem szaleje na desce na śniegu w SSX. enki walczy w Jagged Alliance: Back in Action, czyli ambitnej próbie ożywienia popularnego ongiś podgatunku strategii, symulującej pojedynczych żołnierzy na polu walki. Martin też walczy, ale w Japonii, smucąc się Zmierzchem samurajów w najnowszej odsłonie Total War: Shogun 2. (Bez obaw, smutek nie odnosi się do jakości gry…).

W niezwykłą Podróż wyruszył Hut. Zaprawdę, dziwna to gra... Swoją drogą takich nietypowych tytułów w tym numerze CDA jest sporo, bo znajdziecie jeszcze recenzję Dear Esther (teoretycznie przygodówki...) pióra martina, seksownej Catherine (zdaniem enkiego „frustrująca i fascynująca”), obdarzonej mocami parapsychicznymi Amy (gem się krzywi...), czy I Am Alive (autorstwa Huta). A będzie jeszcze – choć już w innym dziale – felieton o innym „nietypowcu”.

Ale wróćmy do recenzji – Papkin prowadzi śledztwo w Law & Order Legacies, CormaC lustruje drugą odsłonę Shanka, a Hut i chwali, i gani Binary Domain, czyli wariację na temat Blade Runnera w japońskim sosie. Gregu wdeptuje w glebę Mortal Kombat Arcade Kollection, Siekiera wali siekierą po Arcanii: Upadku Setariff, a CormaC wali kopnięciem z półbrotu w UFC Undisputed 3, ale że gra odpłaca kontrą i duszeniem gilotynowym, to szybko klepie w matę i daje jej nader zwycięską ocenę. A na deser gem chwali Wydanie Kompletne Fallouta: New Vegas (które możecie mieć za paręnaście złotych – szczegółów szukajcie w dalszej części tego tekstu). Ogólnie nie braknie w tym numerze ocen zaczynających się od 9, więc naprawdę warto do Recenzji zajrzeć...

Tak samo jak do Publicystyki. Zaczynamy od 4 stron autorstwa Berlina o cyberpunku, a dokładniej o związkach cyberpunku z grami i gier z cyberpunkiem. W Grach Wiecznie Żywych Siekiera straszy Call of Cthulhu: Mrocznymi Zakątkami Świata, a w grach kontrowersyjnych Berlin pisze o japońskiej grze „randkowej” (Katawa Shoujo) poruszającej jednak nieco inne tematy, niż oczekujecie. Jakie? Sprawdźcie sami.

W tekście „Gadżetomania gracza” pokazaliśmy wam nietypowe gadżety, np. foremkę na lód – można sobie zrobić do coli zamrożonego w karbonicie Hana Solo. A co powiecie o „portalowych podkolanówkach”? Pluszowych Angry Birdsach?

Raspberry Pi – cóż to jest? To mały komputer kosztujący 25 dolarów, który ma przywrócić do życia instytucję „sypialnianego kodera”. Nie wiesz, o co chodzi? Dowiesz się.

Pamiętacie jeszcze o naszych urodzinach? Opowiemy wam o najważniejszych dla CDA wydarzeniach ubiegłych 16 lat – tzn. najważniejszych moim nieskromnym i nieobiektywnym zdaniem. Qn’ik w swoim felietonie pokaże wam, że fajnie iść na skróty (klawiszowe), a Siekiera – że schodzenie po schodach może być dla gracza doświadczeniem wręcz traumatycznym. Greg poleca pierwszą jego zdaniem porządną książkę osadzoną w świecie gry (Gears of War: Pola Aspho).

A czy wiecie, że PC może służyć do grania? Nie, nic nie piłem. Mówię o graniu w najdosłowniejszym znaczeniu – o generowaniu i łączeniu dźwięków w całość. Krótko mówiąc, pokażemy wam, jak zostać kompozytorem, używając specjalnych programów. Tym, co skrzywią się i machną ręką, przypominam, że jakieś 17 lat temu taki Adam „Scorpik” Skorupa (autor muzyki do obu Wiedźminów i nie tylko) zaczynał w dokładnie ten sam sposób – z nudów zaczął się bawić programami do tworzenia muzyki. Więc sprawdźcie się – może ktoś z was będzie jego następcą?

W dziale sprzętowym zaczynamy od Megatestu kontrolerów gier. Od myszek i klawiatur, poprzez joysticki i pady, Kinecta i Move’a, po kierownice, gitary i taneczne maty. Będzie też test smartfona Nokii (Lumia 800), monitora dotykowego, dysków twardych i paru ciekawych „gadżetów” (np. system oświetleniowy dla graczy – amBX Lights). Nie braknie też małego akcentu primaaprilisowego. 

A na deser jak zawsze – Na Luzie, Action Redaction i... prenumerata, w której dla pierwszych 200 chętnych mamy bardzo atrakcyjną ofertę. Szczególnie polecam ją fanom Falloutów – Fallout: New Vegas – Wydanie Kompletne za mniej niż 15 zł? U nas to możliwe. 

O zawartości DVD już wspomniałem – 6 pełniaków, klient gry MMO, zeskanowany rocznik CDA z 1999 – ale do tego dochodzą też dema (w tym Jagged Alliance: BiA), trailery, gameplaye, freeware... I masa innych atrakcji.

Zatem w dużym skrócie: 13.03, 15,99 zł za urodzinowe wydanie CDA z mousepadem 3D jako prezentem. Nawet nie pytam, „czy warto”, bo odpowiedź jest przecież oczywista, prawda?

To do zobaczenia!

(*) Skoro może być “ministra”...


####ZAPOWIEDZI

Medal of Honor
SimCity
The Last of Us
Blizzard DOTA
End of Nations
Max Payne
XCOM: Enemy Unknown
Assassin’s Creed III
Metal Gear Rising: Revengeance

JUŻ GRALIŚMY
Brick-Force
Risen 2: Mroczne Wody
Ridge Racer Unbounded
Trials Evolution
Guild Wars 2


####RECENZJE

Mass Effect 3
Syndicate
Alan Wake
Alan Wakes’ American Nightmare
Asura’s Wrath
SSX
Jagged Alliance: Back in Action
Total War: Shogun 2 – Zmierzch samurajów
Podróż
Law & Order: Legacies
Shank 2
Binary Domain
Mortal Kombat Arcade Kollection
Arcania: Upadek Setarrif
UFC Undisputed 3
Fallout: New Vegas – Wydanie Kompletne
Dear Esther
Catherine
Amy
I Am Alive


#############PUBLICYSTYKA

Cyberpunk
Gry Wiecznie Żywe: Call of Cthulhu
Gry Kontrowersyjne: Katawa Shoujo
Gadżetomania gracza
Raspberry Pi
16 lat CD-Action
Felieton: Na skróty
Felieton: Gdy rozum śpi
Felieton: GoW: Pola Aspho

#########INNE

Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata
Zawartość DVD

###SPRZĘT
Info

Temat numeru
Kontrolery gier

AMD Radeon HD 7750
AMD Radeon HD 7770
Procesor AMD A8-3870K
Procesor Intel Core i7-2700K
Procesor Intel Core i7-3820
Tablet Asus Eee Pad Transformer Prime
Zewnętrzna bateria Fortron ION C 2200
Smartfon Nokia Lumia 800
Telefon Nokia 3210
Asus All-in-One PC ET2410INTS
Monitor dotykowy iiyama ProLite T2451MTS
Mini-komputer Zotac Zbox ID80 Plus
Mad Catz Cyborg amBX Lights
Dysk SSD Intel SSD 520 Series 240 GB
Dysk hybrydowy Seagate Momentus XT 750 GB
Instrumenty wirtualne


#######################################DVD############

####Pełne wersje
Heroes of Might & Magic V – Dzikie Hordy PL
nail''d PL
Oddworld: Abe’s Oddysee
Oddworld: Abe’s Exoddus
Oddworld: Munch’s Oddysee
Oddworld: Stranger’s Wrath

Bonus: klient gry Elsword


###Dema
Bust-n-Rush
Corrosion: Cold Winter Waiting
Deep Black: Reloaded
Depth Hunter
Jagged Alliance: Back in Action
Midnight Mansion HD
Star Prospector
The Unstoppable Gorg
Tiny Token Empires

####Freeware
1916: Der Unbekannte Krieg
Battle for Wesnoth
Momodora II
Nous
Red Eclipse
RetroBlazer
Ricky Carmichael''s Motocross Matchup
Rosslyn: The Templar Mystery
Super Bikes
Synaesthete

####Modulator
Mody do Skyrima

####Gameplaye
Catherine
Jagged Alliance: Back in Action
Mass Effect 3
SSX
Syndicate

####Galerie
Alan Wake
Dear Esther
Fallout: New Vegas – Ultimate Edition
Law & Order: Legacies
Shank 2

####Trailery
Borderlands 2
Far Cry 3
Ghost Recon: Future Soldier
Gratuitous Tank Battles
Kung Fu Strike
Lollipop Chainsaw
Motorstorm RC
Sniper Elite 2
Starhawk

####Na Luzie
Obrazki
ScreenShock

####Bonus
Archiwum CD-Action z roku 1999
Action Mag
Esensja
Saw – poradnik
Tapety

####Wirtualne instrumenty
Sterowniki ASIO
Reaper
GTG DPC 3


#########################PEŁNE WERSJE GIER################

nail’d PL

Pegi: 12
Wymagania:
Windows XP/Vista/7
procesor 2,66 GHz
pamięć 2 GB
Karta graficzna 256 MB, SM 3.0

2,3 GB na dysku twardym

Gatunek: wyścigi

Producent: Techland
Ocena w CDA: 7+ (01/11)
Średnia ocen w sieci: 69%
Multi: internet, LAN
Podobne gry: PURE

[Fragment recenzji]

Nail''d, czyli zręcznościowe wyścigi quadów i motocykli, to najprawdopodobniej najszybsza tego typu ścigałka w historii! Gdyby szukać dla niej punktu odniesienia, pierwszym, który przychodzi na myśl, jest Pure studia Black Rock. (…) W produkcji Techlandu ważniejsza jest umiejętność szybkiego manewrowania i doskonały refleks niż małpia zręczność we wciskaniu na padzie kombinacji klawiszy aktywujących triki. Polska wersja językowa.


UWAGA! Gra do uruchomienia wymaga połączenia z internetem.

################################

Heroes of Might & Magic V – Dzikie Hordy PL

Pegi: 12
Wymagania:
Win 2000/XP/Vista/7
Procesor 1,5 GHz
RAM 2 GB
karta graficzna 128 MB, SM 2.0

2,78 GB na dysku twardym

Gatunek: RTS

Producent: Nival
Ocena w CDA: 9 (11/07)
Średnia ocen w sieci: 70%
Multi: internet, LAN
Podobne gry: Disciples, King’s Bounty


[fragment recenzji]

Samodzielny dodatek, w którym otrzymałem dużo więcej, niż się spodziewałem. Największą atrakcją jest dodanie nowej rasy. Orkowie – w przeciwieństwie do krasnoludów z Kuźni Przeznaczenia – faktycznie wnoszą sporo do rozgrywki, chociaż brutalni barbarzyńcy w wielu miejscach mogą się kojarzyć z jednostkami czy też umiejętnościami wojsk i bohaterów Inferno. Wszystkie jednostki orków mają właściwą jedynie dla nich zdolność generowania Rage''a. Kiedy jednostka atakuje, otrzymuje dodatkowe punkty, gdy stoi lub zadawane są jej obrażenia, wtedy są one odejmowane. Śmiem nawet twierdzić, że jest to najlepszy dodatek, jaki powstał do jakiejkolwiek części „Hirołsów”. Przynajmniej moim zdaniem. A już na pewno oferuje najwięcej nowinek. Polska wersja językowa.

################################


Oddworld – zestaw 4 gier (Abe’s Oddyssey, Abe’s Exoddus, Munch’s Oddysee, Stranger’s Wrath)

Pegi:
Wymagania:
Windows
Procesor 1 GHz
RAM 512 MB
Grafika 32 MB, SM 1.0

650 MB na dysku twardym

Gatunek: platformowa

Producent: Oddworld Inhabitants
Ocena w CDA: 9 (04/98)
Średnia ocen w sieci: 85% (na PS)
Multi: brak
Podobne gry: Neverhood

Kultowy zestaw 4 gier określanych wspólnym mianem Quintology, z sympatyczną postacią, dosyć zakręconym światem i pewną dawką czarnego humoru. Dwie pierwsze części to dwuwymiarowa platformówką. W trzeciej mamy już 3D, a w czwartej 3D w tonacji westernu. Dla starszych czytelników – dawka wspomneń z dzieciństwa, dla młodszych okazja by sprawdzili jedną z najlepszych gier platformowych XX wieku i zobaczyli na własne oczy Klasykę oraz przekonali się co to znaczy, że „liczy się grywalność i klimat”.
A pozornie błaha gierka porusza całkiem poważne tematy… Gra jest tylko w języku angielskim, co jednak zupełnie nie powinno przeszkadzać nawet tym, którym języków ów jest zupełnie obcy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się