kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2012 o 20:50, KOREKTBG napisał:

Jak chodzi o podkładkę to jeszcze przed użyciem miałem rysę ;| Taką już miałem w opakowaniu
:P Będzie pod jakieś jedzenie a sam będę dalej używał starej co była na 2010 rok z kalendarzem
:P A myszka słabo działa na niej niestety ;|


Nie ty jeden masz taką sytuację. Mi też się trafiła porysowana podkładka. I też na razie będę używał tej z 2010r. (nawiasem mówiąc szkoda, że w tym roku żadnego kalendarza nie było). Dzwoniłem do reklamacji i z tego, co wiem to trzeba taką podkładkę im wysłać, napisać o co chodzi i przyślą nową. Zastanowię się jeszcze czy to zrobię, ale chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z pakietu Oddworld w końcu pierwsze części to gry mojej młodości. Ale niestety na moim monitorze przy dużej cali po prostu gra jest niegrywalna. Jedna wielka pikseloza. Chyba, że da się jakoś wymusić większą rozdzielczość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 13:40, smuggler napisał:

Poloz ja w POZIOMIE i bedzie OK. Nie wiem czemu gdy lezy w pionie niektore myszy glupieja.

Tak miedzy nami to u mnie ona robi za podstawke pod rozmaite napoje na biurku i swietnie
sie sprawdza.

Dzięki za info. U mnie działa tylko jak jest w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kupiłem dzisiaj nowy numer CDA. Po pierwsze prośba - jak dajecie jakiś gadżet, który zasłania cenę to wydrukujcie ją na foli. U mnie w kiosku, w którym zawsze kupuje prasę mnie zna i wierzy mi na słowo, gdy mówię, że cena CDA wynosi tyle i tyle. Bywają jednak tacy klienci, którzy domagają się pokazania im ceny, a biedna pani kioskarka nie bardzo wiedziała gdzie ją można znaleźć. Podpowiedziałem, że przy kodzie kreskowym. Niemniej jednak z myślą o trudnych klientach na przyszłość gdzieś na foli podawajcie cenę z nieco większą czcionką jak z okładki nie można jej odczytać.

Po otwarciu worka myślałem, że w moim egzemplarzu nie ma płytek DVD. Na szczęście były, schowały się tym razem w samym CDA. :) Jak podejrzewam naklejki to nie był pomysł redakcji na kolejny gadżet tylko jest to zwykła reklama, ale ma ona tę zaletę, że mam w domu bratanicę, która lubi wszelkiego typu naklejki więc jak będzie grzeczna to jej dam. :)

Skoro już wspomniałem o pełniakach. Zainstalowałem Nail`d i tak szczerze to średnio mi się podoba, ale to raczej wina tego, ze za grami z tego gatunku nie przepadam. Natomiast podoba mi się soundtrack i co ciekawe można go sobie posłuchać. Pliki muzyczne są w folderze z grą w formacie .ogg i można sobie muzyki z gry posłuchać np. za pomocą VLC playera. Polecam!

Dzikie Hordy zainstalowałem, ale jeszcze nie pograłem za długo choć trzeba przyznać, że mi się podobają. A gier z pakietu Oddworld jeszcze nie instalowałem. Poczekają aż na MACu w końcu jako drugi system zainstaluję Windowsa i wtedy to sobie zainstaluje. Na mniejszym ekranie jednak tak pikseloza nie przeszkadza jak na dużym. Ogólnie pełniaki w tym numerze są po prostu solidne.

Drugi dodatek do pisma czyli podkładka jest ładna i z moją myszką współpracuje bez problemu. Stara podkładka oficjalnie przeszła na emeryturę, a pochodziła ona z Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect I. :)

W samym piśmie nie przeczytałem jeszcze za wiele, ale zapoznałem się z recenzją Mass Effect 3. I trzeba przyznać, że jest ona naprawdę solidnie napisana. A dlaczego za wiele w nowym CDA jeszcze nie przeczyałem? Bo na płytkach jest acrchiwalny rocznik CDA z datą 1999. W tym właśnie roku, dokładnie zaś ujmując w marcowym wydaniu spotkałem się po raz pierwszy z CDA. Kiedy chciałem uzupełnić kolekcję o numery 01/1999 i 02/1999 już nie mogłem ich znaleźć więc... zająłem się ich lekturą. Mam więc trochę więcej nowego AR w tym miesiącu. ;)

Przeczytałem tekst o historii CDA. Jedna zasadnicza uwaga. Fallout w pełnej wersji w CDA pojawił się w 1999 roku, a nie w 1998. Późno się robi idę do łóżka jeszcze trochę poczytać CDA... z 1999 roku. :)

A i jestem szczęściarzem. ;-) W moim CDA widać na okładce pod światło banknot $120. :) Myślałem, że nie dam się nabrać, a kiedy zobaczyłem zdrowo się uśmiechnąłem.

Recenzja pewnego telefonu też jest fajna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj. Jeden z lepszych numerów jaki się pojawił. Pełno dobrych pełniaków, oraz sporo recenzji/zapowiedzi głośnych tytułów.

A podkładka pod mysz efekciarska :) Nie wiem jak u innych, ale moja mysz od logitecha G5 bez problemu sobie na niej radzi. Nie wiem jakim cudem inne mają problemy.

Aha, i gratki dla wszystkich starych koni które po ujrzeniu banknotu porozrywało swoje okładki :P Ja się w końcu zorientowałem że to żart i pozostawiłem ją w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowo sądziłem, że podkładka nie będzie działała dobrze z tanimi, laserowymi myszkami do laptopów. Mam taką i można o niej powiedzieć trochę ale nie to, że jest precyzyjna. Za to na tej podkładce chodzi znacznie lepiej. Czyżby powierzchnia 3D eliminowała niedoskonałości takich tanich myszy? Ot, paradoks.

Swoją drogą to śmieszne, że do uzyskania precyzji myszki kulkowej (w latach ''90 to chyba wydatek ok 30zł) trzeba kupić dzisiaj laserówkę za przynajmniej 300zł czyli dziesięć razy tyle. Postęp jak wuj...

PS. nadal uważam, ze ocena ME3 to żart (Obliviona też. Fallouta 3 też. Generalnie dawanie tak wysokich ocen grom Tej Firmy jest nieciekawe). Nawet ja nie dał bym swoim ulubionym grom tyle, choćby nie wiadomo jaką radochę dawały w graniu. Zawsze miały jakieś wady a tu recenzent zwyczajnie przymknął na nie oko, jeśli w ogóle je miał.
Od recenzent a z takim stażem nie spodziewałem się czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu tak niektórzy ludzie boją się maksymalnych not i skąd to przekonanie, że za najdrobniejszą ryskę trzeba grze po ocenie pojechać. Nie mam problemu z wystawieniem dziesiątki wielu grom, ale są one naprawdę znakomite i jakieś tam wady w niczym mi nie przeszkadzają.

Tak z ciekawości - jaką ocenę dostał ME3? Swoją drogą, pełniaki - cztery Oddworldy oraz rocznik ''99 zachęcają do kupna nowego numeru, chociaż już rzuciłem to pismo, że tak powiem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów odnośnie podkładki. Nieco nie podoba mi się płciowa odmiana Sheparda. Wolałbym żeńską. Ale nie o tym chciałem napisać. Otóż już po kilkunastu minutach użytkowania, na wierzchniej warstwie pojawiły się dosyć duże zarysowania. Obawiam się, że niedługo ta wartswa się całkiem zetrze i z podkładki będzie aby rekwizyt wizualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Demagol

Spoiler

Maksymalną czyli 10/10

. Dobrze piszesz - drobne wady nie dyskwalifikują gry o maksymalna notę. Tylko że ME3 ma też wady większego kalibru (polecam wszelkie tematy nt. gry, masz tego na pęczki) co sprawia, że ta ocena to jakiś żart.

@Karanthir666
Ja mam ustawioną pod takim kątem, że widzę jakiegoś metroseksualistę - długie wlosy, delikatny zarost i makijaż. Ewww....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym np. wystawił Falloutowi 3 maksymalną notę. Jest to być może spowodowane faktem, że nie grałem we wcześniejsze odsłony, a to wierni fani serii jechali po "trójce" najbardziej. Po 30 godzinach gry Oblivionowi też dałbym 10/10, dopiero później gra zrobiła się nieznośnie nudna.
Ty możesz każdą grę oceniać na maksymalnie 5/10, ale nie broń innym wystawiania wysokich ocen grom, które im się aż tak podobają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, wsio pięknie, ale moja podkładka nie dość że jest dziwnie porysowana w kilku miejscach, ślizga się po biurku, to jeszcze mój Deathadder na niej świruje, latając raz w pionie raz w poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archiwum z 1999 to bardzo miły dodatek.

Czytając recenzję Baldur''s Gate przypomniałem sobie że kiedyś płyty CD w napędzie podczas grania miały odciążyć dysk twardy (którego zawrotne pojemności nie zawsze pozwalały na instalacje kilku gier), a nie jak obecnie być zabezpieczeniem antypirackim...

Choć i to przez dystrybucje cyfrową niedługo pewnie zniknie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś, kto ma przeczytane wszystkie wydania CDAction z 1999 roku? Jeśli tak, to czy jest tam recenzja lub chociaż zapowiedź gry Dungeon Keeper 2? W którym numerze? Dzięki wielkie za ewentualną odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram aktualnie w tego Nail''d. Jestem bardzo zadowolony. Uczucie prędkości jest spore, a trasy bardzo ładne i pomysłowe. Zachęcam chociaż spróbować zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 21:58, rhyz napisał:

Podpasował mi najnowszy numer, szczególnie Heroes V.


Mam tak samo :) a w dodatku w piątek przychodzą do mnie kumple, z którymi godzinami zagrywałem się w Hirołsów 3 ;) a piąta część też niesamowicie wciąga :)
W dodatku w numerze wreszcie znalazłem interesujące mnie artykuły: recenzję ME3, zapowiedzi SimCity, ACIII, nowego Medal of Honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 16:17, Marcin08 napisał:

kurcze, wsio pięknie, ale moja podkładka nie dość że jest dziwnie porysowana w kilku
miejscach, ślizga się po biurku, to jeszcze mój Deathadder na niej świruje, latając raz
w pionie raz w poziomie...



Ja uzywam swojej jako podstawki pod piwo/herbate itd. przy kompie i swietnie sie w tej roli spisuje.
Zapraszam do wieksze kreatywnosci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się